Jump to content
Dogomania

Aron z gronkowcem w uszach zbiera na leczenie.Pomozcie prosze!!!


Recommended Posts

 

On tam ma w ogóle świeżą wodę? :(

DORA - podasz mi na pw swój adres? Chciałabym wysłać kilka ciuchów dla tej pani i dziewczynek (swetry, bluza, dżinsy). Rozmiary powinny pasować.

 No niestety nie ma wody.
Albo ja zanosze wode i wlewam go brudnego garnka,albo nie ma picia.
Ja juz czasami nie mam na to sily.
Tyle razy mowilam,jak do sciany........
Powiem jej,zeby zrobiala dziure w garnku i przymocowala do kojca,to ja bede wlewala wode,a jak mnie nie bedzie to kogos o to poprosze.
Adres podany.......
Wybaczcie,moge pojawic sie na dogo dopiero w poniedzialek....jestem chora.
Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wiem dlaczego ale fb przekształciło mo profil osobisty w stronę ogólną i potraciłam wszystkich dotychczasowych znjaomych :(.


Być może niechcący, nieświadomie w cos kliknęłaś i to jest efekt. Ale swoją drogą, przed taką zasadniczą zmianą powinno być pytanie, czy na pewno tego chcesz. Tak zazwyczaj jest.
Link to comment
Share on other sites

No niestety nie ma wody.
Albo ja zanosze wode i wlewam go brudnego garnka,albo nie ma picia.
Ja juz czasami nie mam na to sily.
Tyle razy mowilam,jak do sciany........
Powiem jej,zeby zrobiala dziure w garnku i przymocowala do kojca,to ja bede wlewala wode,a jak mnie nie bedzie to kogos o to poprosze.
Adres podany.......
Wybaczcie,moge pojawic sie na dogo dopiero w poniedzialek....jestem chora.

To potworne, że nawet wody mu nie zapewnią :( Tej mają chyba pod dostatkiem.

Kuruj się Dora. Nie daj się choróbsku :)
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że te osoby nie zasługują aby cokolwiek im dać.

 

hmm a ja sama już nie wiem... jeśli są zastraszone przez faceta, który się nad nimi znęca... może dzięki pomocy dla nich dotrze do nich, że tak jak o ludzi trzeba dbać i o zwierzęta? nie wiem, gdybam... nie znam takich osób, nie wiem czym się kierują i czy jest sens udzielania im takiej pomocy...

 

DORA jak uważasz? czy one docenią taką pomoc?

Link to comment
Share on other sites

quote name="gluchypies" post="16068245" timestamp="1423417409"]
hmm a ja sama już nie wiem... jeśli są zastraszone przez faceta, który się nad nimi znęca... może dzięki pomocy dla nich dotrze do nich, że tak jak o ludzi trzeba dbać i o zwierzęta? nie wiem, gdybam... nie znam takich osób, nie wiem czym się kierują i czy jest sens udzielania im takiej pomocy...
 
DORA jak uważasz? czy one docenią taką pomoc?[/quote]
Co prawda pytasz Dorę, ale... Jeśli masz niepotrzebne Ci ubrania, to nie zastanawiałabym się. Co winne są te dzieci ?

Link to comment
Share on other sites

hmm a ja sama już nie wiem... jeśli są zastraszone przez faceta, który się nad nimi znęca... może dzięki pomocy dla nich dotrze do nich, że tak jak o ludzi trzeba dbać i o zwierzęta? nie wiem, gdybam... nie znam takich osób, nie wiem czym się kierują i czy jest sens udzielania im takiej pomocy...

 

DORA jak uważasz? czy one docenią taką pomoc?

 

 

 

też o tym myślałam...Zastanawiałam się nad dziećmi, dziewczyny są może i za małe, żeby poradzić sobie z opieką nad Aronem,
ale chłopak jest praktycznie dorosły, może jego uwrażliwić, wytłumaczyć ?
 
Tabletki i krople w drodze. Czy paczke z ubraniami słać na Twój adres Dora czy bezpośrednio dzieciom, żeby dźwigać pudeł nie musiała?
Link to comment
Share on other sites

 

też o tym myślałam...Zastanawiałam się nad dziećmi, dziewczyny są może i za małe, żeby poradzić sobie z opieką nad Aronem,
ale chłopak jest praktycznie dorosły, może jego uwrażliwić, wytłumaczyć ?
 
Tabletki i krople w drodze. Czy paczke z ubraniami słać na Twój adres Dora czy bezpośrednio dzieciom, żeby dźwigać pudeł nie musiała?

 

 

Tak, może są za małe, ale jeśli np. będzie przyczepiona na stałe miska do kojca to mogą przecież wlewać mu chociażby wodę... Małymi kroczkami może uda się je "naprostować", uwrażliwić... Póki sa małe, młode i mają chłonne umysły. Póki coś się da zrobić...

Link to comment
Share on other sites

Róbcie jak chcecie. Jednak uważam, że nie zasługują na pomoc materialną. . Najpierw niech wykażą się i traktują Arona jak należy. Pomóc trzeba ich zwierzętom.

