Jump to content
Dogomania

Maksio staruszeczek -nasz skarb za TM


dorcia2

Recommended Posts

Pozostał smutek i żal,ogromny żal.

 

                                                       

pic2t.gif

 

 

[*] MAKSIK [*]

 

 

Odszedł za Tęczowy Most 14.10.2015 o godzinie 10.

 

                                                             2uid455.gif

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie wiedziałam, że tyle w domu jest Maksia - miseczki (kupione specjalnie by ułatwić mu wylizywanie mokrej karmy), kocyki, ręczniki, koszyczek z tabletkami, jedzenie... mata gumowa, którą kupiliśmy, aby polożyć Maksiowi przy posłaniu, żeby nie rozjeżdżały mu się łapki jak będzie wstawał, niestety nie zdążyliśmy rozłożyć :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

czy może już jest wiadome, co było przyczyną śmierci Maksia?

 
Naprawdę tego nie wiesz po przeczytaniu całego wątku? Naprawdę tego nie widać? Jakaś dziwna jesteś, ale Ci powiem: przyczyną śmierci Maksia była nieuleczalna choroba. Nazywa się ona - starość...

A zresztą w innym miejscu otrzymałaś już odpowiedż na swoje pytanie:
 

Dżuma. A Ty co myślałaś?

 
4fv18m.jpg
 
Piękne zdjęcie. Ostatnie niestety...
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo przykro ['] biegaj Maksiu szczęśliwy za TM [']

 

czy może już jest wiadome, co było przyczyną śmierci Maksia? 

Staruszek Maksik jako 14-15 letni piesek już w marcu 2014r. został zabrany ze Schroniska w ciężkim stanie zdrowotnym.Udało nam się go utrzymać przy życiu do 14.10.2015r. Uważam,że to co daliśmy Maksikowi,to to,że kilka dobrych miesięcy żył w godziwych warunkach,pod bardzo dobrą opieką Hani, a także był pod opieką weterynaryjną.Były też podawane mu leki(można przeczytać na wątku,jakie).

Trudno określić jednoznacznie przyczynę śmierci Maksika.Jedynie to może wykazać sekcja zwłok.Maksik nie będzie poddany sekcji zwłok.

Odszedł od nas,nasz dreptuś, kochany,wolny,nie w klatce zamknięty i pod każdym względem zadbany i niech tak pozostanie w naszej pamięci.

W tym dniu jak Maksik odszedł, niebo płakało i dalej płacze i uwierzcie,my też.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Każda śmierć jest bolesna, dla mnie najgorsza jest wtedy, kiedy umiera pies w schronisku, bez własnego domu. Maksio miał dom-hotelik na koniec życia, zawsze jednak pozostanie żal, że w ogóle trafił do schroniska, zamiast umrzeć we własnym domu, w którym spędził całe swoje życie. To dręczy mnie zawsze i coraz bardziej.

Maksiu, śpij spokojnie!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kochani, smutne to okoliczności ale takie to niestety jest życie , że odchodzą ukochane istoty

 

 

po Maksiulku zostało 914,55zł

 

-wpłynęły pieniążki z Fundacji SOS Dla Jamników za następne 3 faktury (351,50), dziękuję bardzo 

z udomumentowanych wydatków pozostało jeszcze do zwrotu z Fundacji 175,00

 

217,50-f.13560/ST/2015 karma-23/10/15

104,00-f.10/S/01/15 Vetmedin-23/10/15

30,00-f.8/01/2015 Karvisan-23/10/15

 

za hotelik za październik przelałam Hani - 120,00 25/10/2015 

do rozliczenia będą jeszcze wydatki na leczenie Maksiulka ... czekam na informację od Hani

 

23vaxw1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kochani, wszystkie wydatki naszego kochanego Maksiulka są już rozliczone  :(

 

po naszym skarbie zostało: 

 

pieniążki     844,55zł

 

- karma renal ok 13 kg -karma weterynaryjna, więc może dla jakiejś bidulinki z chorymi nerkami przekażemy 

- karma w puszce animonda, która przyszła po śmierci Maksia - Hania chce ją odkupić- jestem za tym aby przekazać tę karmę dla psiaczków u Hani 

- tabletki: vetmedin 2,5 mg, -2 opakowania - w jednym nie ma tylko 2 tabletek- możemy przekazać dla chorego na serce zwierzaczka 

karsivan 5 tabletek, lotensin 3 tabletki (może karsiwan i lotensin oddam do weta, dla jakiejś innej bidy? wet też wspierał Maksia oddanymi przez kogoś tabletkami)-jestem za 

euthyrox N 75 (na tarczycę) 44 tabl.

arthrovet plus, który doszedł po śmierci Maksia od Anuli 30 tabl.

olekardin 48 tabl.

