Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

niceravik ja nie pisze o słuszności lub nie ciętych ogonów u wyżłów i nie szukam ani argumentów za ani przeciw.
Donat jest młody w temacie, wątpię aby widział psa pracującego użytkowo i niestety młody jest też w temacie jeżeli chodzi o wystawy i o to dlaczego i ile osób ma championaty niemiec albo go nie ma. Dlatego uważam, że nie powinien pisac jeżeli nie ma pojęcia.
Donat na teamie pisałam o rudych, które znam i które miały problemy z ogonami i niekończyło się tylko na opatrywaniu ale i na ucięciu ogona.
[SIZE=1]I tyle na ten temat:p[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja na ostatnim polowaniu widziałam takowego wyżła z długim ogonem- pracującego pointera, w rasie gdzie ogonów sie nie kurtyzuje.
Ogon był łysy,z ranami,naprawdę mało przyjemny widok.
Podobnie jak złamany ogon- widok częsty u wyżłów krótkowłosych i np seterów.

Broniąc tak zaciekle prawa i nieobcinania ogona, zdajecie sobie sprawę, że ten ogon nie jest obcinany w całości? Że kurtyzowana jest tylko połowa ogona?

Link to comment
Share on other sites

Sylwia w takim razie może czas się zastanowić nad tym warto wypuszczać te psy z domu jeśli mogą sobie zrobić coś w ogon.... mówienie o doświadczeniu wystawowym.... w Niemczech jest po prostu jasno oświadczone, masz kopiowanego psa bez certyfikatu, to go nie wystawiasz... więc podaj mi inny argument dlaczego mało polskich psów, przykładowo weimarów nie ma championatów Niemiec, a ma wszytkich państw dookoła ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania!']Kopiowanie jest zabronione. I dotyczy to wszystkich psów, tych wystawowych również.
Bardzo przykre jest, że widzimy piękno w czymś, co jest nienaturalne i okupione cierpieniem zwierząt.[/quote]
Przyznam ci racje a to dlatego że od zawsze widzimy np dobermany kopiowane , po prostu nie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku dobka z dlugim ogonem i klapnietymi uszami.... ostatnio znajomy chciał kopiowac uszy swojemu amstaffowi ,mam nadzieje skutecznie mu to wybilam z glowy . A z tym cierpeiniem zwierząt to różnie bywa jedni mówią ze psiaki cierpią kiedy kopiuje sie im ogony znowu inni uważają ze w pierwszych dniach zycia pies nie ma tak dobrze unerwionego ogonka żeby mógł cokolwiek czuc.... ile w tym prawdy nie wiem .... dla mnie pies musi czymś merdać i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darvin']Theogonia, chyba się nie rozumiemy... mówię o tym że bez championatu pracy w Niemczech nie wystawisz psa z kopiowanym ogonem...[/quote]
ble ble ble ...
Polecam lekturę osiągnieć super psa z szarych. Ojca przyszłego przyszywanego rodzeństwa Demona. Tak pies z "certyfikatem użytkowości" :evil_lol: zebrał odpowiednie wnioski na championa niemiec, ba nawet rase wygrywał i stawał na pudle. Tylko hmm... kurcze ogon ma ucięty, ale to mały szczegół. Pewnei mi sie przewidziało.
[SIZE=1]Przepraszam za OFF zmywam się i zamieniam się dalej czytacza "ciętych wątków";)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o co Ci chodzi.
Pokazuje Tobie tylko, że pies z ciętym ogonem, wygrywa, staje na pudle wbrew temu co piszesz bez użytkowości jest.
Ale pewnie bez sensu jest to pisanie bo Ty wiesz lepiej na podstawie swoich doświadczeń. Więc ja odpadam bo szary pionek jestem.:bye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effcyk']...
ostatnio znajomy chciał kopiowac uszy swojemu amstaffowi ,mam nadzieje skutecznie mu to wybilam z glowy . A z tym cierpeiniem zwierząt to różnie bywa [B]jedni mówią[/B] ze psiaki cierpią kiedy kopiuje sie im ogony znowu [B]inni uważają[/B] ze w pierwszych dniach zycia pies nie ma tak dobrze unerwionego ogonka żeby mógł cokolwiek czuc.... [B]ile w tym prawdy nie wiem ....[/B] dla mnie pies musi czymś merdać i tyle ;)[/quote]
[I][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Uwaga! Film zawiera sceny drastyczne![/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS]Technologia obcinania ogonka psiemu niemowlakowi: [/FONT][/I]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000][URL="http://www.youtube.com/watch?v=La7U947giIE&feature=related"][B][I]http://www.youtube.com/watch?v=La7U947giIE&feature=related[/I][/B][/URL][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']Ja [B]na ostatnim polowaniu widziałam takowego wyżła z długim ogonem- pracującego [COLOR=red]pointera[/COLOR][/B], w rasie gdzie ogonów sie nie kurtyzuje.
[B]Ogon był łysy,z ranami,naprawdę mało przyjemny widok. [/B]
Podobnie jak [B][COLOR=red]złamany ogon- widok częsty u wyżłów krótkowłosych i[/COLOR] [COLOR=red]np seterów.[/COLOR][/B]
[/quote]

