Jump to content
Dogomania

sucha karma dla yorka - która


Caroline

Recommended Posts

[quote name='Anusia & Alutka']O pojawiłaś się :)
A jak to jest z yorkiem? Royal ma w swoim składzie witaminy potrzebne yorkom, a karma dla wszystkich psów ma tylko te ogólne.[/quote]
ale york nie jest jakis tam bardzo szczegolny:cool1: duzo jest dlugowlosych psow: Shih Tzu, Seter, Chihuahua, Maltanczyk... dla nich jakby i nie ma odrębnych karm:roll: ja myszlę, ze york jest po prostu za duzo wyreklamowany i tyle. Nawet ubranka są akcentowane tylko dla yorka, kiedy one są potrzebne i dla jamnika, i dla bulldoga francuskiego itd. Po prostu przyszla moda z Ameryki, z gwiazd, ktore mają czy mieli yorki i tyle:cool1: A Royal Canin zrobil dla nich jedzonko:razz:

nie wiem jak tu u was, ale u nas na Litwie bylo tak: kto dwa lata temu kupili sobie yorkow, ci zaczęli od All Systems i od RC, no ale jakos wyszlo tak, ze ani jedne, ani drugie nie sprawdzilo się na ich yorkow az tak dobrze jak by się chcialo... Więc większosc teraz myją z ISB, z Vellus, z Pet Silk, z Laser Lites i karmią Canidae, Orijen, Avoderm, Nutra Nuggets, Eagle Pack.

Powtarzam - wybor nalezy do was, ja to bym chociaz z ciekawosci sprobowalabym;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anusia & Alutka']Właśnie chciałabym spróbować :)
Powiedz mi jeszcze ile dziennie tej karmy zjada Twój piesek?[/quote]
:oops: przyznam się ze nie liczę:oops: daję z oka dwa razy dziennie. Ale mogę stwierdzic, ze jest to normalna, sytna karma, fakt nie jest ona tania, ale placimy za jakosc:cool1: nie wiem jak u was, ale na Litwie RC i Hill's są naprawdę drogie:crazyeye:
a ja osobiscie zawsze kupuję po 7 albo po 9 kg worki, tak jest taniej. Ja ufam tym ludziom, ktorzy sprzedają, jezeli mojej sunci nie będzie pasowalo lub jeszcze tam co, to oni zabierają tą karmę i zwracają pieniędzy. Oni sami mają hodowlę, więc ich pieski zjedzą;) lub potem mozna znajomym przez forum sprzedac. Nasza Jeannie juz zjadla 7,5 kg Canidae i teraz je z 9,2 kg worka Avoderm. Poki co jescze nic nie trza bylo zwracac:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']Właściwie ceny tych karm sa niższe niż RC. Royal dla yorka kosztuje ok 43zł- 1,5kg, a chicken soup 86zł-8,16kg. Miałam kupować Alutce yorka i terierom walijskim bosha, to spróbujemy od razu dla wszystkich jedną karmę.[/quote]
Bosch moim zdaniem tez jest:shake: za duzo tam alergenow i niskojakosciowych produktow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']No widzisz, u nas póki co RC, eucanuba i tym podobne karmy, dalej są uznawane za najlepsze.
Ba, powiem więcej. Wielka ilość ludzi, którzy mają psy karmi je pedigree, chappim i innymi zapychaczami. Duużo wody jeszcze w Wiśle upłynie, zanim coś się w tej kwestii zmieni :roll:[/quote]
u nas tez jeszcze do niedawna tak bylo, ale starczy raz sprobowac i czlowiek moze zmienic zdanie na zawsze:cool1:
przeciez na swiecie wszystko idzie do przodu, więc po co zatrzymac się przy starym? trza sprobowac to, co jest nowe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka'][B]Agoosia[/B] Vici podała kilka więc możesz sobie wybrać.
Ja zamówię chicken soup bo nie ma do wyboru żadnych smaków i będzie mi łatwiej ;)[/quote]
mam nadzieję twojej suni będzie smakowalo i pojdzie na zdrowko:cool1: co do smaku tych karm, to wszystkiego bywa, nasze yorczki są wybredne:mad: więc trza z tym walczyc, nie poddac się psu, chociaz mojej to wszystko smakuje, ja nie widzę jakos roznicy, wydaje się, ze mniej więcej wszystkie karmy lubila;)

