Jump to content
Dogomania

Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)


anica

Recommended Posts

Guest Elżbieta481

Ja tam zawsze miałam psy,ale pamiętam dyskusję nt.pies czy suka i wypowiedż jednej osoby wielbicielki suk,która twierdziła,że u suni  ten czas może trwać nawet do 4 tygodni...

E/W/R

Link to comment
Share on other sites

Pani doktor uspokoiła mnie ,że wszystko dobrze!... tamtym kapało! .. a tej leci!?  każda jest inna... i tyle! to nie jest powód do zmartwienia i żadnych witamin, żadnych leków, poczekamy do 3tygodnia!  tak ma jej mama(około, czyli jeszcze tydzień) zakładać jej majtki w domciu, pilnować jej teraz na spacerach i nie zmuszać do jedzenia!( bo też pożaliłam się że Taksunia nie chce za bardzo jeść! spytała tylko czy wcale? czy mniej?)

widząc jej nabrzmiałą pipunię, jaka jest... spokojniejsza(osowiała)... plamy krwi wszędzie... nie mamy już żadnych ale... jeśli chodzi o sterylkę...

Link to comment
Share on other sites

I chyba to najlepiej pasuje teraz do Taksuni.. "Biedna"  bardzo się zresztą przez ten okres zmieniła! gdybym miała opisać jednym słowem, to chyba musiałabym powiedzieć że... spoważniała!  tyle mam do opowiadania ale w tej chwili nie mam czasu( tak tylko z doskoku ,wskakuję na dogo w czasie pracy)

od paru dni próbuję pomóc młodemu ok 2letniemu Onkowi i ...porażka! życie potrafi smutno zaskoczyć!  czasem przyznaję TZ rację... że to wszystko mnie przerasta.... że za emocjonalnie do tego podchodzę....

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj znalazłam u Taksuni ,kleszcza :( jeszcze był mały ale to chyba pierwszy kleszcz... w życiu jaki znaleźliśmy po spacerku w mieście! czyżby kleszcze były w trawnikach?  wprawdzie chodzimy po Ostrowie Tumskim i nieraz przejdziemy się nad Odrą?  ale nigdy wcześniej się to nie zdarzyło? ... a jeszcze kolega zmartwił mnie ,że swojego Filipka skropili kropelkami( chyba Fypryst) a na drugi dzień ,wyciągnęli mu z brzuszka dwa kleszcze :(  podobno ,żona zamówiła w interncie jakąś obrożę bo słyszała ,że teraz lepiej chronią obroże niż kropelki?  tylko czy to prawda?....

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

 

Olimpijo , dziękuję i przytulam!... mocno i z całego serca! ... dziękuję że się otworzyłaś,że napisałaś do mnie a wiem o czym piszesz z jakim bólem... i wogóle(emocje ogromne jak czytam) moja mamunia cierpiała na tą samą chorobę a ja razem z nią( łzy mi same płyną)... niestety przegrałyśmy! :(

 

U mnie niestety nie ma dobrych wieści :( Tylko ze sobą skończyć, bo tak się żyć nie da. Potrzebuję pieniędzy na leczenie, a jestem na najniższej rencie i nie wiem... Nie wiem co dalej. No i kolejne operacje, które wspominam jako mój największy koszmar życia.

Nie mam siły :(

Link to comment
Share on other sites

Witaj Eluheej.gif  jak miło,że jesteś! ... jamnicze brygady zawsze są!  jak tylko, zajdzie taka potrzeba mruga.gif

ale jakoś, trzeba nasze jamolcie chronić ,przed kleszczyskami, przecież?!  ciekawe co jest najlepsze? 

 

O Matuniu! ...Olimpioglaszcze.gif jesteś za dobrym człowiekiem!...  za bardzo jesteś jeszcze tu potrzebna! zawsze z każdej sytuacji jest jakieś wyjście! nawet jak go w pierwszej chwili nie widać... czy o pestkach moreli słyszałaś?

Link to comment
Share on other sites

Czy masz zaufanego lekarza, ten który Ciebie prowadzi? czy uważasz że jest przyjacielski( w sensie, że rozmawiasz z nim( nią) nie tylko o swojej chorobie, ale również o problemach z nią współistniejących, takich jak np finanse i inne)...

