Jump to content
Dogomania

warszawa szkolenia


aga_ostaszewska

Recommended Posts

Na szkolenie jeździłyśmy we dwie , obie mamy opanowane te same komendy , zwroty , znaki optyczne-suka nas się słucha i wykonuje polecenia.Tata i brat nie chcieli jeździć i teraz się złoszczą , bo Hera ich z lekka sobie waży.Może trzeba troche czsu ,a może już tak zostanie,niewiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Weronika']Tata i brat nie chcieli jeździć i teraz się złoszczą , bo Hera ich z lekka sobie waży.[/quote]A uczycie tatę i brata tego, czego nauczyłyście się na szkoleniu, spędzając na tym tyle samo czasu, co szkoleniowiec z Wami? A tata i brat ćwiczą z psem w domu tyle samo, co Wy, plus dodatkowo za ten czas, który Wy spędzacie na ćwiczeniach na szkoleniu?

Ze szkoleniem nie ma żadnej magii. Żeby pies się słuchał, trzeba być dla niego autorytetem i trzeba z nim ćwiczyć. To dzieje się na szkoleniu, ale może się też dziać w domu. Ze szczeniakiem Misi, na szkolenia chodzi jej Pan, ale w domu ćwiczy głównie jej Pani. Szczeniak słucha się Pani lepiej, niż Pana.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tylko tyle,na spacerze tato był w ciężkim szoku jak zobaczył co nasza suka potrafi,jak chodzi przy nodze bez smyczy ,wykonuje polecenia optyczne.Jemu ciągnie na smyczy i gna przed siębie bez smyczy.Dopiero wtedy zaczoł się dopytywać , co ma robić /bo on też chce mieć posłusznego psa/"suke'"powoli uczymy go postępowania z suką ale marnie mu to wychodzi.Zamias równaj woła choć tu,zamias stój -stop.Sucz głupieje a ja się złoszcze. :boom:

Link to comment
Share on other sites

Czyli soka się nie słucha, bo tata nie umie z nią pracować i z nią nie ćwiczy, tak jak myślałam.

W przypadku mojego szczeniaka, jej Pani też raczej nie chodzi na szkolenia, ale mąż przekazuje jej wszystko, czego się nauczył i głównie Pani ćwiczy z suczką w domu. Sucz słucha się jej pewnie lepiej, niż jej męża. Czyli uczęszczanie na szkolenie nie jest niezbędne, żeby uzyskać ten efekt (Pani nie uczęszcza) - ale umiejętności ze szkolenia, jakkolwiek nabyte, i ćwiczenie z psem - są niezbędne na pewno. O to mi chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja mimo wszystko uważam, że na szkoleniu powinien sie uczyc jeden przewodnik a w domu nauczac drugą osobe jak wydawac prawidłowo psu komendy.

Ja tak robiłam z moja córką i Trip do dzis jej sie słucha ( Trip to doberman a córka ma dzis 10 lat ).
Jeżdżenie całymi rodzinami na szkolenie tez wg mnie mija sie z celem a pies jest tylko rozkojarzony - oczywiscie mówie tu o poczatkach szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

Już wszystko wiem: na tym szkoleniu mogą być wszyscy domownicy, którzy wychowują psiaka.
Moim zdaniem to dobrze jak od razu nauczy się posłuszeństwa do wszystkich, którzy np. chodzą na spacerki bo i tak później trzeba tego uczyć. Jednak najlepiej jak są to najwyżej dwie osoby, tak jak u nas bo psiak się nie rozprasza, a na szkoleniu to powinny być właściciele psiaka, którzy są z nim najbliżej

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Weronika']Zamias równaj woła choć tu,zamias stój -stop.Sucz głupieje a ja się złoszcze. :boom:[/quote]
To trochę nie na temat szkoleń w warszawie, ale coś opowiem:
kiedyś moja mama podniosła krzyk, że jej opowiadam, że suka potrafi siadać, a ona wcale nie chce siadać... Więc mówię mamie: jak to nie chce, pokaż. A mamusia do suńki swojej ukochanej wydaje komendę o następującej treści: "Kreseczko, proszę usiąść!" I faktycznie, suka nie usiadła :lol:
Ciągle mam takie jazdy w domu... Mamusia często też mówi Kresce, kiedy ta głupieje na kanapie: "Albo się uspokój, albo na ziemię" i suka sobie wybiera... :stupid:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiex']Witam ! Mieszkam w Piasecznie i chiałam się dowiedzieć, czy ktoś wie kiedy i gdzie w pobliżu będzie organizowane jakieś szkolenie psów ? Z góry dziękuję za info ![/quote]

[quote name='Flaire']Wydaje mi się (choć głowy nie dam), że w Mysiadle szkoli Marcin Luciak. Jeśli tak, to gorąco polecam.[/quote]

Marcin Luciak, Jadwiga Chodzeń i Kamila Mazurowska.

