Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='kavala']Ale po co podawać leki przeciwbólowe, antybiotyki, kołnierze itp jeśli można tego uniknąć i całego tego stresu psu oszczędzić?
To że inny pies jest na łańcuchu nie jest wcale usprawiedliwieniem. Co ma wspólnego brudne schronisko do obcinania własnemu psu uszu?[/QUOTE]
do jakości życia , zakaz kopiowania , zupełnie na to nie wpłynie - bo co z tego że miłosiernie niekopiowany , jak brudny , głodny i zaniedbany ? i na to bata nie ma
wolisz kopiowanego na kanapie , czy naturalnego w gnoju przy budzie ?

i to jest właśnie ta zarzucona mi europa - tylko trzeba myśleć troszkę bardziej globalnie , a nie lokalnie

my nie mamy problemu z ilością psów do kopiowania , my mamy problem z ilością psów w naszym kraju - jest ich nadmiar , jest ich dużo za dużo , a zakaz kopiowania , populacji psiej nie zmniejszy - jedynie obniży koszty rozmnażaczą :) których w naszym kraju nie brakuje - przemysł psi , jest bardzo dochodowy - co widać na portalach z ogłoszeniami

Link to comment
Share on other sites

Vectra, święta prawda, ja, jakby u nas był zakaz kopiowania, wyjechałabym ze szczylem do kraju, gdzie takiego zakazu nie ma i tam bym skopiowała:lol:
Jestem za kopiowaniem i nic tego nie zmieni;-) Wolę uciąć psu uszy niż jajka:roll:

Dzięki Bogu, jak na razie Polska nie podpisała deklaracji o zakazie kopiowania:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']do jakości życia , zakaz kopiowania , zupełnie na to nie wpłynie - bo co z tego że miłosiernie niekopiowany , jak brudny , głodny i zaniedbany ? i na to bata nie ma
wolisz kopiowanego na kanapie , czy naturalnego w gnoju przy budzie ?
[/QUOTE]
Nie widzę związku jednego z drugim. Jeszcze powiedz, że psy się kopiuje, żeby poprawić byt tym w schronisku.

[quote name='Vectra'] [B]a zakaz kopiowania , populacji psiej nie zmniejszy [/B]- [B]jedynie obniży koszty rozmnażaczą [/B]:) których w naszym kraju nie brakuje - przemysł psi , jest bardzo dochodowy - co widać na portalach z ogłoszeniami[/QUOTE]
Masz bardzo pokrętny sposób rozumowania. Jeśli zakaz będzie egzekwowany a pseudomiłośnicy psów nie będą nielegalnie kopiować psów to może dojdziemy do tej Europy mimo piętrzących się przeciwności ;)

[quote name='Doginka']

Dzięki Bogu, jak na razie Polska nie podpisała deklaracji o zakazie kopiowania:multi:[/QUOTE]
To tylko kwestia czasu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Vectra, święta prawda, ja, jakby u nas był zakaz kopiowania, wyjechałabym ze szczylem do kraju, gdzie takiego zakazu nie ma i tam bym skopiowała:lol:
Jestem za kopiowaniem i nic tego nie zmieni;-)[/QUOTE]
bo taki zakaz , w naszym kraju NIC nie zmieni , jeśli idzie o jakość życia psów - bo my nie np Skandynawia , gdzie pies jest luksusem i faktycznie dla się o jego dobro , mają swoje prawa , nakazy , zakazy , przywileje i jest to respektowane , karane

a tu walczymy , o kolejny martwy przepis :)

podobno zakaz kopiowania jest ? więc po co walka znów o to samo ? skoro już jest i tak nic to nie zmieniło , nadal psy są kopiowane i będą i każda kolejna ustawa , to tylko premia dla posłów , za to że sobie posiedzą i guziczek wcisną ....
my mamy przecież TYLEEEEE różnych ustaw , niestety martwych .... lista raz uznanych za niebezpieczne , nakaz prowadzania psów na smyczy , puszczanie tylko w kagańcu w miejscach odosobnionych

nie mamy jednego , organu który by egzekwował te ustawy , skutecznie - tak jak były podatki od psów , tak jak obowiązkowe szczepienie przeciw wściekliźnie ...

