Jump to content
Dogomania

Nie chce jeść suchego


AMFI

Recommended Posts

Co robicie, aby pies jadł chętniej sucha karmę? Mój szczeniak (4 mieś) je suche bardzo niechętnie. Jako - tako nowa karmę, ale juz następnego dnia miska stoi nie ruszona przez cały dzień. Musi być naprawdę głodna, żeby coś zchrupać. Macie może jakieś sposoby na zachęcenie psa do jedzenia chrup?

Link to comment
Share on other sites

Polac olejem, jogurtem, pomieszac z galareta z kurzych lap, posypac mielonymi zwaczami wolowymi - techniki sa rozne.

Moja tez generalnie wybrzydza aczkolwiek sa takie karmy, przy ktorych na poczatku przejawia wiekszy entuzjazm (ktory jednak zdecydowanie slabnie po zjedzeniu okolo 10 kg).

Link to comment
Share on other sites

Moja tez generalnie wybrzydza aczkolwiek sa takie karmy, przy ktorych na poczatku przejawia wiekszy entuzjazm (ktory jednak zdecydowanie slabnie po zjedzeniu okolo 10 kg).

Za jednym posiedzeniem? :o

Ho, ho, pojemna dziewczynka 8)

Ja polecam jeszcze podlanie tranem (dla zwierząt).

Link to comment
Share on other sites

Ja swojej 4,5 miesięcznej suni z którą od ponad 2 tyg. mam ten sam problem polewam karmę olejem lub posypuję witaminami (Wita-Vet). Ostatnio mieszam jej starą karmę z nową, która jej bardziej podchodzi, ale często wyjada tą lepszą i gdy nie ma już żadnego chrupka, zostawia w misce starą karmę - cwaniara :)

Link to comment
Share on other sites

No tak, głupia to nie jest, że niechce tego jeść, ale ja jestem wygodna...i chciałabym aby jadła suchą karmę. Prógowałam łączyć z surowym mięskiem, galaretką z łapek, moczyć w bulionie, mleku z wodą - efekt wychlipie polewę, a reszta zostaje. :-? Oliwą też próbowałam, ale bez efektu. Jedyny efekt to łupież, jak twierdzi lek wet z przebiałaczenia i zachwiania równowagi mineralnej. Zalecił dawanie samej suchej karmy.

Wczoraj wymyśliłam łączenie z karmą z puchy - obie karmy zbilansowane, więc nie powinno być kłopotu. Kolacja i dzisiejszy obiab jakoś poszedł, choć też najpierw wylizała puszkowe. Ale potem z oporem ale wyjadła rozmoczone suche. :roll:

A może podpowiecie jakie karmy (dla szczeniąt) były najsmaczniejsze dla Waszych psów????

Link to comment
Share on other sites

Amfi,

moja będąc szczeniakiem jadła Nutrę plus gotowane jedzonko.

Karma bardzo jej smakowała (szczerze polecam), ale moja jest z tych suk, które nigdy nie grymaszą i nie odejdą od miski dopóki nie zobaczą dna. :D Ten typ tak ma. Uwielbia bardzo dużo biegać a potem dobrze zjeść.

Pozdrawiam

Beata, Leia i Max (królik baranek)

Link to comment
Share on other sites

Mądry pies.

Gosia

Gosiu czy to oznacza ze twoim zdaniem sucha karma nie jest dobrym rozwiazaniem?

a daj psu kawał wołowiny to zobaczysz, jak bedzie wcinał

czyli ty Pika tez odradzasz taki rodzaj jedzenia?

ja do tej pory karmilam ONke albo gotowanym albo puchami, sucha czasem dorzucalaale ona niechetnie je (traktuje to jako pzekaske, a nie kokretne jedzenie). ale jak ostatnio znalazlam sie na waszym forum i poczytalam ze najlepiej sucha i to jeszcze taka konkretna (czytaj droga) to zaczelam sie zastanawiac czy moj psiak nie jest przypadkiem zel przeze mnie odzywiany :cry: nPISZCIE CO O TYM SADZICIE

Link to comment
Share on other sites

Jesli Twoj pies jest zdrowy, chetnie je inne zarcie (nie suche) to znaczy, ze zwyczajnie woli prawdziwe od suchego. Nie jest to specjalnie dziwne :niewiem:

Jednak dobrze by bylo, zeby pies nie nauczyl sie grymaszenia "przy stole" bo za chwile moze sie okazac, ze zamiast wolowinki woli jagniecinke, a w piatki ma ochote na rybke i co wtedy zrobisz?

Moja propozycja jest taka:

Nasyp psu suchego i postaw przed nosem w porze karmienia. Jesli piesek nie ruszy karmy to mu ja zabierz, umyj miche, nalej wody i olej psa do nastepnej pory karmienia. Miedzy karmieniami nic psu nie dawaj, proponuje tez pojsc na dlugi spacer z zabawa z innymi psiakami.

Kiedy przyjdzie pora nastepnego karmienia postaw psu przed nosem miche z polowa porcji suchego zarcia. Jesli nie ruszy zabierz. Poczekaj do nastepnego karmienia i znowu-zabierz jak nie ruszy.

Gwarantuje Ci, ze w koncu zje! Nie syp za duzo zarcia. Niech nauczy sie wylizywac miche.

