Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

Dnia 12.04.2022 o 17:51, rozi napisał:

Uxmal mi mówiła, że te robale to średni pomysł, są zbliżone do soi i ryb, nie do mięsa. Podobno testują czym je karmić, żeby poprawić, póki co średnio to wypada.

Zaniemówiłam, gdy usłyszałam ,)

Zdaję się na fachowców - na weta z Warszawy. Flapi dostaje do jedzenia wyłącznie tą karmę..., nic więcej. Mięso, nabiał, ryby, pieczywo, kasze , ryż, makaron, smaczki, gryzaki... też zakazane. Pilnuję, żeby nic do dzioba nie trafiło.

Zjadła wczoraj na kolację i dziś dwa posiłki. Ładnie trawi - kupki małe.

 

Link to comment
Share on other sites

🙂 Noo robale w karmie narazie to faza testowania na żywych organizmach 🙂

Większość karm z robali jest kiepska. To info ze szkoły mam. O rozkład aminokwasów chodzi. Więc sprawdzają czym je karmić żeby wartość biologiczna ich białka wzrosła 🙂

Po za tym trzeba sprawdzić czy za tłusta karma nie jest. Suszone robale są chudsze (na opakowaniu powinno być napisane mączka.....) jeśli nie ma to licho wie.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.04.2022 o 21:53, uxmal napisał:

a co się stało że owadożercą musi być Flafi?

Chyba nie na stałe...

Chcą sprawdzić czy przyczyną problemów nie jest uczulenie / przyswajalność...

Dziś, po nocy oczy czyste a małżowina w uchu niezaczerwieniona - przypadek? Nie jest na antybiotyku od kilku dni, nie zapuszczam kropli do ucha.

Flapi nigdy nie miała problemów ze skórą / sierścią, kupki też zawsze ładne. Ani biegunek / zaparć, ani wymiotów.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W Białym jest starsza jamniczka z podobnym problemem. Prowadzona przez inną lecznicę. Sunia jest na lekach (tych samych co była Flapi) od kilku miesięcy. Też problem z jednym uchem + po odstawieniu antybiotyku - dodatkowo obrzęk na łebku w okolicach oczu.

Właścicielka była/bywa na dogo.

Sunie nie miały ze sobą kontaktu.... Jamniczka na wypasionej karmie..., w bardzo dobrych warunkach

No ręce opadają ;(

Link to comment
Share on other sites

Niektórym ciężko jest taką prawdziwą dietę eliminacyjną przeprowadzić. Zdyscyplinować się trzeba. Więc wolą ładować leki ;/

Przy zmianach karm co 3-4 ego dnia mogą być jakieś zmiany potem 6-7 i tak do 14 dni mniej więcej. Kosmki jelitowe się wymieniają i dlatego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.04.2022 o 20:52, uxmal napisał:

Niektórym ciężko jest taką prawdziwą dietę eliminacyjną przeprowadzić. Zdyscyplinować się trzeba. Więc wolą ładować leki ;/

Przy zmianach karm co 3-4 ego dnia mogą być jakieś zmiany potem 6-7 i tak do 14 dni mniej więcej. Kosmki jelitowe się wymieniają i dlatego.

Dzięki 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła wetka, przyszły wyniki wymazów z Warszawy...,  nie wyhodowano bakterii !!!, nie ma stanu zapalnego !!!

Ufff 🙂

Zalecenia:

- czyszczenie ucha nadal  DERMATISANEM (zmiana) na raz dziennie, od poniedziałku co dwa dni ale sprawdzamy codziennie.

Czyszczenie ucha tym preparatem jeszcze przez dwa miesiące.

- dieta eliminacyjna

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.04.2022 o 19:27, rozi napisał:

Bez jaj. Nie zostawiaj pod pyskiem. Perlitta nie rusza mi niczego kompletnie, a i tak kładę w miejscach niedostępnych, żeby się nie wkurzyć na psinę gdyby jednak.

Tym razem nie jestem wkurzona..., jestem wkur...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 2.05.2022 o 12:56, limonka80 napisał:

I jak, Bubu znalazł parę czy sika solo ?

90d1db86606bc0c6med.jpg

1880a7aacc394a03med.jpg

 

 

 Bubu jest wiekowym pieskiem i w tym roku niestety nie załapał się na żagle.., pojechała Jego psia rodzinka (na zdjęciu poniżej ) ale żeby nie było mu smutno  brodzimy po rozlewiskach ,)

edfb5eccc7e4bc67med.jpg

Siusianka solo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...