Jump to content
Dogomania

Mapa Pomocy Dogomaniakow - dyskusje


rebellia

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pixie']mam taki pomysl
czy daloby rade do profilu uzytkownika dolaczyc wpis Mapa pomocy Dogoi jednoczesnie zamiescic ikonke Mapy czy logo pod nickiem w postach, by na wzor GG czy Skype bylo wiadomo od razu ze dana osoba oferuje pomoc?

czy tym samym mozna by polaczyc te ikonke z linkiem czy tez otwierajaca sie od razu mapa pomocy by nie przechodzic przez adres www?
nie mam pojecia czy technicznie jest takie sprzezenie mozliwe, alebyloby to duze ulatwienie i jak widoczne jak na dloni!

p.s. jest jakis problem z serwerem..czy juz zmieniamy adres mapy?

Adminie co Ty na to? dog masterze ? jak to widzicie ?[/quote]
Tak, zmieniamy :). Postaram sie dzis wszystko zrobic, zeby smigalo. ;p

Link to comment
Share on other sites

hmm wracam do tego pomyslu z info pod nickiem danego uzytkownika przy postach by sie pojawiala info o wpisie danej osoby do Mapy pomocy

hmmm to raczej chodzi o to by kliknieciem w nick/logo mapy pod nickiem otwierac jej fiszkę / zgloszenie zakresu pomocy

to w przypadku np gdy osoba nie napisala w profilu miasta czy woj. dodatkowo uzupelni jej dane + informuje o zakresie pomocy

bez przechodzenia przez www.
czy to sie da zrobic?

Szanowny Adminie co Ty na to?
Dog_master czy jest to mozliwe do zrobienia? jesli by Admin sie zgodzil

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek']dopisałam się właśnie do mapki :)
transport samochodowy i inne związane z poruszaniem się czy np Dt będą aktualne od połowy/końca października bo jutro idę na operację kolana.
jednakże ogłoszenia i tym podobne rzeczy są aktualne jak najbardziej :)[/quote]

Dziekujemy dziekujemy:loveu: poleniuchowac nie damy:evil_lol:

juz wyslalam do Ciebie dwie prosby z linkami do pilnych watkow, gdzie ogloszenia bardzo potrzebne..:placz: te ktore mi wpadly wlasnie w oko ;)

Link to comment
Share on other sites

Mragowo czyli warminsko - mazurskie

hmmm sprawdzilam jest kilka osob z Olsztyna..sonix z Piszu...nikt blizej
badz z samego Mragowa

w tej sytuacji zaloz nowy watek:
okolice MRAGOWA /warminsko-mazurskie/ pies w fatalnym stanie.KTO POMOZE?


moze jakis dogomaniak jest tam jeszcze na urlopie i zglosi sie do pomocy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']Mragowo czyli warminsko - mazurskie

hmmm sprawdzilam jest kilka osob z Olsztyna..sonix z Piszu...nikt blizej
badz z samego Mragowa

w tej sytuacji zaloz nowy watek:
okolice MRAGOWA /warminsko-mazurskie/ pies w fatalnym stanie.KTO POMOZE?


moze jakis dogomaniak jest tam jeszcze na urlopie i zglosi sie do pomocy[/quote]



Brak konkretnego okreslenia lokalizacji przez dogomaniakow z mapy Pomocy utrudnia poszukiwanie

czesto jest tylko warminsko-mazurskie - bardzo rozlegle
szukanie poprzez oferty pomocy w tej sytuacji ..a ofert cala lista zabiera niestety b. duzo czasu, mimo interaktywnosci

Dog master hmmm kiedys mialam w zamysle "choragiewki, punkty pulsujace, w kazdym wojewodztwie, ze jest w danej okolicy dogomaniak

Zaznaczone glowne miasta /pulsujace badz nie, jesli nie ma nikogo z Mapy /ulatwilyby kontakt do najblizej usytuowanej osoby

Przyklad [B]pomocy dla psa w okolicy Mragowa[/B] przypomnial mi ten temat

W tej konkretnej sytuacji [B]kazdy przydalby sie bez wzgledu na forme pomocy ktora oferuje [/B] - co dwie glowy to nie jedna:-o