dotyka to tylko malusiego odsetka psów - psów rasowych RODOWODOWYCH ... a kundle będą plewione , cięte , nieszczepione , puszczane luzem , będą żarły innych .... bo taki wystawca czy hodowca , to fakt , psa urodzonego po 1.1.2012 z obciętym uchem czy ogonem nie wystawi PRZEPISY FCI , a nie zakaz ustawowy ... musi płacić składkę członkowską , opłaty za psy , mioty , krycia , wystawy - mieć szczepienia , bo inaczej nie wejdzie na wystawę , miot nie przejdzie przeglądu , ale to też nie dzięki ustawodawcy , tylko regulaminu ZK , hodowca musi płacić podatek w US , składać pit , mieć działalność
rasowych psów w PL mamy kilka procent , a pytam co z resztą ? no właśnie , oni są zwolnieni z wszystkiego - bo mamy dziurawy system :) pies rasowy , jest oznakowany i nigdy nie jest anonimowy - a kundle ? im wolno wszystko , bo system ma to gdzieś

no i takie to będzie równouprawnienie w każdym zakazie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']bo taki zakaz , w naszym kraju NIC nie zmieni , jeśli idzie o jakość życia psów -
....
podobno zakaz kopiowania jest ? więc po co walka znów o to samo ? [/QUOTE]

Zmieni. Oszczędzi psom cierpień i niepotrzebnych wizyt u weta.
To w końcu jest czy nie ma tego zakazu?

Piszesz i narzekasz, że przepis jest martwy, bo nikt go nie przestrzega. To może zacznij od siebie.

[quote name='Vectra']
no i takie to będzie równouprawnienie w każdym zakazie[/QUOTE]
Może kiedyś tak będzie, ale od czegoś trzeba zacząć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Zmieni. Oszczędzi psom cierpień i niepotrzebnych wizyt u weta.
To w końcu jest czy nie ma tego zakazu?

Piszesz i narzekasz, że przepis jest martwy, bo nikt go nie przestrzega. To może zacznij od siebie.[/QUOTE]
ja przestrzegam :) płacę podatki , składki , szczepię psy , chodzą na smyczy , mam solidnie zagrodzone podwórko , mam stosowne tabliczki ostrzegawcze , że mam psy ras uznanych za niebezpieczne , mimo iż to kundelki , nawet jeśli by miały papiery , to i tak w świetle naszego prawa są kundelkami , bo FCI nie uznaje PITBULLA , a żadna inna organizacja poza FCI która pitbulla uznaje , nie ma przywilejów w naszym kraju ... co więcej , jak miałam mioty , uiszczałam za nie opłaty , są trwale oznakowane , nie są anonimowe .. nie rozmnażam psów bez papierów , nie trzymam psów na łańcuchu , kocham i dbam - mają co jeść , co pić , gdzie spać , są zdrowe , zadbane , nie oddaje psów do schroniska , nie wiąże przy drzewie , nie wywalam na ulicę , wszystkie psy są oznakowane , zgłoszone do baz danych , dbam by nie stwarzały zagrożenia dla zwierząt i ludzi

dla mojego widzi mi się , mam kopiowane psy , ras które mi się i wizualnie podobają , do tego mają cudne charaktery , dla mojego widzi mi się , dwie suki są wykastrowane , zakładam im ubranka też

jak widzisz jestem 100% obywatelem , bo przestrzegam przepisy , mimo że w sumie i tak za ich nie przestrzeganie nic mi nie grozi

