Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='Katica']Ale chodzi tu o to że kopiowanie również jest nielegalne, również jest barbarzyństwem... to wyjątkowo brutalne porównanie, ale jak widać tylko takie porównania są w stanie poruszyć wyobraznię. Dlaczego więc walki oburzają (bo mają prawo oburzać) a dlaczego kopiwoanie uszek i ogonków ma tak olbrzymie przyzwolenie społeczne, i jest traktowane jako wizyta u fryzjera... Mnie onie te rzeczy brzydzą i przerażają, mimo że również posiadam psa rasy bojowej... Ale nie wszystkie ttb były stworzone do walk, pierwotnie służyły m.in bullteriery do polowań na szczury, pitbulle również używane były do polowań, i nikt im nic nie odcinał. W pewnym momencie pojawiło sie kopiowanie uszu, ale wynikało to również z kwestii wystawowych nie użytkowych...[/quote]
Skoro ta wypowiedź jest pod cytatem mojej wypowiedzi to zakładam, że do mnie.
Jak już pisałam nie kopiuje, nie kopiowałam, i hoduje rasę której nikt niczego nie obcina, ale z racji, że łowiectwo i użytkowanie psów myśliwskich interesuje mnie bardzo odpisałam w tym temacie. Odpisałam na post porównujący użytkowanie psa myśliwskiego z użytkowaniem psa do walk, które uważam za bez sensowne. nigdzie nie wypowiedziałam się na temat porównania kopiowania do walk psów (niezależnie od tego czy uważam, że porównanie to ma sens czy nie).
Nie wypowiedziałam się nigdzie na temat porównania kopiowania do walk psów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zigi']
[B]Piszesz ze nie mam argumentow, a czyz nie sa arumentem przyklady dawane przez czolowych hodowcow i sedziow miedzynarodowych?[/B]
Nie Tylko polskich,- oto w hodowli [B]sedziego kynologicznego pani Haliny J.[/B][SIZE=1] [URL="http://www.hodowla-hara.pl/nasze.html"]Amaratorska Hodowla Ps�w Rasowych "Hara"[/URL] [/SIZE] kroluje pieknie (w kolo) oberzniety bokser [SIZE=2][COLOR=Black]Guess di Casa Vernice[/COLOR][/SIZE] :multi: [/quote]
Lekki sprzeciw:p
W wyniku takich i innych przypadków losowych Guess trafił do p.Jandy w wieku 9 miesięcy, już obcięty.
P.Jandy to pierwsza w Polsce sędzina-hodowczyni, która propagowała w "ciężkich" cięciowych czasach idee psa niekopiowanego-sama miała jednego z pierwszych niekopiowanych Championów-Ch.Rembrandta Nostrum.
To wielka postać świata bokserów, proszę więc niesłusznie nie pisać niczego krzywdzącego.
Zapewniam,że następny piesek p.Jandy, na którego wygląd na wpływ-jest/będzie całkowicie niekopiowany :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chyba się zgodzisz, że porównywanie użytkowania wyżła w sposób do jakiego tą rasę wyhodowano do użytkowania psów bojowych w sposób do jakiego pierwotnie były one wykorzystywane jest bez sensu choćby dlatego, że walki psów w Polsce są zabronione, a polowania z wyżłami nie. [/QUOTE]

Dla mnie jedno i drugie kojarzy się z zabijaniem, ranieniem. To ze akurat wyzeł nie zabija tylko mysliwy, też nie zmienia faktu ze jest to krwawe polowanie. I to nie na chorowita zwierzyne, aby pomóc w selekcji natury.
Walki psów masz racje sa zabronione, ale przeciez w myslistwie tak samo sa zabronione polowanie ze stadem gończych, jak i z chartami. Kto wie, moze z czasem i polowanie z wyzłami bedzie zabronione, gdy okaze się ze człowiek zbyt pochopnie wytępił zwierzynę strzelajac do niej.