Link to comment
Share on other sites

Czytałam wszystkie posty i wniosek jest taki, że RC to paskudztwo:razz: Mam Yorka, ktory Eukanuby nie cierpi teraz jadł RC ale widze ze juz ma dość:( Pozatym zauważyłam ze RC smierdzi jakoś tak chemicznie...a moze jestem przewrażliwiona. Czyli ktora karme polecacie kupic najpierw? Niestety nie moge sie zdecydować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erato']Czytałam wszystkie posty i wniosek jest taki, że RC to paskudztwo:razz: Mam Yorka, ktory Eukanuby nie cierpi teraz jadł RC ale widze ze juz ma dość:( Pozatym zauważyłam ze RC smierdzi jakoś tak chemicznie...a moze jestem przewrażliwiona. Czyli ktora karme polecacie kupic najpierw? Niestety nie moge sie zdecydować[/quote]
no nie wiem, wiesz sprawa jest dosc indywidualna, jednemu psu lepiej to, drugiemu drugie;) po prostu poczytaj te linki, ktore Anusia znalazla i sam (-a) zdecyduj. Mogę podpowiedziec, ze duzo komu podoba się Canidae, ale te drugie tez są dobre:cool1: poszukajcie, moze u was Innova sprzedaje się, tez super jedzenie, u nas niestety nie ma, wielka szkoda:-( Orijen tez jest dobre, potem Active Care. Po prostu poszukajcie i naprawdę cos znajdziecie, u was większy kraj niz u nas i kosmetyki macie lepsze, to my powinnismy wam zazdroscic:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']Vici zapoczątkowałaś akcję "zdrowe odżywianie" :D[/quote]
:shiny: :sg168: :czytaj:
a jezeli powaznie, to po prostu baaardzo kocham swoją Jeannie i chcę dla niej wszystkiego co najlepsze:kciuki: i tez lubię podzielic się tym, co juz wiem z innymi, jezeli wiem, ze cos jest wyprobowane i naprawdę nie zle:cool1:

dobranoc;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się jednakowoż wstrzymała z tymi zachwytami jeszcze. Przejrzałam sobie ofertę i Canidae, i Chicken Soup i jakoś nie przemawiają do mnie karmy, które wszystkie psy wrzucają do "jednego wora". Canidae nie ma w ogóle żadnego podziału na szczeniaki, psy dorosłe i starsze, a Chicken Soup raptem czyni ten zaszczyt szczeniakom. Ponadto, trochę mi się nie chce wierzyć w te super hiper naturalności, bo inaczej karma by się stosunkowo szybko psuła, a sprzedają worki po osiemnaście kilo...

Dodatkowo zaś Vici wsławiła się już na tym forum tym, że jej "rewelacje" raczej mało wspólnego mają z jakąkolwiek wiedzą, prawdą, a nawet zdrowym rozsądkiem. Tak więc nie rzucałabym się na owe karmy nazbyt entuzjastycznie, a już na pewno nie eksperymentowałabym na własnym psie. No, ale to ja.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przepraszam, ale wystarczy poczytać ten wątek by wiedzieć :). Nie namawiam na żadną firmę, mój pies i kot jedzą Royal Canina i służy im doskonale, nigdy nie miałam zastrzeżeń do tej karmy najmniejszych. Mało tego, Royal którego kupuję bynajmniej nie jest produkowany/paczkowany w Polsce, jak tu gdzieś widziałam ktoś pisał. Zamawiam w sklepie internetowym, fakt że obaj jedzą weterynaryjną, pies ma problemy z drogami moczowymi i jest wykastrowany, kot takoż wykastrowany i je karmę dla kastratów z serii "Vet Early Care" Royala. Ale są i inne dobre firmy. Grunt, to dawać psu karmę, która jest sprawdzona i cieszy się dobrą renomą. A ani o Canidae, ani o Chicken Soup zdaje się nikt tu (poza Vici, oczywiście) nic nie wie. Jutro mój ślubny jedzie do weta na badania okresowe z psiurkiem, zapiszę mu te nazwy i poproszę żeby zapytał. Jednakowoż rzucanie się na "nowości" zasłyszane czy podpatrzone gdzieś tam wskazane jest może w przypadku perfum tudzież ciuchów, ale raczej nie zwierzaczków. Jeśli dobierze się dobrą, renomowaną karmę, którą pies lubi i która mu służy, warto się jej trzymać i nie wprowadzać zamieszania bez potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Ja bym się jednakowoż wstrzymała z tymi zachwytami jeszcze. Przejrzałam sobie ofertę i Canidae, i Chicken Soup i jakoś nie przemawiają do mnie karmy, które wszystkie psy wrzucają do "jednego wora". Canidae nie ma w ogóle żadnego podziału na szczeniaki, psy dorosłe i starsze, a Chicken Soup raptem czyni ten zaszczyt szczeniakom. Ponadto, trochę mi się nie chce wierzyć w te super hiper naturalności, bo inaczej karma by się stosunkowo szybko psuła, a sprzedają worki po osiemnaście kilo...

