Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Romans z tego co zrozumiałam masz czarną średniaczkę,fajnie ja też mam zamówionego pieska,w hodowli Grand Calvera,pewnie niedługo spotkamy się na ringach:lol: gratuluje debiutu,a jeśli będziesz miała jakiś problem to mam koleżankę,króra przez 14 lat miała suczkę czarna,jest bardzo doświadczoną osobą,(kierownikiem rasy w związku):lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za gratulacje :-) Tak ,mam czarna sredniaczke Bianke.Mam tez sredniaczke p/s ale ona nie wystepuje na ringach :_)
Cos naszych czarnych malo jest wiec super ,ze powiekszysz grono "czarnych wredot" :-).
Napisz cos wiecej , o tym zamowionym piesku .Bedzie szczeniakiem czy podrosnietego dostaniesz ?

Wlasnie na wystawie zaczepila mnie i Dorotaka pani ktora szuka szczeniecia sznaucera czarnego.Niestety nie umialysmy jej podac gdzie teraz sa psiaczki.Jedynie to Gagatka jej podpowiedzialysmy ,jak pani bedzie zdeterminowana to poszuka tej hodowli.

Zapisze sobie w pamiecie ,ze masz kontakt do doswiadczonej osoby od czarnych sznaucerow :-) dziekuje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Dziekuje za gratulacje :-) Tak ,mam czarna sredniaczke Bianke.Mam tez sredniaczke p/s ale ona nie wystepuje na ringach :_)
Cos naszych czarnych malo jest wiec super ,ze powiekszysz grono "czarnych wredot" :-).
Napisz cos wiecej , o tym zamowionym piesku .Bedzie szczeniakiem czy podrosnietego dostaniesz ?

Wlasnie na wystawie zaczepila mnie i Dorotaka pani ktora szuka szczeniecia sznaucera czarnego.Niestety nie umialysmy jej podac gdzie teraz sa psiaczki.Jedynie to Gagatka jej podpowiedzialysmy ,jak pani bedzie zdeterminowana to poszuka tej hodowli.

Zapisze sobie w pamiecie ,ze masz kontakt do doswiadczonej osoby od czarnych sznaucerow :-) dziekuje .[/QUOTE]
Mam zamówionego pieska,po imporcie ze stanów zjednoczonych,czekam już dobre pół roku,ale chcę tak zwaną perełkę,więc Denisa (wl.hodowli) cały czas wybiera i przebiera,i na razie nic dla mnie nie znalazła,piesiek będzie szczeniaczkiem,więc fajnie,bo ułożyć go będzie można po swojemu,a jak wiesz średniaki mają swój charakterek,a jeśli ktoś będzie chciał porządne szczenie,to wydaje mi się że u Denisy jak najbardziej,bo po pierwsze socjalizacja super,no i oczywiście eksterier,znam ją dość dobrze więc jeśli zajdzie potrzeba jastem do dyspozycji....

Link to comment
Share on other sites

Ha ,trzeba to bylo mowic ok roku temu o tej dyspozycji :-)
Nie , prawde powiedziawszy Bianka spelnila moje oczekiwania w pelni,choc oczywiscie ,ze nie jest idealnie zbudowana ale kocham ja wraz z jej wadami :-) :-) i uwazam ,ze decyzje co do wyboru podjelam dobrze .
Ale to widze ,ze masz powazne plany :-) Super !
Byc moze kiedys w przyszlosci ( oby jak najdalszej) bede szukac kolejnego sznaucera to juz wiem gdzie pukac :-)
Ja odnosze wrazenie ,ze czarne sznuacery nie sa jeszcze tak wyselekcjonowane jak sredniaki p/s dlatego dobrze jest zeby jak najwiecej pieknych psiakow trafialo na ringi i do hodowli.Teraz sporo ladnych marnuje sie na kanapie.Blisko mnie mieszka piekny sredniak czarny nigdy nie wystawiany,a nawet dla mojego niewprawnego oka trzyma wysokie standarty.Az zal takiego materialu .