I jak sama zauwazyłas niektóre psy tylko bywaja na polowaniach od czasu do czasu, czyli sama możliowsc urazu ogona musi być bardzo nikła nawet u tych psów co od czasu do czasu bywaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Lekki sprzeciw:p
W wyniku takich i innych przypadków losowych Guess trafił do p.Jandy w wieku 9 miesięcy, już obcięty.
P.Jandy to pierwsza w Polsce sędzina-hodowczyni, która propagowała w "ciężkich" cięciowych czasach idee psa niekopiowanego-sama miała jednego z pierwszych niekopiowanych Championów-Ch.Rembrandta Nostrum.
To wielka postać świata bokserów, proszę więc niesłusznie nie pisać niczego krzywdzącego.
Zapewniam,że następny piesek p.Jandy, na którego wygląd na wpływ-jest/będzie całkowicie niekopiowany :loveu:[/quote]

[FONT=Verdana]Oczywiście zapewnienie jest OK, ale ustawa obowiązuje już 11 lat! Piszesz, że [/FONT][COLOR=black][FONT=Verdana]P.Jandy to pierwsza w Polsce sędzina-hodowczyni, która propagowała w "ciężkich" cięciowych czasach idee psa niekopiowanego. Chwała jej za to :multi: . Jednak robiła to nieskutecznie :shake:! Jako wielka postać w świecie bokserów pełni zapewne ważne funkcje w związku, a [B]od Ważniaków wymaga się duuuuużo więcej, prawda?[/B] Może też zajmowała się hodowlą i odbierała szczeniaki? Sama wiesz ile oberżniętych bokserów lata po wystawach. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A więc jak to jest? Czy to wystarczy? Propagowanie?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Po 11 latach, następnego ma mieć całego :shake: :oops:? [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ależ dlaczego nie porównywać polowań z wyżłami do walk psich? Semantycznie-są to 2 różne sprawy, jednak jak zwróciła uwagę Laluna-i jedno i drugie dąży do rozlewu krwi...

walki są w kraju nielegalne, dokładnie tak, jak kopiowanie, jednak w niektórych krajach walki są legalne. Tak jak corrida. okaleczanie dzieci. i tak dalej..

i wszystkie te sprawy mają części wspólne. Chodzi o zadawanie bólu. Przez dorosłego czlowieka-tym, którzy nie maja szansy sie bronić.

niesamowicie intryguje mnie hipokryzja ludzi, którzy grzmią, że walki psów sa barbarzyństwem(choć pewnie ani takiej nie widzieli, a tylko słyszeli z wydumanych opowieści innych), a w zupełności akceptują zadawanie bólu psom w inny sposób.

dlaczego? Gdyż słowo "walki" ma negatywny oddźwięk w naszym społeczeństwie(ludzie z nizin społecznych w ten sposób zarabiali na życie), zaś "kopiowanie" kojarzy się z wystawami(bo własnie tam lobby hodowców utrwaliło najbardziej te zwyczaje-i nie są to zwyczaje prosto z polowań, psich walk i takich tam: zwyczaje te utrwaliły się w grupach miłosników psów klasy sredniej i wyższej!), teraz zaś często właścieiele psów nierasowych w typie-kopiują, by upodobnić swe psy bardziej, do tych z ringów..

A może warto nazwać barbarzyństwem KAŻDE niepotrzebne zadawanie psu bólu?
wiem, że osoby kopiujące sie z tym nie zgodzą..pewnie dlatego, że wtedy pomyśleliby o sobie gorzej niż zwykli mysleć..a człowiek jest skonstruowany tak, by nie dopuścić za wszelką cenę do obniżenia własnego ego..w ten sposób chroni swój dobry nastrój..

