Jump to content
Dogomania

Uwaga! Zły pies - czyli wszystko o tabliczkach


Hania:)

Recommended Posts

ja przez kilka lat miala plastikowa z bokserem i napis "ja tutaj pilnuje" a pod spodem mniejszym drukiem "wchdozisz na wlasne ryzyko" no a w domu byly 2 male kundle;p ludzie sie smiali.. ale jeszzce szybciej uciekali bo Alfa to moldelca;p odkad mam cek. i stara tabliczka popekala itp.. to kupilam metalwoa niebieska.. z wybitym jakby wypuklym owczarkiem niemeickim w kol. bialym i napis "posesji pilnuje pies" no i tak czy siak kiedys policja dzwonila do amtkiki na kom. czy moga wejsc.. bo ich wezwala zeby ojca zabrali na izbe.. albo pare dni temu dzwonil do mnie kurier bo karme przywiozl i pytal sie czy moze wejsc bo widzi tabliczke.. domofonu ani dzwonka nie ma;/ psy juz same po ogrodzie nie buegaja.. musze w ogole odgrodzic tyl od przodu tj jakeis 6 m siatki kupic.. i bedzie looz aczkolwiek co madrzejsi najpierw trzaskaja furtka;)

co do obowiazkowych tabliczek przepis taki ejst ale tlyko w przypadku ras tzw. agresywnych.. i wtedy zglaszajac psa do urzedu itp jestesmy zmusszeni wywiesc takie tabliczki na akzdym wejscu np na 4 bramach/furtkach ejsli tyle mamy na anszej posesji.. a takze na drzwiach meiszkania czy balkonie ejsli chodzi o bloki.. a co do reszty psow czyli tych "normalnych" to obowiazku takeigo nie ma

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas na działce mamy tabliczke chyba: Uwaga groźny pies i wizerunek boksera. Kasia ma u siebie w kilku miejscach takie tabliczki:
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=baf8b87a905f43a9"][IMG]http://images23.fotosik.pl/33/baf8b87a905f43a9m.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=de6c2f7e344c1371"][IMG]http://images27.fotosik.pl/33/de6c2f7e344c1371m.jpg[/IMG][/URL]


I inne typu, że wstęp tylko dla pracowników.
Mimo to ludzie czasami wchodzą na podwórko. Ostatnio wszedł na podwórko facet z żoną. Spot i Tops były luzem, Magnus na szczęście na smyczy. Spot i Tops pobiegły faceta przeganiać, a Maniek widząc to tak się wkurzył, że o mało mi się nie wyrwał... strach myśleć co by było gdyby był luzem. Facet się jeszcze dziwił...

Do nie których nie docierają tabliczki, nie wiem czy są głupi czy nie umieją czytać.

Link to comment
Share on other sites

ja mam taką tabliczkę
[url]http://img20.imageshack.us/img20/617/pies11zi7.gif[/url]

jeszcze widziałam "jeżeli ja cię nie zagryzę to mój pan Cię zastrzeli "


[QUOTE]co do obowiazkowych tabliczek przepis taki ejst ale tlyko w przypadku ras tzw. agresywnych.. i wtedy zglaszajac psa do urzedu itp jestesmy zmusszeni wywiesc takie tabliczki na akzdym wejscu np na 4 bramach/furtkach ejsli tyle mamy na anszej posesji.. a takze na drzwiach meiszkania czy balkonie ejsli chodzi o bloki.. a co do reszty psow czyli tych "normalnych" to obowiazku takeigo nie ma[/QUOTE]

No i niestety nie masz racji
Każdy właściciel psa ma obowiązek umieścić tabliczkę na posesji znaczy furtce i bramie - mowa o domach wolno stojących.Bez względu na to czy to pies z tzw listy czy też jak określiłaś "normalny"
A jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do SM lub na policje to ci szczegółowo wyjaśnią jakie obowiązki ma właściciel psa i jakie ma warunki spełnić.

Za brak tabliczki , upierdliwy strażnik , wlepia mandat - przerabiałam to z tą instytucją i na podwórku biegał "normalny" pies.
Co do ras "nielubianych" z etykietką ;) to chciał mi pan strażnik wmówić że mają psy biegać po posesji w kagańcach lub być uwiązane za łańcuchu.Ale go wyprowadziłam z błędu by bajek nie opowiadał.
Tam gdzie biega pies , jaki kolwiek , musi być odpowiednie ogrodzenie , tak by pies nie wyskoczył nie podkopał się , brama i furtka zamknięte na klucz , by nikt obcy nie mógł wejść.

A co do samej listy i zezwoleń ... to niestety tylko psy rasowe podlegają , bo nie ma zapisu psy w typie.I uzyskanie zezwolenia graniczy z cudem gdyż urzędnicy nie mają pojęcia o co z tym chodzi.

