Jump to content
Dogomania

Koszt badań dysplazji


Ewelina & Hera

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No widzisz, a nasz lubelski wet "daje ważność na dwa lata" :cool3::cool3::cool3::lol::lol::lol:
A tak poważnie... Może z sercem to jest tak, że badanie na choroby można powtarzac, bo wiadomo, że moga się z czasem pojawić. A np wady genetyczne to raz na całe życie. Ale też ręki nie dam sobie uciąć :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']No widzisz, a nasz lubelski wet "daje ważność na dwa lata" :cool3::cool3::cool3::lol::lol::lol:
A tak poważnie... Może z sercem to jest tak, że badanie na choroby można powtarzac, bo wiadomo, że moga się z czasem pojawić. A np wady genetyczne to raz na całe życie. Ale też ręki nie dam sobie uciąć :lol:[/quote]

Wasz lubelski wet dopiero od niedawna moze takie certyfikaty wypisywac :cool3::cool3::cool3::lol::lol::lol:, nauczy sie jeszcze ;) :)

Z sercem jest pewnie tak jak piszesz, bo jesli niczego nie ma w danym momencie, to moze sie ujawnic za jakis czas. Wady genetyczne tak, to np. PRA (zalezy od typu i rasy) w Optigenie czy inne na które sa testy czy na przykład w takie choroby, gdzie po zdrowych przebadanych rodzicach dzieci otrzymuja automatycznie "zdrowy" bez badania.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

PRA genetycznie robią w dwóch miejscach USA (OptiGen) i Niemcy (Laboklin). Myśmy się załapali na hamerykańskie badania :cool3:

Widzę, że Nor(a) podała już koszt wpisu do rodowodu w dr Blenau, a interesuje mnie koszt prześwietlenia na HD+ED w Warszawie. Może ktoś się orientuje, bo robił? Względnie jeśli robił "combo" - w sensie oba prześwietlenia+wpis, to też się chętnie dowiem ;) Nie widzę sensu, aby robić te dwa prześwietlenia osobno, tym bardziej, że u nas w rasie takie zabiegi są obarczone pewnym ryzykiem :(
I u których lekarzy polecacie zrobić? Na SGGW się nie wybiorę jednak - już kilka osób mi odradzało...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Czy ktoś może polecić mi kogoś z Częstochowy lub Katowic (i okolic), kto zrobi dobrze badania na dysplazję stawów łokciowych i biodrowych? Bez wpisu do rodowodu, ponieważ chcę tego do mojej informacji, Nex nie będzie rozmnażana, ale będzie trenować sporty.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Juta']P.S.
W Lublinie trzeba zapisac się w kolejkę na wykonanie RTG. Koszt dysplazji bioder to o ile sobie przypominam 140 czy 120 zł.
Łokci coś koło 100[/quote]
A z jak dużym wyprzedzeniem trzeba się zapisać do kolejki?
Chciałabym prześwietlić psiaka w październiku i nie wiem czy już mam się umawiać?:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ad.Asti
W Katowicach badanie na dysplazję wykonują w klinice Dr.Czogały która znajduje się na Brynowie nie daleko kopalni Wujek specjalizuje się w w/w badaniu Dr Rybicki najlepiej zadzwonic i się umówic , badania wykonuje się głównie w wtorki i czwartki rano , co do ceny to jeszcze nie wiem wybieram się w wtorek.Jeżeli chodzi o wpis do rodowodu niestety w katowicach niema uprawnionego lekarza, i klinika wysyła zdjęcie wraz z rodowodem do Wrocławia:lol:

Link to comment
Share on other sites

Asti a ja zdecydowanie odradze Brynow, jako ze juz robilam kilka zdjec swoim psom :D Dabrowe Gornicza rowniez ;) - zrobili mi takie zdjecie, ze chcieli psa natychmiast operowac (w badaniu u pana dr Siembiedy wyszlo u psa "A")
Dobre zdjecia wykonuje w Katowicach dr Gierek i w Chorzowie dr Fabisz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Robił może ktoś prześwietlenie stawów biodrowych w kierunku dysplazji u dr Siembiedy ? Interesuje mnie koszt tego prześwietlenia z wpisem do rodowodu + zrobienie zdjęcia które jest wysyłane do opisu do Niemiec ? Czy wysyła się samo zdjęcie i formularz czy rodowód też ? Jak ktoś wie to proszę o odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

nie wiem ile bez wpisu (pewnie kolo 50 zl za zdjecie, w zaleznosci od cennika lecznicy ;) ) ale z wpisem do rodowodu kolo 300 zl, bo trzeba wykonac 3 zdjęcia każdego łokcia (czyli 6 zdjęć) + opłata dla doktora, ktory bedzie zdjecie oceniał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']nie wiem ile bez wpisu (pewnie kolo 50 zl za zdjecie, w zaleznosci od cennika lecznicy ;) ) ale z wpisem do rodowodu kolo 300 zl, bo trzeba wykonac 3 zdjęcia każdego łokcia (czyli 6 zdjęć) + opłata dla doktora, ktory bedzie zdjecie oceniał.[/QUOTE]

Ja dałam 300 (no, bez kilku zł) za HD+ED i wpis:-o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...