Jump to content
Dogomania

Frodo pojechał do nowego domu!!!! Trzymajcie kciuki!


Xibalba

Recommended Posts

Coraz częściej po prostu nie chce mi się wchodzić na dogo,jak to dobrze że są tu takie wątki jak Frodzia oklaski.gif

Tym bardziej jest nam miło gościć Ciocię :) I też coś o tym wiem....ale już się nauczyłam, na niektórych wątkach, choć je podczytuje i coś mogłabym powiedzieć, to wolę się nie udzielać, są osoby z którymi się nie ma co dyskutować ;) a ja myślę, że lepiej skupić się na tym po co tutaj jesteśmy - na pomaganiu zwierzakom a jak mówią, zgoda buduje, niezgoda rujnuje, a wszystko przecież dla dobra psiaków.

Ja czasem mam ochotę zrobić sobie urlop od dogo, ale z bardzo prozaicznej przyczyny, po prostu gdy siadam wieczorem padam ze zmęczenia jak teraz i w ogóle wszystko jest u mnie tak skomplikowane, że człowiek chciałby choć przez chwilę zapomnieć o wszystkich zobowiązaniach, problemach itd. ale po prostu nie da się tak, jest Frodo i muszę mu znaleźć nowy dom, więc nie ma chwili na słabości :)

I dodam, że jest mi łatwiej i cieszę się, że nie jesteśmy tutaj z Frodziem sami :)

DZIĘKI!

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam wieczorową porą do chłopaka :)

Dzięki Krysiu za odwiedziny :) Gdybyś sprawdzała na swoim olx ogłoszenia, to byłabym wdzięczna gdybyś zerknęła na statystykę wyświetleń ogłoszeń Froda.

Ja jeszcze trochę odczekam i też spróbuję mu na olx zrobić.

Dzisija mu odświeżyłam ogłoszenia na lento, alegratka i znajdź to, na razie efektów brak.

Link to comment
Share on other sites

U Marysi O, też tkwi mój protegowany Rudzik Makowski Podbalkonowy, Piękny, młody, mądry , wesoły i....nic. A tylko go brać i kochać :)

Ja już nie wiem co jest z tymi ludźmi. Kurczę, gdyby Rudzika czy Frodzia podciągnąć pod jakąś rasę...no że są w typie, może ktoś by się zainteresował, ale przynajmniej u Froda trudno się doszukać rasowych cech ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :). Powodzenia w łapaniu i buziaki dla Froda :)

 

Statystyka u Froda

 Warszawa wejść 132, tel. 32 - wyróżnione do 15 kwietnia

http://olx.pl/oferta/mlody-wesoly-frodo-szuka-domu-CID103-ID9nkFR.html

 

Kraków wejść 78, tel. 6          - wyróżnione do 21 kwietnia

http://olx.pl/oferta/pies-co-fajny-jest-CID103-ID9sLSj.html

 

 Trzymam kciuki za TEN telefon :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :). Powodzenia w łapaniu i buziaki dla Froda :)

 

Statystyka u Froda

 Warszawa wejść 132, tel. 32 - wyróżnione do 15 kwietnia

http://olx.pl/oferta/mlody-wesoly-frodo-szuka-domu-CID103-ID9nkFR.html

 

Kraków wejść 78, tel. 6          - wyróżnione do 21 kwietnia

http://olx.pl/oferta/pies-co-fajny-jest-CID103-ID9sLSj.html

 

 Trzymam kciuki za TEN telefon :)

Dzięki Krysiu za info :) Jestem zdziwiona liczbą odsłonięć nr telefonu, u mnie to było maks 10 po długim okresie ogłaszania.

Na razie nikt nie dzwonił niestety :( ale wierzę, że masz dobrą rękę ;) i może akurat...? :)

Link to comment
Share on other sites

A propos kotki, złapana ale zabiedzona i wet. nie zakwalifikował jej na sterylkę. Kotka jednak jednak nie wróci tam skąd została zabrana i jak już dojdzie do siebie to wtedy będzie miała zabieg. 

 

O Frodzia nikt nie pyta, ale mam nadzieję, że los się wkrótce odmieni na lepszy.

Wczoraj zapłaciłam za kolejny miesiąc hoteliku. I od nowa trzeba myśleć skąd na następny miesiąc wziąć :( Dobrze chociaż że jest Dogomania i wierzę, że dzięki dobrym dogomaniackim sercom damy z Frodem radę :)

Pozdrowienia z zimnych Kielc :)

Link to comment
Share on other sites

Kasiu wszystkiego najlepszego dla Frodzia i dla Was kochana 

niechaj sie wszystko ulozy 

 wysle watus dziewczynom ze schrony Katowice

  i namiary slac musisz Kasiu swoje 

sciskam sciskam 

Ewuniu, dziękuję za wszystko :) Życzymy Ci wraz z Frodkiem duuuuuużo zdrowia!

