Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Topik nam sie niezle rozwinal. Na razie powoli sie rozgladam, bo migrujemy dopiero na lato 2007, tak wiec spokojnie sie przygotowujemy.
Bo i zwierza mamy trochu dzikiego, dominanta nie tolerujacego wlasciwie innych samcow (trauma po niezliczonych incydentach z podobnymi charakterkami :shake:) i sporo do pakowania, krolik, dziecko itp. "drobiazgi" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No wlasnie, zeby zyc a nie "zyc", sie przeprowadzamy. A co to za dom bez wszystkich domownikow, krolik rzuca w nas kapciami, pies obklaczy kazdy najmniejszy kacik, a mloda o 5 rano obudzi dzwiecznym glosikiem :mad::evil_lol:.
Bedzie dobrze, a na dodatek wesolo....
A Ty w jakie rejony?

Link to comment
Share on other sites

a jeszcze taka jedna moja dygresja: zauwazylam ze na tym watku, nie obrazajac nikogo, dominuja dziewczyny w wieku ok30lat, troche mnie to przeraza, bo widac jaki nasz kraj jest, skoro osoby juz majace rodzine, ustabilizowane zycie,decyduja sie na pelna przeprowadzke,to znaczy ze cos jest tu nie tak, ja koncze studia, nie mam dzieci poki co, wiec dla mnie to mysle ze mniejszy problem zaczac zycie w innym miejscu, ale was dziewczyny podziwiam i jednoczesnie mi smutno ze nasz kraj zmusza do takich decyzji, eh.....

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, juz to sprawdzalam i na tym topiku tez chyba ktos pisal, ale wole spytac dziesiec razy niz pozniej pluc sobie w brode - jesli pojade z psem do Czech to kwarantanna nadal jest wazna i nie naruszam zadnych warukow odnosnie pozniejszego wjazdu do UK....prawda:cool3: :oops: ??

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci na to pytanie nie odpowiem bo co prawda oglądałam listę krajów bezpiecznych w rozumieniu UK i są tam Czechy ale mimo, ze moi rodzice mieszkają 10 km od czeskiej granicy to ja stchórzyłam i psa nie wzięłam ze sobą jak jechałam po zakupy i nad cudną wodę w Terlicku.
Do Czech jeździmy dość często bo tam różne rzeczy są duuuużo taniej jak u nas ale Kora odkąd przygotowujemy się do wyjazdu do UK zostaje w domu.
Dmucham na zimne...

[URL="http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/territory.htm"]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/territory.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no to ja was chyba pociesze, bo wypada tak ze raz w miesiacu jestem w Czechach na zawodach, co prawda moj pies jest juz po kwarantannie, ale na granicy moze raz mi jego paszport sprawdzali i nigdzie tego nie notuja, wiec kto by udowodnil ze bylismy w Czechach?:razz: oni tylko sprawdzaja date szczepienia i puszczaja.....
UTAAP fajoski avatar:lol:
Lemonsky jasne ze dziewczyny fajne inaczej by na dogomanii nie siedzialy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

witam,
czasami zaglądam na dgm i obserwuję ten wątek ...... Szkoda, że dziewczyny, które wiedzą czego chcą muszą wyjeżdżać z kraju (innej opcji aktualnie również nie widzę :cool3: ) Dawniej mieszkałam przez 5 lat w Londynie, fajne to czasy były choć miały i swoje minusy również, ale mimo wszystko bilans wychodził mocno na plusie.
Lemonsky .... w North Hampton mieści się znana hodowla BF Maureen Bootle (Ona sama pracuje w lecznicy weterynaryjnej) .......
Nie wiem czy zgubiłam ten wątek, ale o ile dobrze pamiętam oprócz odrobaczenia, należy psu podać preparat na kleszcze (również w terminie jak odrobaczenie-wpis do paszportu jest konieczny również)
pozdrawiam
Jola

Link to comment
Share on other sites

Witamy Matuchowa Frajda! minusy to pewnie: z dala od rodziny i znajomych, ale mozna przyjezdzac co jakis czas, w koncu to nie koniec swiata:roll:
o kleszczach to wiemy, chyba nie bylo pytania ktore by tu nie bylo poruszone;)
a wiesz cos o tych podatkach dla psow, ja wiem ze napewno wykupie ubezpieczenie dla psow, bo to i taniej i bezpieczniej

Link to comment
Share on other sites

Ekmmm .....:oops: :oops: ja to raczej dość dawno temu tam mieszkałam, nie było wtedy jeszcze Unii, a dostać się do Anglii to był raczej niezły wyczyn :evil_lol: brzmi te pewnie cudacznie, ale tak właśnie było ........ Na temat aktualnych przepisów nic nie wiem, bo od ponad 10 lat jestem w kraju (choć nie ukrywam, iz mam poważne obiekcje patrząc na nasze rządy, czy była to słuszna decyzja).