no a Ty ? poza tym , że masz psa którego się nie kopiuje , nie jest uznany za rasę niebezpieczną , plus taki że nie jest tanią imitacją rasy ... a czy jest wykastrowany? czy płacisz składki , podatki ? :) zbierasz po nim kupki ? i dlaczego masz psa rasowego , przecież miłosierniej jest wziąć kundelka

ja kundla nie wezmę , bo takie mi sie nie podobają - i mam do tego prawo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ja przestrzegam :) płacę podatki , składki , szczepię psy , chodzą na smyczy , mam solidnie zagrodzone podwórko , mam stosowne tabliczki ostrzegawcze , że mam psy ras uznanych za niebezpieczne , mimo iż to kundelki , nawet jeśli by miały papiery , to i tak w świetle naszego prawa są kundelkami , bo FCI nie uznaje PITBULLA , a żadna inna organizacja poza FCI która pitbulla uznaje , nie ma przywilejów w naszym kraju ... co więcej , jak miałam mioty , uiszczałam za nie opłaty , są trwale oznakowane , nie są anonimowe .. nie rozmnażam psów bez papierów , nie trzymam psów na łańcuchu , kocham i dbam - mają co jeść , co pić , gdzie spać , są zdrowe , zadbane , nie oddaje psów do schroniska , nie wiąże przy drzewie , nie wywalam na ulicę , wszystkie psy są oznakowane , zgłoszone do baz danych , dbam by nie stwarzały zagrożenia dla zwierząt i ludzi

[B]dla mojego widzi mi się , mam kopiowane psy ,[/B] [/QUOTE]
A jeśli będzie zakaz, to też będziesz kopiować psa?[quote name='Vectra']
no a Ty ? poza tym , że masz psa którego się nie kopiuje , nie jest uznany za rasę niebezpieczną , plus taki że nie jest tanią imitacją rasy ... a czy jest wykastrowany? czy płacisz składki , podatki ? :) zbierasz po nim kupki ? i dlaczego masz psa rasowego , przecież miłosierniej jest wziąć kundelka
[/QUOTE]
Tak, robię to wszystko i nie robię z tego wielkiego halo i wyczynu, dla mnie to norma. Pies nie jest wykastrowany. Mam goldena z kilku powodów, ale to jest temat na inny wątek :)

Link to comment
Share on other sites

Troszkę zboczenie z tematu,ale mnie to zaciekawiło:
[quote name='Vectra']nie mamy jednego , organu który by egzekwował te ustawy , skutecznie - tak jak były podatki od psów , tak jak obowiązkowe szczepienie przeciw wściekliźnie ...[/QUOTE]
Ktoś egzekwuje płacenie podatków za psa?szczepienie psów p/wściekliźnie?chyba w wybranych miastach i miejscowościach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']A jeśli będzie zakaz, to też będziesz kopiować psa?
[/QUOTE]
Jeśli w moim domu , zamieszka pies którego się kopiuje , to i owszem :)
staffików się nie kopiuje , a szkoda , wyglądały by zabawniej .... moja najnowsza miłość , buldożki francuskie - nie wymagają kopiowania , na dobermana , jeszcze nie mam odwagi .. chociaż tęsknie za okazem tej rasy , w domu - kto wie , może kiedyś. Na pewno nie w wersji z ogonem

jednak jestem przestępcą , ale wynika to z braku kompetencji urzędniczej i martwego przepisu
mam psy , w typie pita i nie mogę uzyskać na nie zezwolenia , bo się nie da , bo nikt nic nie wie i co ja czepiam się tych moich kundelków :) ileż ja ścieżek wydeptałam do urzędu gminy i gucio - przepis jest , ale dla psów rasowych , znów dyskryminacja kundelków :placz:

