Jump to content
Dogomania

foksterier wyrzucony z samochodu zaginał 6 lutego okolice Wawy , Leszna


justynavege

Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szanowny Panie

Z uwagi na złożoną przez Pana ofertę,
Bardzo proszę o przesłanie informacji na temat warunków w jakich miałby mieszkać Fliperek:
- czy byłby jedynym zwierzęciem,
- czy miał Pan kiedykolwiek psa,
- czy w Pańskim domu mieszkają dzieci?
- czy Fliperek długo musiałby zostawać w domu sam?
- czy wie Pan jak pielęgnować sierść fokterierka?
-czy Fliperek mieszkałby w bloku czy domu?


pozdrawiam

ps. W przypadku nieskontaktowania sie będe zmuszona wycofać Pańską ofertę.

Co jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

no i dopisze pytanie:
- co zrobi w czasie wakacji: czy zamierza podróżować z psem czy zapewni mu bezpieczne miejsce u rodziców/znajomych lub w hoteliku

Wiem troszę to pytanie o pielegnacji sierści jest dziwne,

ale spotykam się czasami ze zdziwieniem, że sznaucerom te włosy TAK nie rosną, że je sie strzyże i trymuje.
Widziałam tez sznaucera średniaka, którego ludzie nie pielęgnują tzn nie skracają sierści, bo uważają ze pies tak lepiej wygląda.
Pies ma dredy. Szaro żółte dredy. Sam jeden kołtun.
Nie wiem jak on upały znosi.

Link to comment
Share on other sites

rotku,co to,znaczy dla doświadczonych? tak to można by połowę chętnych odwalić.Zanim sie zdobędzie doświadczenie,zawsze musi być ten pierwszy raz.:evil_lol:.Najwyżej można udzielić porad,opowiedzieć jakie problemy mogą kryć się za obecnością foksia w domu,żeby domek podjął decyzję świadomie.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Pokerku, obecnym "właścicielom" to się włąśnie mówiło. Że mają dać mu czas do zaklimatyzowania się. Ze pies nie lubi brania na ręce, że może bać się różnych rzeczy i reagować wręćz dziwnie. Zeby nie oczekiwać ze od razu będzie znał caaałą gamę ludzkich wyrazów, komend itd.
I co -jak grochem o ścianę.:(
Do ludzi dociera chyba wersja sms-owa.
Pies-dla doświadczonych
pies-dla znawców rasy.:(

Nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się ze ludzie myślą ze jak wezmą psa to zwierzak rzuci im się wdzięczny z radości i wiecznie będzie dziękować za "okazane dobro". I wiecznie będzie zadowolony i grzeczny.

Link to comment
Share on other sites

wiem,że zrobiłyście wszystko dobrze,niczego Wam absolutnie nia zarzucam,bo wiem jak porąbani sa ludzie.
Tylko wyrażam swoje myśli,bo czasem mozna przedobrzyc i wylac dziecko z kąpielą.
A macie kontakt z tymi ludźmi czy może cisze należy traktowac jako dobry znak?

Link to comment
Share on other sites

Pokerku ja wiem ze nic nam nie zarzucasz:)
tylko wydaje mi sie ze Foksiu jesli nei zostanie tam to moze powinien trafic do osoby ktora ma doswiadczenei z psami
zeby znow nie przezyl kolejnej nieudanej adopcji......

z drugiej strony tez nei chcemy mu pochopnie przykleic łatki agresywny , bo przez około 2 tygodni nie zaobserwowałąm u niego takich zachowań w przeroznych sytuacjach
wkładalam łape swoją ( no moze nie bylo to mądre :evil_lol:) dokladajac karme do miski podczas jedzenia , i wiele roznych rzeczy takich ktore w przypadku gdyby byl agresywny to co najmniej ostrzeglby mnie warknieciem albo po prostu ugryzl

