Jump to content
Dogomania

Psy ładniejsze od suk?


Remstin

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hahahahaha
U psów płcią piękną sa samce :) Każdy hodowca to wie ;) Są bardziej efektowne, mają lepszą szate ( spowodowane to jest brakiem przemian hormonalnych) i mniej linieją ;) Ciąża i porody nie mają z tym nic wspólnego :) Poprostu tak jest i tyle :) U ludzi kobieta jest tą piękną a u psów - samce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Hahahahaha
U psów płcią piękną sa samce :) Każdy hodowca to wie ;) Są bardziej efektowne, mają lepszą szate ( spowodowane to jest brakiem przemian hormonalnych) i mniej linieją ;) Ciąża i porody nie mają z tym nic wspólnego :) Poprostu tak jest i tyle :) U ludzi kobieta jest tą piękną a u psów - samce ;)[/quote]

A u yorków? Jak to jest u tych miniaturowych psów?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakura']Mmmm...czyli moja labradorzyca jak będzie duża to zostanie paszteciarą? :([/QUOTE]

ej to ze psy sa ladniejsz tzn bardziej okazale to nie znaczy ze suki sa brzydkie, chodzi o to poprostu ze psy sa wieksze, masywniejsze i maja moze ladniejsza barwe, ale jakby suki tak bardzo sie roznily od psow i byly az tak brzydkie to by ich ludzie nie kupowali, tylko mieli same psy!Ale jak widac tak nie jest co oznacza ze nie bedzie paszteciara (co kolewiek to mialo znaczyvc)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakura']Mmmm...czyli moja labradorzyca jak będzie duża to zostanie paszteciarą? :([/quote]


Zgon na miejscu:crazyeye:
Jak Ty możesz tak mowić:evil_lol:
U labradorów samce są chyba tylko bardziej masywne....u długowłosych bardziej widać różnice.
A poza tym jak kupuez psa dla wyglądu to ja czarno to widzę:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jak się ładnie pielęgnuje sukę to na pewno nie "zostanie paszteciarą":diabloti:

Ale coś w tym jest np w buldożkach psy mają piękne duże głowy ( chociaż widuje się takie z "babskimi" łepetynami - które są mniejsze i mniej kwadratowe ). Przynajmniej z moich obserwacji tak wynika. No i szczerze przyznam że jak patrzę na ocenę BF to jeśli idą suki to szukam jednak takich które mają " samczą " głowę.

Link to comment
Share on other sites

To w sumie też zależy od rasy ;) U psów gładkowłosych nie umiem powiedzieć czy bardziej podoba mi sie pies czy suka. Tak jak już ktoś wspomniał, bardziej widać tę różnicę u psów z dłuższym włosem. U tybetanów bardziej podobają mi się psy, mają więcej sierści, większa głowa i grzywa ( choć nie jest to regułą). ;) A u labradorów.... psy są większa, masywniejsze, ale myślę, że tak bardzo to się w wyglądzie nie różnią ;)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma na to reguły.
zalezy przede wszystkim od rasy, hodowli, linii.
nie posiadam psa rasowego wiec pewnie niektorzy uwazaja ze nie mam tez prawa zabierac głosu na ten temat, ale wdziałam dużo ras, i np u psów takich jak labrador podobają mi sie psy są bardziej masywne, dobrze zbudowane, zwarte, mocne podobnie tez jest u sznaucerów. Ale to tylko moje zdanie.

nie no Agata rozwaliłaś mnie z tą paszteciarą.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci tak. Każdy pies jest ładny, bez względu na to, czy jest to pies czy suka, chociaż faktycznie jak niektóre osoby tu piszą, samiec z natury jest bardziej postawny, większy, pootężniejszy niż suka. Ale jeśli chodzi o labradory, to nie ma na to reguły i tak na przykład mam znajomego, który jest właścicielem psa i suczki rasy labrador. Nie znam się aż tak na tej rasie, bo jestem miłośniczką wyżłów, ale labradory mają chyba tendencję do tycia i to bez względu na płeć, dlatego potrzebują dużej ilości ruchu. I właśnie pies tego znajomego, mimo że jest śliczny to jest "leciutko" pulchny, a suczka za to piękna, zgrabna i powabna:lol:, nie umniejszając oczywiście samcowi. A jeśli chodzi o szatę i całą resztę to wygląd Twojego psa w znacznej mierze zależy od Ciebie - od tego jak będziesz go karmił i jak będziesz o niego dbał. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Co za temat w ogóle :splat:Wszystko zależy od danego osobnika i już. Nie ma reguły, że każdy pies będzie ładniejszy niż suka :lol: Dlatego na wystawach psy idą w porównaniu razem z sukami - gdyby psy automatycznie były lepsze, to porównania by nie było (na zdrowy chłopski rozum) :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakura']Nie, nie kupiłem suczki dla wyglądu. Po prostu ostatnio mnie zaciekawiła ta wypowiedź i się zastanawiałem czy jak moja psica dorośnie to będzie brzydka :(