I masz racje u sredniakow wlasciwa socjalizacja to podstawa.Dlatego ja wybieralam i przebieralam i w koncu zdecydowalam sie na hodowle z ktorej znam suke i reszte towarzystwa ,bo wiedzialam dokladnie co robia z psami.
Po przykrych doswiadczeniach z moja pierwsza sredniaczka nigdy juz nie wezme sznaucera z nieznanej i niepoleconej hodowli.Te pieski wymagaja duzo pracy ale za to jakie super sa :-)

Link to comment
Share on other sites

Masz rację że czarne średnie,są u nas mało wyselekcjonowane,natomiast,właściwie tylko na naszych ringach,bo Finladia ,Czechy,Holandia.ST.Zjednoczone,mają doskonałe pogłowie,myślę ze Polska jest słabym odbiorcą rasy i w związku z tym,ludzie bardziej kupują pieprzaki:lol: ,tak naprawdę to brakuje hodowli czarnych ,jest ich tak niewiele,że właściwie bardzo ciężko kupić "czarnuszka":shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Masz rację że czarne średnie,są u nas mało wyselekcjonowane,natomiast,właściwie tylko na naszych ringach,bo Finladia ,Czechy,Holandia.ST.Zjednoczone,mają doskonałe pogłowie,myślę ze Polska jest słabym odbiorcą rasy i w związku z tym,ludzie bardziej kupują pieprzaki:lol: ,tak naprawdę to brakuje hodowli czarnych ,jest ich tak niewiele,że właściwie bardzo ciężko kupić "czarnuszka":shake:[/quote]

zaryzykowalabym stwierdzenie ze w Polsce nie ma dobrej hodowli z ktorej mozna smialo kupic czarnucha (chodzi mi o wyglad bo psychicznie sa duzo lepsze niz pieprzaki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']myślę ze Polska jest słabym odbiorcą rasy i w związku z tym,ludzie bardziej kupują pieprzaki:lol: ,tak naprawdę to brakuje hodowli czarnych ,jest ich tak niewiele,że właściwie bardzo ciężko kupić "czarnuszka":shake:[/quote]
Ale powoli się to chyba zmienia :lol: Do NDM-u były zgłoszone tylko dwa pieprzaki (i to w rękach jednej osoby) a 6 czarnulków. Tu na forum też jakby czarnych było więcej ;) Ale fakt, że to głównie importy lub pierwsze pokolenia po rodzicach z importu...

Super, że jesteś zdecydowana na średniaka, a jeszcze czarnego :klacz: Klan "czarnych wrednych" się powiększy :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

[quote name='Elitesse']psychicznie sa duzo lepsze niz pieprzaki[/quote]
Czyżbyś chciała obalić teorię, że czarne to wredne :crazyeye: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']Ale powoli się to chyba zmienia :lol: Do NDM-u były zgłoszone tylko dwa pieprzaki (i to w rękach jednej osoby) a 6 czarnulków. Tu na forum też jakby czarnych było więcej ;) Ale fakt, że to głównie importy lub pierwsze pokolenia po rodzicach z importu...

Super, że jesteś zdecydowana na średniaka, a jeszcze czarnego :klacz: Klan "czarnych wrednych" się powiększy :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/quote]


to sie coraz czesciej zdarza i to nie tylko w Polsce - i w Austrii i w Niemczech i w Czechach na wiekszosci wstaw jest juz wiecej czarnych

[quote]Czyżbyś chciała obalić teorię, że czarne to wredne :crazyeye: :lol: :lol: :lol:[/quote]

hihi tego ja nigdy nie mowilam ale jak tak to ja tez wredna musze byc ze wzgledu na kolor moich wlosow :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ale wszyscy chcą ją na siłę pocieszyć :D

Eniłej, możecie mi powiedzieć od jakiego wzrostu olbrzymy kwalfikują się na wystawę?[/quote]