więc tak , gdy wejdzie w życie , brak możliwości wystawiania psów kopiowanych , bo to tylko wejdzie w życie , mimo iż nawet jak powstanie ustawa , będzie martwa jak wiele innych ... to tylko nie będę mogła wystawić kopiowanego psa , na wystawach , w krajach , gdzie regulamin tego zabrania .. nie będę wystawiać .... taki to będzie właśnie nowy , cudowny przepis ..
Nie targnę się , na rozmnażanie psa bez uprawnień , bo wylecę z ZK , a staffiki lubię wystawiać - więc kastrować nie muszę , bo regulacje narodzin psów , członków ZK - reguluje jako tako , twór zwany ZK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Ja nestety jestem w tej mniejszości tzn [U]popieram kopiowanie uszu[/U] ale nie dla poprawy urody -do kazdego wyglądu można z czasem sie przyzwyczić - ale [U]z względów zdrowotnych[/U]. TAK [U]wiem po moich bokserach u tego z niekopiowanymi miłam non stop problem z uszami =grzybica,gronkowiec,i[/U] tak w kółko nawet autoszczepionka na nie wiele pomogła.Może zarzucicie mi zaniedbania itp twierdzę ,że pies byl pod stalą fachową opieką wet,przed kolejnym leczeniem wymazy ,antybiotykogrm...[U]Kolejny boksiu miał kopiowane .Przez całe cwoje 12 letnie życie nie miał problemow z uszami.[/U]Jak nagminne są choroby ucha u np cocerów i jamników i innych z "zamkniętym" uchem? Pozwolę sobie w tym momencie zadać pytanie co lepsze ok 14 dni dyskomfortu szczonka po kopiowaniu czy zwiększnie prawdopodobieństwa bolesnego ucha /u ras którym od wielu dziesiątek lat stawiano uszy ?Wybaczcie ale dla mnie swego rodzaju znęcaniem się nad psem jest to co wyprawiają niektórzy hodowcy "ozdóbek" papiloty,prostownice,chodzenie po żwirku-ładny chód,A gdzie w tym wszystkim jest żywy kochający pies ?[/QUOTE]
Znowu zahaczamy o LOGIKĘ, a raczej o jej brak w Twoim wnioskowaniu. To tylko, że dwa Twoje psy tak miały nie jest ŻADNYM DOWODEM, że dla całej populacji psów istnieje bezpośredni związek zwisającego ucha z jego chorobami. Badania naukowe przeprowadzone na dużej populacji psów nie potwierdzają takiej zasady.
Według tych badań problemy z uszami najczęściej mają ONKI. ONKI jakie mają uszy?
Każdy pies ma na skórze gronkowca. Każdy pies ma na skórze grzyby. Może być wiele przyczyn, które wywołują choroby uszu. Padłaś „ofiarą” bezmyślnej propagandy z gatunku tych, że każda suka przynajmniej raz w życiu powinna mieć szczeniaki, a pies z czarnym podniebieniem jest groźny.
Kopiowanie jest z tej samej serii.
Dopraszam się o LOGICZNE argumenty!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666']Troszkę zboczenie z tematu,ale mnie to zaciekawiło:

Ktoś egzekwuje płacenie podatków za psa?szczepienie psów p/wściekliźnie?chyba w wybranych miastach i miejscowościach...[/QUOTE]
no właśnie nie egzekwuje NIKT , dlatego zniesiono podatek , bo była znikoma ilość płacących , szczepień też nikt nie sprawdza - no chyba że pies kogoś pogryzie , to pogryziony w razie braku szczepień u psa , dostanie serię zastrzyków , właściciel psa jest bezkarny :) czasem jakaś tam kwarantanna niby jest , ale to też abstrakcja

ja płacę składkę i muszę mieć szczepienia , żeby wejść z psem na wystawę
pomijam że płaciłam podatki wcześniej i szczepiłam również .... ale nie ma obowiązku tak serio :)
to jest tylko dobra wola posiadaczy psów , którzy nie są członkami np ZK , bo nie mają coś za coś ..

a gdyby była chociażby groźba , że nieszczepiony pies= eutanazja + z 20 tysięcy zł kary
pare psów by za to zapłaciło .... to by te szczepienia były robione regularnie ..

pomijam nonsens , szczepienia na wściekliznę rokrocznie , skoro szczepionka jest aktywna przez 3 lata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
jednak jestem przestępcą , ale wynika to z braku kompetencji urzędniczej i martwego przepisu
[/QUOTE]
Nie bardzo rozumiem. Gdyby przepis był "żywy" to co?

