Jump to content
Dogomania

Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!


Ewkaa

Recommended Posts

Pani Wellington,

Wlasnie przed chwila zaoferowalam pomoc tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/202662-Otylia-pies-przytulanka-od-szczeniaka-w-schronisku!-Mix-collie[/URL].

Mam nadzieje, ze zapodaniem j.w. przyczynie sie do zaoszczedzenia pani cennego czasu.

Pozostaje z wyrazami glebokiego szacunku dla pani pracy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']
[B]II.[/B] FiGa - mam prośbę, wytłumacz proszę koleżance, że prokuratura podejmuje działania [B]po[/B] usłużnym doniesieniu lub zwykłym doniesieniu. Ja nie chcę się uczyć takiego polskiego jaki Ona prezentuje. Swoja drogą kto ten post pisał ? Litości - chyba będę musiał odejść z Dogo. I niech wyrzuci te nożyce z domu, bo dzwonią i dzwonią bez końca.[/QUOTE

Nie zaprzeczam ze prokuratura podejmnie dzialania po usluznym lub zwyklym doniesieniu , a pisanie co by bylo gdyby nie jest zadnym doniesieniem . Gdybac moze kazdy i stawiac pytania" co bys zrobil gdyby "tak samo i to nie jest ani doniesieniem usluznym ani zwyklym .

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]drakula[/B]
Czytamy że skrajnie wycieńczona Viktoria z paszportem w łapie ( wydanym przez lekarza przecież!) ruszyła w wielogodzinną drogę.

No wlasnie , tak jak piszesz , paszport wydany przez Weta u ktorego ty byles na 24 godziny przed odjazdem zeby wet stwierdzil czy sunia jest zdatna do transportu . Pieczatka i podpis weta jest ,ze tak .
Po drugie czytaj uwaznie , pisalam ze Wiktoria miala niedowage nie z powodu choroby , bo chora nie byla , ( co by moglo bynajmniej jej stan niedowagi wytlumaczyc)
jej niedowaga i wystajace zebra sa wynikiem niedostatecznego karmienia psa . To jest opinia weta ktora ja badal i to mi wystarczy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Obyś miała rację. Miałem bardzo dużo kontaktów z Wietnamczykami tu w kraju - oni studenci, ja ich opiekun. Zapraszali mnie na różne imprezy, ichnie święta itp. Parę razy słyszałem opowieści jak jest u nich z psiną. Wszystko się zgadza. Tam to drogi przysmak.
Tyle, że 'zmodyfikowani' Wietnamcy tu w Polsce, czy w Niemczech (NRD) to inna inszość. W Berlinie skasowano parę knajp z psiną - prowadzili to Koreańczycy. Słyszałem o też o Chińskich ekstra knajpach, ale nie wiem czy to do końca prawda.
Jestem jednak w stanie uwierzyć, że 'polski' Wietnamczyk mógłby taki numer wyciąć. Przecież to robili w Warszawie - było w tivi.[/QUOTE]

niestety nie mylisz sie. Zofia pisała, że w wyborczej jest coś na temat...

inne newsy z Azji (z nadzieją, że to fotomontaż (?))
[URL]http://theseoultimes.com/ST/?url=%2FST%2Fdb%2Fread.php%3Fidx%3D7333[/URL]

Link to comment
Share on other sites

W Szwajcari nawet nie jest zabronione gotowanie wlasnego psa czy kota . Kazdy moze zjesc pieczen z psa albo filecik z kota jezeli to jest jego wlasne zwierze.
Prawo zabrania tylko sprzedawania tego miesa , ale dla potrzeb wlasnych nie jest zabronione. Ale nielegelnie jest tak i tak sprzedawane .Ja tylko przytoczalam sens artykulu z linku .
Tu mozna poczytac , niestety po niemiecku , ale to prawda . Sama bylam oburzina jak sie o tym dowiedzialam , tak ze nie zdziwiloby mnie gdyby takie specjalnosci i w Polsce na talerz ladowaly .
To jest jakies chore co sie na tym swiecie dzieje , jak mozna swoje zwierze ugotowac , to jest tak jakbym swoje dziecko zjadla !!!!

[URL]http://tierfreund.anecken.de/hundefleisch.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

o ile się orientuje w Polsce nie ma ustawy, która jednoznacznie zakazuje zabicie psa i skonsumowanie go.

Ja mam znajomą, która trzyma świnki jaka zwierzątka domowe. Ona nie rozumie jak można takie zwierzę ugotwać; to tak jaby swoje dziecko zjadła.

