Jump to content
Dogomania

Sochaczew - Kulka/Zaza -uratowana przez EMIR - ODESZŁA za TM


luka1

Recommended Posts

[SIZE=4]Dziewczyny, jest nadzieja dla Kulki!!!
[/SIZE]
Dostałam PW od Truskawy 144 w sprawie Kulki. Być może jest dla niej domek, ale najpierw trzeba sprawdzić kilka rzeczy...

Oto pytania Truskawy:

[SIZE=3]1. Jak Kulka reaguje na koty? [/SIZE]Czy dało by się to sprawdzić. Wiem,że w wielu schroniska jest z tym problem - sama jestem wolontariuszką w schronisku wiec to znam. My staramy się to sprawdzać jeśli tylko jest taka prośba.

Kulka ma szanse na nowy dom ale jest to dom z kotami i drugim pieskiem - małą suczką wiec musi być pewne (na ile się da),że Kulka nie zaatakuje kota ani psa.

[SIZE=3]2. Możesz tak w przybliżeniu powiedzieć ile ona może ważyć?[/SIZE] Wygląda na dosyć dobrze odżywioną:evil_lol:. Jest to ważne bo mieszkała by na 1 piętrze wiec jeśli nie chodzi po schodach (może nigdy schodów nie poznała) to jeśli jest ciężka byłby problem z noszeniem jej.

[SIZE=3]3. Jak chodzi na smyczy, umie czy raczej nie bardzo?[/SIZE] To oczywiście nie jest wielki problem, ale dobrze wiedzieć.

[SIZE=3]4. Jaki ma charakter?[/SIZE] Czy coś wiadomo o jej przeszłości? Jakiej jest wielkości (po fotkach ciężko określić).

[SIZE=3]5. Czy była psem domowym czy raczej "swobodnie żyjącym"?[/SIZE] Można to przeważnie wywnioskować z zachowania.

Dziewczyny, czekam na szybkie odpowiedzi,bo domek też czeka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to wspaniała wiadomość.
Co wiem o Kulce:
Ad 1. Na pewno nie atakuje kotów, gdy robiłam zdjęcia plątał się jakiś malec , a ona nie zwracała na niego uwagi. W stosunku do innych psiaków też jest pokojowa i uległa- nie ma odruchu dominacji.
Ad 2. No trzeba przyznać jest gruba i trochę waży może z 8kg - nie wiem nie taszczyłam jej. Jest taka otyła bo całe dnie siedzi w budzie, trochę ruchu i dieta i będzie ją łatwiej dżwigać :evil_lol:
Ad 3. Jeśli już w ogóle zechce iść no to idzie i nie szrpie, jest powolna i smycz raczej potrzebna jest do pociągania.
Ad 4. Sama słodycz, przytulak, w tej chwili to bardzo zrezygnowany pies. Siedzi w schronisku już długo i pewnie trzeba będzie trochę czasu jej piświęcić aby przekonała sie do nowych warunków i ludzi i że jest bezpieczna i że nie na chwilę. No wiesz jak to jest z psami poschroniskowymi, ale nie powinna sprawiać kłopotów.
Raczej pies z domu. Ona po rzybyciu do schroniska długo bardzo piszczała, nie mogła przystosować się do nowych warunków.Pózniej urodziła szczeniaki. Bardzo ich broniła nie dawała nikomu do nich dojść, musiała być sama w boksie. Szczeniaki podobno w jakiś sposób zginęły przez szczury. Jeden który został też nie przeżył. Sunia jakby zapadła się z rozpaczy. Przeżyła to strasznie. Od tamtej pory jest jej obojetne gdzie sie znajduje.
To są moje obserwacje. Więcej i może bardziej wiarygodne zdanie ma na jej temat Pani Zyta z schroniska Tel. 668 432 419.

A jeszcze wielkość - to psiak nie sięgający kolana ale straszna poducha. Jest niska ale szeroka.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Słuchajcie nie wiem jeszcze co z tego będzie,narazie jestem chora,wstałam z łóżka (ledwo) na dosłownie 10 mniut nie mam kiedy się tym zająć,mam nadzieje,że jutro lub pojutrze będzie mi nieco lepiej i wtedy się dowiem jaka jest decyzja "domku".
Poza tym już wiedz,że dużym problemem będzie transport, trzeba będzie kombinować.
Jak tylko się dowiem czegokolwiek to dam znać.

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luka1']cicho wszędzie, głucho wszędzie pewnie z tego g...o będzie[/quote]


Chciałam tylko napisać, że w calej powadze tej sytuacji oczekiwania posikałam się ze śmiechu.
A nastroju nie mam dziś dobrego, więc dzięki Luka:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...