Jump to content
Dogomania

Tę sunię, którą tu widzicie, zowią Mają! Wszyscy Maje znają i domu jej szukają!


Patrycja*

Recommended Posts

Maja wita wszystkich Gości!

 

DSC_3093.JPG

 

DSC_3085-1.jpg

 

DSC09287.JPGDSC09334.JPG

 

Maja (659/14) to urocza sunia, która ma około 3 lata i 35 cm w kłębie. Została podrzucona do schroniska z innym pieskiem. Przerażona, uciekła pracownikom i błąkała się kilka dni po okolicy. Na szczęście udało się ją złapać.

Z początku wystraszona, okazała się bardzo sympatycznym i wdzięcznym sierściuchem. Kontakt z człowiekiem jest dla niej bardzo ważny. Lubi się przytulać i być głaskana. Do ludzi nastawiona przyjaźnie. Z innymi psami dogaduje się bez problemu, jednak zdarza się, że na niektóre powarkuje, gdy są w stosunku do niej zbyt nachalne. Na smyczy chodzi bardzo ładnie. Spacer z nią to sama przyjemność. Pozwala się bez problemu brać na ręce. Śmiało można powiedzieć, że to psi ideał.

Ma problem z tylną łapką – kuleje. Prawdopodobnie jest to spowodowane urazem z przeszłości i niewłaściwym leczeniem. Jednak Maja stara się używać łapki i widać, że chodzenie na niej nie sprawia jej bólu. W żaden sposób nie wpływa to na jej codzienne funkcjonowanie. Bez przeszkód może biegać czy chodzić na długie spacery.

Zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana.

W schronisku od 27.08.2014 r.

 

Kontakt w sprawie adopcji: 507 860 282

 

Więcej zdjęć Mai: https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Maja659143LataOk35Cm27082014RPatrycjaJakubas

 

 

Link to comment
Share on other sites

Maja powędrowała na katowicki wątek.

Jest też na stronie schroniska i Fundacji.

 

Dziękujemy :) a mogłabyś jeszcze zmienić zdjęcie na to poniżej. I nie musisz już pisać, że Maja szuka domu tymczasowego, ponieważ dziewczyna sobie świetnie radzi i szkoda, żeby zabierała miejsce innemu psiakowi, który naprawdę tego potrzebuje.

 

DSC_3085-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Maja dziś takiego poweru dostała na wybiegu, że w ogóle znać nie było, że ma coś nie tak z łapką :D tak się rozszalała, że z wybiegu mi zwiała i musiałam gonić za dziewczyną... Na szczęście w końcu łaskawie się zatrzymała i wróciłyśmy na wybieg.

 

Maja ma cieczkę... W schronisku odkryli to dopiero w zeszły piątek. Teraz jest sama w boksie ale wcześniej była z niewykastrowanym psem, także mam nadzieję, że do niczego nie doszło... Za to na spacerach Zenek i Alek na zmianę walczą o jej względy, a Mai w to graj :eviltong: Szczególnie Zenobiusz jest wyjątkowo uparty. Co tam, że łapki w smycz się zaplątały, mało się nie połamią, jak przecież Maja jest już blisko :D

 

Poza tym Maja jest przekochaną sunią, bardzo grzeczną i mam nadzieję, że jej się po cieczce nie odmieni. A poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego spaceru:

 

Piękna Maja :loveu:

 

DSC09394.JPG

 

Maja z resztą stada (a co robi Zenek?)

 

DSC09415.JPG

 

Amory Zenkowe :eviltong:

 

DSC09461.JPG

 

A tutaj dwóch adoratorów walczy o względy Mai :D

 

DSC09491.JPG

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Maja czuje się coraz pewniej na spacerach. Jak jej się jakiś napotkany podczas spaceru pies nie spodoba to zaczyna warczeć, szczekać i wyrywać się do niego. Czasem nawet wydaję się być w porządku, Maja obwąchuje się z psim kolegą i nagle pokazuje zęby... Taka słodka Maja, a taka zadziora :eviltong:

Poza tym już ładnie reaguje na imię i przychodzi na zawołanie :) Cieczka niestety nadal trwa. Dziś nie było z nami Zenka, bo był po kastracji więc był w miarę spokój. Alek za to godnie reprezentował kolegę, ale na szczęście nie był aż tak nachalny jak Zenobiusz :eviltong:

 

Biegniemy!

 

DSC09946.JPG

 

DSC00005.JPG

 

DSC09969.JPG

 

Smile! :)

 

DSC09968.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Maja powędrowała dziś do domku :) Będzie teraz mieszkać w Wilkowicach, gdziekolwiek to jest  :eviltong:  Niestety nie miałam okazji porozmawiać z ludźmi, bo byli przed wolontariatem, ale z tego co zaobserwowała P.Ania, to wydali jej się w porządku. Podobno zaadoptowała ją jakaś młoda dziewczyna. Była z koleżanką i chłopakiem. Namiary mam. Będę dzwonić w przyszłym tygodniu to wtedy przyniosę więcej wieści.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...