Jump to content
Dogomania

Tora (dawniej Moira) i jej młode w DS :)


Ayame Nishijima

Recommended Posts

Opowiedziała mi o nich Betkak. 

Niedaleko niej jest przechowalnia, którą ostatnio nikt się nie zajmował. Dotychczasowy pracownik został spławiony, psy siedziały w boksach.

Ów dotychczasowy pracownik jest wrażliwym czlowiekiem i wiedział, że psiaki go potrzebują, więc przychodził je nakarmić, dać im wodę i sprzątnąć, ale nie mógł stale zajmowac sie psami. DO tego szła zima.

 

W przechowalni utknęła sunia w typie labka z dwoma maluchami.

Mamusia bez podszerstka - musiała nocą marznąć, a będzie jeszcze gorzej... Ale maluchy mają duża powierzchnię ciała, więc wychładzają się szybko. Zamknięte w małej klatce mogły zdziczeć...

 

 

 

 

Skarbnikiem została Elik, maluchy znalazły opiekunkję wirtualną a póxniej domy. Mamę nazwałysmy Moira i umieściłyśmy w hotelu.

 

 

 

W pustej przechowalni i z telefonu udało się zrobić tylko takie zdjęcia:

 

DSCF2724.JPG

 

DSCF2726.JPG

 

 

W hotelu Betkak zrobiła lepsze:

 

DSCF2860.JPG  DSCF2862.JPG

Moira zostala wysterylizowana ( w przechowalni było odrobaczanie i szczepienie).

A później - w marcu znalazła DS :)

 

Dziekujemy za dofinansowanie sterylizacji Moiry!

 

so2t84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Widzę, ze ktos zaglądał... ale posta ani jednego. Ani jednego miłego słowa. :(

 

Maluchy są już bezpieczne, mama została na zimnie. 

 

DSCF2802.JPG

 

 

Dobrze byłoby ją tez zabrać, trzeba zrobić sterylkę, bo z przechowalni psiaki są wydawane niesterylizowane. 

Niestety za 40 zł jej nie utrzymam. Dorzućcie się, prosze choć po piątaku...

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja i jak powiedziałam, mogę się podjąć roli skarbnika :)
Niestety nie mogę zaoferować nic więcej :( Dzisiaj zgarnęłam z bardzo ruchliwego dwujezdniowego skrzyżowania psiaczka i siedzi teraz u mnie w piwnicy, a ja główkuję co dalej. Zaraz założę mu, albo jej wątek - nawet nie wiem jeszcze czy to pies, czy suczka. Nie było okazji sprawdzić, a z powodu długiej, zmierzwionej sierści, tak od razu nie widać pci :)

Problemy dogo i mnie dzisiaj dopadły. Nie mam żadnych możliwości dogo, poza pisaniem postów i to bez paska narzędzi :(
Mam nadzieję, że to tylko czasowa przypadłość.
 

Post rozliczeniowy

Deklaracje:
.......40,00 zł - Ayame Nishijima - wpłacone: I, II, III
.......10,00 zł - sybil (od stycznia) - wpłacone: I, II, III, IV,
.......10,00 zł - ewu - wpłacone: I - XII.2015
.......10,00 zł - MALWA - wpłacone: I-III.2015
.......20,00 zł - Elisabeta - wpłacone: I - VI.2015
=============================================
.......90,00 zł

WPŁATY:
.......120,00 zł - ewu (za 12 m-cy) - 29.12.2014 r.
.......120,00 zł - Elisabeta (za 6 m-cy) - 5.01.2015 r.
........20,00 zł - sybil (za 2 m-ce)
........30,00 zł - MALWA (za 3 m-ce) - 7.01.
........40,00 zł - Ayame Nishijima - 12.01.
........40,00 zł - Ayame Nishijima - 1.02.
........10,00 zł - Maruda666 - 3.03.
........40,00 zł - Ayame Nishijima - 13.03.
........20,00 zł - sybil (za 2 m-ce) - 16.03.

........10,00 zł - Maruda666 - 3.04.

..........1,55 zł - elik - 7.04.

........10,00 zł - Maruda666 - 3.05.

........73,00 zł - elik z bazarku - 22.05.
===============================================
.....534,55 zł

WYPŁATY:
......251,55 zł - hotel  24.12.2014 - 3.01.205 r. faktura  - 4.02.
......120,00 zł - hotel (1 - 28.02.2015 r.) I część faktura  - 6.03.
........60,00 zł - hotel (1 - 28.02.2015 r.) II część - 4.02.

........20,00 zł - hotel (1 - 28.02.2015 r.) III część - 7.04.

