Jump to content
Dogomania

Nie chce jeść suchego


AMFI

Recommended Posts

Witam wszystkich dogomaniaków !!!

Moja suczka (sznaucer mini) zaczęła grymasić przy misce :(

Niestety jest taka "mądra" że nawet jak jej poleję karmę olejem czy jogurtem to ona to wyliże, a karme zostawi :-?

I co ja mam zrobić? chyba muszę zastosować taktykę że daje jej jedzenie tylko w porze karmienia, a po jakiś 10 minutach miskę zabiorę. No i nie będzie żadnych smakołyków w między czasie...

Myślicie że to zadziała? no ale z tymi smakołykami to nie wypali :oops: mieszkam z babcią i dziadkiem... ( chyba wiecie o co mi chodzi? )

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich dogomaniaków !!!

Moja suczka (sznaucer mini) zaczęła grymasić przy misce :(

Niestety jest taka "mądra" że nawet jak jej poleję karmę olejem czy jogurtem to ona to wyliże, a karme zostawi :-?

I co ja mam zrobić? chyba muszę zastosować taktykę że daje jej jedzenie tylko w porze karmienia, a po jakiś 10 minutach miskę zabiorę. No i nie będzie żadnych smakołyków w między czasie...

Myślicie że to zadziała? no ale z tymi smakołykami to nie wypali :oops: mieszkam z babcią i dziadkiem... ( chyba wiecie o co mi chodzi? )

sznaucer_bieg.gif

Link to comment
Share on other sites

AMFI ja mam identyczny problem z moją 8 miesiączną psinką.

Bardzo bym chciała żeby jadła dobrą suchą karmę a ona marudzi i jest chudziutka nie wygląda jak prawdziwy bull tylko taki wychudzony piesek.

Wiem że jak gotowałabym jej to z chęcią by jadła, ale po pierwsze nie będzie to jedzenie pełnowartościowe a po drugie nie mam na to czasu.

Ja polewałam jej sucha karmę chyba wszystkim m.in mlekiem, piwem co bardzo smakowało, wrzucałam jej różne smakołyki, mieszałam z mokra karmą i na początku to działało potem już niestety nie.

Więc ja czekam na jakąś super rade :wink: co zrobic żeby przytyła i zaczeła jesć ???

Link to comment
Share on other sites

Gosia09- dlaczego jedzenie gotowane będzie niepełnowartościowe?

A jak nie było suchych karm, to co- psy zdychały za młodu, czy jak?

Mam 8 psów i jedzą mięso, kości, jarzyny i trochę węglowodanów- makaron, ryż, kasza.

Nie stosuję żadnych dodatków, typu witaminki, jedynie od czasu do czasu, najczęściej w zimie daję im drożdże piwne.

I są to psy od rottweilera do mopsa.

Wszystkie żyją i mają się dobrze.

Chciałabyś całe życie jeść zupki yum yum?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Hmm ja nie wątpie że dobrze ugotowane jedzonko jest dobre dla psiaków, ale ja nawet nie wiem co miałabym jej gotować bo ona ciągle okazuje się na cos uczulona i weterynarze nie wiedzą dokładnie na co więc ja wole dawać jej sucha karmę bo od niej nic jej nie jest

Link to comment
Share on other sites

Obie moje sunie jak byly w wieku twojego gardzily sucha karma, teraz za to sie nia zajadaja. Cortinie obojetne jaka je karme, ale nie przepada za bento kronen i belcando, natomiast mloda bardziej lubi royala niz eukanube, a teraz na wakacjach zaczela jesc pieknie sucha karma co bardzo mnie cieszy :D

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Gosia09- zdania co do monodiety są podzielone- na ogół weterynarze, którzy zalecają karmienie suchym pożywieniem są za monodietą, a ci, co uważają, że pies powinien mieć mięso na talerzu- sądzą coś przeciwnego.

Jeśli Twój pies jest uczulony- to sa dwie metody- albo zastosować dietę eliminacyjną i dojść, co psa uczula, albo machnąć ręką i dawać suche- skoro mu nic po nim nie jest.

