Jump to content
Dogomania

Theogonia

Members
 • Content Count

  458
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

1 Follower

About Theogonia

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 02/07/1980

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Są myśliwi i "myśliwi". Najważniejsze to nauczyć się ich rozpoznawać. Nie mnie dyskutować o liczebności tych ptaków w Polsce, zwłaszcza na psim forum, zwłaszcza z Tobą. Za dużo się już dzisiaj naczytałam Twoich wypocin. Czasem trzeba coś mądrego poczytać i podawać wiarygodne źródła informacji. Proponuje np to : [url]http://www.eduskrypt.pl/gluszce_wracaja_do_polskich_lasow-info-151.html[/url]
 2. Czasami się zastanawiam, jak długo niektórzy kombinują, by wynaleźć jakiś bzdurny temat i poruszyć go na forum publicznym, dla siania większego fermentu. Nie mieszaj polityki z kynologią. W Polsce się na głuszce nie poluje. Za to za wschodnimi granicami Polski jak najbardziej.
 3. W 2005 lub 2006 roku czarny jednolity pies wnk został skradziony w Warszawie z posesji- możliwe że to jakieś jego potomstwo. Na pewno jednak nie są czystej krwi- nie są więc wyżłami niemieckimi krótkowłosymi ani szorstkowłosymi.
 4. ahm, ten sędzia potrafi pozytywnie zaskoczyć. Mimo wszystkiego złego co się o nim mówi, zna się dobrze na wyżłach, ocenia je powoli, cierpliwie. W ruchu cenia psa zarówno w stepie jak i kłusie. Obserwowałam jego ocenę klubowej wyżłów, przysłuchiwałam się także jego opisom- zwracał uwagę na wiele rzeczy, których inni sedziowie nie zaznaczyli. Lubi psy pracujące.
 5. Alenka Pokorn, a nie Pokorna :) Wiem tylko że hoduje setery irlandzkie :)
 6. Ruch, ruch i jeszcze raz ruch :) do tego mierzenie wzrostu, liczenie zębów, dokładne obmacanie psa, ocena długa i bardzo dokładna. Sędzia sympatyczny. Hodowca wyżłów niemieckich krótkowłosych.
 7. [quote name='Impresja']Tyle że Taj to prezentowany przeze mnie pies rasy Thai Ridgeback dog z grupy 5 FCI a nie seter angileski...nie mówiąc już o tym ze ja mam angielki suki nie psy :P[/quote] hehhe, i to wszystko tłumaczy :)
 8. [quote name='PSYLLA']Bardzo ładnie proszę o stawkę posokowców bawarskich BAYRISCHER GEBIRGSSCHWEISSHUND (były tylko 3)[/quote] pies kl.otwarta CIRIO z Dudnisk (Amor Stara Dolina-Sara Zvolenska Slatina) Suki kl.młodzieży HEIKE vom Wechsel (Hasso vom Riederberg- Freia vom Spannriegel) kl.pośrednia ARISSA z Ivetkinho Dvora (Medo Hraples - Fido Demjanka) [QUOTE]bardzo proszę o stawkę Lhasa Apso[/QUOTE] Psy kl.młodziezy Sayonara Happy Pearl Charism-Ivepet Gema Roses kl.pośrednia Ekajati's Bam Margera Cyrano von Niederottnang kl.otwarta Yangadoo's Montoya kl.championów Shambala El Tamerlan SUKI kl.szczeniąt: Dolkar von Niederottnang kl.młodziezy: Ka-Khi-La Ivepet kl.pośrednia: Ekajati's Baha Afrodite Dar Tibetu kl.otwarta: Orlane's All too easy
 9. Nam też się udało.. po długim oczekiwaniu na naszą kolej- a wyżły niemieckie były na samiuśkim końcu, udało nam się w rasie zgarnąć wszystko, rozpoczynając championat Austrii, kończąc interchampionat C.I.E hehe i zajmując V miejsce na grupie- hehe co ciekawe, nawet na V lokacie są nagrody... ps. swoją drogą, byłam przekonana że na grupie na II lokacie był sweter irlandzki czerwono-biały.... ps.2. ja jeszcze się w swoich bagażach nie dokopałam katalogu- jak się dokopię, umieszczę stawkę :)