Owszem aktualnie nie ma problemów z transportem ....... tanie linie lotnicze - 2,5 godz. i człowiek na miejscu za nie wygórowana cenę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']znajdz sobie na necie np. dog walkers in uk, tam wyskakuja rozne firmy, no i nie pozostaje nic innego jak pisac maila i pytac czy nie potrzebuja kogos do pracy, powodzenia!:lol:[/quote]


No to moje gratulacje!:multi: Bardzo sie ciesze:lol: A jesli moge spytac to czy ty masz jakies doswiadczenie w tej dziedzinie?Tzn czy robilas cos takiego w polsce?Chodzi mi czy jak korespondowalas z tymi firmami to czy cos takiego pisalas?I nie mowie tu o opiece nad wlasnymi psiakami:razz: Bo ja sie klku osob pytalam ale wiem ze wszedzie chcieli z doswiadczeniem:placz:
Ps.A my sie zastanawiamy czy w tym roku nie wracac do Polski...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora']Kamila wracać do Polski? :crazyeye:
Po co? Czyżbyś był fanką Endriu Leppera tudzież innych kaczek? :diabloti:[/quote]

:oops:
Prawda jest taka ze moj tz bardzo chce powrotu.Wiec nie mam wyjscia.Tzn ustalilismy ze wracamy ale jesli cos bedzie nie tak(a pewnie bedzie nie tak:diabloti: ) to wtedy wracamy tu ale juz na stale.Ja tez tesknie za rodzinka i przyjaciolmi wiec czemu mamy nie sprobowac.Ale nie obraze sie gdy sie okaze ze wracamy do londynu;) .Chyab strasznie to zaplatalam:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie Kamila, czemu chcecie wracac?
ja pisalam ze koncze studia na Akademii Rolniczej, pisze prace o psach, a w CV zawarlam moja prace w schroniskach dla psow i koni, chociaz nie trwalo to jakos strasznie dlugo, prace w ogrodzie zoologicznym, napisalam ze trenuje z moim psiakiem rozne sporty itd. i sie zgodzili, na razie na okres probny, ale sie zgodzili:lol: zobaczymy, mam nadzieje ze mnie nie wyrzuca:cool3:
a co do tego doswiadczenia to faktycznie wszedzie tak w sumie pisza, ale warto sprobowac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']no wlasnie Kamila, czemu chcecie wracac?
ja pisalam ze koncze studia na Akademii Rolniczej, pisze prace o psach, a w CV zawarlam moja prace w schroniskach na psow i koni, chociaz nie trwalo to jakos strasznie dlugo, napisalam ze trenuje z moim psiakiem rozne sporty itd. i sie zgodzili, na razie na okres probny, ale sie zgodzili:lol: zobaczymy, mam nadzieje ze mnie nie wyrzuca:cool3:
a co do tego doswiadczenia to faktycznie wszedzie tak w sumie pisza, ale warto sprobowac[/quote]

No ja niestety nie mam takiego doswiadczenia jak ty:placz:
Ale moze jak wroce do polski...,kto wie.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']no i kurcze, mimo takiej trudnej sytuacji w Polsce ludzie ciagle wierza ze bedzie lepiej i chca probowac, szkoda tylko ze rzad ma to gdzies:shake:
Kamila a zle to bedzie bo- Endrju zostanie prezydentem niedlugo:evil_lol:[/quote]


Musze to powiedziec mojemu tz,moze wtedy zmieni zdanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Już chyba i kaczki wystarczą :diabloti: Ja niestety jestem w wieku, że już tego typu ruchy są niemożliwe, ale dziecku tłumaczę, idź na studia, najlepiej z możliwościami wyjazdu i ucz się angielskiego ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...