[U] Lista miejscowosci /+wojewodztwa/[/U]z gotowymi do pomocy dogomaniakami, na zasadzie listy uzytkownikow...hmm moze tez bylaby potrzebna

[SIZE=3][COLOR=Black][B][COLOR=Red]BRAK OKREŚLENIA LOKALIZACJI[/COLOR]

[COLOR=Red]UNIEMOŻLIWIA [/COLOR][/B][B][COLOR=Red]NIESIENIE NAJSZYBSZEJ POMOCY

POMOCY [/COLOR][COLOR=Red]DLA PSA W POTRZEBIE[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=Black][COLOR=Red] ![/COLOR]

czyli realizacje GLOWNEGO ZAMIERZENIA MAPY![/COLOR][/SIZE]
[/B]

Poszukiwanie lokalizacji poprzez oferty pomocy, potem nicki by [U]w koncu okazalo sie ze wracamy do punktu wyjscia bo: lokalizacja to np warminsko-mazurskie.[/U]..hmmmm

A moze prostszy do zrealizowania tak tymczasowo...
Wojewodztwa i zakladka z lista dogomaniakow z tego wojewodztwa - bez lokalizacji jak najblizszej niezbedny -

nie chodzi przeciez o dane osobowe /adres tylko chocby najblizszy obszar/dzielnice przy wiekszych miastach, okolice np Mragowa

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=RoyalBlue][B]Ja myślę, że to byłby dobry pomysł własnie, ze każdy dogomaniak z mapy, zaznacza, gdzie sie właśnie znajduje. W jakim mieście dokładnie. Czyli własnie żeby była opcja takiej mamki, gdzie chorągiewką czy 'pinezką' zaznacza się miejsce swojego aktualnego pobytu :) To by bardzo ułatwiło pomoc w nagłych wypadkach, jeśli potrzebna jest interwencja.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Hmm...

A moze "pinezki/chorągiewki" w obrębie wojewodztwa? Na calej mapie bedzie za malo czytelne.

Tzn po kliknieciu na wojewodztwie pojawi sie powiekszona mapka wojewodztwa z zaznaczonymi tam najwiekszymi skupiskami DGM?

Technicznie mozna zrobic, tylko hmm sama nie dam rady... Naniesc tego wszystkiego na mape, bo nie wiem, z jakich okolic jest nas/was/etc najwiecej [nie siedze w pwp za bardzo], no i tu trzeba by jakos posprawdzac, gdzie dana miejscowosc lezy. + grafiki duzych wojewodztw.

Tylko mysle jak to najlepiej zrobic... Bo np. problemem moze byc, ze ktos wpisze "gdansk" a inny "gdańsk", jeszcze ktos "gdańsk-wrzeszcz" a kolejny da "trójmiasto". Lista miast + pole "inne"? Kurcze, mysle...

Spoko, cos sie wymysli. Tylko na razie przerzucamy mape na serwer Dogomanii i niestety potrzebuje pomcy Admina :( Jak tylko mapa bedzie na nowym miejscu, bedzie ze wszystkimi "dodatkami" ;) I update'owana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Hmm...

A moze "pinezki/chorągiewki" w obrębie wojewodztwa? Na calej mapie bedzie za malo czytelne.

Tzn po kliknieciu na wojewodztwie pojawi sie powiekszona mapka wojewodztwa z zaznaczonymi tam najwiekszymi skupiskami DGM?

Technicznie mozna zrobic, tylko hmm sama nie dam rady... Naniesc tego wszystkiego na mape, bo nie wiem, z jakich okolic jest nas/was/etc najwiecej [nie siedze w pwp za bardzo], no i tu trzeba by jakos posprawdzac, gdzie dana miejscowosc lezy. + grafiki duzych wojewodztw.

Tylko mysle jak to najlepiej zrobic... Bo np. problemem moze byc, ze ktos wpisze "gdansk" a inny "gdańsk", jeszcze ktos "gdańsk-wrzeszcz" a kolejny da "trójmiasto". Lista miast + pole "inne"? Kurcze, mysle...

