Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

3 godziny temu, jolkablaszczyk napisał:

No niestety.... właściciel chyba w listopadzie powiedzial ze on musi w tym miejscu zamieszkac ..... mysle ze sciemnia ale nie mam na to wpływu... także 3 miesieczny okres wypowiedzenia kończy sie ostatniego lutego.... jeszcze nic nie mamy na oku takze sie martwie tym ....

A jak tam u was patrzą na psy przy wynajmie? Bo w Polsce jednak to jest częstym problemem i nawet jak dom się znajdzie to z psami nie chcą wynajmować

Link to comment
Share on other sites

dom chyba udało się ogarnąć, z wierzchu niestety wygląda tragicznie bo nie był malowany przez ok 15 lat, wiec wygląda jak rozpadająca sie rudera, w weekend może uda sie zobaczyc go w środku i podjąć decyzje czy bierzemy.... plus jest taki, że mam jakies 100 metrow do pracy.....  no ale dom jest nie zamieszkany od jakis dwoch lat, wiec sie nasprzątam zapewne.... dam znac jak uda nam sie go zobaczyc w środku...

Link to comment
Share on other sites

Ja tego śniegu nie zazdroszczę, zimę lubię oglądać tylko na zdjęciach i w telewizorze, może dlatego, że urodziłam się w 40-stopniowe mrozy i w dzieciństwie sporo się namarzłam i odmroziłam więc wolę taką zimę jaką mam teraz - ciepłą i z niewielką ilością śniegu od czasu do czasu.

Link to comment
Share on other sites

No może się uda zobaczyc dom w najblizszy weekend, , bo wlasciciel napisal mi ze wraca do Sigdal w czwartek wieczorem, bo teraz pracuje gdzies pod Oslo. także nadal nic wiecej nie wiem.

Teraz z totalnie innej beczki. 

Ja od dłuższego czasu (około dwóch lat) przyglądam sie różnym hodowlom Owczarków Niemieckich, długowłosych. Jako iż wiem, że niestety pod banderą ZKwP owczarki są brzydko kątowane stąd też obserwuję kilka hodowli spod bandery PFK np. np jest sobie taka jedna hodowla Czarne Wilki, ( chodzi mi o prosty grzbiet) i naprawdę nie można sie przyczepic co do warunków, odchowu szczeniąt, badań psów itp. i nawet przodkowie są z linii niemieckich wiec w rodowodach też można sobie grzebać do woli. Więc generalnie mogłabym wziąć psa z tej np hodowli i nie musiałabym miec wyrzutów sumienia, że wspieram pseudo czy cos, bo to pseudo wg moich odczuc spewnościa nie jest. 

Ale jednak, żeby nie mieć sobie absolutnie nic do zarzucenia chcę poszukać hodowli DON z prostymi grzbietami wśród członków ZKwP. Macie może jakieś  typy, że psy nie szorują zadami po ziemi ? 

A co do samego wyboru rasy. Zawsze mi sie te psy szalenie podobały. Temperament mnie nie przeraża i tak sobie "kalkuluję" że moze to być ostatni dzwonek na posiadanie psa właśnie tej, wcale nie łatwej rasy. Skoro jestem teraz po 30-tce i jesli sie zapsię czymś mniejszym i co za tym idzie żywotniejszym to nie będę mieć szansy na DON przez najbliższe 15 lat... a w okolicach 50-tki to już tak troche ciężko porywać sie no owczarka :D tak sobie przynajmniej myślę.

Ja jestem z tych co jeśli juz brać psa z rodowodem to musi być to świadoma, przemyślana pod wieloma kątami decyzja, dlatego interesuje sie tym sukcesywnie coraz bardziej od kilku lat. A że ewentualnie dopsienie może nastąpic w tym lub może przyszłym roku dlatego powoli sie rozglądam konkretniej  żeby sobie hodowlę wybrać na długo zanim zacznę pretendować na stanowisko opiekuna szczeniecia z konkretnego juz miotu. 

Na pewno nie zdecyduję sie na 3 psa wiec wszystko zależy od tego jak długo jeszcze Maszka będzie z nami, ja jej absolutnie nie poganiam, to jej święte prawo być sobie babcią do oporu, do póki widzę wolę życia ona jest nietykalna.  Ale będąc świadomym psiarzem nie chcę dopiero po śmierci Maszy szukać i się rozglądać, więc w tym czasie kiedy Maszeńka sobie przycina kolejnego babciowego komara ja buszuję po necie :) I nie czuję sie ani trochę winna czy fałszywa, czy żebym zdradzała własnego psa :) ale to myślę, że właśnie kwestia świadomości jako psiarza, często się łapię, że mówię o psach, w formie bezosobowej : "coś" jakieś", ale wiem, że ja sobie mogę pozwolić na takie "uproszczenia" bo wiem ze u mnie nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku czy przedmiotowym traktowaniem :) Mi to nie grozi.

