Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Czy ktoś moze mi powiedzieć, jak wygląda kennel na promie. Jesienią jadę do Szkocji i z Superfasferries odpowiedziano mi, że brak kabin dla psiarzy i psy mogą być w pokładowym kennelu. Jak to wygląda, jakie warunki i w ogóle wszystko. [B][SIZE=5][COLOR=red]Błagam[/COLOR][/SIZE][/B] :Help_2: :Help_2: :Help_2: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla:[/COLOR][/SIZE][/FONT] :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

Dziś minął miesiąc i jeden dzień od szczepienia na wściekliznę i byliśmy pobrać krew do badania--- mam nadzieję, że miano przeciwciał wyjdzie tak jak trzeba. Jeśli tak to za pół roku ruszamy na podbój Anglii :jumpie: !!!

Musiałybyście widzieć mojego męża-- jak pocieszał swoją dzielną dziewczynkę, jak miział po ukłutej łapce, jakie nagrody obiecywał....
A jak wet powiedział, że dawno nie widział takiego spokojnego psa to mało z dumy nie pękł!!! :loveu:
Ja się obawiam, że on bardziej będzie tęsknił za nią jak za mną.... :shake:

Link to comment
Share on other sites

czy ktoś może mi napisać o kosztach jakie poniósł już przy pobieraniu krwi?
badanie w Puławach 277 zł a reszta?
pobranie i obróbka krwi = ?
kurier = ?
na jakie jeszcze koszty muszę się przygotować? :placz:

to dla mnie ważne bo już 277zł razy 2 brzmi dla mnie poważnie :placz:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]No, zwykle vet coś tam bierze za usługę, i jeśli nie mieszkasz w Puławach, to próbkę vet tam wysyła kurierem. No i drobniutki koszt przekazu pieniędzy. + koszty paszportu i chipowania (chip musi być założony przed pobraniem krwi).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Osobiście za pobranie, przesłanie do laboratorium w Warszawie, które obrobiło próbkę, a następnie przesłało do Puław zapłaciłam 90 zł od 4 psów. (!). Ale miałam upust za hurt ! Tak normalnie to u mojego veta to wynosi 60 zł.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja w cenie badania mialam kuriera, wtedy to kosztowalo 260 +oplata za weta. Sam chip kosztowal mnie 40 plus wysylka i uslugi weta. Widze ze ceny sie zmienily,ale tez wtedy nie bylo pewne czy laboratorium w Pulawach jest na liscie DEFRA. Tak ze dla mnie to wogule byla niepewnosc i strach ze bede musiala do Niemiec lub na Slowacje jechac, no i oczywiscie koszta proporcjonalnie wieksze. Do kosztow przyczynily sie tez telefony do Defra i angielskich wetow ( cale 300 zeta:shake:)

Dziwie sie z ta trudnoscia odseperowania antycial, jakos nacioganiem mi to pachnie, albo niekonsekwencja laborlatorantow. Przeciez to jest bardzo prosty wyczyn.:crazyeye:

Pozdrowienia i Wesolych Swiat

Malutka

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u weta na ponownym pobraniu i wymaglowaliśmy go dlaczego tak sie mogło stać i powiedział tak:
-zanieczyszczona probówka
-pies nie był na czczo
-pies był na czczo ale jakieś tam tłuszcze we krwi nie do końca się rozłożyły i uniemożliwiły odwirowanie
-jakieś kłopoty zdrowotne

Na szczęście po ponownym pobraniu udało się wydzielić tą surowicę więc na tym koniec stresów dla psa ale zaczął sie stres dla mnie. Bo jak z surowicą były jakieś problemy to może wynik będzie nie taki jak trzeba.... :shake: ło matko....

A jeszcze mam stres jak diabli bo jak już przyjdą wyniki i wszystko będzie wpisane do paszportu i załatwione na cacy to wtedy sterylka... To Wam dopiero będę buczeć na ramieniu... :-(

A tymczasem życzę Wam wesołych Świąt bo dziś wyjeżdżam i wracam w poniedziałek późnym wieczorem. Życzę Wam cieplutkich, beztroskich dni i pysznego jedzonka i nie utycia ani grama :eviltong: . A wszystkim, którzy tak jak ja zmagają się z okropieństwami losu (moja mama tydzień temu miała zawał i bardzo z nią ciężko) życzę żeby wszystko się wyprostowało i wróciło na swoje dawne miejsce i żeby nie było powodów do płaczu ;)

Link to comment
Share on other sites

Kelly, ja chyba pobiłam rekord w płaceniu :mad: za pobranie, przygotowanie i przesłanie próbki do Puław - 214 zł :placz:(cena z Gdyni - jeden pies!!, moja wina - nie sprawdziłam w innych lecznicach zawczasu) + 277 za badanie w Puławach (bardzo w porządku są - przesłali fakturę razem z wynikami).

Link to comment
Share on other sites

Ja za badanie w Pulawach dalam 277+60 za pobranie krwi w lecznicy bo reszte mialam gratis:p . A sprawdzajcie wszystkie info na wynikach, bo u mnie byly bledy i w nazwie psa, i w dacie ur., i kolor psa inny....potem trzeba bylo poprawiac:angryy:

Link to comment
Share on other sites

czy moze ktos napisas jakie sa warunki przewozu psa do anglii, a dokladniej chodzi mi czy sa roznice prawne miedzu anglia a irlandia.
wiem ze juz o tym byla mowa, ale ja wczesniej bylam zainteresowana tylka irlandia (kraj docelowy), ale najprawdopodobniej bede przewozic psa przez anglie i stad pytanie.
dzieki wielkie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...