Jump to content
Dogomania

Frodo pojechał do nowego domu!!!! Trzymajcie kciuki!


Xibalba

Recommended Posts

W oczekiwaniu na TEN telefon dla Frodzia ,wczorajsza rozmowa W ogłoszeniu jest informacja że maleńka,3 kg suńka nieufna i że przed adopcją będzie wysterylizowana.

 

-  Proszę pani,jestem zdecydowana na adopcję suczki,tylko niech mi pani powie jaka ona jest do dzieci,bo ja jestem w czwartym miesiącu ciąży , to czy nie pogryzie niemowlaka ?

A właściwie to zanim urodzę to sobie psa wychowam,to kiedy możecie mi ją przywieźć ?

Nie widzę sensu sterylizacji,bo przecież to żadna filozofia upilnować psa .

 

Ręce i cycki opadają  !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :) Dziękuję za odwiedziny i słowa otuchy! Ja znowu na kilka dni "wypadłam z obiegu". Cóż proza życia i problemy :( Ale kto ich nie ma...Ale zbieramy się do kupy, bo trzeba to jakoś dalej ciągnąć. No i Frodowi trzeba znaleźć dom, im szybciej tym lepiej, wiadomo że tak jest zawsze w przypadku każdego psiaka, ale tak ogólnie biorąc pod uwagę jeszcze inne czynniki...Dzięki, że wierzycie, że to się w końcu uda, bo ja ostatnio to o wszystkim różnie już myślę. Dlatego bardzo, bardzo doceniam, że jesteście tutaj z nami :)

 

Z bieżących informacji, to wczoraj zapłaciłam za hotelik 300 zł. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Planuję jechać do Frodo, tylko czekam na jakąś fajną pogodę żeby może jakieś zdjęcia zrobić, bo u nas na razie plucha i szarówka.

A tak w ogóle to co sądzicie o ulotkach i plakatach? Czy udało się Wam kiedyś znaleźć w ten sposób domek dla jakiegoś psiaka?

Bo tak się zastanawiam czy nie spróbować z ulotkami czy plakatami w różnych miastach (jeśli oczywiście ktoś zgodziłby się pomóc w dystrybucji).

Oczywiście z góry dziękuję za pomysły i podpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Z taką Panią, to mało kto by umiał rozmawiać. Zdecydowanie, to nie był domek dla Froda. Taki domek, cały czas gdzieś czeka na słodziaka :)

Też tak sądzę, co więcej ja bym wolała żeby do tego domu żaden pies nie trafił. A tak ogólnie to myślę, że ja jestem za 'miękka' w takich rozmowach i z takimi ludźmi. Brakuje mi chyba odpowiedniego podejścia, ale cóż zrobić, trzeba się uczyć na błędach albo chociaż próbować :)

Link to comment
Share on other sites

 

To ja zacytuje kilka rozmów w sprawach adopcji - Isadora chyba nie będzie miała mi za złe cytatów

 

Prosze Pani ja w sprawie TYCH piesków
- których piesków
- TYCH podobnych do jamnika
- Prosze pana na stronie mamy 100 psów podobnych do jamnika
- KURDE no takich małych
- To KURDE Pan zadzwoni jak będzie Pan KURDE widział choćby imie psa

...................................

 

- Proszę Pani ja w sprawie tych piesków
- Których piesków
- no z ogłoszenia
- poproszę o imię ogłaszamy wiele psów
- aha a jakie to schronisko
- Proszę Pani jesteśmy Fundacją nie schroniskiem
- aha a czy można z waszej hodowli psa dostać za darmo
- Droga pani dzisiaj nic nie ma za darmo, my płacimy za utrzymanie, leczenie itp i zawsze prosimy o darowiznę na fundację
i potem już standardowo: aha bo my mamy daleko, aha to jeszcze zadzwonimy etc etc

..............................

- Dzień dobry, ja w sprawie jamniczki, znaleźliśmyn ogłoszenie na olx. 
- Tak słucham co Pana interesuje?
- czy można ją obejrzeć?
- najpierw musimy poznać potencjalnych kandydatów
- aha a gdzie to, jaki adres?
- najpierw musimy poznać potencjalnych kandydatów
- aha a czy to jest na pewno za darmo?

Zauważyłam ze poza pytaniem "ludzie czy oddajecie darmo" takim wytrychem słownym jest też AHA. Nie wiem ale moje zdanie jest takie, ze ktoś wstępnie zainteresowany psem dopytuje na "dzieńdobry" o psa, jego zdrowie, jego stan psychiczny

..............................

SMS PRZED CHWILĄ

"Witam przepraszam że tak późno czy jamniczki są za darmo?"

Chyba odpiszę:
"Tak i jeszcze dopłacamy"

 

 

Ale ciężkie przypadki. To mi podsunęło pewien pomysł, jeśli dzwoni ktoś z kim czuję i słyszę, że nie ma sensu dalej rozmawiać to wystarczy wspomnieć (jeśli ten ktoś pierwszy tego nie zrobi), że pies nie jest za darmo i to będzie pewnie koniec jałowej rozmowy.

