Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

wariatki! Obie!

wraz ze śniegiem przyszły i większe przymrozki, także rzeczywiście rozpalony kominek nabiera nowego znaczenia gdy za oknem jest -23. ale z tego co zdążyłam zauważyć, to tylko okolica mojego domu jest taka mroźna bo kolezanka mieszka 2 km ode mnie i zawsze ma o kilka stopni cieplej niż ja. może bliskość jeziora i lasu ochładzają powietrze w okolicy mojego domu. tak czy siak czekałam od dłuższego czasu na śnieg, więc teraz nie mogę marudzić na mróz. Na moje szczęście nie jest to temp odczuwalna, dlatego że wilgotność mała i brak wiatru powodują to że aż tak zimno się nie wydaje... no ale kilka osob sie też mnie pytało czy aby nie mam starego i zepsutego termometru.... no niestety termometr jest nowiuteńki i nie jest popsuty.... dzielnie sprawdzam temp. w tygodniu rano i wieczorem acw weekendy czesciej bo jestem w domu... bede informowac o ewentualnych nowych rekordach... poki co max na minusie to te -23// dziś np było tylko -10 :)

Link to comment
Share on other sites

-23 to i u mnie w mieście rodzinnym się zdarza ;) Śmiejemy się, że to nawiewa z Rosji.
Jednak co innego takie mrozy w małym mieście albo trochę większym, lecz malowniczo położonym (bardzo lubię takie mrozy), a co innego w wielkim mieście, gdzie jedynie smog... Teraz we Wrocławiu nie znoszę zimy, śniegu, nawet w małym natężeniu... nie, nie... zima może być, ale jak jestem w innym miejscu niż w betonowej dżungli.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hejka. dawno nic nie pisałam :)

u nas niestety słabo :( Maszka cierpi.... coś się w niej dzieje niedobrego. Najprawdopodobniej po Nowym Roku pojedziemy do weta do Drammen.  w ciągu dnia jest ok, jest spokojna, problem nasila się wieczorami i nocą.. jest niespokojna, ciągle się przemieszcza no i popiskuje, teraz jest na silnych przeciwbólach, żeby dała radę przespać noc. Poza tym zachowuje sie normalnie wiec obawiam sie, że albo nowotwór albo któryś z narządów zaczyna niedomagać. Jak pojedziemy do weta to będę chciała przede wszystkim USG. i pewnie badanie krwi, zobaczymy co wyjdzie... te badania powinny nam powiedzieć co jest grane i co dalej. 

Dodatkowo Hiro ostatnio jest bardzo mało cierpliwy wobec niej. Często na nią warczy czasem z absurdalnych powodów..  bo się poruszy czy zmieni pozycję, Często jak tylko pojawi się w progu pokoju to już warczy, jak podejdzie zbyt blisko to aż na nią ryknie a biedna Masza nie wie o co chodzi... przy nas widać ze on stara się hamować ale jak jesteśmy dalej to naprawdę ja dręczy :( zawsze myślałam, że jak pies w stadzie słabnie to drugi go wspiera, a Hiro zachowuje się jakby chciał ją ze stada wyrzucić, wykluczyć, odizolować.... nie wiem co się zmieniło, że aż tak mu padło na łeb... :( 

Wreszcie jesteśmy już wszyscy razem, tzn Bartek przed świętami do nas dojechał... bo przecież od wyprowadzki, czyli od końca marca mieszkaliśmy osobno.

Udało też się ogarnąć pierwsze wspólne wakacje. Wykupiliśmy ośmio dniowe wakacje na Wyspach Kanaryjskich. wylot z polski 18 stycznia. Psy zawieziemy do rodziców Bartka, wiec będą mieć dobrą opiekę. zabieramy ze sobą moją mamę i jej najlepszą przyjaciółkę, więc lecimy we czworo. 

Pogodowo u nas zima w pełni. Napadało pół metra śniegu i są spore mrozy. Maszka słaba więc nie robię jej dłuższych spacerów, 10, 15 minut i do domu. Z Hiro wychodzę na dłużej, choć on znowu przy większych mrozach odmawia łażenia bo łapią go skurcze łap, więc łazimy po lesie bo np na otwartej przestrzeni problem się nasila. Tafla jeziora pięknie zamarznięta, mnóstwo ludzi jeździ po niej samochodami, skuterami i wszystkim czym się da :D w dalszej części jeziora są porobione tory wyścigowe więc szaleństwo na maksa :)

 

zdjęć jest masa, więc wrzucę linki do całych galerii, bo bym tu musiała  z tydzień posiedzieć by wszystko powstawiać. 