Królestwo, za logiczne wnioski jakie dałoby się wysnuć z tej wypowiedzi :p .

Link to comment
Share on other sites

Effcyk, powtorze sie, xxx lat temu zabiegi (lacznie z operacjami) byly robione u niemowlat (zwlaszcza u wczesniakow) na zywca, bo ponoc system nerwowy jeszcze niewyksztalcony i nie czuly bolu... Hmm, ciekawe skada takie wnioski i czy ktos tnacy szczeniory dalby teraz zrobic sobie czy dzieciakowi "kuku" bez znieczulenia ( chocby leczenie/wyrwanie zeba) :evil_lol:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No i dlaczego seterom nie kopiuja ogona, skoro sie tez czesto łamie?[/quote]
No właśnie. Zwłaszcza, że wyżłom krótkowłosym ogony ucina się.
[quote name='Theogonia']...
Podobnie jak złamany ogon- widok częsty u wyżłów krótkowłosych i np seterów.
[/quote]
Może dlatego, że niezależnie od tego czy ogon cały czy ogon do połowy obcięty, to skutek jest taki sam, jak piszesz.
Dobre :p
To po co ta dyskusja :razz: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No i dlaczego seterom nie kopiuja ogona, skoro sie tez czesto łamie?[/quote]
Bardzo proste :p

[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman][U]Wywiad z p. Andrzejem Manią, nr 2/2001 miesięcznika "Przyjaciel Pies".[/U][/FONT][/SIZE][/I]
[FONT=Courier New][I][SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]A.M.: [COLOR=red]Prawdę mówiąc, NIE CHODZI O ZRANIENIA . Ktoś wpadł na to, że wyżeł bez ogona wygląda ładniej.[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/I][/FONT]

[B][SIZE=3]I TAKA JEST PRAWDA !!!!![/SIZE][/B]

CIEKAWE dlaczego nigdy nie obcieto uszu czy ogona u
[B][I][FONT=Bookman Old Style][SIZE=5][COLOR=#505050]Rhodesian Ridgeback ?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/B]

Pierwsi europejscy osadnicy w Poludniowej Afryce (Holendrzy,Niemcy,....) potrzebowali psow, bedacych w stanie powalic ranna zwierzyne ,
oraz strzec w nocy farmy przed drapieznikami i innymi nieproszonymi goscmi.
Zapoczatkowano wiec wychowanie sfor tej rasy [B]WYLACZNIE NA POTRZEBY POLOWAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B]

Dziwne ze nikomu nie przyszlo do glowy ze lepiej by polowaly bez ogonow a walczyly m.in. z lwami bez uszu ?
A moze dlatego ze ta rasa byla na tyle inteligentna , przebiegla z ogromna kondycja i zwinnoscia
i polujac ,nigdy im sie ogony nie lamaly/uszkadzaly , umialy z walk wychodzic z calymi uszami ?
A moze odrabany ogon by uszczerbil w ich zwinnosci ? (a moze glupio by wygladaly?)
Nikt nie wpadl by okaleczac ta rase ? a w tamtych czasach te psy byly bardzo drogie ,
kazdy dbal o swojego psa,nie przetrwal by bez tego psa w niektorych warunkach i nie mogl sobie pozwolic by podczas polowania/walki pies by przegral z powodu uszu czy ogona !!!!.