Tak wiec lepiej sie nazwać "miłośnikiem psa, który obciął ucho/ogon-by zapobiec zranieniu, by psa nie bolało i żeby był śliczny", niż "człowiekiem takiego samego pokroju jak ten, który puszcza psy, zorientowanym tylko na swój interes i widzimisię"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Dla mnie jedno i drugie kojarzy się z zabijaniem,[/quote]
Ja nie poruszałam tematu zabijania, etyki, moralności - porównanie walk psów z polowaniem z wyżłem jest bezsensu choćby dlatego, że jedno jest legalne a drugie nie.
[quote name='LALUNA']
Walki psów masz racje sa zabronione, ale przeciez w myslistwie tak samo sa zabronione polowanie ze stadem gończych, jak i z chartami. [/quote]
Nigdzie nie pisałam o polowaniu z chartami czy stadem gończych, a jedynie o całkiem legalnym polowaniu z wyżłem, ewentualnie wskutek Twojego pytania o polowaniu z retrieverem.
[quote name='LALUNA']Kto wie, moze z czasem i polowanie z wyzłami bedzie zabronione, [/quote]
Może, ale puki co nie jest, a walki psów są.
[quote name='LALUNA']
I jak sama zauwazyłas niektóre psy tylko bywaja na polowaniach od czasu do czasu, czyli sama możliowsc urazu ogona musi być bardzo nikła nawet u tych psów co od czasu do czasu bywaja.[/quote]
Żaden pies ani żaden myśliwy nie polują 7 dni w tygodniu, ale jeśli pies bywa na polowaniu kilka razy w miesiący to jest już sporo.
O urazowości ogona wyżła też nie wypowiadałam się nigdzie, że jestem za czy przeciw - napisałam "może" - jak znajde jakieś wyniki badań - jednoznacznie określające czy ten wyżli ogon jest narażony na urazy czy nie to sie wypowiem, jak na razie wszystkie znane mi wyżły biorące udział w polowaniach mają ogony kopiowane, więc nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia.
Zresztą nigdzie się na temat urazowości ogona wyżła nie wypowiadałam.
Po raz kolejny pisze, że napisałam jedynie, że nie podoba mi się porównanie polowania z wyżłem do walk psów, oraz że nie zgadzam się z opinią, że po narkozie pies musi 48h spędzać w Klinice.
Nie bardzo więc rozumiem dlaczego wywołało to dyskusje ciągnącą się od dwóch stron w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

sodalis-akcja "wyzeł":lol: została wywołana niejako przez psa Twiggy, który o ile wiem jest wyzłem. Jakby był azjatą, to bym pewnie przyrównała kopiowaniu uszu azjatom z psimi walkami. srednio mnie interesuje rasa, ale fakt.
I o zaistanieniu tego "faktu" właśnie się prowadzi dyskusje, a choć Laluna zahaczyła o wyżły-to ma bardzo trafne spostrzeżenia.

A teraz co do Twoich słów: napisałaś, że polowanie z psem nie odbywa się zbyt często-tak wiec czy cięcie czegokolwiek u psa polującego ma sens?
skoro zdecydowana część psów spędza swe życie na kanapch, lub raz na jakiś czas biegając za zwierzyną po lasach-to czy to jest wystarczający argument, by ciać?