[COLOR=gray](odnośnie dziecka...link powyżej)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://tierfreund.anecken.de/hundefleisch.html[/URL]

Dla większości Europejczyków, jak i dla Amerykanów, spożywanie psiego mięsa jest tabu. W Unii Europejskiej ubój psów i handel ich mięsem są zabronione od 1986 r. W Szwajcarii handel jest co prawda zabroniony, ale nie ubój dla prywatnego użytku. W tamtejszych mediach pojawiają się wiadomości o spożywaniu psiego mięsa i nie są to bynajmniej pojedyncze przypadki. Miłośniczka zwierząt Edith Zellweger podawała kilkakrotnie w swoich wywiadach przykłady spożywania, jak i nielegalnego handlu. Kilogram psiego mięsa ma kosztować około 25 franków szwajcarskich. Jej zdaniem psy i koty spożywa się nie tylko w pojedynczych kantonach, ale w całej Szwajcarii. Dziennikarz Markus Rohner publikował swoje wywiady z ludźmi jedzącymi psy, najczęściej mieszkańcami wsi........

........psie mięso jest konsumowane w dużych ilościach w niektórych krajach Europy wschodniej, przede wszystkim w Rumunii, ale znane są też nieoficjalne, nielegalne przypadki ze Słowacji jak i z Polski: Dziennikarze Gazety Wyborczej powoływali się w 1995 na wypowiedź inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworznie o rodzinach z tego miasta, jedzących psie mięso od pokoleń. Na początku października 2007 PAP donosiła o właścicielach schroniska dla zwierząt w okolicy Iłży na Mazowszu, którzy prowadzili ubój psów dla pozyskania psiego tłuszczu

Mnie juz powoli nic nie zdziwi ,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']o ile się orientuje w Polsce nie ma ustawy, która jednoznacznie zakazuje zabicie psa i skonsumowanie go.

Ja mam znajomą, która trzyma świnki jaka zwierzątka domowe. Ona nie rozumie jak można takie zwierzę ugotwać; to tak jaby swoje dziecko zjadła.

[COLOR=gray](odnośnie dziecka...link powyżej)[/COLOR][/QUOTE]

Dlatego nie jem zadnego miesa!!!

Link to comment
Share on other sites

Sa i dobre wiesci Ada!

Zainteresowanym polecam watek Promyczka,
gdzie to po raz n-ty pokazujemy, na jakie to
" doswiadczenia w laboratoriach skazujemy
polskie psie kaleki " cytat Ewa Gonzales

Promyczek STOI i podtrzymywany CHODZI
Sparalizowany trojlapek MELONIK z pomoca
Teamu Schweda CHODZI

Gdyby co poniektorzy, chociaz odrobinke tej energii
z jaka sa tutaj wypisywane kilometry postow, przeznaczyli
na dzialanie prozwierzece, o ilez wiele wiecej bied mozna by
bylo uratowac!
Wstyd mi za was jest...
M.M.

Link to comment
Share on other sites

Oj, Malgos robmy swoje, i nie zwracajmy uwagi na wpisy osob, ktore nie wnosza niczego do pomocy zwierzakom, a wszedzie wesza podstep. Mysle ze kazdy sadzi wedlug siebie, choc wszyscy wiemy o tym ze czarne owce sa wsrod nas i kazdy kto posiada takie informacje sprawdzone, powinien ostrzegac przed takimi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dalmibea']Dlatego nie jem zadnego miesa!!![/QUOTE]

niestety- także produktem ubocznym mleka jest rzeż- czyli dzieci krowy odrywane od matek zaraz po porodzie, tuczone w bezruchu, by wkrótce jako anemiczna blada cielęcinka trafić do sklepów. Krowa sama z siebie mleka nie daje, musi być zaplodniona. Jak każdy ssak. Produkcja jajek wiadomo- kury w fabrycznych klatkach, zabijane w okrutny sposób (gazowane, duszone, mielone żywcem) męskie kurczęta. niestety nabiał i produkty zawierające nabiał oznaczają rzeż zwierząt.

koniec OT

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://puppybeef.com/aboutus.php[/URL]

No niestety,zeby dowiedziec sie szczegolow/ ceny itd./trzeba sie zarejestrowac. Pod wyzej podanym linkiem wymienione sa panstwa w ktorych ci oprawcy maja "rzeznie" psow i kotow, miedzy innymi Wschodnia Europa :angryy:

FAQ - szczegolowe wskazowki przechowywania i obrobki psiego miesa :mad::-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UWAGA Bardzo drastyczne Video

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=ZeNT3ZZXjfQ[/URL]

36 Beagli uratowane z labaratorium doswiadczalnego w Hiszpani ,

caly czas chodzi za mna post Whinstona w ktorym opisal prowadzenie doswiadczen na zwierzetach w Polsce , a takze na psach

nie daje mi spokoju jedno jego stwierdzenie , ze zostaly do tego uzywane tez psy i to nie malo !!! Az 646 psow legalnie zarejestrowanych na ktorych przeprowadzono doswiadczenia , a tych nielegalnych bylo moze i wiecej .