Jeśli nie przestrzegasz przepisów, to tylko ty jesteś temu winna nikt inny, nie ma sensu mówić, że inni też tak robią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Nie bardzo rozumiem. Gdyby przepis był "żywy" to co?

Jeśli nie przestrzegasz przepisów, to tylko ty jesteś temu winna nikt inny, nie ma sensu mówić, że inni też tak robią.[/QUOTE]
czytasz to co ja pisze ? czy czytasz tak , jak chcesz by było napisane ?

to przeczytaj poprzedni mój post , na temat zezwolenia UWAŻNIE , tylko rozumując - co autor miał na myśli , a nie co czytelnik chce zrozumieć

Twoje życie będzie mniej zawiłe :) już pisałam , rozumienie drugiej strony , to bardzo pożądana cecha - to jest kultura i szacunek , również dla samego siebie :)

tym razem Ci ułatwię , wytłuszczę meritum

mam psy , w typie pita i [B]nie mogę uzyskać na nie zezwolenia , bo się nie da[/B] , [B]bo nikt nic nie wie i co ja czepiam się tych moich kundelków [/B]:smile: [SIZE=4][B][COLOR=red]ileż ja ścieżek wydeptałam do urzędu gminy i gucio[/COLOR] - przepis jest , ale dla psów rasowych[/B][/SIZE] , znów dyskryminacja kundelków :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Pokaż mi miejsce, gdzie cię źle zrozumiałam :)[/QUOTE]
[IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]kavala[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=17369765#post17369765"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
[QUOTE]Nie bardzo rozumiem. Gdyby przepis był "żywy" to co?

Jeśli nie przestrzegasz przepisów, to tylko ty jesteś temu winna nikt inny, nie ma sensu mówić, że inni też tak robią.[/QUOTE]

tu na przykład - rozumiem , że sama już nie rozumiesz co piszesz tak ?
ale wiesz , że taki styl rozmowy , to do niczego dobrego nie prowadzi
ale jeśli nadal czegoś nie rozumiesz , to śmiało pytaj - ja jestem bardzo cierpliwy człowiek i tłumaczę do skutku :)

niestety , teraz muszę Was opuścić , obowiązki wzywają - ale wrócę tu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'][IMG]
tu na przykład - rozumiem , że sama już nie rozumiesz co piszesz tak ?
[/QUOTE]
Ja nic takiego nie twierdze, to ty mi insynuujesz, że ja cię źle rozumiem.

[quote name='Vectra']
tym razem Ci ułatwię , wytłuszczę meritum

mam psy , w typie pita i [B]nie mogę uzyskać na nie zezwolenia , bo się nie da[/B] , [B]bo nikt nic nie wie i co ja czepiam się tych moich kundelków [/B]:smile: [SIZE=4][B][COLOR=red]ileż ja ścieżek wydeptałam do urzędu gminy i gucio[/COLOR] - przepis jest , ale dla psów rasowych[/B][/SIZE] , znów dyskryminacja kundelków :placz:[/QUOTE]
A ja myślałam, że wątek jest o kopiowaniu. Ale skoro już o tym mówisz, to wytłumacz mi po co ci potrzebne zezwolenie, skoro nie jest wymagane dla kundelków (w tym temacie faktycznie nie siedzę, ale zaczęłaś go ni z gruchy ni z pietruchy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']bo taki zakaz , w naszym kraju NIC nie zmieni , jeśli idzie o jakość życia psów - bo my nie np Skandynawia , gdzie pies jest luksusem i faktycznie dla się o jego dobro , mają swoje prawa , nakazy , zakazy , przywileje i jest to respektowane , karane

a tu walczymy , o kolejny martwy przepis :)