[B]CZYLI JAKA TO PRAWDA Z TYMI USZKODZONYMI OGONAMI ????????[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
Może dlatego, że niezależnie od tego czy ogon cały czy ogon do połowy obcięty, to skutek jest taki sam, jak piszesz.
[/quote]


Ogony złamane widziałam u WNK z niekopiowanymi strychulcami.
Nie zamierzam dalej pisać w tym temacie, ponieważ ani moja opinia nie zmieni się, ani Wasza. Szkoda więc naszych nerwów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia'][B]Ogony złamane[/B] widziałam u WNK[B] z niekopiowanymi strychulcami.[/B]
Nie zamierzam dalej pisać w tym temacie, ponieważ ani moja opinia nie zmieni się, ani Wasza. Szkoda więc naszych nerwów.[/quote]

[URL="http://www.winchester.com.pl/wiki/index.php?title=Strychulec"][FONT=Times New Roman][SIZE=3]http://www.winchester.com.pl/wiki/index.php?title=Strychulec[/SIZE][/FONT][/URL]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Strychulec- [B]krótko obcięty ogon[/B] wyżła niemieckiego. [/FONT][/SIZE]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.sciaga.pl/tekst/12454-13-mniej_znane_pojecia_jezyka_lowieckiego"][SIZE=1]http://www.sciaga.pl/tekst/12454-13-mniej_znane_pojecia_jezyka_lowieckiego[/SIZE][/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Strychulec - [B]ogon wyżła niemieckiego krótko obcięty[/B].[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.brekinia.las.pl/gwara_s.html"]Koło Łowieckie nr 88 Brekinia[/URL] [/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black]strychulec - [B]krótko obcięty ogon wyżła[/B] niemieckiego[/COLOR][/FONT]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.buraki.friko.pl/gwara/s.html"]Młodzieżowy Portal Myśliwski[/URL] [/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana]strychulec - [B]krótko obcięty ogon wyżła[/B] niemieckiego, [/FONT]

[FONT=Verdana]Te złamane ogony u WNK z [B]„niekopiowanymi strychulcami”[/B] to tak jak [B]„obszerne skróty”[/B] w TV, prawda :razz:?[/FONT]
[FONT=Verdana]Sorki za odrobinę zgryźliwości. Może jednak zostaniesz z nami :lol:? Może warto...? Zapraszamy![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No i dlaczego seterom nie kopiuja ogona, skoro sie tez czesto łamie?[/quote]

Bo się nie łamie.

Ja tam robię w kynologii od bardzo dawna i nikt nigdy mi nie wspominał o takim problemie jak łamanie ogona przez psy pracujące.
A psy z grupy wyżłów - klasy użytków - nie zawsze miały cięte ogony (zobaczcie tylko wzorce na stronie [url=http://www.fci.be]FCI[/url] - wielu rasom chwostów nigdy nie kopiowano!) ale jako żywo złamanego ogona nigdy w życiu nie widziałam.
To jakaś koszmarna legenda.
Albo ja ślepa jestem.
Albo jeździłam na niewłaściwe wystawy.

Link to comment
Share on other sites

"Złamane" ogony widywałam tylko u jamników. To taka wada wrodzona. Często u tej rasy występują zmiany kręgów ogona - to poważna wada powodująca eliminację z hodowli. W opracowaniach dotyczących jamników możecie o tym poczytać.
Doświadczeni sędziowie sprawdzają na wystawie jamnicze ogony. W wypadkach wątpliwych robi się RTG!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...