Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Nio na spacerki sie chce chodzić, szczególnie, że mozna już chodzić w wiosennej, sportowej kurteczce... ale .... wrrr.... ta głupia szkoła nie zdaje spobie sprawy, że w taki piękny dzień nie chce sie uczyć o Systemach Faszystowskich tylko wyjść z psem na dwór i cieszyć sie wiosną!!!! Jestem ZŁA!!!Przynajmniej GALA miło spędza czas siedząc na balkonie i wpatrując w przechodniów:)

To może na początek rozmowy nie o psach napiszemy cos o sobie, bo ja praktycznie NIC o Was nie wiem, sznauceromaniacy!!!! A więc na poczatek kilka słów o mnie:

Mam na imie Justyna, ale większość ludzików mówi na mnie Justa (stąd ksywka). W maju stuknie mi 16 wiosenek, chodzę do trzeciej gimnazjum, na Warszawskim Bemowku... hmmm... co by tu jeszcze: koffam psy, koffam moich przyjaciół, koffam być szalona i cieszyć sie życiem :) Niom to tyle na początek:)

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Ja mam na imię Magda, skonczylam 15 lat, kocham wszystkei zwierzeta w szczególnosci konie i sznaucerki. od roku jezdze konno i naleze do harcerskiej druzyny konnej;)) kocham psy i chcę zostać weterynarzem;)) a tak przy okazji to czy w krakowie na akademi rolniczej jest weterynasria/ słyszalam ze nie ma:(

Link to comment
Share on other sites

Jesli można to i ja sie przedstawię.

Więc jestem Agnieszka (Aga) w kwietniu stuknie mi 19 -stka. Uczę się w 4 klasie 5 letniego technikum ekonomicznego.

Mam 7 letniego piesia, mieszanca sznaucera o imieniu Dino. Mieszkamy sobie w Skawinie w bliskich okolicach Krakowa :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kurcze jest nas troche ludzie, więc wymyślmy cos o czym moglibyśmy gadać, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że jesteście tylko zafascynowani swymi psiuchami!!!

Hmmm... u mnie to tam nic ciekawego, pies śpi, ja myśle nad interesującym tematem na ten interesujący topic... i NIC!!! Pomoooocyyyyyyyyyyyyy!!! Szanuceromaniacy, odbiór!!!!!!!!!!!!!

JusT@ & GALA (totalny brak pomysłów)

Link to comment
Share on other sites

Na innych forach to gadaja sobie np. jaka pogoda....

A wiosna idzie, bo juz dzis u mnie 19 stopni bylo i bez kurtki z psem wyszedlem i cieplutko, az dziwnie :D

Poza tym gadają o swoich sprawach.... Ale ja przeciez wam o swoich klopotach nie bede nawijal :wink:

A dzis wieczorkiem ide na dluuuuuuuugi spacer z piesiem :lol:

Ale może najpierw dokładniej sie poznamy? Powiedzcie np. jaką muzykę preferujecie i zespół jaki lubicie ew. wykonawcę.

Ja słucham tylko i wyłącznie metalu, a jednym z ulubionych zespołów jest Ramms+eiN.

:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Widzę że u Was cicho, trzeba sie rozruszać.

Matta Ty ile masz lat? (nawet mi się zrymowało) :)

Ja dziś później do szkoły więć tu do was wpadłam, jak się poszczęści do jak wywołam kliszę to zeskanuje nielicznie zrobione fotki na tej kliszy i wrzucę na dogo,

Ja słucham w sumie wszystkiego od dobrego popu przez rock, gothic po metal (ale nie heavy), choć toleruje każdą muzykę, co nie znaczy że każdej słucham.

Narazie kończę 3majcie się

Aga&Dino

Link to comment
Share on other sites

Nie no musimy zrobić wszystko, żeby TEN TOPIC SIE NIE ROZLECIAŁ!!! To nasze zdanie przewodnie i wszyscy mają się go trzymać!!!! 8) 8) 8)

NIe no Matt, jak chcesz to gadaj o problemach, jakos tak zawsze sie lepiej robi kiedy sie napisze!!!! :wink: hehe...

A co do muzyki, to śłucham... hmmm.... rocka i trochem metalu:) I jest dobrze:)

Just@ & GALA (zamyslone)