Link to comment
Share on other sites

To ja już zaciskam kciuki Olimpio, żeby ten Twój nowy lekarz, był takim prawdziwym doktorem! na którym będziesz mogła naprawdę polegać!  zwierzyć się! bo przy tej chorobie to bardzo ważne, żebyś mogła zaufać lekarzowi i w najtrudniejszych chwilach... po prostu złapać za telefon i szukać pomocy!

myśmy na takich lekarzy trafili( nawet kilku, było współistniejących kilka chorób!) niestety byli i tacy... że jeszcze dobrze nie opowiedziałam z czym przychodzimy... a już chciałam uciekać!

...  masz kogoś z polecenia?  

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

Wszystkie moje ciepłe myśli płyną do Ciebie!.. to Ty ze szpitalaeek.gif...bazarkujesz ? szacun Olimpiathumbup.gif

Tak, od tygodnia leżę. Kupiłam internet bezprzewodowy żeby nie zawalić bazarów i jakoś to ogarniam :) Bo z telefonu to bym w sumie nic nie zrobiła. Mama mi nadała autokarem modem bezprzewodowy i po cichaczu się wyrwałam na dworzec żeby odebrać i zakupić starter z netem :D

Wróciłam i pielęgniarka od razu atak gdzie ja byłam, że w kurtce i z torbą, ale wybrnęłam, że na dole, bo koleżanka mi dowiozła kilka rzeczy, ufff :D

Link to comment
Share on other sites

Siemanko sobie zaglądamy i serdecznie pozdrawiamy

... a010.gifzawsze z Wielką Radością ,przywitamy!wub.gif ja się chyba też na fb za moimi jamniczymi brygadami przeniosę...inne coś to dogo się robi?!down.gif

 

 

Olimpia, Aparatka to Ty jesteś!  na stówkę!285.gif... kiedyś też taka byłam! ale się zmieniłam! 49.gif chyba bardziej do mnie dotarło... najpierw musisz pomóc sobie! ...żeby móc pomagać!

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

... a010.gifzawsze z Wielką Radością ,przywitamy!wub.gif ja się chyba też na fb za moimi jamniczymi brygadami przeniosę...inne coś to dogo się robi?!down.gif

 

 

Olimpia, Aparatka to Ty jesteś!  na stówkę!285.gif... kiedyś też taka byłam! ale się zmieniłam! 49.gif chyba bardziej do mnie dotarło... najpierw musisz pomóc sobie! ...żeby móc pomagać!

O, a gdzie na fb?

 

Wiesz, każdy mi to mówi, a ja od zawsze myslałam o sobie w drugiej kolejności.

Link to comment
Share on other sites

odwiedzam i śle buziaki dla Taksuni

..przytul2.gif witaj Aniu, zawsze miło przywitać, zajamniczone towarzychowub.gif

 

 

O, a gdzie na fb?

 

Wiesz, każdy mi to mówi, a ja od zawsze myslałam o sobie w drugiej kolejności.

 ... gdzie na fb?... jeszcze nie wiem, nie znalazłam nikogo kto by mnie popilotował ;)

 

Olimpio, to może po prostu zmień kolejność!c085.gif... najpierw TY!.. a potem cała resztathumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

..przytul2.gif witaj Aniu, zawsze miło przywitać, zajamniczone towarzychowub.gif

 

 

 ... gdzie na fb?... jeszcze nie wiem, nie znalazłam nikogo kto by mnie popilotował ;)

 

Olimpio, to może po prostu zmień kolejność!c085.gif... najpierw TY!.. a potem cała resztathumbsup.gif

Staram się od lat, czasami mi wychodzi tylko, ale to już postęp :)

 

Moje psy zwariowały jak weszłam do domu. Godzina wyjęta z życia :D

Link to comment
Share on other sites

Dopiero dzisiaj ,chyba Taksunia kończy cieczkę.. długo, bo prawie cztery tygodnie u niej( jutro byłoby cztery) Ufff jaka ulga!( wczoraj jeszcze gdzie-niegdzie przezroczystżółtopomarańczowe plamki zostawiała) naprawdę obfite miała te krwawienia :(   do tego mało jadła! i ci adoratorzyconfused.gif

chyba teraz przyszła pora na drugie odrobaczenie, mam takie mieszane uczucie jeśli o to chodzi?!... zresztą jak rozmawiam z różnymi lekarzami... to zdania ,również różne?   jednak to trucizna jest!....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...