Od takiego jaki jest we wzorcu czyli

[B][U][SIZE=3]SIZE AND WEIGHT[/U] [/B]:
[U]Height at withers[/U] : Dogs and bitches : 60 to 70 cm.
[U]Weight[/U] : Dogs and bitches : 35 to 45 kg.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Myślę że średniaki,nie mają wcale takiej złej "psychy" jeśli oczywiście są dobrze poprowadzone,jeśli poradziłam sobie z niejednym olbrzymem,to i ze Srednim dam radę:evil_lol: ,pozatym dzidziulek będzie miał wlewkę amerykańską,myślę że genetycznie będzie "spokojniejszy:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ale wszyscy chcą ją na siłę pocieszyć :D

Eniłej, możecie mi powiedzieć od jakiego wzrostu olbrzymy kwalfikują się na wystawę?[/QUOTE]
Czarne Gwiazdy,generalnie jeśli chodzi o wzrost olbrzyma,to właściwie wzorzec jest ruchomy,zna wiele suk które mają powyżej 65, a kilka jest nawet interami,choćby,np.HEKATE NERGAL która ma 72 cm,a znałam także psa którego zapewne już niewielu pamięta,HONDO V.DE GUNTERSTALE który był zw.św,zw.eur,zw.św reproduktorów,a mierzył 65cm,najważniejsze jest w psie czy suce,aby była eksterierowo doskonała,a wzrost jest drugorzędną sprawą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Myślę że średniaki,nie mają wcale takiej złej "psychy" jeśli oczywiście są dobrze poprowadzone,jeśli poradziłam sobie z niejednym olbrzymem,to i ze Srednim dam radę:evil_lol: ,pozatym dzidziulek będzie miał wlewkę amerykańską,myślę że genetycznie będzie "spokojniejszy:lol:[/quote]

nie mowie ze sa zle, ja bez problemu radze sobie z trojka pieprzastych i jest to dla mnie najlepsza rasa pod sloncem ! ale niestety bardzo wielu ludzi nie umie okielznac temperamentu sredniaka :roll:
a olbrzym i sredni to dwa swiaty sa hihi przynajmniej te olbrzymy co znam to sila spokoju

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']nie mowie ze sa zle, ja bez problemu radze sobie z trojka pieprzastych i jest to dla mnie najlepsza rasa pod sloncem ! ale niestety bardzo wielu ludzi nie umie okielznac temperamentu sredniaka :roll:
a olbrzym i sredni to dwa swiaty sa hihi przynajmniej te olbrzymy co znam to sila spokoju[/QUOTE]
No Elitesse to mało olbrzymów w swoim życiu spotkałaś,albo ja mam pecha bo zawsze trafiam,na dynamity!!!A mój obecny olbrzym nie dość że go rozpiera energia,to jeszcze za kota robi, bo po płotach i dachach łazi....No i co na to powiesz???

Link to comment
Share on other sites

[quote]Od takiego jaki jest we wzorcu czyli

SIZE AND WEIGHT:
Height at withers : Dogs and bitches : 60 to 70 cm.
Weight : Dogs and bitches : 35 to 45 kg.[/quote]Dzięki, nie pomyślałem o tym :]

[quote]Czarne Gwiazdy,generalnie jeśli chodzi o wzrost olbrzyma,to właściwie wzorzec jest ruchomy,zna wiele suk które mają powyżej 65, a kilka jest nawet interami,choćby,np.HEKATE NERGAL która ma 72 cm,a znałam także psa którego zapewne już niewielu pamięta,HONDO V.DE GUNTERSTALE który był zw.św,zw.eur,zw.św reproduktorów,a mierzył 65cm,najważniejsze jest w psie czy suce,aby była eksterierowo doskonała,a wzrost jest drugorzędną sprawą[/quote]No i przez to, że jest sprawą drugorzędną jak się czasem postawi obok siebie mniejszego o większego jest taka ogromna przepaść :]