Link to comment
Share on other sites

HEYA WAM!!! JA WAS TUTAJ ZARAZ ROZRUSZAM... nie pisałam długo na forum bo miałam całkowity zawrót głowy....w szkole nauka, a po szkole rozmyslania nad ta karmą.....ale juz zdecydowałam!!! słyszycie? zdwecydowałam sie na kaermw.... a to ewszystko dzieki wetowi i moim rodzicom...wet powiedzial ze najlepsza jest eukanuba royal i bosch ale on poleca mi eukanube puppy small bread i rodzice powiedzieli ze moga ja kupowac;0)) ufff.....ale ulgha we wtorek facert Z PUPILA (zoologiczny) jedzie do hurtowni i mi eukanubę przywiezie.. Justa teraz mam do ciebie pytanko, mam nadzieje ze tu wpadniesz szybko. Bo ja karmie go 3 razy dziennie a rano i wieczorem karme, wg dawkowania powinien dostawac 230 g wiec ile mu dawac jak daje mu gotowane? ty masz wprawe bo tez ghotujesz wiec doradz, agha i powiedzcie mi czy eukanuba moze byc dla miniatur? bo niektórzy mówią ze za duzo balka a GAla podobno slicznie wyrosla i nie jest sredniakiem, pwiedz justa jak jak karmisz i jak ja karmic swojego....:) z góry dziekuje a tak na marginesie to ile gala wazy i ile ma wzrotsu bo den ma ok. 30 cm i wazy jakies 5 kg to chyba normalnie jak na psa no ine? a do kad bedzie rósł? widzicuie... jak odpowiecie na moje pytanka to na pewnosie rozruszacie, a ile justa masz lat?

ja mam 14 lat i chodze do 2 klasdy gim kocham oprócz psów jeszcze konie i jezdziectwo i zamierzam byc weterynarzem;))

Link to comment
Share on other sites

Uff....

Ale upał za oknem :D :D Aż chce się z psem wyjść na spacer!!!!! 8)

Jak widzicie ja karmiłem Eukanubą od początku potem sie przestawilem moj psiak wczesniej jak mial zaledwie kilka tygodni też żarł Eukanubę i jak widzicie wyrósł o 5cm za duży niż przewiduje wzorzec :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze nigdy nie mam czasu, zeby pstryknac nowe foty. juz niedlugo dluga siersc bedzie :lol:

Już się nie mogę doczekać wakacji, kiedy to będzie więcej czasu, żeby sobie z psiakiem nad jeziorko pojechac i poplywac sobie :D Ciekawe czy polubi wodę. A wasze psiaki pływają chętnie w wodzie?? :D

A ja się cieszyłem, że niedługo wystawa w moim mieście, a wcale jej nie będzie, tylko oddział Grudziądz robi wystawę w Kwidzyniu. No może to tylko 30km od Grudziądza, ale zawsze :P Chyba, że w lato pojechalbym do Torunia (coprawda 60km, ale to wiecie lato, wakacje itp. 8) Mam jeszcze Bydgoszcz (rowniez 60km) ale juz 3 maja :P

Link to comment
Share on other sites

A więc po koleji:

Madzior_ka:

GALA chyba od kiedy zaczęliśmy jej gotować je 80 gramów dziennie suchego i właśnie się dowiedziałam od mamy, że dajemy jej 200g gotowanego:) Teraz trwa przestawianie na żarełko dla dorosłych i mieszamy jej dla dorosłych i dla szczeniąt, ale wróce do tematu. GALA wyrosła prawidłowo i nie zauważyłam żadych niepokojącyh przerostów, ale podejrzewam, że gdyby tyle się nie ruszała byłaby raczej tłuściutka! Mierzy w tej chwili 34cm w kłębie i waży jakieś 7 kg i juz więcej nie urośnie, bo masa i wzrost utrzymuja się od dłuższego czasu (tzn od 2 miesięcy). TAk więc to cała prawda o moim psie i o jej żywieniu:) Cieszę się, że wreszcie się na coś zdecydowałaś bo w sumie takie ciągłe przestawianie chyba nie wpływa dobrze na psa. A co do Eukanuby to ja karmie i będę karmić, bo nie widzę sensu i nie mam zrowia latać i porównywac dawkowanie... pozatym u nas Euka kosztuje 18zł/kg i to tylko 1zł więcej niż np. Nutra Nuggets, albo Purina Pro Plan...

Co do pytania o wiek, to w maju stuknie mi 16 wiosenek:) I jak łatwo sie dmomyslić chodzę do 3 gima i niesdtety w tym roku mam te ****** egzaminy, a właściwie to za 2miesiące...-dodam 1 dzień przed moimi urodzinami... skandal :evil:

MAtt:

GALA to raczej nie przepada za wodą... ale nie wiem czy lubi pływać, bo ona była mała kiedy mozna było się kąpać,a hodowca powiedział, że jeszcze za wczesnie! NA działeczce mamy rzeczkę (mamy działke nad Wkrą) i zobaczymy już niebawem co ona sądzi o kąpielach rzecznych...

Mam kilka zdjątek, które dopiero ściągnełam ze starego konta na kompie, ale to jeszcze sprzed zimy... niestety nie mam nowych, bo na razie zbieram na cyfrówkę;)

Zmęczony pies po nocnym czytaniu Dogomanii;)

bi%F3rko.JPG

z ukoffaną zabawką, którą gdzieś teraz wcisnęła i nie moge jej znaleźć...

k%F3%B3eczko.JPG

a tutaj zaspana...:)

mordka.JPG

na zakazanym łóżku w sypialni...

sypialnia.JPG

a tutaj jej królestwo!!!!!!

pos%B3anie.JPG

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Galucha jest slicna, cbyba poznaliscie juz moja siostre julcię_so, a jak nie to mówie że to moja sistra dla jasności;) A ja mam na kompie sliczne fotki Dena ale za duże;( nei moge ich wyslac poczta, ani wkleic na dpogomanie, a ni umiescic w albumie!!! pomocy, cyba musze wszystkie poznmiejszac w paincie....