"PSY 646
(W tym dla diagnozy chorób wykorzystano 244 psy, dla celów edukacyjnych 53, dla
weterynarii 35. Reszta w innych celach. W tym 9 psów wykorzystano ponownie w
innych doświadczeniach)."

Ciagle sie pytam kto im dostarcza te psy w Polsce , zkad one pochodza , jezeli nie ma chodowli psow doswiadczalnych w Polsce .
Jak myslicie ?


[URL="http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzie%C4%87-wyadoptowuj%C4%85c-poza-granice-Polski%21%21%21/page72"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.animal-health-online.de/klein/2011/03/03/einfach-uber-den-zaum-geworfen-unbekannte-tater-entsorgen-20-hunde/6822/[/URL]

[IMG]http://i55.tinypic.com/1ig8iu.jpg[/IMG]

W Monachium w nocy z 2. na 3.marca nieznani sprawcy wyrzucili przez plot z transportera z polska rejestracja 20 wychudzonych wynedznialych psow na teren policji. Psy musily byc lapane lassem oraz na petle poniewaz na wskutek braku miesni strzykawki Palmera nie mialy sie w co wbic :(

Czy ktos rozpoznaje te psy ?

Link to comment
Share on other sites

[B]Gdzie są ? [/B]Tu pytaj : ......die nach bisherigem Ermittlungsstand in der Nacht von Dienstag (02.03.11) auf Mittwoch (03.30.11) auf dem Schießplatz-Gelände der Polizei Unterhaching (Perlacher Forst) ausgesetzt wurden. „Das Tor war verschlossen, die Täter müssen die Tiere einfach über den Zaum geworfen haben“, sagte eine Sprecherin im Gespräch mit aho. [B]Die Tiere müssen mit Lebendfallen und Lassos eingefangen werden, da sie derart abgemagert sind, dass Narkosepfeile in der Muskulatur keinen Halt fanden. 15 abgemagerte, krank wirkende Hunde [/B]konnten in stundenlanger Jagd bereits am Mittwoch gefangen werden. Weitere fünf bis sechs Hunde laufen völlig in Panik noch frei auf dem Gelände herum.
[B]Po co ? [/B]- możliwe scenariusze :
- z powodu złej znajomości języka nie dogadali się, pojechał na darmo, a 'towar porzucił',
- liczył na dobry geszeft, ale pogonił ktoś chwasta,
- z premedytacją podrzucił psy, bo ma nałożone do łba , że Niemcy pomogą i się zaopiekują,
- inny, np. taki, że usłużny idiota Polak, za parę Euro, 'obniżył stan osobowy' jakiejś lokalnej Pflegestelle, a może ta Pflegestelle ma 'polskie korzenie', a może nawet znane ???
Te białasy mogą być z jednego miotu , a nawet mogą to być 'kropasy'.

Podjedź i rób zdjęcia, póki czas. Nie sądzę, żeby poszły na kwarantannę - kogo obciążą, gdzie odeślą. Raczej po 'szwedzku'.

Link to comment
Share on other sites

Mysle , ze skoro zajela sie tym organizacja prozwierzeca psy nie beda zalatwione po "szwedzku " ; to znaczy ze kazdy pies znaleziony w Niemczech na ulicy musialby byc zalatwiany po "szwedzku " , a tak nie jest , to dlaczego mialoby tak byc w tym przypadku ? Jak zawsze w przypadku psow bezdomnych ktore trafiaja do schroniska jest obciazone tym miasto pod ktore podlega schronisko , watpie zeby trafily do schroniska prywatnego . Ale i taka opcje mozna wziasc pod uwage .
Psy trafia do schroniska tak jak powinno byc i beda pod odowiednia opieka .Chyba sie nie myle , ale w Niemczech nie ma prawa ktore pozwalaloby na usypianie psow bezdomnych , a one do takich teraz naleza i potrzebuja pomocy .
Oprocz tego , wydaje mi sie ze Policja zajmnie sie ta sprawa i przy pomocy psiakow dojdzie sie do sprawcow i dopoki beda trwaly dochodzenia psy tak i tak zostana na ten okres najpierw w schronisku .


