Jump to content
Dogomania

Asiula

Recommended Posts

Zwracam się z ogromną prośbą do właścicieli psów-alergików !

Mój Fokus ma uczulenie na karmy : BELECANDO (dla wybrednych), BOSCHA ( tego zwykłego) i BRITA.

Teraz testujemy BRIT CARE (lamb and rice ) ale źle to wygląda :/

Fokus teraz jest na zastrzyku przeciw uczulniem czy cos takiego :( Wet sprzedał mi Royala ale nie  jestem zwolenniczką tej karmy... patrzac na sam skład....

Alergia ujawnia się przez drapanie i łuszczenie skóry ...

WIELKA PROŚBA ! KARMY O DOBRYM SKŁADZIE DLA ALERGIKÓW !! Będę wdzieczna za wszelkie odpowiedzi !! :bye: :bye: :bye:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie ma czegoś tkiego jak uczulenie n konkretna karmę. 

Conajwyżej jest uczulenie na jakiś składnik karmy.

I nalezy zrobić testy po prostu. I unikac alergenów . Tyle. 

Natomiast niestety - nie ma testów na wszelkie paskudztwa znajdujące się w karmach.

Dlatego dla alergików najlepszym wyjściem jest zpomniec na amen o paszach przemysowych i zacząć ps karmić normalnie z uwzględnieniem alergenów które zdiagnozowano przy pomocy odpowiednich testów a nie metoda prób i błędów oraz jasnowidztwa (uprawianego przez wetów powszechnie)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Isabelle301 ma rację. To tak jak u ludzi, człowiek nie jest uczulony na produkt x, tylko na jego składnik. Sprawdź na jaki składnik jest pies uczulony i wtedy dobierz karmę bez tego składnika. Jeżeli weterynarz poleca coś, to spróbuj, może pomoze, a jak nie to wtedy zmienisz. 

Link to comment
Share on other sites

Wiem, lecz chciałam powiedzieć na jaki skład karm w przybliżeniu  ma uczulenie. Wiem że to uczulenie pokarmowe, gdyż nie było problemów skórnych przy karmie Boch kaczka >60 % mięsa... lecz karma psu nie smakowała i go po niej czyściło ... :/ takie badania są bardzo drogie... kosztują ok 700 zł i te badania to ostateczność. Na tą chwilę Fokus wcina Royal Canin Hypoalergenic. I  problemy minęły. Wniskując z tych  przygód z drapaniem można stwierdzić, że uczulony jest cielęcine, kurczka i kukurydze. Komentarze typu  unikaj alergenów czy po prostu zrób testy tutaj mi nie pomogą, ALERGENY SĄ WSZĘDZIE. I jeszcze jedno dla tych co nie potrafią czytać ze zrozumieniem... w temacie zwracam się z pytaniem o KARMĘ do właścicieli PSÓW ALERGIKÓW, a nie o życiowe rady w stylu po prostu unikaj alergenów...

Link to comment
Share on other sites

Witam,
u mojej alergiczki sprawdza się karma Wolf's Naturale dostępna w zdrowym piesku, Wolsblut z kangurem a teraz testujemy Canagana z rybą.  
Ja przerobiłam najpierw dietę eliminacyjną, a później jak udało się sukę na dłużej odstawić od leków zrobiłam badania z krwi.
Suka ma stwierdzoną alergię na drób, zboża.
Z puszek nam się sprawdzają puszki Belcando. 
Link to comment
Share on other sites

Wiem, lecz chciałam powiedzieć na jaki skład karm w przybliżeniu  ma uczulenie. Wiem że to uczulenie pokarmowe, gdyż nie było problemów skórnych przy karmie Boch kaczka >60 % mięsa... lecz karma psu nie smakowała i go po niej czyściło ... :/ takie badania są bardzo drogie... kosztują ok 700 zł i te badania to ostateczność. Na tą chwilę Fokus wcina Royal Canin Hypoalergenic. I  problemy minęły. Wniskując z tych  przygód z drapaniem można stwierdzić, że uczulony jest cielęcine, kurczka i kukurydze. Komentarze typu  unikaj alergenów czy po prostu zrób testy tutaj mi nie pomogą, ALERGENY SĄ WSZĘDZIE. I jeszcze jedno dla tych co nie potrafią czytać ze zrozumieniem... w temacie zwracam się z pytaniem o KARMĘ do właścicieli PSÓW ALERGIKÓW, a nie o życiowe rady w stylu po prostu unikaj alergenów...

Nie. Te badania kosztują tylko 300. Pobiera się krew i nie ma żadnego problemu. Wyniki masz w ciągu paru dni. Jeżeli pies jest uczulony na kurczaka to po RC nie ma prawa być ok. Po żadnym RC. Jeżeli pies ma alergię pokarmową to alergeny NIE są wszędzie - są tylko w pokarmach. I radzi Ci własciciel psa alergika - krowa i owca

Link to comment
Share on other sites

Nie. Te badania kosztują tylko 300. Pobiera się krew i nie ma żadnego problemu. Wyniki masz w ciągu paru dni. Jeżeli pies jest uczulony na kurczaka to po RC nie ma prawa być ok. Po żadnym RC. Jeżeli pies ma alergię pokarmową to alergeny NIE są wszędzie - są tylko w pokarmach. I radzi Ci własciciel psa alergika - krowa i owca

 

W RC nie ma mięsa kurczaka:) Zero:)

"ryż, hydrolizowana soja, tłuszcz zwierzęcy, minerały, hydrolizat wątróbki drobiowej, pulpa buraczana, olej sojowy, fruktooligosacharydy, tran, olej z ogórecznika, mąka z płatków aksamitki (źródło luteiny)"

Link to comment
Share on other sites

Nie. Te badania kosztują tylko 300. Pobiera się krew i nie ma żadnego problemu. Wyniki masz w ciągu paru dni. Jeżeli pies jest uczulony na kurczaka to po RC nie ma prawa być ok. Po żadnym RC. Jeżeli pies ma alergię pokarmową to alergeny NIE są wszędzie - są tylko w pokarmach. I radzi Ci własciciel psa alergika - krowa i owca

Ciekawe  skąd  taką cenę  podajesz ? Chyba sprzed 5 lat ! Jest  o  wiele  wyższa i  zależy  od  ilości  badanych  alergenów  pokarmowych.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tylko że dermatolog nie ma zbyt wiele do powiedzenia w zakresie immunologii... nie ta specjalność.