 

25.11

https://photos.google.com/share/AF1QipNlMCVwxhZbJ6AJStWjSbTahHvI4yA41hEfLLBWi_Co4rmiqklX7EgoRPCkiOn90w?key=emlLdnowd1A1eUZvN3JkSDRWZ2pEWlNMY1ZwczR3

 

28.11

https://photos.google.com/share/AF1QipNKG0NwSHd0efwzBDB5NOSzINMiv5ZsemUSZcxPU0PWw6MQq02F_r-WLqcof_xnIg?key=UzVBZUFDd3ZDbjQ5VzdCQkZPclFyY1NSdGtJUFZB

 

2.12.17

https://photos.google.com/share/AF1QipPmgYRywYTQHzpfSkD4IdmeFg00FTbu741qC5S4IV-jh3vWOalsEaM_71MEuDgOWA?key=bzhobTQ4b3JUYVkwbldfNlJYbkVfRUo3RHAtN1VR

 

16.12.17

https://photos.google.com/share/AF1QipNc-YwlNV1-5bjXSYk8dMHR5FilY965ts7KqE36j3vC21Jpq6QOLb0yoYvQt3U-JQ?key=RldqcE5uNUhxYUhpTERjTmVicmx1elVmbXl3TzhB

 

16.12.cz. II

https://photos.google.com/share/AF1QipOZQEIbUG6_QCgd0r7RN184a4gf74aPCPF0i1R-YzSIYxmHXJP8nh-VSL7tIcwUcw?key=LUpEOGlvNkxpN3dxbHotZ1NkaTlCUzFOYVUyeHRR

 

26.12.17 tu na początku albumu kilka zdjęć akwarium mojego skromnego.

https://photos.google.com/share/AF1QipPymSYuFlVzpgrMCSr-PnmNYXlSKE4lGHvSR_6BoE2k4CsFr1Kxv4BgGbrkT3qaXg?key=TzJlRDZpT3lNa2lfdUhndjFHc293NTdDYnYyZ2ZR

 

27.12.17

https://photos.google.com/share/AF1QipNiY4G-3AmFH_xeFBc-eHSFek2sH5apywNQPhGiUmBAbEnTTnrK_OcV4YJjoAgUMg?key=ZFgwcXd5d1dvRlFLTHI0S3Y4Tl9hTnJsRUZmTHRR

 

 

 

DSC_0003.JPG

DSC_0535.JPG

DSC_0714.JPG

DSC_0891.JPG

DSC_0979.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Super zdjęcia, zima też piękna choć ja osobiście lubię ją tylko na zdjęciach bo urodziłam się w 40-stopniowe mrozy i może dlatego nie lubię zimy bo bardzo marznę z powodu wady serca i słabego krążenia.

Ale popatrzeć lubię.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, *Magda* napisał:

Biedne psy nawet kucać/podnosić nogi nie mogą żeby sobie siqnąć :D

Mamy dużo miejsc w koło domu, ze jak Hiro chce odejść "na bok" żeby zrobić koopę to ma śniegu dosłownie po uszy i sie biedny nawet zgiąć odpowiednio nie moze... takze fakt, jest to uciążliwe, ale tylko dla Hiro bo Masza to sie nie patyczkuje i robi na środku ścieżek, pod domem, przy samochodzie itp :) a jak trzeba to i na dywanie klocka postawi i kompletnie nic sobie z tego nie robi :)

Link to comment
Share on other sites

no ja ost doszłam do wniosku, że robienie zdjęć w śniegu to nielada wyzwanie... po pierwsze ciemne psy na tle bieli tracą całą swoją głębie...(za duży kontrast), czy to sylwetki czy pyska, wychodzi jedna ciemna plama.. ja czasem musze powiekszac zdjecie zeby zobaczyc czy Hiro ma otwarte oczy czy zamkniete bo nic nie widac... tylko czarne i ciemno-czarne, Masza na śniegu prezentuje sie o niebo lepiej... no i pies w ruchu często jest zasłonięty śniegiem gdy akurat przednia łapa robi krok do przodu.... i na miejscu głowy pojawia sie jeden wielki rozbryzg śniegu.... 

mogę pokazac wam kilka "pasztetów"... :) tylko musze wybrać :D

Ja generalnie robie zdjecia "seriami", fakt podczas jednego tylko spaceru powstaje ok 500- 800 zdjęć, czesto ponad 1000 ale potem przynajmniej mam z czego wybierać zeby te 70 - 150 wybrac do galerii

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No własnie , Qwendi się cieżko na śniegu foci ale Neron zawsze fajnie wychodził więc myślę że Tamira też fajnie by wyszła , niestety jeszcze tego nie miałam okazji sprawdzić , moze kiedys snieg spadnie i się przekonam :D Brando jest czekoladowy więc też może być ciężko ale mysle że coś tam by wyszło , tak jak piszesz , na 50 zdjęć kilka by sie wybrało :D

Link to comment
Share on other sites

Tak spokój, nawet ich nie widuję, nie spotykam... jakby nie istnieli :)

Maszka po ostatnich diagnozach będzie się bujać już chyba dożywotnio na przeciwbólach bo wet wyczaił guza, w okolicy mostku. Tu w Norwegii koszta operacji nas przerastaja poza tym  ze względu na wiek chyba boje sie ją poddawać narkozie i otwierać jame brzuszną... także wet przepisał nam Rimadyl. Narazie na dwa tygodnie. potem zobaczymy. Dziś lek dopiero wykupilam i dostala pierwszy raz, zobaczymy czy zadziala. Przez najbliższe 10 dni psy będą pod opieką mamy mojego Bartka bo my lecimy na te wakacje. Tabletki super bo pies je zjada ze smakiem, jak smakołyka, więc mama Bartka nie bedzie miala problemu z podawaniem :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...