Warunek jest jeden. Piesek musi byc zdrowy. Jesli psu cos dolega i z tego powodu grymasi to juz inna kwestia.

Link to comment
Share on other sites

Problem jest taki ze moja kochana sunia jesli chodzi o jedzenie jest troche rozpieszczona, tzn. zawsze ma pelna miche z jedzeniem(okreslone ilosci). mysle ze to powod tego ze jak byla mala (teraz ma 4 lata) to byla strasznym niejadkiem weic kombinowalam z jedzeniem jak moglam, nigdy jej nie zabieralam, a dobrze iwem ze powinnam robic tak jak mowilas. sunia jest przyzwyczajpna ze w misce zawsze cos jest i nie wiem czy to nie bedzie dla niej zbyt duzy szok jak raptem zabiore jej miche. ma juz przeciez swoje przyzwyczajenia.dzis dalam jej pierwszy raz Pro Plan i poki co chetnie jadla. nie zjadla calej porcji, ale tak okolo polowy. tylko ze u niej to roznie bywa bo potrafi byc wybredna. teraz ma odpowiednia mase ciala, weic jak nie je to ja sie tym specjalnie nie przejmuje. moze wiec wezme ja na przeglodzenie?jak zglodnieje to powinna zjesc wszystko no nie? :lol: czy jak przyswoi jedna karme to probowac inne czy pozostac przy tej?

Link to comment
Share on other sites

czyli ty Pika tez odradzasz taki rodzaj jedzenia?

ja do tej pory karmilam ONke albo gotowanym albo puchami, sucha czasem dorzucalaale ona niechetnie je (traktuje to jako pzekaske, a nie kokretne jedzenie). ale jak ostatnio znalazlam sie na waszym forum i poczytalam ze najlepiej sucha i to jeszcze taka konkretna (czytaj droga) to zaczelam sie zastanawiac czy moj psiak nie jest przypadkiem zel przeze mnie odzywiany :cry: nPISZCIE CO O TYM SADZICIE

Pisaliśmy o tym już nie raz, ostatnio dość wylewnie tutaj

Są zwolennicy i przeciwnicy sztucznego karmienia, wybór należy do Ciebie ;)

A jak już dawać suche to z pewnością lepiej dobre (droższe) niż byle jakie granulki.

Link to comment
Share on other sites

czy jak przyswoi jedna karme to probowac inne czy pozostac przy tej?

Jak przyswoi jedną to dawaj tą jedną. O ile nie zaczną się jakieś problemy, np. alergiczne. A jeśli będziesz chciała zmienić to pilnuj się, żebyś zmieniła wtedy kiedy TY masz na to ochotę (np. jak skończy się jedno duże opakowanie), a nie wtedy kiedy psinka ma na to ochotę (czyli strajkuje z jedzeniem). Pies uczy się wykorzystywać takie sytuacje, raz ulegniesz, zastrujkuje za kilka znowu...

czy to nie bedzie dla niej zbyt duzy szok jak raptem zabiore jej miche

Myślę, że przeżyje ten szok ;) Czteroletni pies to jeszcze młode zwierzę, jak zmieniać przyzwyczajenia to teraz, za dwa, trzy lata będzie jeszcze trudniej.

8)

Link to comment
Share on other sites

Amfi, jeśli Twój piesek jest młody, to najpierw skonsultuj to z weterynarzem. Nie wiem, czy można przedawkować tran (nie znam się na tym :oops: ), ale myślę, że nie zaszkodzi, jeśli pogadasz z wetem na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co sie orientuje na tranie jest podane dawkowanie (na niektorych nawet co do kilogramow), wiec chyba nie mozna go przedawkowac. Ja swojej suni robie co jakis czas "kuracje" tranowa. robi swietnie na siersc. leje wtedy tak "na oko" po karmie i nie zauwazylam zeby psiakowi cos sie dzialo poza tym ze po dluzszym dawaniu tranu siersc na lbie ma taki lekki tranowy zapach :D .

Aha chcialam sie pochwalic (zebu tylko nie zapeszyc) ze moja ONka od soboty jest wyłącznie na suchym jedzonku. probowala juz Pro Plan(800 gram) a teraz probuje RC dla owczarkow i tez pałaszuje (co mnie strasznie dziwi0. Pomyslalam nawet ze to ze wczesniej nie jadla nie bylo kwestia ze nie lubi tylko ze jej nie smakuje (a dawalam raczej suche sklepowe :oops: wiec chyba jest kiepskie). Boje sie tylko ze zje mnie z kopytami bo ten RC dla owczarkow jest dosc drogi i kaza go dawac okolo 420 gram, co w porownaniu z Pro Planem czy Eukanuba wychodzi sporo wiecej. Jak ktos ma namiary na tanie sklepy z karma i dowozem do domu to prosze mi przeslac na maila [email protected] . bede bardzo wdzieczna :P

Link to comment
Share on other sites

Razem z moja sunia mieszkamy w Szczecinie. Szukalam juz w internecie, ale czasem trudno mi sie polapac w tych cenach bo jeni dodaja koszty przesylki inni nie, a poza tym nie wiem czy ufac takim firmom. Czy sa jakies podrobki tych karm?Ja nie mam o tym zielonego pojecia. A moze ktos z dogomaniakow jest dystrybutorem i ma "ludzkie" ceny, albo zna takowego dystrybutora i moglby go polecic. Serdeczne dzieki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...