Poczytalam troche wiecej na temat psiakow ,
nie sa to Kropasy i zadne Kropasopodobne , i tak jak pisalam trafia do schroniska i jak dojda do siebie zostana wyadoptowane a nie zalatwione po "szwedzku "

"Bis die ersten Hunde vermittelt werden können, werden mindestens zwei Wochen vergehen: Sie müssen gesund gepflegt, anschließend erst an die Leine gewöhnt werden."

[URL]http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.perlacher-forst-wilde-hunde-auf-schiessplatz-ausgesetzt.e77533e3-e800-425a-bf89-498d0ffc55a7.html[/URL]

Dokladnie nie wiadomo co to za psiaki , prawdopodobnie Pointer-Mixy , tutaj widac wyrazniej
[URL]http://www.polar-chat.de/topic_67962.html[/URL]

"Mozliwych scenariuszy " moze byc wiele
-moze ktos rozwiazal swoja nie przynoszaca wiecej zysku hodowle , wszystkie psiaki sa bardzo do siebie podobne , jakby pochodzily z jednej i tej samej hodowli , bynajmniej wypuscili je na teren zamkniety a nie wypuscili na otwarta przestrzen.

Link to comment
Share on other sites

Z Celestynowa jutro, 7.marca, wyrusza transport 50 albo 49 psow do Niemiec.

TSV Neuss podobno ma juz 49 dt dla nich, szukaja obecnie na gwalt jeszcze jednego dla suni collie-miks zeby ja jutro moc zabrac:

[IMG]http://i52.tinypic.com/2uib3mo.jpg[/IMG]

Sunia panicznie sie boi czlowieka.

Link to comment
Share on other sites

Znow transport??? Czy bedzie ktos mogl sprawdzic samochod w ktorym maja jechac psy??? Niedawno dotarla do mnie wiadomosc z wiarygodnego zrodla ze samochod w ktorym mialy podrozowac psy wolal o pomste do nieba. Pytanie czy psy dotarly do celu lub po drodze czesc z nich zamarzla. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Znow transport??? [/QUOTE]
Prawie codziennie idzie kilka transportow.

[QUOTE]Niedawno dotarla do mnie wiadomosc z wiarygodnego zrodla ze samochod w ktorym mialy podrozowac psy wolal o pomste do nieba.[/QUOTE]
I sprawdzil ktos samochod ?

[QUOTE]Czy bedzie ktos mogl sprawdzic samochod w ktorym maja jechac psy???[/QUOTE]
A kto mialby sprawdzic samochod ?
TSV Neuss ?
Celestynow ?

Komu na tym zalezy zeby psom bylo wygodnie i cieplo ?
Przeciez chodzi o to byle wiecej byle szybciej.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=Pies Wolny;.....Podjedź i rób zdjęcia, póki czas. Nie sądzę, żeby poszły na kwarantannę - kogo obciążą, gdzie odeślą. Raczej po 'szwedzku'.[/QUOTE]

Po "szwedzku" sa zalatwiane psy szmuglowane. W zasadzie kazdy zwierz wwieziony nielegalnie do Szwecji i przechwycony w trakcie przekraczania granicy jest usmiercany. Natomiast psy znalezione dostaja sie do schronisk. Ich los zalezy potem od wielu czynnikow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Prawie codziennie idzie kilka transportow.


I sprawdzil ktos samochod ?


A kto mialby sprawdzic samochod ?
TSV Neuss ?
Celestynow ?
.[/QUOTE]
Tylko ze Ty ta wiedze masz juz dzis, ja dowiedzialam sie po fakcie.
Cenie sobie niemieckie adopcje, ale jakos nie dociera do mnie zeby taka ilosc psow byla transportowana jednorazowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Tylko ze Ty ta wiedze masz juz dzis, ja dowiedzialam sie po fakcie.[/QUOTE]

Ja sie prawie codziennie dowiaduje o transportach, ale kogo w Polsce mam poprosic o sprawdzenie warunkow przewozu ? Policje ? Straz Miejska ? Straz graniczna ?
Odpowiedz prosze.
Przeciez to sa samochody na niemieckich rejestracjach wjezdzajace na teren schronisk i wyjezdzajace stamtad.
Kto ma prawo je kontrolowac ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...