Moje psy od czasu do czasu natykają na spacerach na puszczone luzem inne psy. Dochodzi do ostrych spieć. CZy taka akcja "raz na jakiś czas" jest wystarczajacą przesłanką do tego, by moiim psom odciąć ogony, uszy i co jeszcze sie da?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']
A teraz co do Twoich słów: napisałaś, że polowanie z psem nie odbywa się zbyt często-tak wiec czy cięcie czegokolwiek u psa polującego ma sens?[/quote]
Swoje zdanie na temat cięcia wyżlego ogona wyraziłam jeden post wyżej. Napisałam wyraźnie, że nie mam zdania na ten temat, jeśli kiedyś będę planowała wyżła posiadać to sie nad tym zastanowie dokładniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']Skoro ta wypowiedź jest pod cytatem mojej wypowiedzi to zakładam, że do mnie.
Jak już pisałam nie kopiuje, nie kopiowałam, i hoduje rasę której nikt niczego nie obcina, ale z racji, że łowiectwo i użytkowanie psów myśliwskich interesuje mnie bardzo odpisałam w tym temacie. Odpisałam na post porównujący użytkowanie psa myśliwskiego z użytkowaniem psa do walk, które uważam za bez sensowne. nigdzie nie wypowiedziałam się na temat porównania kopiowania do walk psów (niezależnie od tego czy uważam, że porównanie to ma sens czy nie).
Nie wypowiedziałam się nigdzie na temat porównania kopiowania do walk psów.[/quote]
Sodalis ja rozumiem Twoje stanowisko, jak i Twoje wypowiedzi. Jednakże już tu od kilku stron, urażone poczuły się osoby którym uzmysłowiono że kopiowanie zwierząt niektorzy uznają za takie samo barbarzyństwo jak choćby walki psów...
I ja również uważam, że te dwie sprawy nawet już samo polowanie i walka mają wspólny mianownik również z kopiowaniem. Skoro pies użytkowy powinien być kopiowany- aby móc skutecznie polować, to poniekąd wynika to jak dla mnie jedno z drugiego ;) A teraz dochodzi jeszcze kwestia odsetku psów czyt. wyżłów użytkowych, który to jest jak się dowiedzieliśmy naprawdę śmiesznie małą liczbą... w porównaniu z odcinaniech ogonów u tej rasy. I tu kolejny paradoks, ile psów na całą populację pitbuli jest wystawionych do meczu, mimo że są do tego hodowane - ja myślę że odsetek jest mniej więcej na poziomie urazowości ogona wyżła w Malezji, a jaki odsetek wyzłów jest kopiowany w stosunku do ilości psów wyhodowanych do polowania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']Swoje zdanie na temat cięcia wyżlego ogona wyraziłam jeden post wyżej. Napisałam wyraźnie, że nie mam zdania na ten temat, jeśli kiedyś będę planowała wyżła posiadać to sie nad tym zastanowie dokładniej.[/quote]


Ja również napisałam wyraźnie skąd w ogóle w tym temacie slowo "wyżeł"..

zbyt czesto odnosisz wrażenie, że każde zdanie userów w tym temacie jest skierownae do Ciebie..Czesto jednak, ktoś ci odpowiada, a dalej w tym samym poście pisze na ogolny temat kopiowania.


Wczesniej odniosłaś sie jedynie do legalności polowań i nielegalności walk. Legalność jednak, to bardzo kapryśna rzecz i zależy od danego rzadu: tak jak pędzenie bimbru, prohibicja, aborcja i inne. To, że coś jest legalne dziś, nie oznacza, że jutro tez będzie. I odwrotnie..

Zaś moralność, do ktorej odnosić sie nie chcesz, stanowi rdzeń wszelakich kontrowersyjnych sporów..nie tylko dot. psów, ale i ludzi. W pierwszeństwie decyduje się, czy jest to etyczne i zgodne z jakimiś tam normami, zaś dopiero potem prowadzi się debaty o legalności..

To własnie moralność-stanowi podporę dla większości sporów.

Tak więc w tej sprawie powinniśmy sie skupić właśnie na kwestiach moralnych(zostawiając na boku "Wyżły", "legalność" i nasze poczucie piękna)..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']
zbyt czesto odnosisz wrażenie, że każde zdanie userów w tym temacie jest skierownae do Ciebie..[/quote]
Jeśli jakiś post zaczyna sie od cytatu mojej wypowiedzi to chyba jest on do mnie - mylę się?
[quote name='arjuna']
Wczesniejodniosłaś sie jedynie do legalności polowań i nielegalności walk. Legalność jednak, to bardzo kapryśna rzecz i zależy od danego rzadu: tak jak pędzenie bimbru, prohibicja, aborcja i inne. To, że coś jest legalne dziś, nie oznacza, że jutro tez będzie. I odwrotnie..[/quote]
Ale w tej chwili nie ma chyba wątpliwości, że walki psów legalne nie są, a polowania tak.
[quote name='arjuna']
Zaś moralność, do ktorej odnosić sie nie chcesz, stanowi rdzeń wszelakich kontrowersyjnych sporów..nie tylko dot. psów, ale i ludzi. W pierwszeństwie decyduje się, czy jest to etyczne i zgodne z jakimiś tam normami, zaś dopiero potem prowadzi się debaty o legalności.[/quote]
Ten watek jest zatytuowany precyzyjnie i odnosi sie właśnie do karalności, a więc też do legalności. Nie ma tu żadnego znaczenia czy ja jestem za kopiowaniem ogonów wyżłom czy nie.