Dodatkowo zaś Vici wsławiła się już na tym forum tym, że jej "rewelacje" raczej mało wspólnego mają z jakąkolwiek wiedzą, prawdą, a nawet zdrowym rozsądkiem. Tak więc nie rzucałabym się na owe karmy nazbyt entuzjastycznie, a już na pewno nie eksperymentowałabym na własnym psie. [B]No, ale to ja[/B].[/quote]
tak, ty... bo ty przepraszam za wyrazenie - glupia jestes... staromodna jakas... jak swojemu psu pozbawiasz nowosci, to i sama sobie pozbaw, zyj gdzies w odludziu, bez elektrycznosci itd. A moze wlasnie tak i zyjesz?:cool3: bo poglądy masz wlasnie takie... jak twoim psom pasuje RC, to nie znaczy ze wszystkim:shake: ja ci mogę udowodnic wszystkie moje slowa, tylko tobie trza będzie... nauczyc się litewskiego:eviltong: :evil_lol: wtedy smozesz przeczytac wszystkie nasze forumy i upewnic się, ze nasze psy wlasnie jedzą przeze mnie wymienione karmy i jak dobrze im to sluzą:eviltong:
p.s. dac kontakty jakiegos dobrego lituanisty?:razz:

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze mądralo... jak taka mądra jestes, to poczytaj sobie jakies i angielskie forumy, to dowiesz się, ze Canidae, Eagle pack, to nie są takie juz i nowiny... nowiny one są u nas, bo my jeszcze odstępujemy trochę od calego swiata... w niektorych krajach juz parę lat psy jedzą te karmy:cool3:
i w ogole, gadac z tobą Owczarnio brakują slow, nerwow i calej reszty. Proszę bardzo, niech twoj pies je Royala, dobrze ze nie polską wersję mu zamawiasz, ale jak smiesz zabraniac i wyszmiewywac innych za to, ze oni nie wybierają Royala, ty nie masz na to najmniejszego prawa:roll:

[I]:roll: W OGOLE, TY CIESZ SIĘ, ZE TU OBCUJĄ TACY MILI LUDZIE, ZE CIERPIĄ TAKĄ OSOBĘ JAK TY... WSTYDZ SIĘ, JEZELI CHOC TROCHĘ HONORU MASZ... OPAMIĘTAJ SIĘ POKI JESZCZE CZAS...:roll: [/I]

Link to comment
Share on other sites

Ty już mi raz udowadniałaś, zdaje się? Chcesz się znów ośmieszyć pustymi linkami czy bzdurami, których sama, jak się okazało, nie rozumiałaś?

Czy może kolejny raz życzysz sobie dostać ostrzeżenie od moderatora za swoje zachowanie i szerzenie głupot na forum?

Na angielskich forumach tak się składa że bywam, i - w przeciwieństwie do ciebie - rozumiem, co tam piszą.

Reszty nie skomentuję, bo znam już na tyle zarówno twoją osobę, jak i twój styl, że wiem że nie warto. Każdy, kto umie czytać, sam się zorientuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Ty już mi raz udowadniałaś, zdaje się? Chcesz się znów ośmieszyć pustymi linkami czy bzdurami, których sama, jak się okazało, nie rozumiałaś?

Czy może kolejny raz życzysz sobie dostać ostrzeżenie od moderatora za swoje zachowanie i szerzenie głupot na forum?

Na angielskich forumach tak się składa że bywam, i - w przeciwieństwie do ciebie - rozumiem, co tam piszą.

Reszty nie skomentuję, bo znam już na tyle zarówno twoją osobę, jak i twój styl, że wiem że nie warto. Każdy, kto umie czytać, sam się zorientuje.[/quote]
na to wygląda, ze angielskiego nie znasz...:roll:
na przyklad: [URL]http://www.yorkietalk.com/forums/showthread.php?t=55912[/URL]
sorry, nie mam czasu wyszukiwac więcej, ale tym razem, jak zresztą i zawsze, ty nie mialas racji:roll:
p.s. przy okazji wrzucę jeszcze cos:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...