Link to comment
Share on other sites

Kochani, dzwoniłam do hoteliku. U Frodo wszystko dobrze, choć czasem zaczyna pokazywać charakterek, i niestety wydaje mi się, że on potrzebuje człowieka, który będzie prowadził go konsekwentnie, wyznaczy granice i pokaże kto tu rządzi. O przyczynie takich wniosków jeszcze napiszę, bo teraz jestem na chwilkę tylko. 

Dzwoniłam do hoteliku również po to, aby prosić p. Artura o odbieranie telefonów.

Od teraz we wszystkich ogłoszeniach będzie podany nr telefonu hoteliku tj. 535 361 111. Powodem jest to, że wyjeżdżam i przez jakiś czas będzie trudniej będzie mnie złapać na telefon.

 

Dlatego mam prośbę do konfirm. Krysiu, jeśli akurat tu zajrzysz, to zmień proszę nr telefonu w ogłoszeniach Frodo na nr powyżej. Z GÓRY DZIĘKUJĘ  :)

Wkrótce napiszę więcej. Pozdrawiamy wszystkich wraz z Frodem :)

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie i dziękujemy za odwiedziny :) Buziaki przekażę Frodziowi podczas następnej wizyty :) A tymczasem prosimy Ciocię o trzymanie kciuków za dobry domek dla psinki :) Pozdrawiamy!

trzymam kciuki i będę zaglądać :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odwiedziny :) Internet ledwo mi działa, ale w skrócie napiszę tylko że były dwa tel. o Frodo, ale ostatecznie p. Artur z hoteliku nic nie pisze więc pewnie żaden z telefonów nic nowego nie wnosi :( ale idzie wiosna, a wraz z nią nadzieją na lepsze los dla Frodo.

Przyrzekam, że jak przestanie mi laggować net to będę pisać więcej. Pozdrowienia :)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze uzupełniam rozliczenie: z bazarku cancer i Kamy na konto Frodo wpłynęło 260 zł :) Serdecznie dziękujemy! Niestety nie mogę potwierdzić na FB w tej chwili bo mi się ciągle resetuje połączenie ale będę próbować do skutku.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, dzwoniłam do hoteliku. U Frodo wszystko dobrze, choć czasem zaczyna pokazywać charakterek, i niestety wydaje mi się, że on potrzebuje człowieka, który będzie prowadził go konsekwentnie, wyznaczy granice i pokaże kto tu rządzi. O przyczynie takich wniosków jeszcze napiszę, bo teraz jestem na chwilkę tylko. 

Dzwoniłam do hoteliku również po to, aby prosić p. Artura o odbieranie telefonów.

Od teraz we wszystkich ogłoszeniach będzie podany nr telefonu hoteliku tj. 535 361 111. Powodem jest to, że wyjeżdżam i przez jakiś czas będzie trudniej będzie mnie złapać na telefon.

 

Dlatego mam prośbę do konfirm. Krysiu, jeśli akurat tu zajrzysz, to zmień proszę nr telefonu w ogłoszeniach Frodo na nr powyżej. Z GÓRY DZIĘKUJĘ  :)

Wkrótce napiszę więcej. Pozdrawiamy wszystkich wraz z Frodem :)

 Zajrzałam  i zmieniłam :). Pozdrowienia dla wszystkich i mizianko dla Froda :)

Link to comment
Share on other sites

jajo25.jpgKasiu Tobie i Frodziaczkowi 

 

Radosci Swiateczkowej 

Niechaj Swieta I Wiosna 

przyniosa tylko dobry los
 

 

Frodzinku zagladam z nadzieja i pozdrowieniem 

Kasiu sciskam za Was mocnoooooo calunki czas 

niechaj sie wszystko dobre uda 

pozdrawiammilosne10.gif

Dziękuję Ewuniu za zaglądanie do psinki podczas mojej nieobecności. Za życzenia świąteczne składam spóźnione podziękowania :)

Mam nadzieję, że wraz z wiosną wszystkim nam będzie cieplej na sercu a naszym psinkom dopisze w końcu szczęście :) Pozdrawiamy wraz z Frodziem!

Link to comment
Share on other sites

 Zajrzałam  i zmieniłam :). Pozdrowienia dla wszystkich i mizianko dla Froda :)

Dziękuję Krysiu :) I również cieplutko pozdrawiamy!