[quote]Myślę że średniaki,nie mają wcale takiej złej "psychy" jeśli oczywiście są dobrze poprowadzone,jeśli poradziłam sobie z niejednym olbrzymem,to i ze Srednim dam radę[/quote]Nie znam średniaków, ale olbrzymy są najczęściej łatwiejsze do okiełznania niż niejedne miniatury ;)
Ja w domu to mam dosłownie wulkan energii, ale kłopotów wychowawczych z nim nie miałem ;)
... no moze poza tym, że trochę ciągnie na smyczy zazwyczaj, ale nie aż tak, żebym nie mógł go utrzymać, bo jakby chciał to by sobie po prostu poszedł nie zwracając uwagi na to, że trzymam go na smyczy :] - pofrunąłbym za nim ;)
[quote]No Elitesse to mało olbrzymów w swoim życiu spotkałaś,albo ja mam pecha bo zawsze trafiam,na dynamity!!!A mój obecny olbrzym nie dość że go rozpiera energia,to jeszcze za kota robi, bo po płotach i dachach łazi....No i co na to powiesz???[/quote]Negruś też lubi na wszystko włazić, gdybyście zobaczyli jak zgrabnie wskakuje na stół do czesania [całkiem wysoki, taki wielki pokojowy] albo na parapet - oczywiście z miejsca, jak kot normalnie :D

Albo czasem zachowuje sie jak miniaturka - wskoczy.. tfu, wejdzie, przecież skakać nie musi :D, na moje kolana, zwinie się w kłębek i może sobie tak leżeć ile wlezie :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']Myślę że średniaki,nie mają wcale takiej złej "psychy" jeśli oczywiście są dobrze poprowadzone,jeśli poradziłam sobie z niejednym olbrzymem,to i ze Srednim dam radę:evil_lol: ,pozatym dzidziulek będzie miał wlewkę amerykańską,myślę że genetycznie będzie "spokojniejszy:lol:[/quote]

Ja mam dwa sredniaki a znam kilka wiecej.Sadze ,ze ta opinia o nich jest niezasluzona.Sa energiczne,sa strozujace ( szczekajace) ,sa inteligentne wiec nic w otoczeniu nie ujdzie ich uwagi.Mysle ,ze to ludziom sprawia problem ta spostrzegawczosc i pobudliwosc sredniakow i dlatego mowi sie ,ze sa "zwariowane".
Do tego sa w pewnym sensie uparte ,maja wlasne pomysly na rozwiazywanie problemow co tez moze srawiac trudnosc.
Wiele sredniakow nieodpowiednio prowadzonyc staje sie agresywnych, bo jako psy uksztaltowane do strozowania maja predyspozycje do tego.
Jak jest agresywna miniatura to wlascicel to bagatelizuje zwykle ,bo takie "kochane malenstwo" -bez obrazy :-)
A jak agresywny jest olbrzym to mowi sie ,ze obronny .
Tymczasem agresywny sredniak jest za duzy ,zeby byl smieszny a za maly zeby byc obronny.
No i dostal etykietke psa trudnego.
Wydaje mi sie ,ze jak sie pracuje ze sredniakiem ,uczy go i szkoli to nie ma problemu,a przynajmniej nie wiekszy problem niz z innymi rasami.Sek tylko w tym ,zeby prawidlowo pracowac z tym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Ja mam dwa sredniaki a znam kilka wiecej.Sadze ,ze ta opinia o nich jest niezasluzona.Sa energiczne,sa strozujace ( szczekajace) ,sa inteligentne wiec nic w otoczeniu nie ujdzie ich uwagi.Mysle ,ze to ludziom sprawia problem ta spostrzegawczosc i pobudliwosc sredniakow i dlatego mowi sie ,ze sa "zwariowane".
Do tego sa w pewnym sensie uparte ,maja wlasne pomysly na rozwiazywanie problemow co tez moze srawiac trudnosc.
Wiele sredniakow nieodpowiednio prowadzonyc staje sie agresywnych, bo jako psy uksztaltowane do strozowania maja predyspozycje do tego.
Jak jest agresywna miniatura to wlascicel to bagatelizuje zwykle ,bo takie "kochane malenstwo" -bez obrazy :-)
A jak agresywny jest olbrzym to mowi sie ,ze obronny .
Tymczasem agresywny sredniak jest za duzy ,zeby byl smieszny a za maly zeby byc obronny.
No i dostal etykietke psa trudnego.
Wydaje mi sie ,ze jak sie pracuje ze sredniakiem ,uczy go i szkoli to nie ma problemu,a przynajmniej nie wiekszy problem niz z innymi rasami.Sek tylko w tym ,zeby prawidlowo pracowac z tym psem.[/QUOTE]
No i nic dodać,nic ująć,trafne spostrzeżenie,robie wiele średniaków,tylko te które są tchórzliwe,lub zle prowadzone(czyli niewychowane) sprawiają mi trudności.

