Jump to content
Dogomania

bita Bianka z Orzechowców - pierwszy raz w łzach zmieniam tytuł - w nowym domu!


albiemu

Recommended Posts

[quote name='Nadzieja Koziak']Bianka??? Może by ją wziąść na DT??? Jak wiecie,a może nie wiecie,mam możliwość przygarnięcia na DT dwóch małych lub jednego większego psa...Co o tym sądzicie?[/quote]
Myślę ,że dobry pomysł wziaś te dwa male pieski na DT bo Bianeczce raczej to juz nie będzie potrzebne ale o wszystkim napisze Irenka tylko prosze o trzymanie do jutra kciuków.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Irenka jak tylko znajdzie czas to zaraz wszystko napisze. Irenka trzymala to wszystko w tajemnicy zeby nie zapeszac ale od dwóch tygdoni trfaly przygotowania Bianeczki na wyjazd do niemiec do polaków tam mieszkających .dzisiaj nastapila ten dzień ,byla nawet pani Magda z programu kundel bury wiec wszyscy zobacza Bianeczkę w telewizji jak dzisiaj nadszedl dzien odjazdu Bianeczki do domku:loveu::lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=3]Każdą adopcję psiaków z Niepołomic przeżywam ogromnie, ale adopcję Bianki przeżywam wyjątkowo ponieważ znam stosunek niektórych z Was do adopcji zagranicznych. Ja też mam negatywny stosunek do oddawania psów z Polski do Fundacji zagranicznych bez możliwości decydowania do jakich ludzi ten pies trafi. Ale w przypadku Bianki nie miałam wątpliwości, że dobrze zrobiłam proponując Biankę do tego właśnie domu, do tych konkretnych osób.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Zacznę od początku. Tak się dziwnie ostatnio składa, że na moje ogłoszenia w różnych miejscach odpowiadają ludzie zainteresowani adopcją psa a po rozmowie proponuję innego. I tak dzięki ogłoszeniu Bianki dom znalazła Colinka, dzięki Mani dom znalazła Bronia a teraz dzięki Cezarowi dom znalazła Bianka. Pani Renata i Pan Janusz chcieli adoptować Cezara ale był problem, ponieważ posiadają psa labradora –Fanimo. Ryzyko, że oba psy nie będą się akceptować ( a właściwie, że Cezar nie będzie akceptował) była zbyt duża. Dlatego zaproponowałam Biankę, ponieważ to dla niej drugi pies w domu jest lepszym rozwiązaniem niż dla każdego innego. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Przegadałam z Panem Januszem i Panią Renatą nie jedną godzinę, wypytywałam o wszystko co tylko przyszło mi do głowy i nie mam najmniejszych wątpliwości, że wrażliwość tych ludzi na los zwierząt w Polsce jest wyjątkowa. Spokój i wycieszenie to głównie cechy tych ludzi którym powierzyłam los Bianki. Rozmowy trwały długo, ale musiały takie być- ja coraz bardziej przekonywałam się, że to jest to a Oni nie mogli się doczekać kiedy przyjadą. Trzeba być faktycznie szalonym człowiekiem, aby przejechać 1100km w jedną stronę, natychmiast po przyjeździe zawitać do Niepołomic aby przywitać się choć na chwilę z Bianką i później dopiero jechać spać do hotelu. Dzisiaj się spotkaliśmy, ja po nieprzespanej nocy i zdenerwowana, Pani Renata i Pan Janusz zmęczeni i na dodatek przed kolejną podróżą tym razem 1100km do Stuttgartu. Nie jest to podróż lekka i przyjemna, zwłaszcza, że jechali z Fanimo a w drodze powrotnej już z Bianką. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Co do zachowania obu psiaków nie mam najmniejszych wątpliwości, że będzie wspaniale, zwłaszcza, że to Bianka będzie chyba wiodła prym. Pewnie w to nie uwierzycie, ale nasza kochana, zalękniona Bianka pokazała już wczoraj, podczas „wieczorku zapoznawczego” swojemu „braciszkowi” kto tu rządzi. Były podobno ( sama w to nie wierzyłam) zęby i warczenie na Fanimo. Dzisiaj Fanimo, jak przystało na prawdziwego mężczyznę zachowywał się wzorcowo a Bianka była naprawdę szczęśliwa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Fanimo jest psem kochającym cały świat, zero agresji do ludzi i zwierzaków dlatego jego energia i optymizm będzie dobrze wpływał na Biankę. Mordeczkę ma cały czas uśmiechniętą co udzieliło się również Biance i co zobaczycie na zdjęciach. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Bianka z nową rodzinką powinna dojechać ok. 2 w nocy do domu, trzymajcie kciuki za tą podróż bo dla Bianki to przecież stres. Ale Pani Renata przewidziała wszystko. Poprosiła o zakup leków, obroży, szelek, smyczy ( dwa rodzaje), linki treningowej, zabawek, smakołyków. I oczywiście Bianka ma czipa i paszport. Teraz bezpiecznie będzie podróżować ze swoją rodzinką. Od poniedziałku Pani Renata wzięła sobie urlop aby Bianka nie była sama, później , na święta jadą do drugiego swojego domu ( sorki, ale zapomniałam nazwy miejscowości).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Mogłabym długo jeszcze pisać na temat tej rodzinki i wrażeń z dzisiejszego dnia, ale po nieprzespanej nocy i nerwach jak to będzie, jestem zmęczona, muszę odespać. Nie martwcie się, zapewne pierwsze dni będą ciężkie bo Bianka będzie musiała poznać nowe, obce miejsce, ale potem będą już tylko same dobre dni. Jutro będą dzwonić, zdam oczywiście relację jak udała się podróż i koniecznie oglądajcie „Kundla”. Podczas dzisiejszej adopcji rozmowę z Panem Januszem nagrała Pani Magda. Będziecie mieli okazję „poznać” Pana Janusza.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]I jeszcze gorące podziękowania dla:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]Bożenki z Niepołomic, za serce, pracę z Bianką i wspólne dzisiejsze łzy[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]Dla Kasi ( Albiemu) za wyciągnięcie Bianki ze schroniska i za wspólne nerwy przed adopcją[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]Dla Beatki za słowa : nie przejmuj się światem, rób tak aby psiak był szczęśliwy[/SIZE][/FONT]
[FONT=Symbol][SIZE=3]·[/SIZE] [/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3]Dla „reszty świata” za wrażliwość, miłość dla naszych zwierząt, za wsparcie na tym wątku ( i na innych), za ogłoszenia, plakaty [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Strasznie się rozpisałam, ale chyba możecie „wybaczyć” zwłaszcza, że jestem znana z tego, że nie lubię się rozpisywać jak nie mam konkretów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Ps.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Zapomniałam napisać, że Pani Renata i Pan Janusz są Polakami i od dwudziestu lat mieszkają w Niemczech.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...