 

 

Kochani , musimy zadecydować o majątku Maksiulka pies-ruchomy-obrazek-0924.gif

 

Haniu , czy któryś zwierzaczek mieszkający u Ciebie zażywa któreś z wymienionych leków

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chętnie skorzystała z karmy Renal.Moja tymczasia Sawana choruje na mocznicę i musi taką karmę jeść.Wczoraj zrobione miała badanienie krwi i mocznik ma dalej podwyższony chociaż już nie zagraża tak bardzo jej życiu.Wątek Sawany w moim podpisie.Jeżeli jest inny psiak w większej potrzebie to oczywiście niech ta karma idzie do innego psiaka.Sawana jest u mnie w BDT,dajemy radę,musimy dać radę.Sawana jeszcze ma chore serduszko ale łyka Cardisure.

Link to comment
Share on other sites

 Puszkami psiaczki się ucieszą, zawsze to coś innego raz po raz  :) I tak im kupuję od siebie, więc skoro te już są u mnie... Pieniążki odesłać na Twoje konto Jolu? 

 

kochani, jestem za tym aby pozostawić (nieodpłatnie) puszeczki dla psiaków hotelikowych, oczywiście Haniu, jak Twoje psiaczki będą się częstować to nikt z pewnością się nie obrazi 

 

Ciocie czy nie macie nic przeciwko ?  

 

Anulko-może ten Arthrovet Ci się przyda ?

arthrovet plus, który doszedł po śmierci Maksia od Anuli 30 tabl.

 

 

może o pozostałych lekach umieszczę informację w swojej sygnaturce i jakiś potrzebujący się znajdzie , co wy na to ?pies-ruchomy-obrazek-0219.gif

Link to comment
Share on other sites

Olekardin i Althrovet jak najbardziej,ponieważ to też podaję Sawanie.Bogusik zapewne nie będzie miała nic przeciw temu,ponieważ Althrowet sponsorowała BogusikZ Hanią umówię się na przesyłkę.Pokryję koszta przesyłki.

Bardzo dziękuję za pomoc dla Sawani. Zabieram się za bazarek dla niej,ponieważ koszta rosną w ekspresowym tempie i nie ma końca.

Link to comment
Share on other sites

Kochani,

 

odezwała się do mnie Crys w sprawie przekazania 

 

vetmedinu i euthyroxu - dla pomorskich Rottków , nie macie nic przeciwko ? 

 

jeżeli nie to podam później adres do wysyłki 

 

podsumowanie:

 

- karma renal ok 13 kg-dla Sawanki 

- karma w puszce animonda,-dla psiaków u Hani 

- tabletki: vetmedin 2,5 mg, -2 opakowania -dla pomorskich Rottków

karsivan 5 tabletek, lotensin 3 tabletki -Hania przekaże wetowi dla jakiejś bidulinki 

euthyrox N 75 (na tarczycę) 44 tabl.- -dla pomorskich Rottków

arthrovet plus-dla Sawanki 

olekardin 48 tabl.-dla Sawanki 

 

 

w takim razie zostałyby  jeszcze pieniążki po Maksiulku- 844,55zł, zastanówcie się proszę jak je rozdysponować 

 

z Fundacji zostało jeszcze do zwrotu 175 zł, napisałam do Isadory , zobaczymy 

 

dziękuję wszystkim za pamięć o Maksiulku 

Link to comment
Share on other sites

Kochani,chcemy z Anulą pomóc kolejnemu kudłaczowi /są dwa/ z Zamościa.Czekamy tylko na info. od Toli,która ma pojechać niebawem do schronu i coś więcej się dowiedzieć.Tak pisze Tola:

 

Znalazłam też 2 kudłacze  - sunie, obie chyba bardzo skrzywdzone przez człowieka, obie w opłakanym stanie -  i fizycznym i z pokaleczona psychiką :(

 Białej zdołałam zrobić tylko takie zdjęcie - siedziała schowana w budzie.

 

83106ab4317b7ee6med.jpg

 

 Druga jest ciemna, a właściwie taka trochę pieprz i sól, ale tak skołtunionej, z takimi dredami, brudnej suczki dawno nie widziałam - Pszeniczny w porównaniu z nią to elegant.

 Sunia przemknęła tylko w boksie i zniknęła w baraku  :(

Link to comment
Share on other sites

Ja teraz dla Sawanki robię bazarek.Sądzę,że się uzbiera troszeczkę pieniążków.Tak jak napisała Bogusik,potrzebne są bardzo pieniądze na wyrwanie ze schronu jednego lub dwóch kudłaczy z Zamościa i umieszczenie ich w Hoteliku u szafirki tym bardziej,że po Maksiku jest miejsce.Chcemy pomóc tym biednym skołtunionym psiakom ale na to musimy mieć pieniądze.Czy jest szansa na przekazanie pieniążków dla kudłaczy? One są w schronie i potrzebują bardzo pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...