U mnie - 100% trafna diagnoza ... u wszystkich pacjentów naszej pani wet z problemem alergicznym (pokarmy) - 100% trafnosci.

 

Byłam u dermatologa z moim psem... Pan Dembele... szkoda słów... o jego diagnozie można by komedie pisac gdyby nie to, że gdybym przy tej diagnozie pozostała pies by zszedł z tego świata w ciągu paru miesięcy a ja nadal bym wierzyła że zabił go... tradzik młodzieńczy.

Sorki ale nie... 

Link to comment
Share on other sites

cena labu sie nie zmieniła - nie dotyczy także ilości alergenów bo jest to cały pakiet z automatu. 

O jakich ty testach mówisz? skórne u weta? a wyniki zero miarodajne? 

Przecież nie tylko jedno laboratorium istnieje... Nie każy ma ten sam cennik i zestaw alergenów.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw idź do weta... i zapytaj z którym labem ma podpisaną umowe na testy. Nie dawaj sobie wciskac testów skórnych.

Ja robiłam w Laboklinie. Wiem że Ideex tez ma testy na alergeny pokarmowe.

Reszta mnie nigdy nie interesowała bo jakość i poziom wykonywanych badań pozostawia wiele do zyczenia.

Cena labu to było 300 a koszt pobrania krwi 20.

Link to comment
Share on other sites

Ja pierdziele ! LUDZIE, WETA NIE MAM ZAMIARU ZMIENIAĆ !! DO TEGO WETA ZJEŻDŻAJĄ SIĘ LUDZIE Z OKOLIC WROCŁAWIA ( ja mieszkam w centrum) WET JEST BAAARDZO DOBRY. I wiem to od nie jednej osoby, raz spotkałam tam zdesperowaną dziewczynne +20 lat, która była już u 6 wetów ze swoim 18 letnim psiakiem i każdy z nich mówił, że pies zdechnie za pare tygodni( problem był taki, że pies kichał) Kiedy znalazła tego weta zaraz do niego przyjechała i co ? PIES WYLECZONY, teraz może dożyć spokojnej starości... Więc proszę nie wtykać nosa do tego do jakiego weta chodzę ! Weterynarz mówił, że kosztuje tyle, bo to są badania najbardziej zaawansowane i to nie oni robią te badania tylko laboratorium. (wiem to bo dostałam książeczkę z cenami i ze wszystkim od weta, żeby sobie o tych badaniach poczytać) jeśli tak bardzo lubicie się czepia... dokładniej kosztują 679 zł... I PO RAZ 2 PROSZĘ, OSOBY, KTÓRE NIGY NIE MIAŁY DOCZYNIENIA Z PSEM ALERGIKIEM, O NIE WYPOWIADANIE SIĘ.

Link to comment
Share on other sites

Nie. Te badania kosztują tylko 300. Pobiera się krew i nie ma żadnego problemu. Wyniki masz w ciągu paru dni. Jeżeli pies jest uczulony na kurczaka to po RC nie ma prawa być ok. Po żadnym RC. Jeżeli pies ma alergię pokarmową to alergeny NIE są wszędzie - są tylko w pokarmach. I radzi Ci własciciel psa alergika - krowa i owca

SERIO ?! chcesz mi wmówić, że nie wiem ile kosztują badania.. ?

Link to comment
Share on other sites

 Nie znasz, nie oceniaj !KURDE, CZY WAM TAK CIĘŻKO POJĄĆ, ŻE TYLE U MNIE KOSZTUJĄ TE BADANIE ??!! Jaki z tym teraz macie problem ?? TEMAT TO KARMA DLA ALERGIKÓW, A NIE KOSZTY BADAŃ ...

 

 

 

 

Zwracam się z wyrazami wdzięczności do osób, które go zrozumiały i pomgły :)))

Link to comment
Share on other sites

Moze sprobuj go karmic karma wlasnej produkcji. Gdy odwiedzalam mojego psa w schronisku widzialam ,ze robi paskudne kupy , powiedzieli ze wet go badal i dostaje leki ,byl chudy skora i kosci ,zaadoptowalam go kazali dawac Chappi (tylko i wylacznie) ,wiedzialam ,ze to nic dobrego ale kupilam ,kupy dalej paskudne plus wymioty ,zaczelam probowac inne karmy ,wet w miedzyczasie i antybiotyki ,pies chudy jak szkielet ,kleszcza zlapal dostal infekcji skornej ,znow leki, wet powiedzial ,ze ma alergie .Postanowilam sama mu gotowac ,najpierw takie ditetyczne ,rozgotowany ryz ,marchew troche piersi z kurczaka ,pies zaczal dochodzic do siebie .Pocztytalam sobie z jakich produktow mozna gotowac zarcie dla psa co by zbilansowane bylo i tak mu gotuje do dzis od 9 miesiecy Problemy sie skonczyly i nie chce niczego juz zmieniac bo jest  zdrowy ,waga prawidlowa ( dostaje co miesiac krople w karczycho na robale)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...