Postanowiłam na początek napisać ten post tutaj i sobie podyskutować z wami zanim zacznę szukać na FB, bo tam to już tak na super- poważnie będzie :)

No i jeszcze muszę nadmienić, że decyzja o psie rodowodowym do "pewnego" końca jest umowna, dlatego, że nie mam pojecia w którym momencie tego czy przyszłego roku będę na przyjecie nowego psa gotowa, ale zawsze sie trochę skłaniam w kierunku adopcji. Więc może sie zdażyć tak, że po odejściu Maszy, gdy będę juz wiedziała kiedy mogę sie pojawić w PL po psa to rzucę temat że poszukuję psa "takiego i owego" wśród wszystkich schronisk, fundacji i innych miejscach, gdzie ogłasza sie psiaki do adopcji. Także z wybierania rodowodowego DONka może wyjść wielkie nic. Bo wiadomo że zawsze jakaś psia mordka może mi skraść serducho tu i teraz, no ale nie moge zaklepywac bezdomniaka juz teraz jeżeli mam jeszcze Maszkę, więc opcja na bezdomniaka będzie  po prostu żywiołem i zobaczymy czy cos sie uda zaadoptować. 

tu dla porównania dam kilka zdjeć  tych psów z hodowli Czarne Wilki, są to owczarki tzw staroniemieckie. szczenięta i młodsza młodzież :)

 

Uff... napiszcie cioteczki co myślicie :) jak macie też jakieś linki do hodowli które nie prześcigają sie w ściętych zadach i są godne polecenia to też poproszę :)

 

25395848_1791688037532461_168216640161467203_n.jpg

26169190_1804952672872664_8369235583300976314_n.jpg

26220189_1815027941865137_833327073708121263_n.jpg

27749904_1844958338872097_841734329277970563_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja od zawsze jestem zakochana w DONach. Jednak uważam, że w ostatnich latach rasa ta bardzo opuściła się zarówno pod względem charakteru jak i eksterieru. Choć zawsze taki mi się marzył na tą chwilę zdecydowałabym się jedynie na owczarka staroniemieckiego.

Ale fakt w PFK jest więcej hodowli z zdrowiej wyglądającymi psami.

I jak dla mnie, nie każda hodowla należąca do innego stowarzyszenia od ZKwP to zaraz pseudo. Dla mnie pseudo to miejsce gdzie wszyscy mają w dupie co z czym mnożą a psy są najczęściej zaniedbane. Niestety pod banderą ZKwP jest również masa hodowli, które nazwałabym pseudo. I powiem szczerze, że jakbym miała brać psa z ZKwP gdzie w hodowli jest 20 psów, a wszystko hoduje pojedynczy człowiek to dla mnie to też nie jest ok. Bo niech mi taka osoba powie kiedy ona niby znajduje czas dla każdego z tych psów? Co z tego, że te psy nie są głodne i mają dach nad głową. Mi się wydaje, że jednak psu należy się od życia coś więcej niż zaliczyć 3 wystawy, a potem byc potrzebnym tylko do zapładniania czy rodzenia.... W takim wypadku już wolę wziąć psa z małej hodowli w stowarzyszeniu Psa i kotka. Bo nie raz w takich małych hodowlach wszystko jest dużo bardziej przemyślane jak w takich "molochach"

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 No to jestem już po rozmowie z forumową tu kalyną i poleca jak najbardziej hodowle Czarne Wilki. Pisałam jej właśnie, że kurcze dumna sama z siebie jestem, że tylko na podstawie obserwacji za pierwszym razem tak trafnie wybrałam hodowlę :) Można powiedzieć, że test na psiarza zdany :)  Swoją drogą myślałam ,że dlużej potrwaja te moje poszukiwania i ewentualne rozterki :) a tu proszę, decyzja podjęta :) teraz już mogę przestać obserwować inne i pozostać przy tej jednej  ktora ma psy normalne ... co w temacie owczarków zwłaszcza jest chyba najistotniejsze :) bo ta normalność obejmuje zarówno psychikę jak i budowę :) czyli mogę przewidywać, że będę mogła sie cieszyc długie lata  kwintesencją DON'ka. Więc teraz mogę sobie rozkminiać jaki charakterek szczeniaka by nam odpowiadał, tzn muszę patrzeć pod kątem Hiro i tego że to dominujący rott. Nie wiem czy pies czy suka np... hym.... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ooo może być ciekawie z owczarkiem.

Ja osobiście nie lubie tej rasy i moje psy też nigdy nie miały dobrych stosunków z tą rasą. 

