Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

[quote name='soboz4']umowa podpisana jest na Bojszowy, ale to około 15 km od Kędzierzyna Koźle, może trochę dalej, nie potrafię sobie przypomnieć nazwy tej miejscowości, może na watki jest, córka wtedy znalazła małego kundelka, a matka chciała adoptować Kajtka, ale mały kundelek bał się dzieci a Kajtek świetnie się z nimi bawił, to było między świętami a Nowym Rokiem, matka wówczas była u nich z wizyta, więc Kajtek został u córki a mały kundelek wrócił do Bojszowy, umowy nie przerabiałam, bo decyzja zapadła jak już pojechaliśmy

to była maleńka wioska - parę domów, może Iwona będzie pamiętać, w każdym razie bardzo wówczas błądziłyśmy i na pewno dojechałyśmy do Kędzierzyna (choć niepotrzebnie) a potem jechałyśmy w kierunku na Tychy, tak są ogromne połacie pól, lasów, mam nadzieję, że się do kogoś wprosił na gościnę...[/QUOTE]

A nie był to Bojszów? Ta miejscowość jest ok. 20 km od KK, Bojszowy jak pisałam wcześniej 100 km.

Link to comment
Share on other sites

To jest wątek Kajtka:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227160-Cukierkowy-szorstkow%C5%82osy-niespe%C5%82na-roczny-psiak-wraca-z-adopcji!!POMOCY!PILNE?p=21524632#post21524632"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227160-Cukierkowy-szorstkow%C5%82osy-niespe%C5%82na-roczny-psiak-wraca-z-adopcji!!POMOCY!PILNE?p=21524632#post21524632[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4'][SIZE=3][B]Uwaga WAŻNE!

Po pierwsze w czwartki jak wracamy z wolontariatu jest już ciemno więc bardzo Wszystkich proszę:

- poprośmy koleżankę albo kolegę abyśmy razem wracali do przystanku autobusowego,
- tak samo sami nie chodzimy na spacer z psem, nawet do pobliskiego parku,
- miejmy na sobie element odblaskowy, choćby niewielki, ale on powoduje że jesteśmy widoczni na drodze, a na odcinku do między schroniskiem a skrzyżowaniem nie ma chodnika, jest również ostry zakręt i widoczność w tym miejscu(obok wiaduktu) jest bardzo słaba, wiadomo, że ideałem są kurtki z elementami odblaskowymi, ale jak nie mamy to kupmy sobie za parę złotych opaski odblaskowe. Ostatnio jak wracałam ze schroniska widziałam opiekuna wracającego z psem i gdyby nie oczy psa, które miałam wrażenie, że świecą to sam opiekun był kompletnie niewidoczny.

Druga sprawa dotyczy szkolenia

Mamy dostać salę, Beata już sobie robi na kompie streszczenie wykładu, ale Urząd Miasta chce ilość osób i wstępną listę.

Szkolenie będzie w godzinach po 17:00 w jakiś poniedziałek, wtorek albo piątek.

Obejmować będzie psychologię psa, kota, mowę ciała psa i kota, lęki, sposoby postępowania z lękami, no i oczywiście pytania do Beaty. Istnieje możliwość, żeby na wykład przyszła osoba nie będąca wolontariuszem, ale chciałabym ja mieć na wstępnej liście, wiadomo że potem jeszcze będzie można przyjść czy się zapisać, ale muszę mieć przynajmniej zarys liczby osób.

Jestem bardzo zawalona pracą, więc szukam osoby która z FB i dogo będzie wpisywała osoby (spoza wolontariatu), które chcą przyjść na szkolenie.

Dla wolontariuszy szkolenie jest bezpłatne, dla osób spoza może być datek do puszki.

Każdy z uczestników otrzyma dokument potwierdzający udział w szkoleniu, pełną rozpiszę tematów dostanę na dniach. Dla początkujących wolontariuszy szklenie jest obowiązkowe!