[...]

nie mamy jednego , organu który by egzekwował te ustawy , skutecznie - tak jak były podatki od psów , tak jak obowiązkowe szczepienie przeciw wściekliźnie ...
[/QUOTE]

I to jest chyba meritum. Dopóki mamy dzikie tabuny psów żyjących w urągających warunkach, dopóty nie rozumiem wściekłego wojowania o zakaz kopiowania. Kto będzie chciał, i tak zakaz obejdzie. Bo moim skromnym zdaniem warto byłoby się skupić nad czymś, co rzeczywiście poprawi los psów, w tym psów bezdomnych, niechcianych (czipowanie, jednolita baza danych, obowiązkowy i ściągalny podatek dla rozmnażających - wszystko jedno co, normalne, sprawiedliwe kary dla zwyrodnialców, zakazy posiadania zwierząt itd.) ale jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, zanim cokolwiek w tej materii się zmieni w rzeczywistości, a nie tylko na papierku.

Osobiście bardziej podobają mi się raczej psy kopiowane (jeśli mowa np. o dobermanach, CAO, rotkach, ASTach). Niektóre rasy korzystniej jednak wyglądają w stanie naturalnym - boksery na przykład. Albo dogi niemieckie, jeśli mają ładne uszy. Gdybym kiedyś zdecydowała się na rasę, którą się kopiuje i miała zadecydować, jak ma być - czy zostawiony naturalnie, czy cięty - nie wiem, co bym wybrała. Dlatego też zastanawiam się intensywnie nad rasą, która przypomina trochę moją wymarzoną, a przy której nie będę mieć podobnych dylematów, bo ma uszy samoistnie stojące ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Ja nic takiego nie twierdze, to ty mi insynuujesz, że ja cię źle rozumiem.


A ja myślałam, że wątek jest o kopiowaniu. Ale skoro już o tym mówisz, to wytłumacz mi po co ci potrzebne zezwolenie, skoro nie jest wymagane dla kundelków (w tym temacie faktycznie nie siedzę, ale zaczęłaś go ni z gruchy ni z pietruchy).[/QUOTE]
Bo mamy ustawę o rasach niebezpiecznych , a mam psy w typie pitbulla i chciałam być prawym obywatelem :)
na liście , na 1 miejscu jest AMERYKAŃSKI PITBULL TERRIER , skoro tam jest i skoro niebezpieczny , skoro wymagane jest na te psy zezwolenie , skoro mam w typie tych ras - to czemu ustawa mnie nie obejmuje ?

już pisałam , wszelkie zakazy , nakazy - biją TYLKO w psy rasowe i nie potrzeba do tego ustaw , a regulaminów instytucji , np takich jak ZKwPl - są regulaminy i się ich przestrzega ... tylko rasowych psów w PL jest kilka procent , moje pytanie , co z całą resztą psów ? kto to ogarnie ? moje suki w typie pita , są poza ZK , bo ten takich psów nie uznaje

temat o kopiowaniu , niestety - będzie tak samo martwy , jak wszelkie ustawy dot. psów
rozumiesz analogię ? problem naszego kraju ?
powiedz , kto mi udowodni , że mój pies ma obcięte uszy ? poza sędzią kynologicznym na wystawie
odpowiem Ci - NIKT , bo nikt tego pilnował i egzekwował nie będzie , nie w naszym kraju


spadam popracować , mam nadzieje , że teraz rozumiesz do czego "piję"

co mi zrobią jak skopiuje psa ? kto mi co zrobi ? który organ ? poza tym ,że takiego psa nie wystawię , to sobie go porozmnażam na lewo i też nikt mi nic nie zrobi , upnę na łańcuch , a jak mi się znudzi , to wywalę go na ulicę i nic mi za to nie grozi

więc o co ta zacietrzewiona walka ? że ktoś będzie lepiej się czuł , że mamy nową ustawę ? a w niej martwy przepis ?