A tak z ciekawości- jaką karmę dajesz- chodzi mi o tę, po której psu nic się nie dzieje?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Nie czytalam dokladnie calego topicu wiec nie wiem cz dawalas juz psiakowi Bento Kronen. Ja wlasnie kupilam mojemu wybredziochowi Bento z jagniecina m.in dlatego ze ma duzo (nawet o polowe) mniejsze dawkowanie od innych karm. Tak sobie sprytnie wymyslilam, ze skoro suka zjadala do tej pory okolo polowy dziennej porcji (czyli 300 g a powinna jesc 600) to jak dostanie karme ze zmniejszona dawka to zje wszystko. No i tak wlasnie jest. Dzienna dawka Bento z owca dla mojej 40 krowki to 285g - Tessa szamie az miski przestawia. Wiec moze to jest jakis sposob na psa niejadka.

Link to comment
Share on other sites

z tym,ze bento to polke nizej od puriny pro plan..

niewiem jak jest z lamb and rice proplan ale moje psy tez nie chcialy jesc jeden seniora drugi puppy large breed..dopiero jak zmieszalam z royalem, hillsem czy nutram to im smakuje (przyznam, ze hills po zjedzeniu jakis 16kg z 18kg worka sie juz tez znudzil) a tak wogole to kup psu puszke i dodaj do tej suchej i napewno bedzie jadl:)

Link to comment
Share on other sites

No własnie ja mieszałam jej z puszką i nie chiała jeśc i tak tylko wydłubywała sobie żeby nie natrafić na żadne ziarenko i głodna chodziła.

Spróbuje z tym bento i najwyżej jak nie jest to najlepsza karma to dokupie jakieś dobre witaminki

Link to comment
Share on other sites

Sauron zaczął grymasić z jedzeniem suchej karmy. Od dawna dostaje RC Maxi Junior Veterinary. No i przestało smakować. Kombinowaliśmy z róznymi domieszkami uatrakcyjniającymi i eureka! Wystarczy zetrzeć na drobnej tarce kawałeczek wedzonego żółtego sera i dodać do karmy z odrobiną wody a Sauronio wsuwa do momentu dokładnego wylizania miski. :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='Marta i Wika']A nie przekarmiasz go? Glodny pies zje wszystko.[/quote]

nie mam nawet okazji go przekarmić
Jesc dostaje 3 razy dziennie zawsze o tych samych godzinach nie daje mu przekąsek zadnych typu kawałek parówecvzki czy kiełbaski
Np. wczoraj ostatni posiłek dostał o 19 rano o 9 dałam mu rozmoczona karmę i tylko ją powąchał... po 11 znów dałam suchej karmy tyle że polałam ja troszkę olejem i wtedy zjadł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMFI']No tak, głupia to nie jest, że niechce tego jeść, ale ja jestem wygodna...i chciałabym aby jadła suchą karmę. Prógowałam łączyć z surowym mięskiem, galaretką z łapek, moczyć w bulionie, mleku z wodą - efekt wychlipie polewę, a reszta zostaje. :-? Oliwą też próbowałam, ale bez efektu. Jedyny efekt to łupież, jak twierdzi lek wet z przebiałaczenia i zachwiania równowagi mineralnej. Zalecił dawanie samej suchej karmy.
Wczoraj wymyśliłam łączenie z karmą z puchy - obie karmy zbilansowane, więc nie powinno być kłopotu. Kolacja i dzisiejszy obiab jakoś poszedł, choć też najpierw wylizała puszkowe. Ale potem z oporem ale wyjadła rozmoczone suche. :roll:
A może podpowiecie jakie karmy (dla szczeniąt) były najsmaczniejsze dla Waszych psów????[/QUOTE]
mój też niechce jesc mam problem z małym siersciuchem

Link to comment
Share on other sites

A sprobuj zmielic gotowana watrobe na drobniutko i posyp kame i wymieszaj! Tylko uwazaj, bo sa psy,ktore z watoby maja biegunki.
Moj tez nie chcial karm - wyrosl na suchej - zanecanej, potem bylo gotowanie, a kiedy okazalo sie,ze alergik - sucha z jagnieciiny, ale obowiazkowo zanecana (tunczykiem, serkiem,mieskiem, miodem). Nie bede psa glodzila zostawiajac mu tylko sucha i to na okreslony czas!Nie mam twardej doopki! Wiec uleglam, - pies przytyl - wiec niech sobie kaprysi i zanecac bede!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...