[COLOR=#ff0000]lista osób:

[/COLOR][/B][/SIZE][COLOR=#ff0000]http://forum.przystanekschronisko.org/viewtopic.php?f=11&t=432&p=6488#p6488[/COLOR][/QUOTE]
jak mogą być osoby spoza to ja bym była wstępnie chętna, jak będzie już wiadomo na pewno jaka data i miejsce, to potwierdzę na pewno :) a ile mniej więcej to będzie trwało?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorin91']jak mogą być osoby spoza to ja bym była w stępnie chętna, jak będzie już wiadomo na pewno jaka data i miejsce, to potwierdzę na pewno :) a ile mniej więcej to będzie trwało?[/QUOTE]

Oczywiście, termin podam jak urząd miasta daj nam salę, na pewno powyżej 2 godzin

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła do mnie Pani w sprawie adopcji Elmo, jednak psiak już wydany. W związku z tym pytała o innego psa. Chciałaby niedużego pieska, który będzie nadawał się do mieszkania. Ponadto ma dzieci (najstarsze dziecko 6 lat) i młodego pieska średniej wielkości. Wzięłam od niej maila i obiecałam wysłać informacje o psach, które nadawałyby się do takich warunków. Macie może jakieś typy? Ja tak po firmówkach patrząc myślałam np. o Newtonie, Toresie, Viggo, Wako i Żabie? Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Witam, od dłuższego czasu nie wchodziłam na dogomanię, ale parę dni temu babcia mojego chłopaka zaadoptowała Tarę (jasna główka, czarny grzbiecik, biała plamka na klacie;p, szorstkawa sierść) z katowickiego schroniska, więc postanowiłam tu zajrzeć i wstawić jej zdjęcie w nowym domu, bo wiem, że to bardzo krzepiące widzieć, że pieskom się układa ;). Niestety nigdy jakoś specjalnie się nie udzielałam tutaj, więc nie wiem, jak się wstawia zdjęcia :(... Może mógłby ktoś pomóc? Mam tylko jedno zdjęcie (Tara/Figa siedząca na fotelu :) ) robione telefonem. Sunia ma teraz na imię Figa i chociaż pierwszego dnia nie miała apetytu, to szybko odnalazła się w nowym domu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patrycja*']Dzwoniła do mnie Pani w sprawie adopcji Elmo, jednak psiak już wydany. W związku z tym pytała o innego psa. Chciałaby niedużego pieska, który będzie nadawał się do mieszkania. Ponadto ma dzieci (najstarsze dziecko 6 lat) i młodego pieska średniej wielkości. Wzięłam od niej maila i obiecałam wysłać informacje o psach, które nadawałyby się do takich warunków. Macie może jakieś typy? Ja tak po firmówkach patrząc myślałam np. o Newtonie, Toresie, Viggo, Wako i Żabie? Co Wy na to?[/QUOTE]Toresik nie wszystkie psy toleruje, więc trzeba przyjechać z psem i sprawdzić czy sie "dogadają". Co do tak małych dzieci to chyba też niezbyt dobry pomysł, bo on przy zabawie wpada w trans i warczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='delma']Witam, od dłuższego czasu nie wchodziłam na dogomanię, ale parę dni temu babcia mojego chłopaka zaadoptowała Tarę (jasna główka, czarny grzbiecik, biała plamka na klacie;p, szorstkawa sierść) z katowickiego schroniska, więc postanowiłam tu zajrzeć i wstawić jej zdjęcie w nowym domu, bo wiem, że to bardzo krzepiące widzieć, że pieskom się układa ;). Niestety nigdy jakoś specjalnie się nie udzielałam tutaj, więc nie wiem, jak się wstawia zdjęcia :(... Może mógłby ktoś pomóc? Mam tylko jedno zdjęcie (Tara/Figa siedząca na fotelu :) ) robione telefonem. Sunia ma teraz na imię Figa i chociaż pierwszego dnia nie miała apetytu, to szybko odnalazła się w nowym domu :)[/QUOTE]

Wspaniałe wieści :)
A więc zdjęcia trzeba wgrać np. na picasa i potem kopiując adres grafiki wkleić w nawiasy [img][/img] (pośrodku wstawić właśnie ten adres grafiki).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patrycja*']Dzwoniła do mnie Pani w sprawie adopcji Elmo, jednak psiak już wydany. W związku z tym pytała o innego psa. Chciałaby niedużego pieska, który będzie nadawał się do mieszkania. Ponadto ma dzieci (najstarsze dziecko 6 lat) i młodego pieska średniej wielkości. Wzięłam od niej maila i obiecałam wysłać informacje o psach, które nadawałyby się do takich warunków. Macie może jakieś typy? Ja tak po firmówkach patrząc myślałam np. o Newtonie, Toresie, Viggo, Wako i Żabie? Co Wy na to?[/QUOTE]
Niestety boję się, że Wako odpada, bo z tego co pamiętam właśnie był jakiś problem z dzieckiem. Chyba, że się mylę i ktoś mnie poprawi???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='delma']Witam, od dłuższego czasu nie wchodziłam na dogomanię, ale parę dni temu babcia mojego chłopaka zaadoptowała Tarę (jasna główka, czarny grzbiecik, biała plamka na klacie;p, szorstkawa sierść) z katowickiego schroniska, więc postanowiłam tu zajrzeć i wstawić jej zdjęcie w nowym domu, bo wiem, że to bardzo krzepiące widzieć, że pieskom się układa ;). Niestety nigdy jakoś specjalnie się nie udzielałam tutaj, więc nie wiem, jak się wstawia zdjęcia :(... Może mógłby ktoś pomóc? Mam tylko jedno zdjęcie (Tara/Figa siedząca na fotelu :) ) robione telefonem. Sunia ma teraz na imię Figa i chociaż pierwszego dnia nie miała apetytu, to szybko odnalazła się w nowym domu :)[/QUOTE]

