Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

julcia_so

nie zapominaj, że to Niemcy wyhodowali sznaucerki i to oni ustalaja wzorzec rasy. Sznaucer miniatura ma być MINIATURĄ. Co z tego, że podobają się przerośnięte sznaucery-oczywiście gdy jest pięknie zbudowany to prezentuje się wspaniale, ale gdy nie jest poprawnie zbudowany to już inna sprawa. Hodowca musi pamiętać, że ma wyhodować psa idealnego, czyli takiego jaki jest opisany we wzorcu a więc 30-35cm. Czasami widząc sznaucerka zastanawiam się czy to przerośnięta miniatura czy też może niedorośnięty średniak.

Baster moje sznaucerki są czarno-srebrne. Piesek jest z hodwli Brevis, a suczka Sasquehanna

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Nie wiem Zabko czy czytałaś ale ja nazywam sie marysia a mój piesio to basterek:)Zgadzam sie w zupełności co do Twojej powyższej wypowiedzi :D co z tymi fotkami?jak nazywaja sie Twoje pieski chodzi mi o imiona?gdzie mieszkasz i zamierzasz je gdzieś w tym roku wystawiać?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Marysiu jestem z Radomia a ty skąd? Bede w sobote i w niedziele na wystawie w W-wie. Bedziesz?

XAVIER Brewis był już wystawiany. Nie chce sie chwalic ale jest CHAMPIONEM Młodzieży. Suczke pierwszy raz wystawie w maju ale bede na prawie wszystkich wystawach. A ty będziesz na jakiś? Może się spotkamy. A twój sznaucerek z jakiej jest hodowli i jaki kolor? masz gg???

Link to comment
Share on other sites

Matt skoro Twój piesek jest bez rodowodu trudno ocenić kim jest naprawde :wink: ale pewnie to przerośnięta mini amerykańska z tego skrzyżowania niemieckiej matki amerykańskim ojcem :wink:

I chińskiej babci i ruskiego dziadka :D

Link to comment
Share on other sites

Cuś mnie dawno nie było-tzn 2 dni;) Widzę, że ktoś nowy do nas dołączył-wiatmy razem z GALUŚKĄ baaardzo serdecznie:)

KUrcze jakaś chyba nie w temacie ejstem z tymi wzorcami, musze sie podokształcać-moja psina jest... hmmm.... ja nie mam pojęcia czy Amerykańska czy Niemiecka czy ejszcze jakaś inna- jest po prostu sznaucerkiem i tyle:) MA 35 cm w kłebie i jest czarny jak węgiel:)

A tak wogóle to chciałam zrobić sonde co Wasze sznauceraki lubią a czego nie?!

GALA lubi:

1) Jeśc zawsze, wszędzie i w każdych ilościach

2) Biegać luzem po lotnisku i latać za piłką;)

3) Gapić sie godzinami przez balkon

4) Spaaaaaaać na swojej podusi z KOTEM

A NIE lubi:

1) Naszego sąsiada

2) czekac na jedzenie

3) kąpać się

4) stać na przejściu czekając na zielone światło (?!)

Pozdrowionka

Just@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Heyka, ostatnie posty to ja pisąłam, ale moja siostra była zalogowana, sorki wielkie wam ale od kąd ona buszuje po forum ciągle nie wylogowuje sie i ja na tym cierpie:((( postaram sie patrzyc kto jest zalogowany na pszyszłosc....obiecuje!!! A Denis:

LUBI:

1) jesć, jeść jeść i jeszcze raz jeść wszędzie i o każdej porze - zawsze ile by nie dostał chodzi glodny i zerka do miski:))

2) spać, wylegiwać się na naszych kolanach lub na brzuchu siedzieć, gdy lezymy na podłodze na plecach;)))

3) moją swinke morską Kubusia - wprost za nim szaleje jak wchodzi do mnie do ppokoju nei mze nosa od klatki oderwac

4) długie spoacerki w CIEPŁE i SUCHE dni

5) kąpać się pod prysznicem

6) tabletki na odrobaczenie - zjada ze smakiem jak wszystko inne (uwielbia też chrupać surową marchewkę)

7) jeździć samochodem na tylnim siedzeniu między nami

NIE LUBI:

1) naszej sąsiadki i jej psa jak sama to określa "jakiejś niemeickiej rasy"

2) spacerków w deszczowe dni, nie znosi wchodzić do kałuzy i omija je jak najdalej można, a jak musi przez nie przejsc smiejemy sie z niego bo wyglada jak jakas paniusia na szpileczkach;)))

3) czesać się!!!! (jak go tego nauczyć?? - gryzie szczotke)

4) gdy kogoś nie ma w domu, uwielbia jak są wszyscy razem a on w centrum zainteresowania

5) czekać na posiłki

6) jeździć samochodem na wycieraczce z przodu - bo nie może wyglądać przez szybę;))

7)czosnku (sznaucer mojej znajomej uwielbia czosnek, a jak dalismy deniskowi chcial zjesc, ale ten zapach go odstraszał!!! podchodził, a potem jak poczukł zapach uciekał) - to chyba jedna jadalna rzecz jakiej nie lubi...