Co do Maszki. Dobrze że wiesz w którą rasę iść ale z mojego doświadczenia to nigdy to nie wychodzi. Ciesz sie Maszką ile wlezie, bo szczerze to jakbym mogła to bym ją wycalowała na śmierć. Przypomina mi dobrze znaną malmautke Czejenke :) 

Czasem jest tak że nawet nieświadomie szukamy kolejnego psa bo w głębi gdzieś tam już czujemy ten koniec. Boli to strasznie, ale tak jest. Szkoda tylko że nie można tego w żaden sposób zatrzymać. Ja doskonale pamiętam jak mówiłam że jak zabraknie mojego weimara to następnym psem bedzie dalmatyńczyk z miłości do mojej Kropki. A wyszło całkiem z innej strony ;)

Link to comment
Share on other sites

Mi zawsze oczy latały za owczarkami, zakochana byłam w tych mocno podpalanych, a jak zaczeły pojawiać sie długowłose to zawsze mnie zazdrość zżerała jak takiego widziałam.... i w sumie podobaja mi sie wszystkie odmiany barwne. ja uwielbiam obfite piuropusze na ogonie, im bardziej  zjawiskowy ogon tym tęskniej wzdycham, nie lubię ogonowych wymoczków :)  właśnie byłan ma zwiedzaniu strony hodowli po raz któryś ale tym razem uważniej przyjżałam się planom hodowlanym na ten rok... no i kurcze juz mam zagwózdkę bo podobaja mi sie psy ktore maja być wg planów skojarzone ze sobą w pierwszym półroczu tego roku.... 

Suczka to Aqua, a pies to Jaguar... takze tego.. muszę sobie to wszystko jakoś poprzemyśliwać czy może jednak nie trzymać sie tak kurczowo tego postanowienia że nie chcę 3-go psa?? 

No sami zobaczcie jak rodzice wyglądają.....

Aqua

IMG_2793aqua-e1457991754839.jpg.beabe468ebe83585f5d8bf0388b489f2.jpg

 a to tatuś - Jaguar

5a7cb69e4f5ef_IMG_1498-jaguar-15-miesicy-e1517781920921.jpg.70741eb9b1f145def084f160a8fe5b91.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Byłam zobaczyć ten "nowy" domek w środku, szału nie ma ale da sie żyć :) troszke odnowimy i bedzie git, dostalismy klucze ale na razie musimy poczekac bo jest w środku zimniej niż na zewnątrz.... a do tego nie działa bojler z ciepłą wodą wiec musimy trochę ze sprzątaniem poczekać. Ale klucze mamy wiec jest git. Właściciel w ramach tego że jest tam troche do posprzątania powiedział, że do końca marca nie musimy płacić za wynajem, a potem od kwietnia 4500 kr miesiecznie plus prąd wiec nie jest źle. :)

Bardziej martwi nas to, że nie ma tam internetu ani kabla telefonicznego... wiec internet tylko taki co mamy w swoich telefonach.... może jak śnieg stopnieje to zapłacimy by nam ktos pociągnął kabel do tel i co za tym idzie do internetu.... 

Odpisała hodowczyni. Pieski już po kryciu i jak wszystko dobrze poszło to szczeniaczki urodzą sie na początku kwietnia. I tym samym pieska będę mogła wwieźć do Norwegii pod koniec Lipca. Mnie ten termin bardzo pasuje bo akurat wtedy mam urlop od fabryki i mam czas żeby po psa jechać/lecieć.... tzn lecieć w jedną stronę bo raczej nie wsadzę kolejnego szczeniaka do samolotu, wolę jednak drogą wodno-lądową.

Zaraz napiszę maila do hodowczyni żeby przybliżyć jej moją osobę i moje zamiary :) trzymajcie kciuki bym wypadła dobrze i tym samym była godna zaufania by powierzyć mi jedno takie małe cudo :) 

Jak myślicie zaproponowac hodowczyni że mogę dać jej namiary na hodowczynie Maszki i Hiro by mogła sie dowiedzieć jak oni mnie postrzegają na przestrzeni lat jako opiekuna.. czy nie trzeba az tak sie "reklamować"?

Link to comment
Share on other sites

hodowczyni mi odpisala tak " po przeczytaniu tego wszystkiego nie mam już żadnych pytań", "żeby każdy opiekun był taki rozmowny,  to było by super " :)

Już rozmawiałyśmy przez telefon przez chyba pol godziny i wszystko jest tak pobieżnie dogadane :) teraz będę czekac na nowosci dot. tego miotu na stronie hodowli...  po krotkiej analizie hodowczyni doradzila by jadnak celować w suczkę jesli chodzi o połączenie z rottem. wiec jesli będzie to będzie dziewczynka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...