 

A jeszcze wracając do moich wniosków odnośnie tego jaki dom byłby najlepszy dla Frodo, to tak jak pisałam, potrzebny jest ktoś kto nie da się zdominować, bo Frodzio to chyba trochę taki psiak, który potrafi pokazać przysłowiowe pazury ;) tzn. pan Artur podczas karmienia psiaków wszedł do boksu Frodo, a Frodzio chciał się oczywiście wymknąć na zewnątrz, pan Artur przytrzymał go i wtedy Frodzio warknął dając do zrozumienia, że nie podoba mu się takie zachowanie. Dlatego to zdecydowanie pies, który musi znać granice, bo być może jeśli raz mu się ulegnie to zacznie to wykorzystywać. 

Wciąż nie wiemy czy coś podobnego miało miejsce w tamtym 'domu', tak czy inaczej agresją nazwać tego nie można, to raczej dominujący charakter i to trzeba mieć na uwadze.

 

Ja jeszcze tylko dodam, że rozmawiałam z moją siostrą o tym wszystkim, a ona na to, że przecież Drops naszych rodziców też nie lubi jak bierze się go na ręce, warczy wtedy pokazując, że mu się to nie podoba i osobiście nie jestem pewna czy gdybym go wtedy nie wypuszczała to czy by mnie nie dziabnął.

Cóż, trzeba z tym żyć. Liczę, że Frodo też trafi na ludzi, którzy będą się nim zajmować mądrze i zaakceptują go takim jak jest i jakim nie jest, a nie jest to nakolankowy pieszczoch. Ja go widzę bardziej na podwórku, gdzie miałby swoją budę i gdzie mógłby biegać luzem. Nie wszystkie psy dobrze czują się w zamkniętej przestrzeni mieszkania czy domu, choć może dużo zależy też od samych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie agresja, to celowe i świadome wyrządzenie zła przez psa - lub przejawianie takiej chęci. Z różnych powodów(genetyka, wina człowieka), tak czasem bywa.

Bliss  się nakręca w zabawie i potrafi łapać za ręce. Nie po to, żeby ugryźć (nigdy nie uszkodziła nikomu skóry), ale siniaka zrobić potrafi. Lerka, skacząc mi w pierwszych dniach do pochylonej nad nią twarzy, żeby mnie polizać, uderzyła mnie zębami w nos. Były ślady. No i  warczy, jak przynosi mi kapcie na polecenie. Żadna z nich, nie jest agresywna.

Często zapominamy, że pies nie ma ręki, żeby nią nas  złapać w zabawie i chociaż na swój sposób "uważa", o ile tego w sposób konsekwentny nie modyfikujemy, może "niechcący", wyrządzić krzywdę. Warczenie, też nie zawsze oznacza agresję, a jest jednym ze sposobów psiej rozmowy

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie agresja, to celowe i świadome wyrządzenie zła przez psa - lub przejawianie takiej chęci. Z różnych powodów(genetyka, wina człowieka), tak czasem bywa.

Bliss  się nakręca w zabawie i potrafi łapać za ręce. Nie po to, żeby ugryźć (nigdy nie uszkodziła nikomu skóry), ale siniaka zrobić potrafi. Lerka, skacząc mi w pierwszych dniach do pochylonej nad nią twarzy, żeby mnie polizać, uderzyła mnie zębami w nos. Były ślady. No i  warczy, jak przynosi mi kapcie na polecenie. Żadna z nich, nie jest agresywna.

Często zapominamy, że pies nie ma ręki, żeby nią nas  złapać w zabawie i chociaż na swój sposób "uważa", o ile tego w sposób konsekwentny nie modyfikujemy, może "niechcący", wyrządzić krzywdę. Warczenie, też nie zawsze oznacza agresję, a jest jednym ze sposobów psiej rozmowy

Ja też uważam, że psy muszą się przecież jakoś komunikować, więc warczenie czy poszczekiwanie to sposób żeby pokazać, że psu się np. coś nie podoba albo że chce zwrócić na coś uwagę. I mam nadzieję, że z Frodo też tak jest i że pokazywanie niezadowolenia nie pójdzie o krok dalej niż w przypadku innych psiaków, które znam czy znałam. Zresztą Frodo jest już w hoteliku ponad cztery miesiące i w sumie nic naprawdę niepokojącego się dotychczas nie objawiło więc mam nadzieję, że to też o czymś świadczy, choć jak Krysiu napisałaś dużo zależy po prostu od człowieka i od tego jak postępuje z psem. Idealnie byłoby więc gdyby Frodo znalazł takich opiekunów jak ma w hoteliku. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...