Poniekąd masz rację, ale może udzielając pomocy ludziom można ich skutecznie prosić o większa troskę o zwierzęta. Przynajmniej w tym zakresie na jaki ich stać - ciągle czysta woda w misce.
Można delikatnie uzmysłowić, że jak oni będą się troszczyć o swoje zwierzaki, to ktoś inny zatroszczy się o nich. Wiem, że to nieetyczne, ale czasem inne metody nie skutkują.
Małymi kroczkami, a może to, przynajmniej tym najmłodszym, wejdzie w zwyczaj i pozostyanie na zawsze.
Link to comment
Share on other sites

Bakusiowa ma troche racji,jestesmy tu po to,zeby pomagac zwierzetom.
I one tak jak pisalam w wczesniejszych postach sa tu najwazniejsze.
Ale jesli ktos ma uzywane rzeczy nadajace sie dla dzieci,to mozna im wyslac.
Moze zapytaja skad te rzeczy?Moze ta kobieta powie,ze od ludzi,ktorzy chca pomoc zwierzakom.
Moze cos zrozumieja na przyszlosc? Ale pewnosci nie mam.
Najmlodsza dziewczykna ma lekkie uposledzenie umyslowe.
To wszystko jest naprawde bardzo trudne.

Link to comment
Share on other sites

 

też o tym myślałam...Zastanawiałam się nad dziećmi, dziewczyny są może i za małe, żeby poradzić sobie z opieką nad Aronem,
ale chłopak jest praktycznie dorosły, może jego uwrażliwić, wytłumaczyć ?
 
Tabletki i krople w drodze. Czy paczke z ubraniami słać na Twój adres Dora czy bezpośrednio dzieciom, żeby dźwigać pudeł nie musiała?

 Mozesz Kasiu wyslac bezposrednio do nich.
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kobieta razem z synem posprzatala kojec psiaka,wymienila slome.
Dzisiaj jak zanioslam mu jedzonko,Aron spal w najlepsze,szkoda ,ze nie mialam aparatu.
Musialam go budzic.... :) biedny psiaczek,sucho w budzie,wiec spal w najlepsze.
Ale dzisiaj pada,i juz sucho w budzie nie bedzie..........
czeklam na obiecana przez ala123 zadaszenie kojca,bo bez tego zawsze bedzie w kojcu syf.
Mowila,kobieta,ze Fafik /a myslalam,ze to Misio/ nie ma apetytu,prawie nic nie je.
Nie miec apetytu u nich to faktycznie cos psiakowi dolega.
Moze potrzebuje jakis witamin? Bo mowila,ze wyjadal skorki z surowych ziemniakow.
Co to moze byc?

Link to comment
Share on other sites

Dora mogłabyś zrobił kilka fotek Arona, bo na fb ktoś chciał mu porobić ogłoszenia.

Moge jeszcze zrozumieć że jedzenia nie mają sami to i trudno im o psa zadbać, ale że wody mu dac nie potrafią to bardzo przykre :(. Jakby było duże wiadro w jego kojcu to nikt nie musi wchodzić do środka ani rąk wkładać, jeśli się boją, ale nawet dzieci mogą jakąś butelką mu wlewać z dwa trzy razy dziennie wodę, przecież jak przyjdzie lato to pies nie da rady.

Z tym kojcem to tak łatwo jak myślałam nie bedzie , szkoda że nie ma kogoś niedaleko kto budy czy jakieś inne drewniane rzeczy robi to może by sie udało chociaż podłoge wymienić i zadaszenie zrobić w tym kojcu.

Link to comment
Share on other sites

Dora mogłabyś zrobił kilka fotek Arona, bo na fb ktoś chciał mu porobić ogłoszenia.

Moge jeszcze zrozumieć że jedzenia nie mają sami to i trudno im o psa zadbać, ale że wody mu dac nie potrafią to bardzo przykre :(. Jakby było duże wiadro w jego kojcu to nikt nie musi wchodzić do środka ani rąk wkładać, jeśli się boją, ale nawet dzieci mogą jakąś butelką mu wlewać z dwa trzy razy dziennie wodę, przecież jak przyjdzie lato to pies nie da rady.

Z tym kojcem to tak łatwo jak myślałam nie bedzie , szkoda że nie ma kogoś niedaleko kto budy czy jakieś inne drewniane rzeczy robi to może by sie udało chociaż podłoge wymienić i zadaszenie zrobić w tym kojcu.

Zdjecia sa na watku,ladniejszych nie bedzie,chyba,ze jak juz nowa buda bedzie.

I zadaszenie kojca,ktore obiecala ala123.

Czy ma ktos jakies witaminki dla Fafika?

Komu wyslac na maila zdjecie Fafika?

Dogo,moze Tobie wysle?

Kasiu,przyszly od Ciebie tabletki od robakow i kropelki dla psiakow.

Bardzo dziekuje.........:)

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny zadaszenie mozna zrobic w bwrdzo tani sposób(ale jest to rozwiazanie chwilowe):kupic "z metra"folii grubej pakowej,a pod spód agrowłóknine z metra(obie sa w np.)obi.mocno przymocowac.

inna ewentyualnosc-wymagany facet z wiertarką-zakupić od firm budowlanych lub sklepach budowlanych kawałek blachodachówki(nie sa to drogie rzeczy),ewentualnie mozna zrobić z kawałków blachodachówki pozostałej z budowy domu-ludzie sie tego z pocałowaniem ręki pozbywaja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...