[quote name='arjuna']
Tak więc w tej sprawie powinniśmy sie skupić właśnie na kwestiach moralnych(zostawiając na boku "Wyżły", "legalność" i nasze poczucie piękna)..[/quote]
A ja myślałam, że jest tą watek o karalności, a więc legalności właśnie.


I nie rozumiem tej całej sytuacji dlaczego moje zdanie na temat porównania walk psów do polowania z wyżłem i moja opinia na temat konieczności pobytu psa po narkozie 48h w lecznicy wywołała taką dyskusje?

Link to comment
Share on other sites

Być może z tego względu, że my się tu odnosiliśmy do nielegalności i odniesienia kopiowanie - walki (oba procedery nielegalne) i chyba nie bardzo rozumiemy skąd w Tobie się wzieło skojarzenie polowań z wyżłami.
Bo my wysnuliśmy co najwyżej wniosek ze skoro tak znikomy procent wyżłow poluje to jaki jest wogole cel kopiowania im ogonów, jako że pewne osoby próbowały wcisnąć kit, iż dla zmniejszenia urazowości, komplikacji itd... poczym okazuje się że tylko garstka wyżłów poluje czynnie, a jeszcze mniej robi to na tyle regularnie zeby mieć z tego poważne konsekwencje ;)
Do barbarzyństwa odnosiłyśmy głownie w kontekscie kopiowania-walk, a samo polowanie jakoś się tu wkradło, głownie chyba dzięki Twoim wnioskom :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Być może z tego względu, że my się tu odnosiliśmy do nielegalności i odniesienia kopiowanie - walki (oba procedery nielegalne) i chyba nie bardzo rozumiemy skąd w Tobie się wzieło skojarzenie polowań z wyżłami. [/quote]

:

[quote name='arjuna']
ps., co do psów pracujących itp: hoduję psy ras bojowych-idąc Twoim tokiem rozumowania powinnam tym psom skopiować i ogony i uszy i co jescze sie da, bo okaleczają sie strasznie przy róznych okazjach i w najohydniejszy sposób...mimo to, żyją i mają sie super...[/QUOTE]

Powyższy tekst był pod cytatem Twiggy, która strone wczesniej pisała o ryzyku urazów ogona u wyżła pracującego. Zresztą zdanie to zacytowałam w swojej pierwszej wypowiedzi.
I z tego wywiązała się cała dyskusja.

Czyli raczej sobie tego wyżła nie wymyślilam...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ale w tej chwili nie ma chyba wątpliwości, że walki psów legalne nie są, a polowania tak.[/QUOTE]
Tylko ze kopiowanie tez nie jest legalne. Przynajmniej nielegalne według Głównego Lekarza weterynarii. Chociaz według MR to zdania sa podzielone.
Ale to nie jest kwestia tego czy jest to legalne czy nie, ale tego ze okaleczanie psa z powodów estetycznych jest nieetyczne. Co do polowania, dla mnie tez jest to mocno kontrowersyjne w etycznosci człowieka. Odstrzał z przymusu OK, ale musi byc naprawde uzasadniony.
A nie polowanie dla przyjemnosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']...
Tylko ze kopiowanie tez nie jest legalne. [B]Przynajmniej nielegalne według Głównego Lekarza weterynarii[/B]. Chociaz według MR to zdania sa podzielone.
[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Proponuję trzymać się zasad. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]MR to sobie może poczytać przepis żeby kolejny rok za nieuka nie robić.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt z mocy dwóch ustaw, tj. uooz oraz uoiw sprawuje Inspekcja Weterynaryjna, tj. j.o. merytoryczna, a nie byłe albo aktualne urzędasy okupujące MR, mi. Henio Kowalczyk, Marek Jezierski i Kazio Plocke. Rozstrzygające jest stanowisko IW, które w kwestii obcinania ogonów i uszu jest jednoznaczne. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To są zabiegi zabronione. Koniec.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Przy okazji Świąteczny KONKURSIK :lol:![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeden z „bohaterów” wymieniony wyżej, został uwidoczniony na tej fotografii.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL]http://www.minrol.gov.pl/FileRepozytory/FileRepozytoryShowImage.aspx?item_id=33636[/URL] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Który to? I dlaczego jest taki smutny?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']:



Powyższy tekst był pod cytatem Twiggy, która strone wczesniej pisała o ryzyku urazów ogona u wyżła pracującego. Zresztą zdanie to zacytowałam w swojej pierwszej wypowiedzi.
I z tego wywiązała się cała dyskusja.

Czyli raczej sobie tego wyżła nie wymyślilam...[/quote]


Sodalis-daj juz sobie spokój z tym wyżłem. powyżej jest cytat mojej wypowiedzi: i jak widzisz pisałam o psach pracujacych: psach pilnujących, tropiących, skaczących, ciągnących, warujących i wszystkich, którym człowiek znalazł przeznaczenie...napisałam "psy pracujące", a nie "wyżeł", a hasło wyżeł wkradło sie tutaj pewnie dlatego, że wlaśnie takie psa Twiggy ma i o nim sobie pisała. Mogła równie dobrze pisać o jamnikach czy chartach.
Dla mnie i walki psie i kopiowanie: to tematy, które mogę wrzucić do jednego worka-ukierunkowane na sprawianie bólu.
Temat legalności jest dla mnie sprawą marginalną-dlaczego: napisałam gdzieś wyżej.
Nasza dyskusja od pierwszego postu zahacza głównie o kwestie natury moralnej i na tym sie skupiam. Sam tytuł wątku jest nieprecyzyjny, a pewnie dlatego, że temat ten został odłączony od innego tematu-i jakiś tytuł trzeba było tu wpisać: jakikolwiek.


Mi nie musi polityk powiedzieć, że coś jest dobre czy złe-żebym to robiła czy nie robiła.
Staram sie postepować tak, by nie krzywdzić słabszych-i to jest dla mnie podstawą do tego, by cos zaklasyfikować do działań dobrych bądź złych.

Jesli prawo zezwalałoby na aborcję, to też wielu z nas by to robiło, bo można? Można by było zasłonić się prawem? Byłoby to dobre-bo jest legalne, czy byłoby niedobre-bo godziłoby w cudze życie?

Zanim jakiekolwiek prawo wejdzie w życie-bada się kwestie etyczne tych decyzji.

Sodalis-powyżej cytowałam Twoja wypowiedź, jednak umówmy się, że tylko te części moich wypowiedzi, które tytułuję Twoim nickiem będą bezpośrednio skierowane do Ciebie..Żeby zaraz nie było, że np. kwestia aborcji jest skierowana personalnie do Ciebie:roll:
po prostu nie chce mi sie pisać 2 postów-jednego do Ciebie, a drugiego dla innych;)

W zasadzie Katica wyjaśniła to wszystko, o co mogło mi chodzić-i liczę, że to już ostatni post o wyżłach:lol:

Link to comment
Share on other sites

nie wolno kopiowac psom uszek i ogonków z jednej strony to dobrze bo pieski nie cierpia ale z drugiej - sorki za szczerość ale dla mnie doberman bez kopiowania to juz nie dobek , nie chodzi o to ze z cietymi wyglada agresywniej czy cos ale caly urok w tych psach tkwi w pieknych, stojacych uszkach. W kazdym bądz razie nie kazdy wet odwazy sie na nielegalne kopiowanie , chociaz (chyba) takim rasowym dobermanom czy innym pieskom ktore wymagają kopiowania do wystaw to mozna robic to legalnie , dobrze ze mam labka i nie musze podejmowac decyzji o kopiowaniu :p