 

A co do jamniczków, to tak by trzeba napisać, albo że obowiązuje promocja :) ciekawe co by odpisał taki osobnik

Link to comment
Share on other sites

Kasienko 

bedzie lepiej 

pozdrawiamy ogromniascie 

 paskudy , potwory i glupcy - takich najwiecej dzis na swiecie ...ech ....

Frodzinku pioekny   moze z wiosna 

sie domunio jaki cudny 

zakocha w tobie 

psinuniu psinuniu czarnuniu pieknosci

Dzięki Ewuniu za dobre słowo :) Zaklinam rzeczywistość razem z Tobą!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W oczekiwaniu na TEN telefon dla Frodzia ,wczorajsza rozmowa W ogłoszeniu jest informacja że maleńka,3 kg suńka nieufna i że przed adopcją będzie wysterylizowana.

 

-  Proszę pani,jestem zdecydowana na adopcję suczki,tylko niech mi pani powie jaka ona jest do dzieci,bo ja jestem w czwartym miesiącu ciąży , to czy nie pogryzie niemowlaka ?

A właściwie to zanim urodzę to sobie psa wychowam,to kiedy możecie mi ją przywieźć ?

Nie widzę sensu sterylizacji,bo przecież to żadna filozofia upilnować psa .

 

Ręce i cycki opadają  !

Opadają, oj tak...

Tylko jak tak o tym myślę to przynajmniej wiemy na czym stoimy. Pomijając wszystko inne, tego rodzaju szczerość w kwestii sterylizacji/ kastracji jest bardzo pomocna. Najgorzej jak ktoś podpisuje umowę, zobowiązuje się do sterylizacji czy kastracji (jak w przypadku szczeniaków) a potem nie dotrzymuje zobowiązania. Wtedy to jest naprawdę dramat, a niestety czasem i tak się dzieje :(

Link to comment
Share on other sites

Frodziaczku 

Kasiu 

zaklinam dobry los, aby nadszedl i trwal

sciskam sciskam ogromniewale3ss.jpg

 

Pozdrowienia dla Froda. Idzie wiosna, a nią nadzieja na domek :)

 

Dzięki wielkie za dobre słowo! Przyda się na pewno trzymanie kciuków, zwłaszcza że dzisiaj zrobiłam nowe ogłoszenia na Morusku, na Lento, na Alegratka, na każdym portalu na sześć woj., plus odświeżyłam i wyróżniłam na olx, zrobiłam też na Gumtree ale tylko na 3 woj. bo tam wyrzucają duble, a oszukać ich trudno ;) Jutro zrobię jeszcze na innych portalach. Oby tylko coś drgneło dla Froda i wszystkich 'naszych' psiaków.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kasiu, a może ogłoś Froda na Ciechanów i Płock? Tam stosunkowo, mała konkurencja( w porównaniu z Warszawą, Krakowem, czy Wrocławiem). Ja póki co, mam spokój (wewnętrzny ;) ), bo i tak Lerki jeszcze przez dłuższy czas nie mogę ogłaszać.

O tak, spokój wewnętrzny czasem zdaje się być dobrem luksusowym ;) Jeśli chodzi o adopcję Frodo to wciąż tego spokoju brak, naprawdę zrobiłam dużo ogłoszeń w weekend a telefon milczy :( a tu już przedwiośnie....Może to i dobry pomysł żeby spróbować ogłaszać go na mniejsze miejscowości. Jutro zacznę robić nowe ogłoszenia przed weekendem, bo ponoć wtedy najwięcej osób przegląda ogłoszenia. Ciągle zastanawiam się czy ulotki i plakaty mają sens.

Link to comment
Share on other sites

Ewuniu, pięknie dziękuję za pomoc dla Froda :) pieniążki przydadzą się bardzo na hotelik bo domku wciąż brak :(

Ja mam jeszcze parę rzeczy, spróbuję też jakiś szybki bazarek zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Witam się u Frodka. Wstyd mi za długą nieobecność, ale na głowie multum, że nawet do Muszki zaglądam raz w tygodniu:(

 

Ja mam nadzieję, że wiosna przyniesie jakieś zmiany na dobre i Frodek znajdzie wspaniały dom:D Powiem tak jestem zaskoczona, bo np. Muszka ma wejść około 300 i na to 300 wejść zero telefonów:(

 

Czekamy dalej co będzie:)

 

Ale wierzę, że Frodkowy dom już jest blisko:D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co do ulotek i plakatów, to w dużych miastach, pewnie tak. Np Warszawa - Ursynów, Poznań  - Malta itp

W Makowie, wieszałam zarówno przy Randzie, jak i Malutkiej - odzew zerowy. Ale i na miejscowym portalu, ogłoszenia były całkowicie bezskuteczne

Ja niestety też mam podobne doświadczenia, wieszałam w Kielcach plakaty dla różnych psiaków, w gabinetach wet. i zoologach. Niestety nic z tego nie wynikło, ale może w większych miastach jest inaczej? Pomyślę, może warto mimo wszystko spróbować. Dzięki za opinię :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...