Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Polski 2007 i Otwarte ZawodyNZL


Magda i Saga

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Magda i Saga']A jeśli chodzi o koszulki odziałowe to zdaje się na ostatnich warszawskich zawodach (chyba w zeszłym roku) widziałam dziewczyny w takich koszulkach warszawskiego odziału, nie pamietam z jakiego klubu.[/quote]
A to dla mnie nowość, niech się te osoby ujawnią, kto ma takie chody w oddziale :lol: .

[quote name='Magda i Saga']Albo dolepić lub przypiąc znaczek ZKwP z własnym oddziałem i po sprawie.[/quote]
Będę nudna - skąd go wziąć?

[quote name='Magda i Saga']Zreszta Dorotak , z tego co pamiętam ty biegasz w zawodach NZL a tu raczej chodzi o MP.[/quote]
O ile mnie pamięć nie myli, te przepisy dotyczą wszystkich zawodów organizowanych przez ZK (cokolwiek by to miało znaczyć ;) ), czyli oficjalnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Teraz wróciła, bo on porównuje nasze zawody z MP PT i ciągle przez analogię coś chce przeprowadzić (na chwile przed zawodami, kiedy my mamy juz wszystko zaplanowane).[/quote]

Właśnie to jest niebezpieczne :shake: Magdo, to nie zarzut do Ciebie - broń Boże. Tylko właśnie wszyscy wiemy, jak to wygląda w praktyce i dlatego staram się upewnić...

[quote name='Magda i Saga']Ale jestem przekonana, że nie wpadnie na ten pomysł i nie uwazam za mądre mu tego podpowiadać.[/quote]

OK. Jak uważasz. Ja tylko zacytuję komunikat:



[LEFT][FONT=Arial][FONT=Verdana][quote]Sędzia [B]zobowiązany[/B] jest do dokonania identyfikacji psa – sprawdzenia tatuażu lub chipu. Zgodnie z regulaminami międzynarodowymi czytnik czipów powinien dostarczyć właściciel psa [/quote][/FONT][/FONT][quote][U][FONT=Arial][FONT=Verdana]Uwaga: Niemożność identyfikacji psa [B]uniemożliwia[/B] start w egzaminie względnie [/FONT]testach[/FONT][/U][FONT=Arial]. "[/FONT][/quote][/LEFT]


Są w nim sformułowania dosyć kategoryczne...

[quote name='Magda i Saga']Zreszta Dorotak , z tego co pamiętam ty biegasz w zawodach NZL a tu raczej chodzi o MP. Miejcie po prostu jakieś zapasowe koszulki i tyle.[/quote]

Koszulki to co prawda granda, ale da się jakoś załatwić na miejscu ;) W przeciwieństwie do czytnika czipów (ale może po prostu zakupię jakiś flamaster :hmmmm: :evil_lol: ) A chodzi mi głównie o egzamin...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']No nie wiem, czy to dobry pomysł. Jeszcze kto powołany pomyśli że to nazwa klubu:eviltong:[/quote]

Super!!! Wszyscy jak jeden mąż (i żona) będziemy reprezentować klub "cenzura" :lol:

Wy tu sobie podśmie...... robicie, a ja mam pół pudełka samoprzylepnego papieru ;) i drukareczkę, co prawda tylko cz-b, ale mam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka'] A jeśli po bożemu korzystamy z rekomendowanego przez ZK taułowacza (:-o ) oferującego wieczne tatooo nie do zdarcia, które jest wkrótce nie do odczytania, to co mamy zrobić? :niewiem:[/quote]
Musisz jezdzic na zawody z grafologiem, ktory odczyta tatoo twojego psa...:evil_lol: Tylko nie wiem w jakiej koszulce ma byc grafolog.... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Super!!! Wszyscy jak jeden mąż (i żona) będziemy reprezentować klub "cenzura" :lol:

Wy tu sobie podśmie...... robicie, a ja mam pół pudełka samoprzylepnego papieru ;) i drukareczkę, co prawda tylko cz-b, ale mam...[/quote]

Mokka to ja też zamawiam
jedną dużą (na pleckach jest duże logo :evil_lol: ) i jedną małą na przód ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Jeden ze sponsorów zapewnia nam opiekę weterynaryjna przez kilka godzin. Moge go poprosić by miał czytnik ze soba na wszelki wypadek.[/quote]

O! O! i to byłoby idealne rozwiązanie :lol: Nic nie mówić, ale być przygotowanym :cool3:


[quote name='Mokka']Wy tu sobie podśmie...... robicie, a ja mam pół pudełka samoprzylepnego papieru ;) i drukareczkę, co prawda tylko cz-b, ale mam...[/quote]

:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Musisz jezdzic na zawody z grafologiem, ktory odczyna tatoo twojego psa...:evil_lol: Tylko nie wiem w jakiej koszulce ma byc grafolog.... :hmmmm:[/quote]Hihajcie sobie, hihajcie - i lekceważcie ten niezwykle ważny problem, jakim jest odpowiednia identyfikacja psa na polskich zawodach agility. :roll: Jesteście ludźmi bez wyobraźni zupełnie - przecież tu chodzi o zapobiegnięciu przekręctw i matactwa - w końcu po coś żeście ten PiS wybrali, nie? Zastanówcie się tylko chwilkę - przecież bez odpowiedniej identyfikacji, mogłabym taką Misię podstawić jako Lotkę - albo, jeszcze gorzej, na odwrót!!! To by dopiero była afera na skalę międzynarodową! :roll: Niewątpliwie to właśnie spowodowałoby, że któraś z nich (już mi się pogmatwało, która :roll:) wygrałaby MP i dopiero by było... Nasz Związek musi pilnować, żebyśmy, niecni i niegodni zaufanie jego członkowie, nie sięgali po takie metody zdobywania wielce zaszczytnych tytułów, czy choćby zaliczonych egzaminów. Porządek musi być!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']To moze jeszcze badania DNA? Bo tatuaz to wiecie, mozna kupic maszynke i sobie wykonac...[/quote]
Nie no nie przesadzajmy, ja nie mam nic przeciwko identyfikacji, jestem za, ale bez takich głupich pomysłów jak to aby właściciel psa z chipem musiał mieć czytnik, to już paranoja :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saba']Nie no nie przesadzajmy, ja nie mam nic przeciwko identyfikacji, jestem za, ale bez takich głupich pomysłów jak to aby właściciel psa z chipem musiał mieć czytnik, to już paranoja :shake:[/quote]
Nikt z nas nie ma nic przeciwko identyfikacji, poraża nas natomiast obowiązek nałożony na przewodnika, o to cały szum :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuncewmr']Zeczywiscie to glupota.[/quote]

Ano głupota, ale co zrobić? :niewiem:

[quote name='kuncewmr']Kazdy przewodnik z czytnikiem (czy na wystawach rowniez?)[/quote]

Wystawy nie podlegają pod GKSP, więc ich ten śmieszno-straszny komunikat nie dotyczy...

[quote name='kuncewmr']Na calym swiecie czytniki zapewnia organizator. [/quote]

Najwyraźniej, Mario, znasz inny świat :cool3: Bo wedle speców z GKSP "[B]Zgodnie z regulaminami międzynarodowymi[/B] czytnik czipów powinien dostarczyć właściciel psa." (podkreślenie moje).

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewamy, że doszło tu do nieporozumienia translacyjnego (nie byłby to zresztą pierwszy raz). Być może chodzi o to, że chcąc, aby u nas było światowo, tak jak u innych, postanowiono przenieść przepisy dot. chipów na nasz grunt, ale podczas tłumaczenia zapodziano gdzieś pewien szczegół.
Otóż bywa tak, że psy mają instalowane chipy nietypowe, w systemie, którego w danym kraju się nie stosuje. Wtedy zazwyczaj obowiązek zidentyfikowania psa spoczywa na właścicielu, bo w danym kraju nie stosuje się czytników zdolnych odczytać taki numerek. Natomiast jeśli chodzi o chipy standardowe w danym kraju, to chyba nigdzie (poza nami :evil_lol: ) nie nakłada się na właściciela/przewodnika obowiązku dostarczenia czytnika organizatorom :diabloti: .
Dokonaliśmy skrótu (myślowego? :-o ) i pojechaliśmy po całości, standard czy nie, niech nam czytnik przyniosą, a co :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Poprosiłam o czytnik weta, który przyjdzie nas oglądac i ratowac jakby co(tfu) sie zdazyło. Ale czy będzie na 100 % to nie wiem. Najwyżej będziemy gnać do lecznicy(tfu) jak będzie koniecznie trzeba.[/quote]

Tfu, tfu, tfu (przez lewe ramię)... Dzięki :loveu:


[quote name='Davie']Mnie jakiś czas temu zapewniano w O. warszawskim ZKwP, że, oczywiście, czytnik ma zapewnić organizator, czyli oddział. I wolę w to wierzyć...:evil_lol:[/quote]

Taaa, wiara ponoć góry przenosi... :siara: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...