Zresztą wiadomo, że to wnętrze się liczy.[/quote]
No co to za stwierdzenie :shake:.
Owszem przyjęło się że samiec jest większy i bardziej efektowniejszy od suki ale to wcale nie oznacza że przez to suka jest brzydka :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest kwestią gustu. Powinno być tak, że samiec jest trochę wyższy, masywniejszy, ma większą, mocniej zbudowaną głowę. Natomiast suczka jest drobniejsza, bardziej subtelna. I ja jestem za tym, aby tą różnicę podtrzymywać. Nie podobają mi się przerośnięte suki, jak i nie podobają mi się drobne samce a delikatnych głowach.

A pytanie mnie trochę dziwi. Jakikolwiek by się pies okazał kocha się go za to że jest, a nie jak wygląda. Ja swoją kocham i nie wymieniłabym jej ani na pięknego samca ;) ani na idealną sukę (choć jak wiemy ideałów nie ma ;) )

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies/suka jest ładny/ładna. Najważniejsze to aby podobał się właścicielowi/hodowcy. Taki mały przykład: czy ktoś widział fotki najbrzydszego psa świata? Jest jaki jest, a dla swojej pani jest najpiękniejszy na świecie :lol:
Nie znam się na wszystkich rasach i nawet nie wiem jak wyglądają przedstawiciele większości z nich, więc mogę wypowiadac się tylko na temat malamutów (bo jestem szczęśliwą posiadaczką malamutki) :)
Mnie osobiście bardziej podobają się suki tej rasy (ze względu na wygląd i temperament). Wiem że od każdej reguły są wyjątki ale suczki wydają mi się bardziej łagodne z wyglądu, mają cieplejsze, łagodniejsze spojrzenie i są subtelniejsze. Oczywiście innym osobom cechy które wymieniłam mogą się nie podobac (kwestia gustu).
Ostatnio sporo czytam o Samoyedach i tak jak w przypadku Malamutów też bardziej podobają mi się suczki.
[B]Bakura[/B] - nie myśl o tym czy Twoja suczka ma jakieś wady, tylko o tym co jest w niej ładnego, co Ci się podoba i co w niej cenisz :)

Link to comment
Share on other sites

U bokserów samiec też ma masywniejszą,większą głowę-klatkę piersiową niekoniecznie,to nie wyznacznik samczego wyglądu :lol:
Jest także bardziej umięśniony,mocniejszy w "pasie",nie taki delikatny jak suczki ;)
U psów rasowych przyjęło się mówić,ze samiec jest ładniejszy,bo bardziej widać na nim piętno rasy-wszystko jest mocniej i wyraziściej podkreślone.

Link to comment
Share on other sites

Może i efektowniejszą; przynajmniej tyle zauważyłam, że jako tako łatwiej utrzymać ją w porządku - futro znajomych ONek często sterczy na wszystkie strony (ale to pewnie bardziej od pielęgnacji zależy)...
To już jest sprawa indywidualna, komu co się bardziej podoba ;) Lubię u psów ich dostojność (mam na myśli duże rasy ;) ), sierść również, ale z kolei suczki też mają dużo wdzięku. Przez to chociażby, że są drobniejsze - np. belgijka z mojej ulicy jest prześliczna, znajoma oneczka - drobna, ale ma przepiękny ogon :)
A jak to jest ze zdrowiem? Są zdaje się schorzenia, które bardziej dotyczą suk niż psów i odwrotnie - nie mam na myśli dolegliwości stricte powiązanych z płcią ma się rozumieć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...