Link to comment
Share on other sites

hmm no u nas ras psow nei znaja.. psow biegajacych lzuem zcesto nie widza.. nie widza napewno na lakach;) a sami suke przed samochodem puszczaja i jada za nia;/ a ja przekazuje tylko to co mi keidys mowila kobieta majaca epwna wiedze i psoiadajaca rottwailery.. u nas za brak tablicki nikt sie nie czepia... jak juz to ludzi meiszkajacych tzn majacych domy a przed domami waskie chodniki zima czepiali sie o odsniezanie itp..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Co do ras "nielubianych" z etykietką ;) to chciał mi pan strażnik wmówić że mają psy biegać po posesji w kagańcach lub być uwiązane za łańcuchu.[/quote]

Heh, niezłe, niezłe.
widziałam gdzies taka tabliczkę: "Cave canem" (tak chyba). Dopiero mi ktoś musiał objaśnić, że to znaczy po łacinie "Strzeż się psa". Reasumując: Kształć się czlowieku, bo Cię psy zagryzą!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

wracajac do wypowiedzi vectry.. co pwoiesz na nakaz trzymania rottka w kagancu i przypietego do kaloryfera w mieszkaniu bo obalil zlodzieja, ktory przez okno do mieszkania w bloku sie wlamal? tak wiec juz nie przesadzajmy w zadnym kierunku.. ja napisalam jak jest u nas i zcego generalnie pilnuja i tyle.. wiec wyklocanie sie nie ma sensu czy ktos ma racje czy nie.. rownozcesnie upierdliwy glina moze mi wlepic mandat za psa jadacego w szelkach a nie w transporterze itp itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']hmm no u nas ras psow nei znaja.. psow biegajacych lzuem zcesto nie widza.. nie widza napewno na lakach;) a sami suke przed samochodem puszczaja i jada za nia;/ a ja przekazuje tylko to co mi keidys mowila kobieta majaca epwna wiedze i psoiadajaca rottwailery.. u nas za brak tablicki nikt sie nie czepia... jak juz to ludzi meiszkajacych tzn majacych domy a przed domami waskie chodniki zima czepiali sie o odsniezanie itp..[/quote]

u mnie nie ma SM :cool3: bo oni tylko we Warszawie grasują :cool3: a ja już mieszkam 4 km od tablicy "stolyca" :p
ale w poprzednim domu , gdzie niestety SM mogła kontrolować , z nudów jeździli od bramy do bramy i nękali ludzi za te tabliczki i kagańce miałam z nimi dość długą przeprawę.
A zimą nękali za nieodśnieżone chodniki właśnie :evil_lol:
No ,ale obowiazkiem każdego mieszkańca jest odśnieżanie chodnika przed wlasnym podwórkiem ,a latem koszenie trawnika jeśli taki się tam znajduje :cool1:

PS a co do wiedzy na temat ras , no to porażka , bo ile lat mieszkałam tam gdzie była SM to tyle razy ile ich spotkałam na swojej drodze idąc z moim dobermanem, chcieli bym okazała zezwolenie na tego rottwailera :cool3: trudno było wytłumaczyć że to dobek a nie rottek , bo przecież dobki mają stojące uszy :p
a mój Kano jest wybitnie podobny do rottka :evil_lol: prawie taki sam ,a kolor identyczny ;)

[quote name='marmara_19']wracajac do wypowiedzi vectry.. co pwoiesz na nakaz trzymania rottka w kagancu i przypietego do kaloryfera w mieszkaniu bo obalil zlodzieja, ktory przez okno do mieszkania w bloku sie wlamal? tak wiec juz nie przesadzajmy w zadnym kierunku.. ja napisalam jak jest u nas i zcego generalnie pilnuja i tyle.. wiec wyklocanie sie nie ma sensu czy ktos ma racje czy nie.. rownozcesnie upierdliwy glina moze mi wlepic mandat za psa jadacego w szelkach a nie w transporterze itp itd...[/quote]

a to już chyba temat na inny wątek - co zrobić jak ktoś włamie ci się do mieszkania ,a tam znajduje się pies i zrobi złodziejowi kuku ...

a tu trzeba znać przepisy by nie dac się upierdliwym policjantom i strażnikom ;)

Link to comment
Share on other sites

Haha, fajne tabliczki :loveu:
My tabliczki nie mamy i nikt sie tu o to nie czepia... Nie ma patroli pieszych ani patroli policjantow miedzy domkami :cool1:
Widzilam bardzo fajna tabliczke z hasiorem, szkoda tylko ze byla po angielsku :-( Nie kazdy kto bedzie przechodzil zrozumie o co chodzi :shake:
Byl na niej taki napis:
[SIZE=3][COLOR=DarkRed][B]Caution
Siberian Husky
may lick
you
to death[/B][/COLOR][/SIZE]
(nie moge jej teraz znalezc)
I jest jeszcze taka, choc nie wiem czemu ma sluzyc :eviltong:
[IMG]http://img64.imageshack.us/img64/5149/siberresizebg2jq3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...