Proszę najpierw wejść na stronę typu: [URL]http://tinypic.com/[/URL]. Wybrać zdjęcie, rozmiar może zostać domyślny. Jak zdjęci się załaduje pokażą się 4 opcje, proszę skopiować 4. Teraz wracamy do Dogomani. Wybieramy obrazek obrazka w ramce (Wstaw obrazek) i wklejamy link. Po kliknięciu OK, zdjęcie powinno się pojawić. Powodzenia :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patrycja*']Dzwoniła do mnie Pani w sprawie adopcji Elmo, jednak psiak już wydany. W związku z tym pytała o innego psa. Chciałaby niedużego pieska, który będzie nadawał się do mieszkania. Ponadto ma dzieci (najstarsze dziecko 6 lat) i młodego pieska średniej wielkości. Wzięłam od niej maila i obiecałam wysłać informacje o psach, które nadawałyby się do takich warunków. Macie może jakieś typy? Ja tak po firmówkach patrząc myślałam np. o Newtonie, Toresie, Viggo, Wako i Żabie? Co Wy na to?[/QUOTE]

A może Zyla albo Sara?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patrycja*']Dzwoniła do mnie Pani w sprawie adopcji Elmo, jednak psiak już wydany. W związku z tym pytała o innego psa. Chciałaby niedużego pieska, który będzie nadawał się do mieszkania. Ponadto ma dzieci (najstarsze dziecko 6 lat) i młodego pieska średniej wielkości. Wzięłam od niej maila i obiecałam wysłać informacje o psach, które nadawałyby się do takich warunków. Macie może jakieś typy? Ja tak po firmówkach patrząc myślałam np. o Newtonie, Toresie, Viggo, Wako i Żabie? Co Wy na to?[/QUOTE]

Myślę, że Żaba mogłaby być, ale dobrze by było gdyby ta Pani przyjechała ze swoim psem w czasie wolontariatu na wspólny spacer

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patrycja*']Dzwoniła do mnie Pani w sprawie adopcji Elmo, jednak psiak już wydany. W związku z tym pytała o innego psa. Chciałaby niedużego pieska, który będzie nadawał się do mieszkania. Ponadto ma dzieci (najstarsze dziecko 6 lat) i młodego pieska średniej wielkości. Wzięłam od niej maila i obiecałam wysłać informacje o psach, które nadawałyby się do takich warunków. Macie może jakieś typy? Ja tak po firmówkach patrząc myślałam np. o Newtonie, Toresie, Viggo, Wako i Żabie? Co Wy na to?[/QUOTE]
A może Pegi?

Link to comment
Share on other sites

Poleciłam Pani Newtona, Viggo, Żabę, Kamę, Dżekiego, Simona, Bąbla, Liz i Pegi. Oczywiście zaznaczyłam, że to tylko propozycje, bo nie znam dokładnych preferencji Pani, podałam stronę Schroniska i Fundacji i zaprosilam do odwiedzenia Schroniska. Mam nadzieję, że weźmie jakiegoś psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patrycja*']Poleciłam Pani Newtona, Viggo, Żabę, Kamę, Dżekiego, Simona, Bąbla, Liz i Pegi. Oczywiście zaznaczyłam, że to tylko propozycje, bo nie znam dokładnych preferencji Pani, podałam stronę Schroniska i Fundacji i zaprosilam do odwiedzenia Schroniska. Mam nadzieję, że weźmie jakiegoś psiaka.[/QUOTE]Oby! 3mam kciuki za jakiegoś biedaka!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...