Link to comment
Share on other sites

ryzyko urazu ogona u wyżła który pracuje jest takie samo jak ryzyko urazu uszu, oczu czy też brzucha.... mnie się podoba pod tym względem prawo niemieckie, na wystawę jeżeli nie masz certyfikatu użytkowości dla psa z kopiowanym ogonem to nie masz co marzyć o wystawach, dlatego tak mało w Polsce mamy championów Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darvin']ryzyko urazu ogona u wyżła który pracuje jest takie samo jak ryzyko urazu uszu, oczu czy też brzucha.... mnie się podoba pod tym względem prawo niemieckie, na wystawę jeżeli nie masz certyfikatu użytkowości dla psa z kopiowanym ogonem to nie masz co marzyć o wystawach, dlatego tak mało w Polsce mamy championów Niemiec.[/quote]

Jeżeli się nie orientujesz to po prostu nie pisz bzdur. Pożyj ze swoim psem, popracuj z nim użytkowo a nie tylko spacerowo, pojeździj na wystawy, porozmawiaj z ludźmi a za rok, dwa możemy pogadać dlaczego tak z ogonami, dlaczego tak z championtami niemiec. Młody jesteś w temacie więc wyluzuj trochę. :evil_lol:
[SIZE=1]Rozwijać tematu nie zamierzam, bo nie miejsce na to.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Jeżeli się nie orientujesz to po prostu nie pisz bzdur. Pożyj ze swoim psem, popracuj z nim użytkowo a nie tylko spacerowo, pojeździj na wystawy, porozmawiaj z ludźmi a za rok, dwa możemy pogadać dlaczego tak z ogonami, dlaczego tak z championtami niemiec. [B]Młody jesteś w temacie [/B]więc wyluzuj trochę. :evil_lol:
[SIZE=1]Rozwijać tematu nie zamierzam, bo nie miejsce na to.[/SIZE][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Naczelny ZKWP.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]sędzia - międzynarodowy - pracy psów myśliwskich[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]sędzia - międzynarodowy - jamniki[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]sędzia - międzynarodowy - gończe[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]sędzia - międzynarodowy – wyżły - wszystkie rasy[/B][/FONT][/COLOR]

[I][FONT=Courier New][SIZE=3][FONT=Times New Roman][U]Wywiad z p. Andrzejem Manią, nr 2/2001 miesięcznika "Przyjaciel Pies".[/U][/FONT][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Courier New][SIZE=3][FONT=Times New Roman]...[/FONT][/SIZE][/FONT][/I]
[FONT=Courier New][FONT=Times New Roman][SIZE=3]K.S-D.: Poważni ludzie mi mówili, że dogi często doznają urazów ogona, a mimo to dogom się ogona nie skraca. Skraca się natomiast wyżłom, chociaż one przy pracy też mogą sobie ranić ogony. Ale to już nie dotyczy innych psów myśliwskich,, pointerów i seterów. Skąd ta niekonsekwencja?[/SIZE][/FONT]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]A.M.: [COLOR=red]Prawdę mówiąc, nie chodzi o zranienia. Ktoś wpadł na to, że wyżeł bez ogona wygląda ładniej.[/COLOR] I do dziś jest to wyjątek w Niemczech. Tak, wyżłom można tam obcinać ogony! Lobby myśliwych było na tyle silne, że sobie to wywalczyło. [COLOR=black]A dogom nie obcina się ogonów też tylko z tego powodu, że dog z ogonem lepiej wygląda. Taka jest prawda. [/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]K.S-D.: Nareszcie doszliśmy do prawdy.[/FONT][/SIZE][/I][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana]...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Do tej pory nikt tej wypowiedzi nie zdementował, a facet ma ponad 70-letnie doświadczenie. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Również wg ciebie jest młody w tym temacie i bez pojęcia?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To ile ty masz lat, że wiesz lepiej, i gdzie ciebie znajdziemy? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Może w krypcie :razz: ?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...