Spoko, cos sie wymysli. Tylko na razie przerzucamy mape na serwer Dogomanii i niestety potrzebuje pomcy Admina :( Jak tylko mapa bedzie na nowym miejscu, bedzie ze wszystkimi "dodatkami" ;) I update'owana.[/quote]

[SIZE=3][COLOR=Red][B]dog_master[/B][/COLOR][/SIZE] podziwiam z calego serca! Jestes niestrudzona!

lista osob przymierzajacych sie do tworzenia jej oblicza interaktywnego dluga, na obietnicach i oczekiwaniu na realizacje ich konczyło sie, jedynie Ty wprowadzilas swoje w czyn! i jestes konsekwentna! i brniesz dalej...
:loveu: mimo zajec i Matury klik - mapa pomocy powstala:multi:

Jestesmy Ci wdzieczni niepomiernie!

Mam wewnetrzne opory, gdy chce cos usprawnic, dodac, gdy mam to tutaj napisać, bo wiem, że to na Twoją głowę spada

[SIZE=4][COLOR=Red][B]jak i kto moze Ci pomoc?[/B][/COLOR][/SIZE]

Wkleje apel w tytul - tylko co mam napisac?
Anashar może moglby pomoc, Bartek tj Voess, Sonix...w jakim stopniu
hmmm tych informatykow na DGM chyba sporo..w mapie powpisywali tworzenie stron etc etc ale ja i tak nie lacze faktow, czy to sie wlasnie pomocne Tobie, bo dziedzina zupelnie mi obca

moze innych nowych jeszcze przyciagniemy tym apelem
pomysl prosze

i dziekuję raz jeszcze
i nigdy tych podziekowan nie bedzie za wiele!
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Spoko :)

Wiesz co, ja bym sie wstrzymala, bo na razie jest za duzo rzeczy "zaczetych" - przenosiny zaczete, edycja nieuruchomiona, szukaczka nie dziala bo szczerze mowiac nie wiem, jak to ladnie podzielic i ulozyc ;) Kurcze, nie wiem, tydzien? Gora. W sumie to wypatrywalam, czy sie Admin nigdzie nie pojawia, ale nie widze, wiec bede sobą meczyc ;)


Musze wymyslec, jak to ladnie zrobic... Podzial na wojewodztwa byl latwy, bo byla lista do wyboru, a gorzej z miastami... One sa w tabeli w osobnej kolumnie jako TEXT/etc, ale mysle, jak tu rozwiazac problem "gdansk" i gdańsk"... Albo moze jakos skolowac liste miast, a to, co osoby same wpisuja, dac jako "dzielnica" np? Bysmy mieli i miasta i dzielnice - co Ty na to?

Tylko, ze listy miast nie mam, no i wtedy by trzeba bylo recznie edytowac te miasta [usuwajac miasto, a dajac tam nic lub dzielnice lub inny komentarz...]...

Mysle, mysle... Jakby jakis informatyk tu wpadl to by bylo milo pomyslec razem ;p ;) Napisze do Anashara :)

Link to comment
Share on other sites

I jestem ;) Tylko nie wiem dokładnie czego ode mnie oczekujecie, ale na ile będe wiedział jak to pomogę :)

Jak dla mnie na początku najważnniejsze rzeczy to szukaczka i edycja profilu - bez tego ciężko cokolwiek dodać (ja np. nie mam nic, bo nie dałem przy rejestracji).

Ja bym szukaczke zrobił jedynie na podstawie miast ew. do tego w jednej tabelce wybór usług. na zasadzie miasto się wpisuje, usługe wybiera z listy. Może jeszcze wybór województwa (jak nikt miasta nie wpisze).

Co do tego "gdansk gdańsk trójmiasto", to są dwie opcje. Jedna pozmieniać ręcznie rekordy w bazie, druga to napisać skrypcik ktory automatycznie wyraz "gdansk" będzie zmieniał na "gdańsk" a trójmiasto przydzielał jako Sopot Gdańsk Gdynia.

Link to comment
Share on other sites

Hej hej [COLOR=Red][B]Macku [/B][/COLOR]!!! witaj na nowo...bo ja jakby swiezo narodzona, tyle czasu bez netu, a mapa sni mi sie dniami i nocami, jakby ja jeszcze usprawnic i co dodac

ahaaaaa..