........83,00 zł - hotel 1 - 13.03.2015 r. faktura  -  22.05.
==============================================
.....534,55 zł

SALDO:
......534,55 zł
......534,55 zł
================
.........0,00 zł

 

14 marca 2015 r. Moira zamieszkała w swoim własnym, stałym DOMU  :)

 


Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy

022e41998a2329f48c5f689f8af3f20d.gif

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, dzięki!

 

 

Update:

Sunia jest w przechowalni w Kazimierzy.

Mamy na nia 60 zł... to za malo,zeby ją ruszyć. ALe boje się, by nie skończyła jako prezent świąteczny dla dziecka, albo na łańcuchu. No i nie chcę jej zostawiać na święta. to dodatkowych kilka dni, które nam zlecą szybko, ale jej - nie

Link to comment
Share on other sites

Wiem ewu. Dziękuję, ze tu zaglądasz. Są święta... większość ludzi nadmiernie obciązyła się finansowo choćby i z tej okazji...

Nie wiem jak sunia, jutro dopiero zadzwonie do Beaty. rzed świętami rozmawiałyśmy o niej.

U mnie jest teraz istne szaleństwo. Przyleciał Joshua (mój TZ) z naszym psiskiem. W wigilię rozpakowywał się, biegaliśmy z załatwieniami i ostatecznie na kolację zjedliśmy tylko jednodaniowy obiad z kurczaka ;)

Wczoraj - w pierwszy dzień świąt - dalej instalowaliśmy się w mieszkaniu. W nocy włączył się alarm od tlenku wegla, więc wylądowaliśmy na polu...Jak wstaliśmy to u Was był już wieczór i po prostu nie było jak wszystkiego ogarnąć.

 

Tymczasem na mnie czeka jeszcze jedna pilna psia sprawa i choć mam trochę kasy, własnie na psy uzbieranej, to muszę się z nią wstrzymać i nie mogę przekazać suni. Jest inny psiak, który jest w jeszcze większych tarapatach. 

Link to comment
Share on other sites

Maluchy są u Betkak, nie wiem kto je wyciągał, ale są bezpieczne. Są to sunie. W przechowalni były opdrobaczone i zaszczepione (sprawdzone u weta) i jedna z suń chyba będzie miała domek. :)

W przechowalni na pewno zostały jakieś psiaki :( Wiem, że ale Betkak wyciągnęła stamtąd jeszcze jakieś psy - to na konto innych osób, które ją o to poprosiły.

Mamy wielką nadzieję, ze po nowym roku sytuacja się ustabilizuje i będzie tam nowy pracownik.

 

 

A teraz najważniejsze dla tego wątku: Poprzednio rozmawiałam z Betkak przed świętami i ustaliłyśmy, ze jeśli się uda, to mimo braku deklaracji wyciągnie suńkę. Udało się: w wigilię sunia pojechała do hotelu. Dowiedziałam się dopiero dziś, ale nie było jak się skontaktować. 

Prosiłam o fotki, ale chyba jest straszne urwanie głowy w hotelu, bo jeszcze ich nie doastałam. 

Link to comment
Share on other sites

Mam nareszcie fotki mamusi:) 

Jest podobna do labka, ale drobniutka. Bez podszerstka - dobrze, ze jest w hotelu bo musiała marznąć. 

 

DSCF2863%2B%281%29.JPG

 

 

DSCF2868.JPG

 

 

Będzie się wabiła Moira. 

Jest bardzo łagodna, reaguje na komendę "siad". Widać od razu, że miała kiedyś dom. 

 

 

I jeszcze banerek:

 

[URL=http://www.dogomania.com/forum/topic/144661-psia-mama-i-dw%C3%B3jka-jej-m%C5%82odych-na-zimnie-i-bez-opieki/]Moira.JPG[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Moira jest ulokowana w dużym boksie. Ma do towarzystwa drugiego psiaka z którym przypadli sobie do gustu. (Psiak jest kastrowany, Moirę dopiero czeka sterylka). Psiaki dzielą budę, która dla samej Moiry byłaby za duża.

 

Tym samym kwota na Moirę poszła w dół, jest 200 zł za miesiąc + do zapłaty za weta. Moira jest zaszczepiona, teraz Na cito trzeba zebrac na sterylizację.

 

Jedna z małych suniek ma zaklepany domek :)

Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy, Ewu.

I dziękuje, Elik za informaję.

Mam nadzieje, ze Moira wyjdzie z hotelu jak Mila - po sterylce. Jest ładna i w takim pożądanym typie, więc powinna szybko znaleźć domek.

Ja zrobię przelew jak dotre do domu. Mam jakies problemy z polskim bankiem :/ Dzis rozmawiałam z infolinią, zobaczymy jak będzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...