wysłałam w tej chwili zapytane do Pani mailem odnosnie Foksia
czekamy

Link to comment
Share on other sites

Pani ma moj nr. Zapisała sobie i wie ze jakby co to ma dzwonic.
W trakcie rozmowy zapytałam sie jeszcze czy jest pewna zeby go ponownie ogłaszac.
Powiedziała -tak.
Troche chyba zle powiedzialam kiedy mi o kubeczkach powiedziala. Nie zalapalam o co chodzi i powiedzialam ze jeszcze nie wiem kiedy po nie przyjade.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze nierozumie tych ludzi. Miałam fokste4rierke znajde z początku pierwsze pare dni był aniołek wszystko dawała przy sobie zrobić obcinanie kołtunów kąpiel zagladanie w zęby nic niewarczała była grzeczna. Po jakimś tygodniu sunia sie zadomowiła i zaczela pokazywacv naco ją stać jak tylko zobaczyła szczotke żucała sie z zębami przy karmieniu taksamo ale niepoddałam sie tak łatwo i oduczyłąm jej tej agresji zrozumiała żę jak bedzie skakać z zebami spotka ją kara np zabranie miski gdy warczała przy jedzeniu. Oduczyla sie wszystkiego i byla grzeczna potem znalazł sie jej właściciel państwo wyjechali zostawili suczke u jakiejs tam rodziny noi jak wrócili poparu miesiącach suni niebyło i zaczeli szukać na własną reke rodzina mówiła im ze szukała ale było to klamstwo poprostu niechciałao sie im nią zajmować myśleli ze włąściciele już niewróca i pożucili sunie. Jak rozmawialam z tą panią tez muwiła ze sunia chciała ich sobie ustawiać ale tez jej nato niepozwalali wystarczy chcieć.

Link to comment
Share on other sites

Pani foksia naprawdę kocha zwierzęta...
w czasie pobytu filpera w schronisku dzwoniła do nas i sie pytała jak sie ma foksiu...czy po ostatniej zimnej nocy sie nie przeziębił itp...

ona poprostu za dużo pozwala psu....
i podejrzewam ze i przez to foks chce teraz ustwić rodzinę....ale na boga on nie jest agresywny.....
szokda ze taka kartka już została mu nadana.....
teraz to może tylko zaszkodzić psu:shake:

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie szkoda bo psiak przy odpowidnim stanowczym prowadzeniu niesprawiałby problemów. Foksy mimo że wydają sie słodziutkie i kochane niewolno im pozwalać na wszystko bo te psiaki potrafią to wykorzystać i potem pokazują ząbki jak im coś niepasuje. jest to bardzo inteligentna rasa ale dla stanowczych osób. Myśle że dla tego psiaka najlepszy domek to taki gdzie wląściciele będą potrafili poradzić sobie i być stanowczy dla psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Już jakiś czas temu wyadoptowywałam kerry blue terriera. I dla jego dobra na allegro pisałam, że pies dla ludzi którzy znają rasę (chodziło mi generalnie o teriery), charakter, wiedzą jak postępować.
No i w końcu zgłosili się wspaniali ludzie którzy znali terriery, wiedzili o ich potrzebach i zakochali się w Dredku od pierwszego wejrzenia.
Ja na miejscu osoby wystawiającej pisałabym o cechach rasy, o tym że dla aktywnych itd...To wszystko tylko i wyłącznie dla dobra psa. Lepiej mniej domków a bardziej konkretnych.Poza tym jeśli ktoś nie ma doświadczenia i dopiero zaczyna swoją przygodę z terrierami, a będzie zdecydowany właśnie na tę rasę też się odezwie:) I wtedy można będzie go sprawdzić:cool3: Pisanie o doświadczeniu unika/ zmniejsza zainteresowanie wśród osób, które chcą ale same nie wiedzą czego...

Link to comment
Share on other sites

nie ulozy sie :placz:
dostalam maila tej tresci

Dopiero dzisiaj odebrałam Pani wiadomość.Wczoraj dzwoniłam do Pana
Roberta.Nie udało się pieska utemperować.Bardzo proszę o pilne
znalezienie mu nowego domu.Naprawdę broń BOŻE domu gdzie są
dzieći.Fliper chyba zaakceptował tylko mnie.Męża ugryzł wczoraj jak go
głaskał.Dzisiaj gdy podnosił ścierkę do wycierania butów.Córkę boje się
puścić samą do łazienki.Bo już na nią warczał.Niemogę dłużej czekać! Ten
pies ma coś z psychiką.Albo był bity,albo ma jakiś uraz.

Link to comment
Share on other sites

....to szukamy....
narazie mam dwie propozycje domku dla foksia....

ale są to krótkie zapytania "podoba mi się...ile ma lat" albo "popłakałam sie...chciałabym go zaadoptować"
myślę ze to trochę za wcześnie zeby sie cieszyć ale na wszelki wypadek szuakać domu...marsz:mad:

ja umieszczam go na forach myśliwskich....
moze to jest dobry pomysł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...