Jump to content
Dogomania

Brys ma swoj domek.


DORA1020

Recommended Posts

Też uważam, że nie można z góry skreślić domku, bo to wieś. Mój brat, który od urodzenia, ponad 50 lat mieszkał w Krakowie, kupił parcelę, wybudował dom i od kilkunastu lat mieszka tam wraz z całą rodziną i kotem. Od wielu lat mieszczuchy bardzo chętnie wyprowadzają się na wieś, jeśli tylko mogą sobie na to pozwolić. Poza tym nie wszyscy rodowici mieszkańcy wsi źle traktują swoje zwierzaki. Przecież nikt Was nie zmusi do pozostawienia tam Brysia, jeśli cokolwiek wzbudzi Wasze obawy, czy podejrzenia, że Bryś nie będzie tam należycie traktowany.

 

DORA1020 masz możliwość zaakceptowania lub odrzucenia tego DS. Uważam, że powinnaś z tego skorzystać.

Link to comment
Share on other sites

Na poprzedniej stronie Murka pisała że planowane jest że pojedziesz z TZ Murki i Brysiem. Pojedziesz? Zawsze pewniej by było żebyś spojrzała na wszystko swoim okiem. Tym bardziej jak nie jesteś w 100 proc. przekonana. Wtedy szybciej dojrzysz jakieś niepokojące rzeczy... Bo Bryś nie może źle trafić, już dość przeszedł... 

Pojade dzisiaj.

Masz racje Alfa,Brys nie moze zle trafic,juz dosc przeszedl.

Link to comment
Share on other sites

Ten dom to koszmar,rodzina chyba patologiczna.Bieda......

A koty...:( jednego zabralam,bo nie moglam patrzec na kostki pokryte skorka.Koteczka odkad ja przywioazlam caly czas spi.

Zjadla i spi.Wymeczone cialko 3 miesiecznym zyciem...:(

Koty jadly/o ile moge napisac jadly/  jakies kosci,ta malutka rowniez probowala sie do nich dobrac,ale pozostale jej nie pozwoliby,burczaly jeden na drugiego.

Wszystkie koty zabiedzone,wyglodzone :(

Jest tam jakis pies ,ktory zjada male kotki,te ktore przezyja maja szczescie.

Trzeba tym kotom pomoc,tylko nie wiem jak.Wysterylizowac kotke,zabrac male,zeby nie glodowaly i dalej kotki sie nie rozmnazaly.

Tyska.mieszkasz w poblizu,mozna liczyc na Twoja pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Poszla stala dla Brysia na listopad. ...

Dzięki :)

 

To koszmar co napisałaś DORA1020 :( Jak to, pies zjada małe kotki ???  Widziałaś, czy "państwo" się "pochwalili" ?

Kotkę koniecznie trzeba wysterylizować, ale na pewno same musimy się postarać o kasę. Jak to widzicie ?

I po co takim ludziom byłby jeszcze jeden pies ??? Tyle z tego pożytku, że choć jeden kotek będzie miał lepsze życie.

Link to comment
Share on other sites

O Boże...

 

Gmina Tomaszów Lubelski czasem pomaga. Sterylizuje za darmo kotki, ale tu różnie -  bo z drugiej strony problem 50tki bezdomnych kotów na osiedlu rozwiązali w ten sposób, że nagle znaczna część kotów zniknęła, a reszta dobijana po trochu... ktoś potem znalazł sporo opakowań trutki w pobliskim kontenerze... Czasem pomogą, a czasem tłumaczą się brakiem kasy...

A Ci ludzie nie chcieli się zrzec zwierząt? Myślę, że trzeba powoli je sterylizować i odbierać... Nigdy nie miałam do czynienia z gminą, nie chodziłam w sprawie zwierząt (bo byłam niepełnoletnia, od niedawna dołączyłam do tych pełnoletnich), więc jeśli ktoś z doświadczonych mógłby podjechać ze mną to się tym zajmę.

 

Porozmawiam z rodzicami czy mogą reaktywować nasze DT dla tych zwierząt, ale nie wiem - wczoraj znalazłam kotkę w zaawansowanej ciąży i bezdomnego młodego psa. I też nie mam gdzie ich ulokować. Jednak postaram się coś wykombinować.

Dora, podaj mi na pw chociaż miejscowość, bo opis mnie przeraził: mam wrażenie, że ta "rodzina" jest mi znajoma... :(

Ile tam kotów jest? Ile dorosłych, a ile małych? A ten pies jak duży jest?

Link to comment
Share on other sites

Ci ludzie nie maja psa,pies przychodzi ze wsi,tak mowila ta kobieta.

A moze sobie wejsc na podworko bez problemu,bo nie ma ogrodzenia.

To ogrodzenie,ktore jest nie mozna nazwac ogrodzeniem.

Pewnie,ze  dobrze,ze

pojechalam n a ta wizyte,ale takie widoki to dla mnie ogromny stres,cala noc nie spalam.

Kicia ma sie juz lepiej,czesto je i strasznie miauczy za czlowiekiem albo innymi kotkami.

Dzisiaj musze pojechac z nia do weta.

Chcialabym pojechac do tych ludzi,mioze w srode.

To daleko odemnie,chyba 65km  w jedna strone.

Moze znajde kogos kto pojedzie tak daleko.

I ogromne koszty  tego wszystkiego,wyjazd do weta,do tych ludzi,a trzeba przeciez jeszcze jakies jedzenie zawiezc.

Ale dogomaniaczki pomagaja w miare swoich mozliwosci.

To dzieki ich dobremu sercu,wrazliwosci moge pomagac tym najslabszym.

Pisze.....dziekuje........za pomoc........i to tylko slowa,a nie raz po prostu placze ze szczescia,ze sa tacy ludzie,ktorzy pomoga,czasami sami maja niewiele,ale pomagaja.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Straszne. Po cholerę im jeszcze  jedno zwierzę? Pewnie uważają ,że są dobrym domem , bo kochają zwierzęta.  Biedne koteczki. Jak im pomóc/ Kasa, kasa i  skąd DT brać?

Jak to dobrze,że są wizyty PA.

Poker,Brys to nieduzy psiaczek,chociaz jak byl w Szczebrzeszynie i go karmilam,to przeciez mailam z nim kontakt,a teraz sama bylam zaskoczona,ze on taki malutki.

Czy ci ludzie nie zdecydowaliby sie na niego? Naprawde chca takiego malutkiego?

Na zdjeciach Brys wyglada na wiekszego,tak czasami ze zdjeciami jest.

Madie ma na tymczasie kotki ze Szczebrzeszyna,i tez na zdjeciach wygladaja na wieksze i starsze.

Brys to strasznie milutki i kochany psiaczek.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

 

To koszmar co napisałaś DORA1020 :( Jak to, pies zjada małe kotki ???  Widziałaś, czy "państwo" się "pochwalili" ?

Kotkę koniecznie trzeba wysterylizować, ale na pewno same musimy się postarać o kasę. Jak to widzicie ?

I po co takim ludziom byłby jeszcze jeden pies ??? Tyle z tego pożytku, że choć jeden kotek będzie miał lepsze życie.

Nie wiem czy ci ludzie chcieliby jakas pomoc

o tym z nim nie rozmawialam,bylam tym wszystkim przerazona

po kotke wracalismy,nie zabralam jej od razu,szybko uciekalam z tego podworka

ale nie moglam odjechac bez niej,nie mialaby szans na zycie.

Wiec wrocilismy po nia.

Ale niewazne czy ta kobieta chce pomocy czy nie.

To nie bedzie pomoc dla niej tylko dla biednych kotow.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...