Link to comment
Share on other sites

ja jestem teraz strasznie HAPPY!!! Zaraz wszystkow wam opowiem. jesteśmy umówieni na piątek na godz. 17:45 do fruyzjera na ul. kalwaryjską w Krakowie, podobno to dobra fryzjerka już nie moge się doczekać jak sobaczę swojego Deniska jako mężczyznę;)) A po drugie to zamówiłam już sobie Eukanubę Puppy Small Bread żeby nie jadł już byle czego i w czwartek mam odebrać - super nie? A tak poza tym to ile razy chodzicie z piechami na takie dłuzsze spacery i ile onbe trwaja (dla miniatur). Bo ja chodze tak: rano o 7:00 na góra 30 min na siusiu pochodzic po osiedlu, potem o 15:00 moja siostra tak samo na siusiu na osiedle na 30 min nastepnie ok. 16:30 ,moja siostra na siusiu samo i potem razem ok. 18:00 na spacerrek godzinny i oczywisxcie przed spaniem na siusiu czy to wystarczy? tzn jeden dłuzszy spacerek?

Link to comment
Share on other sites

Ja wychodzę z moim mieszańcem od 3-4 razy dziennie,

-ok 7, ok 11, ok 15. ok 19, jest już 7 letnim psem więc nawet wytrzymuje dłuższe przerwy :) staram sie utrzymywać regularne odstępy między spacerami, więc myslę ze powinnas troche zmienić tryb spacerów, wydaje mi sie że jak dla mlodego psa przerwa od 7-15 jest zbyt duza, potem za "gesto z nim wychodzisz po od 15-18 , nie wiem zresztą....niech sie wypowiedzą inni.

Zdaj relację z pobytu u fryzjera

A w jakim Twoj piesio jest wieku?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

aha a tójmmiesaniec jest wzrostu sredniaka czy miniaturki raczej? wiesz niestety nie dam rady wychodzic meidzy 7 a 15 bo wtedy ja jestem wszkole, moja sostra tesh a rodzice w pracy a Denisek slicznie siedzi (a raczej spi) w domku. Mówie ze spi bo poznaje po legowisku , iwec on sobie rzceznie czeka i wtedy nie sika u siebie. Zmienilam teraz troche spacerki i chodimy regularniej: o 7:00 15:00 18:00 i 21:00 teraz nie jest tak często;)) a keidy przejsc na dwa posilki dziennie? on jest strasznbym glodomorem i nie wiem zy to wytrzyma :-? a ma teraz 4 m-ce w piatek zronie mu sesje foto przed strzyzeniem, a w sobote po i wszystkie fotki wam pokaze;)) no to papatk 3majcie za nas kciuki zeby był ww miare grzeczny

Link to comment
Share on other sites

Jejku już się nie możemy doczekać nowych fotosków!!!! Pozdroofka dla wszystkich sznauceraków na tym forum:)

A ja z GALĄ wychodzę: o 7 na 20 min, tata idzie na chwilkę o 12,o 15 na godzinkę, a później o 19 i 22 na około pół godziny. W sumie to psina po osiedlu chodzi bez smyczy więc trochę sobie pobiega jak nawet idziemy tylko na siusiu:) Chciaż mamy kilka nielubianych psiurów, które wyraźnie nie pzepadają za moim sznaucerakiem, więc muszę mieć oczy wokół głowy :wink: Ale panuję nad sytuacją:)

madzior_ka fajnie, że Den idzie na strzyżenie, jak go odbierzesz będzie nie do poznania. Szczerze mówiąc jak do tej pory 2 razy strzygłam GALĘ za każdym razem kiedy ją po strzyżeniu widzę wydaje mi sie jakaś dziwna, ale w pozytywnym znaczeniu- po rpostu zupełnie inny pies, nie moge sie na nią naptrzeć ;) Będziesz przy strzyżeniu Dena? Koniecznie zrób mu fotoskiiiii!!!

JA przeszłam na 2 posiłki dziennie chyba jak skończyła 6 miesięcy i bez obawy wytrzyma to, bo będzie dostawał podobną dawkę tle, że w większych porcjach-rano i wieczorem. Pomijając fakt, że karmienie 2 razy dziennie jest wygodniejsze. I tio też nie przestawiasz tak, że nagle z dnia na dzień dajesz mu 2 posiłki, tylko stopniowo doateje więcej rano i wieczorem a w środku dnia coraz mniej. I tak aż do zaniknięcia środkowego posiłju, wtedy spinka nie przeżyje wstrząsu ;) GALA tez jest niesamowitym żarłokiem i jej posiłek trwa niecałe 20 sekund... Mimo to nie dokarmiamy jej między posiłkami i nie wygląda jak utuczona kulka ;)

Just@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...