Link to comment
Share on other sites

A ja miałam wczoraj bliskie spotkanie trzeciego stopnia z moją małą: w momencie gdy schyliłam się by wstawić buty pod ławkę - ona usiłowała na tę ławkę wskoczyc. Efekt: mam śliwę na czole i nawet nie mam takiej grzywki,żeby to zasłonić. A mała nic, nie ma żadnych objawów wstrząsu mózgu.Bryka jak zwykle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masterton']No Elitesse to mało olbrzymów w swoim życiu spotkałaś,albo ja mam pecha bo zawsze trafiam,na dynamity!!!A mój obecny olbrzym nie dość że go rozpiera energia,to jeszcze za kota robi, bo po płotach i dachach łazi....No i co na to powiesz???[/quote]
Twoje referencje są wystarczające - możesz mieć średniaka :grins: :grins: :grins:

[quote name='iwonka_']Efekt: mam śliwę na czole i nawet nie mam takiej grzywki,żeby to zasłonić. A mała nic, nie ma żadnych objawów wstrząsu mózgu.Bryka jak zwykle[/quote]

O tak - psy mają PIEKIELNIE twarde czaszki. Myślę, że każdy się o tym nie raz przekonał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witka :lol:

Romas niestety co do Gagatków to już szczeniorków nie ma ostatni wyjeżdza do Berlina.

Jesli chodzi o polskie hodowle to wiem że są w hodowli FLAVAGO!:loveu:

Masterton ooooooooooo GRAND CALVERA to jedna z moich ulubionych hodowli czeskich zaraz po od Dalajskeho potoka :D
Ja mam średniaczkę czarną po Stevenie Seagalu (młodsza tylko o 3 dni od Bianki Romas) i naprawdę psyche ma super taki sznaucerzy golden to tulenia.
Zależało mi na tym aby pies miał rodziców zagranicznych (matka z Rosji w rekach polskich "Gagatek"). I sie nie przejechałam.
Na początku brałam pod uwage mini ale odpadły przez ta swoją szczekliwość i rozmiary. Teri jest taka jaką sobie wyobrażałam miła, z lekką doza nieufności do obcych ale bez przesady, szczeka tylko kiedy ktoś sie kręci koło drzwi (czyli norma). Wszkoleniu jak każdy sznaucer bez czegoś dobrego nawet nie zaczynaj :eviltong:
Następny pies też będzie z zagranicy może Manso Pelegri ehh ale to narazie marzenia.
Jak chcesz coś wiedziec o czarnych średniakach to pytaj :eviltong:

Niestety na ringu sie nie spotkamy ale na zawodach może tak :cool3:

Dorotak po poszukiwaniu szkoły znalazłam tor i to jaki taniutki łiiii, za tydzień jak dopisze pogoda idziemy wypróbowac z Teri :multi:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...