Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

[quote name='a_niusia']odwolanie na gwizdek nie pomoze, jesli pies jest zafiksowany na jakims punkcie. tam, gdzie zaczyna sie fiksacja, tam konczy sie posluszenstwo.
dlatego np. u psow z instynktem mysliwskim tak latwo o gonienie zwierzat. i bardzo, bardzo szybko moze to przejsc w taka fiksacje, ze w czasie pogoni nawet najwyzszy impuls obroza elektryczna na goniacym psie robi zerowe wrazenie.
dlatego przy psach goniacych, ktore sa na tym punkcie zafiksowane ma sie naprawde niewiele czasu, zeby uzyc obrozy, kiedy pies startuje. to sa sekundy, pozniej juz jest za pozno i nie ma sensu w psa strzelac.

taki pies owszem wroci na gwizdek...ale jak mu sarna ucieknie albo zniknie samochow wyimaginowany badz nie.[/QUOTE]
[I][B]baaa a tu Ci powiem, że mój pies jest zajebi*scie sfiksowany na punkcie saren, a ostatnio się odwołał na gwizdek mimo, że te sarny były niedaleko - zaznaczam, że uciekały co bardziej go podkręcało.
Więc chyba to zależy od konkretne psa? Ja bym spróbowała odwołanie awaryjne na gwizdek i używała tego tylko w przypadku pogoni za autem.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]baaa a tu Ci powiem, że mój pies jest zajebi*scie sfiksowany na punkcie saren, a ostatnio się odwołał na gwizdek mimo, że te sarny były niedaleko - zaznaczam, że uciekały co bardziej go podkręcało.
Więc chyba to zależy od konkretne psa? Ja bym spróbowała odwołanie awaryjne na gwizdek i używała tego tylko w przypadku pogoni za autem.[/B][/I][/QUOTE]

moj pies tez bez problemu odwoluje sie od saren, a nawet jest w stanie sie przy sarnie przywarowac i tez jest w stanie bez problemu i zawsze sie od saren odwolac.

czym innym jest jednak odwolanie psa zafiksowanego przed wejscem na wysokie obroty niz wtedy, gdy juz na nie wejdzie.
dla mnie gwizdek nie jest przywolaniem awaryjnym, ale normalnym sposobem porozumiewania sie z psem w polu.


nie chcialabym sie glupio przepychac. moje psy sa szkolone na polu, to sa psy mysliwskie. nie styknie, ze "odwolaja sie", gdy widza czy czuja sarne. one maja na te sarne nie zwrocic uwagi. maja respektowac zwierzyne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Przyznaj się jak skierowałaś do każdego psa inną komendę? :diabloti:[/B][/I][/QUOTE]
magia :diabloti: przekazałam im energię słoneczną :grins:
[quote name='Lucky.']oni wyglądają na tym zdjęciu jakby autyzm mieli :diabloti:[/QUOTE]
autyzm mają tylko borderki, Gramuś po prostu nie chciał się z nimi pokazywać :grins:


w ogóle miałam przez chwilę 3 psy, i... nienienienienienieeeeee :evil_lol: to nie jest fajne, jak z 3 psów Grama muszę najmniej pilnować :evil_lol:


[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/430953_440645409322196_2056406852_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A to Gramiś znów z Tobą w Gdańsku?[/QUOTE]

tak, ale jutro już wracamy i pewnie znowu w Łomży zostanie ;)




a ja mam złe wieści, Bruma ma w rodowodzie 3 psy które dały epilepsję, w tym dziadek jest ojcem dwóch psów z epilepsją, dwa pozostałe psy są dziadkami... pieprzone bordery, czemu nagle wszystko wychodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']tak, ale jutro już wracamy i pewnie znowu w Łomży zostanie ;)




a ja mam złe wieści, Bruma ma w rodowodzie 3 psy które dały epilepsję, w tym dziadek jest ojcem dwóch psów z epilepsją, dwa pozostałe psy są dziadkami... pieprzone bordery, czemu nagle wszystko wychodzi...[/QUOTE]

myslisz o niej w kategoriach hodowlanych?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...