Link to comment
Share on other sites

Zabko więc tak: :D ja jestem z Krakowa, do wawy nie jade, jade za to do opola ale ze znajomą jako widz :D następnie jade już z moim pieskiem do kielc ( ale ty chyba masz w tym dniu wystawe u siebie w radomiu prawda?)więc sie miniemy :( potem będę w krakowie na miedzynarodowej oczywiście :wink: no i potem jeszcze kilka innych... Mój piesek to sznaucer średni pieprz i sól Baster z krainy delfinów :D jak chcesz zobaczyć jego fotki to zerknij tutaj :D www.lacky.republika.pl/baster1.jpg , www.lacky.republika.pl/baster2.jpg www.lacky.republika.pl/basterchorzow20031.jpg mam gg mój numer to 1227726 a Twój?

Link to comment
Share on other sites

A ja będę na miedzynarodówce na Torwarze (w Wawce) prawdopodobnie w niedzielę:) Już sie nie mogę doczekać, taki impry to dla mnie istny rajjj!!! Ale będe tylko jako widz, bo GALA to raczej do wystaw stworzona nie jest... Chodzi tu o kwestie strasznej niecierpliwości i ruchliwości itp.

A teraz pogoda łazdniutka:) Zaraz idem s psiechem na ootnisko, żeby sobie pobiegała, więc jest dobrze:)

Ale doszłam do wniosku, że zdecydowana większość szanuecerów na tym forum to PSY, amy z GALUCHĄ jakieś osamotnione...

Hehe... MAtt tez osamotniony, bo jedyny facet;)

Co do czesania, to MAtt kiedyś założył taki temat "nie daje czesać" na pielęgnacji i z rad na tym poście skorzystałam i sa nieporównywalne postępy!!! GALUCHA juz tak nie protestuje-polecam poczytać;)

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Justa: Ja tam się nie czuje osamotniony :wink:

ABIK LUBI:

1) Jeść

2) Pić

3) Spać

4) Bawić się

5) Wychodzic na spacery i biegać po "Lotnisku" (tak sie nazywa moje osiedle na ktorym mieszkam :lol: )

6) Gapić się przez okno

ABIK NIE LUBI:

1) Nie jeść

2) Nie pić

3) Nie spać

4) Nie bawić się

5) Nie wychodzic na spacery

6) Mnie, jak chcę go trochę pouczyć :wink:

7) Rottweilera z piętra wyżej (rottweiler zresztą też go nie lubi :wink: )

Link to comment
Share on other sites

7)czosnku (sznaucer mojej znajomej uwielbia czosnek, a jak dalismy deniskowi chcial zjesc, ale ten zapach go odstraszał!!! podchodził, a potem jak poczukł zapach uciekał) - to chyba jedna jadalna rzecz jakiej nie lubi...

Ty, moze ty w domu wampira trzymasz :wink:

Link to comment
Share on other sites

W sobote... JAK TOOO?!?!?! Cholerka, trudno pojadę w niedziele i nie zobaczę sznauceraków:( W sobotę mam cąły dzień zawalony więc nie mogę:(:(:( Jestem ZŁA!!!

Wróciłam właśnie ze spacerku i dochodzę do wniosku, że nowa metoda nauki chodzenia przy nodze NIC nie daje (no może trochę), więc chyba coś znowu ŻLE robię...:( Brak mi słów, bo baaaardzo chciałabym żeby psinka chodziła sobie na luźnej smyczy-wtedy byłoby dla mnie przyjamniej i chyba dla niej (choc mam wrażnie, że jej to przyjemność sprawia!)... Jejku jak ja zazdroszcze ludziom, którzy chodzą z pieskeim na długie spacery i pies ich NIE ciągnie... Juz mi brak słów... Szczególnie, że mi już nerwy puszczają, jak ona nawet w łańczuszku ciągnie niemiłościernie i okropnie dyszy to czasem szarpnę smyczą i zarzz wiem,

że źle zrobiłam... jejeku... Nigdy jej chyba niczego nie nauczę...

A zzapomniałam dodać, że ALA nie lubi torów ttramwajowych i za nic w świecie nie chce na nie wejść! Co bywa okropnie kłopotliwe w stolicy...

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Justa: Masz automatyczną smycz??Jeśli nie to polecam :)

Ja go nie uczyłem chodzenia przy nodze, a na automatycznej swobodnie biega i rzadko kiedy roziaga smycz na max. i ciagnie.... czasami tylko kiedy jest dosc rozciagnieta smycz to musze go przyciagnac np. kiedy zlbizaja sie ludzie lub inny pies.

Ja nie mam tych problemów u mnie jeżdżą tylko 2 linie tramwajowe :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...