ile było jazgotu , tu na dogo , o TTB ile nienawiści , ile krzyków "pozabijać wszystkie"
no i na krzyku się zakończyło , jest ustawa o 11 rasach i tyle i każdy takiego psa może mieć i go skopiować , a co

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel'] Dopóki mamy dzikie tabuny psów żyjących w urągających warunkach, dopóty nie rozumiem wściekłego wojowania o zakaz kopiowania. [/QUOTE]
Ale to też nie usprawiedliwia serwowania własnemu psu tej wątpliwej "przyjemnosci".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Ale to też nie usprawiedliwia serwowania własnemu psu tej wątpliwej "przyjemnosci".[/QUOTE]

Ale według mnie zakaz kopiowania nie jest i nigdy nie będzie [U]przed[/U] zapewnieniem zwierzętom w naszym kraju godziwych warunków do życia. Kwestia priorytetów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Ale według mnie zakaz kopiowania nie jest i nigdy nie będzie [U]przed[/U] zapewnieniem zwierzętom w naszym kraju godziwych warunków do życia. Kwestia priorytetów ;)[/QUOTE]
Tak zgadzam się z tym, ale doczytaj do końca, nie jest to usprawiedliwieniem, dla kopiowania własnego psa.

[quote name='Vectra'] mam nadzieje , że teraz rozumiesz do czego "piję"[/QUOTE]
Rozumiem, rozumiem. Ale dlaczego niewyrządzanie krzywdy własnemu psu musi być tak obwarowane prawnie, żeby tego nie robić?
Jeśli chodzi o ZK to uznaje on psy rasowe i mu wolno, bo żyjemy w wolnym kraju, jak sama wspomniałaś. Można założyć inny związek, dla nierasowych psów, robić im wystawy, ułożyć regulamin itp, kto tego broni?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']

jak wprowadzą zakaz rozmnażania , to poprę zakaz kopiowania , a tak to nie huhu :)[/QUOTE]
Możesz się już szykować z poparciem. Jeżeli w sierpniu w sejmie klepną projekt zmiany ustawy o ochronie zwierząt, a wszystko na to wskazuje, to zakaz rozmnażania w pseudohodowlach zacznie obowiązywać
od 1 stycznia 2012 r.. Ciekawe czy dotrzymasz słowa?

[quote name='Doginka']Vectra, święta prawda, ja, jakby u nas był zakaz kopiowania, wyjechałabym ze szczylem do kraju, gdzie takiego zakazu nie ma i tam bym skopiowała:lol:
Jestem za kopiowaniem i nic tego nie zmieni;-) Wolę uciąć psu uszy niż jajka:roll:

Dzięki Bogu, jak na razie Polska nie podpisała deklaracji o zakazie kopiowania:multi:[/QUOTE] Bez pojęcia. Jakiej deklaracji? To jest Europejska Konwencja i do zakazu kopiowania w Polsce nie ma nic.
Dobrze jest wiedzieć o czym się pisze.

Ten sam projekt wprowadza definitywny zakaz kopiowania psów, a także zakaz obcowania płciowego ze zwierzętami (zoofilia). Państwo zaczyna konkretnie dbać o porządek prawny.

Wygląda na to, że różnej maści dewianci i zboczki od nowego roku zaczną więcej podróżować. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ktoś gdzieś w tym wątku napisał, że bardzo młodego psa obcinanie ogona nie boli.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=cY3XM9JzmKY[/URL]

A kopiowanie uszu to raczej nie to samo co przycinanie paznokci. Po co narażać własnego ukochanego psa na coś takiego?
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=d4KMM4NlCSw[/URL]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=bRCn6Zv1wZo[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...