 10. [quote name='Kozanka'] Ratuje Cię tylko dyplom z Field Trialsów ( ranga obojętna) bądź z Konkursów Pracy Wyżłów ( ranga obojętna, organizowanych przeważnie jesienią). [/quote] Ratują Cię przede wszystkim Field Trialsy, do których rasa jest wręcz stworzona- pointer idealny jest w pracy w suchym polu, gorzej mu idzie na konkursach wielostronnych i wszechstronnych, ale takie wyszkolenie nie jest niemożliwe. Kalendarz corocznych konkursów jest zawsze publikowany na stronie PZŁ, możesz także odwiedzać stronkę klubową wyżłów czyli [url]www.klub.wyzel.pl[/url] Musisz zdobyć minimum dyplom III stopnia, by uzyskać kwalifikacje hodowlane.
 11. Bardzo sympatyczny, szybki w ocenie, szczegółowy sędzia. widzi wszystkie zalety i wady ocenianego psa.Nie liczy zębów, ale maca dokładnie ciało psa, ogląda oczy, bada osadzenie ucha, sprawdza kończyny.
 12. [quote name='Ati']poszukuje Encyklopedie Psow Rasowych cz II Hansa Rabera[/quote] Częśc pierwsza była w zeszłym roku do kupienia na allegro, za jedyne 50 zl. Częśc II z tego co wiem, jest nieosiągalna, pozycja długo nie wznawiana, ale pod względem treści skarb. Ja sfotografowałam strona po stronie od znajomego dział z opisami ras legawych.:knuje:
 13. [quote name='Atik']Ponieważ od stycznia 2010 ma obowiązywać nowy Regulamin Wystaw i zgodnie z nim ma być wprowadzona klasa "baby" dopisałam na pierwszej stronie informacje o klasach. Klasa baby oczywiście do 6 miesiąca.[/quote] Oddziały już w tym roku mogły wprowadzić klasę baby na swoje wystawy- skorzystała z tego co wiem chyba tylko Łódź- przykładem jest krajowa wystawa psów myśliwskich z sierpnia, czy krajówki z minionego weekendu- [U]krajówki, nie klubówki.[/U] Ogólnie fajna inicjatywa- dla psa oswajanie z ringiem- dla właściciela dobra zabawa, bo ocenianie szczeniaków to tylko dobra zabawa :)
 14. [quote name='Angie_']Moja NESS TEA WHITE PRINCESS Las Kornas, wczoraj CWC, NSwR i BOB, dzisiaj CWC, NSwR, Zwycięzca Klubu 0'9 :)[/quote] Twoja suka o ile dobrze pamiętam jako jedyna dostała w sobotę ocenę doskonała :) ??
 15. W zasadzie, musisz być członkiem związku minimum dwa lata, ale chętniej przyjmują na kurs te osoby, które współpracowały ze swoim oddziałem- np pracowały na wystawach organizowanych przez macierzysty oddział- w roli np gospodarza lub sekretarza, które pojawiały się na spotkaniach sekcji, czy cokolwiek robiły w związku- co oznacza, że osoba nie jest w oddziale anonimowa. Idąc na kurs w swoim oddziale- musisz złożyć podanie o przycięcie Cię na kurs, kopie swojego wykształcenia (wykształcenie min.średnie), opinie od kierownika sekcji. Dobrze jest napisać o swoich osiągnięciach hodowlanych/wystawowych/użytkowych. Najpierw musisz odbyć kurs- na każdym spotkaniu jest wykład. Wykłady jakie masz to historia związku, zasady oceniania i sędziowania, grupy ras, anatomia i fizjologia psa, psychologia psa, genetyka, opisy ras psów- kolejno wg grup, regulaminy etc. Dopiero po kursie, składasz podanie o możliwość przystąpienia do egzaminu. Uiszczasz określoną przez oddział kwotę, i czekasz na wezwanie na egzamin. Jeśli egzamin zdajesz pozytywnie, otrzymujesz indeks asystenta kynologicznego, do którego zbierasz wpisy, za udział w wystawach. Staż asystencki trwa 4 lata, podczas którego musisz odbyć min 4 sekretarzowania, min 4 gospodarzowania, i 4 asystentury. Oczywiście 12 to tylko minimum- jesli chcesz się czegoś nauczyć, pracujesz jak najwiecej się da.
×
×
 • Create New...