[B] miasta duze i dzielnice[/B] podzial

dalej na przypadku [B]Mrągowa
[/B]nie mamy nikogo tam, najprawdopodobniej
na razie nie jestem w stanie sprawdzic, bo przejsc przez wszystkie oferty pomocy w warminsko mazurskiem i jak znalezc osobe najblizej tego miasta,
nawet jesli jest to co z szukaczem siedziec i wpisywac za kazdym razem odleglosci...hmm kiepsko

wiec jak znalezc najszybciej kontakt do takiej z mapy pomocy DGM, ktora pod jakakolwiek postacia oferty pomocy w Mapie i [B]jest najblizej Mrągowa,[/B] by choc glowa/pomyslem pomoc, jesli ina pomoca jak auto czy DTA nie ma etc etc, badz by np razem pojsc do chlopa, czy razem zabrac psa itp itd

albo drugi podobny casus:
ostatnio akcja w[B] Warszawie[/B] dzielnica to [B]Bemowo[/B], lapanie uciekiniera swiezo adoptowanego ze schroniska potrzebne ogloszenia etc etc wiec najblizej mieszkajacy pomocni
[B]
Bemowo [/B]oddalone np od [B]Ursynowa[/B] czy [B]Rembertowa[/B] o kilkanascie kilometrow, sa inne dzielnice blizsze i inni dogo szybciej znajdacy sie na terenie

tak wiec koniecznie moim zdaniem

[B]dzielnice[/B]/ badz jesli ich nie ma no to chocby [B]polnoc miasta poludnie [/B]czy przy trasie wyjazdowej na [B]Kalisz[/B] np we [B]Wroclawiu[/B], czy [B]Opolu[/B]...powiedzmy jakies glowne osie
ale jak to z kolei wprowadzic do wyszukiwarki

********
[B]albo miasteczka/osady/wioski [/B]blisko/kolo wiekszych miast powiedzmy do ok 20/30 km sama nie wiem
hmmm znowu ta mapa wizualna/aktywna przydatna bylaby choragiewkowo/pineskowa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar'] Ja bym szukaczke zrobił jedynie na podstawie miast ew. do tego w jednej tabelce wybór usług. na zasadzie miasto się wpisuje, usługe wybiera z listy. Może jeszcze wybór województwa (jak nikt miasta nie wpisze).

Co do tego "gdansk gdańsk trójmiasto", to są dwie opcje. Jedna pozmieniać ręcznie rekordy w bazie, druga to napisać skrypcik ktory automatycznie wyraz "gdansk" będzie zmieniał na "gdańsk" a trójmiasto przydzielał jako Sopot Gdańsk Gdynia.[/quote]
Wlasnie tego :) Dzieki :)

Pixie, spoko, zrobimy i pinezki ;p

Link to comment
Share on other sites

ja sie tylko martwie, ze miasto, no powiedzmy [B]Mrągowo [/B]/alez sie go uczepilam, jak rzep psiego ogona :evil_lol:/

jak rozumiem szukaczke Anashara to co mi da wystukanie miasta jesli wcale go nie bedzie wsrod zgloszonych:cool1:
albo oferty pomocy...nawet jesli bedzie auto..no to co dalej jesli bedzie wyliczanka Olsztyn, Ostroda, Pisz etc i z boku lista ofert pomocy

wizualnie nie da to nic...odleglosc hmmm mozna szukac tych odleglosci na mapie tej czy innej jesli masz pojecie ze Pisz to na zachod od olsztyna i na pld od Mragowa etc

no juz dobrze, moja wizja nie informatyczna...:eviltong:

nie wiem, jak pomoc tej DGM ktora wolala o pomoc kolo Mragowa
napisalam by zalozyla watek z miastem w tytule. moze ktos sie zglosi
nic innego teraz nie mozna zrobic:shake:

Link to comment
Share on other sites

nieee wykluczone! nie o tym myslalam, tylko o mapie wojewodztwa jak zrobilas i punkty na tej mapie wojewodzkie z pineskami lub pubnktami mrugajacymi gdzie mamy DGM i dwa trzy martwe czy mrugajace duze miasta

co do miast z dzielnicami to np klikajac w warszawe pokazywala sie zakladka z dzielnicami i klik w dzielnice i nicki dgm

wykluczone by jeszce robic odleglosci!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...