Jump to content
Dogomania

Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów


Vectra

Recommended Posts

[quote name='Rinuś'][I][B]późno wstajesz...no ale tak to jest jak się gada po nocach to potem długo się śpi :diabloti: [/B][/I][/QUOTE]
błąd , nie śpię od 10 :cool3:

[quote name='ania z poznania']Witamy :)

Opowiadaj jak ciężarówa się czuje :), uważa coś bardziej na siebie?[/QUOTE]
czuje się jak zwykle , biega jak zwykle ... no może troszkę szybciej się męczy

jest 6 na plusie , świeci słońce i jest masakra na dworze :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Dawaj numery w totka :diabloti:[/QUOTE]
Mogę podać numery, które na pewno nie padną w najbliższym losowaniu :diabloti:

[quote name='Vectra']ale śniegu jest dużo :loveu:[/QUOTE]
Długo pewnie nie poleży, ale i tak zazdroszczę, lepszy śnieg niż błoto :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']

Długo pewnie nie poleży, ale i tak zazdroszczę, lepszy śnieg niż błoto :shake:[/QUOTE]
Ja mam i błoto i ciapkę śnieżną i śnieg :grins:

[quote name='Korenia']A RTG nie będzie niebezpieczne? Normalnie promieniowanie X jest niebezpieczne dla ciężarnych.[/QUOTE]
po 55 dniu ciąży nie jest niebezpieczne dla płodów. Myślę że gdyby lekarz od rozrodu nie był przekonany o bezpieczeństwie , to by nie wykonywał tegoż badania :) ale można robić bezpiecznie po 55 dniu , kiedy szkielet jest w pełni ukształtowany.

Jest to mega pomocne przy porodzie , bo wiadomo tak prawie dokładnie ile jest maluszków i czy wszystko wylazło , nic się nie zaklinowało.

Na dogo jest chyba temat na ten temat , więc odsyłam do lektury ew o poradę do lek wet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
po 55 dniu ciąży nie jest niebezpieczne dla płodów. Myślę że gdyby lekarz od rozrodu nie był przekonany o bezpieczeństwie , to by nie wykonywał tegoż badania :) ale można robić bezpiecznie po 55 dniu , kiedy szkielet jest w pełni ukształtowany.

Jest to mega pomocne przy porodzie , bo wiadomo tak prawie dokładnie ile jest maluszków i czy wszystko wylazło , nic się nie zaklinowało.

Na dogo jest chyba temat na ten temat , więc odsyłam do lektury ew o poradę do lek wet.[/QUOTE]
Poczytam sobie w wolnej chwili z ciekawości ;) Zdecydowanie dobrze wiedzieć ile bąbli siedzi w brzuchu, ale myślałam, że robią zawsze USG, a nie RTG ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Poczytam sobie w wolnej chwili z ciekawości ;) Zdecydowanie dobrze wiedzieć ile bąbli siedzi w brzuchu, ale myślałam, że robią zawsze USG, a nie RTG ;)[/QUOTE]
USG nie jest miarodajne , u Rekina było widać 2-3 szczeniaki na USG , w tym samym dniu na RTG było widać właściwą ilość :)
o tak widać [URL]http://www.sangoma.pl/miotW/rtg3.jpg[/URL]

robi się takie foty delikatniejszym promieniowaniem ;) Zresztą ciekawa jestem czy jak robicie RTG psom lekarz wie jakiego natężenia promieniowanie używa się na dane partie gnatów przy danej wielkości psie ;)

Bo mnie mój wet od gnatów uświadamiał

No i USG przy zaawansowanej ciąży , gdzie maluchów jest tłoczno NIC nie pokaże :diabloti: bo one się ruszają , a główka od ultrasonografu jest mała :grins: i pokazuje fragment macicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']USG nie jest miarodajne , u Rekina było widać 2-3 szczeniaki na USG , w tym samym dniu na RTG było widać właściwą ilość :)
o tak widać [URL]http://www.sangoma.pl/miotW/rtg3.jpg[/URL]

robi się takie foty delikatniejszym promieniowaniem ;) Zresztą ciekawa jestem czy jak robicie RTG psom lekarz wie jakiego natężenia promieniowanie używa się na dane partie gnatów przy danej wielkości psie ;)

Bo mnie mój wet od gnatów uświadamiał

No i USG przy zaawansowanej ciąży , gdzie maluchów jest tłoczno NIC nie pokaże :diabloti: bo one się ruszają , a główka od ultrasonografu jest mała :grins: i pokazuje fragment macicy.[/QUOTE]

dżisys ona tam miała tysiąc pieńćset sto dziewięćset szczeniaków :shock: ta rodezjanka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']USG nie jest miarodajne , u Rekina było widać 2-3 szczeniaki na USG , w tym samym dniu na RTG było widać właściwą ilość :)
o tak widać [URL]http://www.sangoma.pl/miotW/rtg3.jpg[/URL]

robi się takie foty delikatniejszym promieniowaniem ;) Zresztą ciekawa jestem czy jak robicie RTG psom lekarz wie jakiego natężenia promieniowanie używa się na dane partie gnatów przy danej wielkości psie ;)

Bo mnie mój wet od gnatów uświadamiał

No i USG przy zaawansowanej ciąży , gdzie maluchów jest tłoczno NIC nie pokaże :diabloti: bo one się ruszają , a główka od ultrasonografu jest mała :grins: i pokazuje fragment macicy.[/QUOTE]
O dżizas... jak obcy to wygląda :D
Moja nie miał nigdy RTG to nie wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tak przy okazji robienia jakiś zdjęć moim psom , pytałam weta , co tak kręci w tej maszynie co i raz. Czy szuka skarbów i kasy :diabloti:
Więc mi wyjaśnił - bardzo lubi opowiadać o szczegółach , bardzo go to kręci ... i potrafi godzinę nawijać.Oczy wtedy ma jak w transie , wyciąga swoje kościotrupy i pokazuje paluchami ... rysuje , opowiada. Wet fanatyk swojej pracy :evil_lol:

Katerinas powinnaś znać szanowną personę dr Małkowskiego :grins:

ale on się tylko na gnatach zna , interny te tyka ;) serio koleś jest bombowy.
Ja jak wleze do jego gabinetu , to pół dnia mam niewyjęte ....

no taka krajowa wersja dr grzesia serialowego :evil_lol:

bardzo uprzejmy dla swojego personelu , chodzą jak w szwajcarskim zegarku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...