[url]http://www.szkoleniepsow.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[b]coztego[/b], moja mama robi identycznie!
mówi na przykład "za pół godzinki pójdziemy sobei na spacerek". Psy się cieszą jak głupie, bo doskonale znają słowo "spacerek", a jak zwracam mamie uwagę, że robi im wode z mózgu, to sie obraża i poburkuje, że nie doceniam ich inteligencji :roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos z dogomaniakow wybiera sie na najblizsze szkolenie do ZK? I czy przypadkiem ktos wie, czy pani Danilowicz bedzie prowadzic jakas grupe?
I jeszcze mam jedno pytanie, czy na takie szkolenie mozna zabrac psa po przejsciach, ktory jest w nowym domu dopiero od miesiaca? Dodam, ze pies jest mlody, ma okolo roku i wiele zachowan ma szczeniackich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leśna']Czy ktos z dogomaniakow wybiera sie na najblizsze szkolenie do ZK? [/quote]No pewnie! My mamy nawyk :wink: .

[quote name='leśna']I czy przypadkiem ktos wie, czy pani Danilowicz bedzie prowadzic jakas grupe? [/quote]Jak ostatnim razem z nią o tym rozmawiałam, to się whała, ale raczej tak. Może kto inny ma nowsze informacje.

[quote name='leśna']I jeszcze mam jedno pytanie, czy na takie szkolenie mozna zabrac psa po przejsciach, ktory jest w nowym domu dopiero od miesiaca? Dodam, ze pies jest mlody, ma okolo roku i wiele zachowan ma szczeniackich.[/quote]Ja myślę, że tak, ale sporo zależy od konkretnego przypadku. Jeśli się obawiasz, to możesz pierwszego dni przyjść bez psa (jest tego dnia sporo zamieszania, a nauki niewiele) i porozmawiać z Panią Małgosią bądź innymi szkoleniowcami.

Link to comment
Share on other sites

osz kurcze, to sie obudziłam... :o
A gdzie mogę zdobyc jakieś szczegóły? Miejsce, czas, za ile, z kim, jak długo itp... acha i czy mozna sie jeszcze zgłosić?
A czy do PT pies musi być w jakiś szczególny sposób przygotowany? Tzn. mieć zrobione jakieś wcześniejsze szkolenie?

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje [b]Flaire[/b] za odpowiedz! Czy to oznacza, ze mozna podjac decyzje dopiero po rozmowie ze szkoleniowcem i dopiero wtedy oplacic szkolenie? Ja najbardziej obawiam sie dojazdow z pieskiem - on strasznie przezywa jazde komunikacja miejska (jeszcze nie jest z nia oswojony) i boje sie, ze po godzinie jazdy tramwajami bedzie mial dosc. Autobusem jeszcze z nim nie jechalam, ale mysle, ze bedzie podobnie :(.
No i nie wiem, czy zniesie kaganiec tak dlugo na swoim pyszczku (dojazdy + zajecia).

[b]nikit1[/b] info o szkoleniu mozesz znalezc tu [url]http://www.zkwarszawa.org.pl[/url] pod haslem "szkolenia psow". A opis jak dotrzec do miejsca, gdzie odbywaja sie kursy na Bemowie jest podany gdzies w tym watku. Poszukaj - powinnas znalezc :)
Co do wczesniejszych szkolen to z tego co wiem, sa niepotrzebne. W koncu to pierwszy stopien psiego wyksztalcenia ;). (wczesniej mozna uczeszczac do przedszkola, ale niekoniecznie)

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj ten watek i podobne - ja w tej materii nie mam zadnego doswiadczenia. Jednak z opinii zawartych na tym forum wywnioskowalam, ze warto szkolic psa w ZK. Sa tez inne szkoly, ktore rowniez byly dobrze oceniane - poczytaj... Wybor nalezy do Ciebie :)!
Pozdrawiam

PS Czy ktos slyszal o szkole dla psow Dogger pani Katarzyny Rup?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie bedziemy mogli uczestniczyc w szkoleniu :cry: - piatkowy spacer przekonal mnie jak bardzo moj pies przezywa ruch uliczny (a to bylo tylko jedne ruchliwsze skrzyzowanie :evil: ). Nie moglabym go tak meczyc dojazdem - szkoda. (Niestety, nie mam samochodu - a to jedyny srodek lokomocji, w ktorym pies jest spokojny.)Najpierw musze go bardziej oswoic z miastem. Mam nadzieje, ze jest to do zrobienia.
No i bedziemy musieli dalej sie meczyc ze soba chodzac na smyczy - po lekturze roznych wypowiedzi na temat lancuszka przydatnego w nauce chodzenia przy nodze doszlam do wniosku, ze nie bede sama probowac. Nie chce pieskowi zrobic krzywdy. Moze kiedys uda nam sie dotrzec na szkolenie i wtedy dowiem sie jak postepowac, tak by mialo to odpowiedni efekt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...