Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Jestem, ledwo żyję:(

Wszystko się potoczyło inaczej niż myślałam.

Nie wiem co będzie ale będę walczyła o psiaczka.

Rudzia dziękuję:)

Najgorsze jest to,że nie wiem jak dostarczyć dwa pieski do Wrocławia na diagnostykę , co pocznę we Wrocławiu, jestem przerażona.

Link to comment
Share on other sites

Basiu, napisałam na fb to, co napisałaś na wątku niewidomej suni, że konieczny jest rezonans. Zapytałam czy ktoś wie, gdzie najbliżej Gliwic można go zrobić.

Może jest nie tylko we Wrocławiu.

Szkoda, że tak późno się dowiedziałam o rezonansie, bo poszukałabym w kraku. Może jest.

Link to comment
Share on other sites

Basiu, mam odpowiedź na fb. Rezonans można zrobić w klinice w Siemianowicach

 

http://provet.org.pl/index.php?id=61

 

Rezonans magnetyczny dla zwierząt

Wykonujemy badania obrazowe z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego dla zwierząt

 

Najczęściej wykonywane badania MRI u zwierząt:

badanie MRI głowy,

badanie MRI kręgosłupa,

badanie MRI kości i stawów,

badanie MRI tkanek miękkich,

badanie MRI jamy brzusznej,

badanie MRI jamy miednicznej.

 

To przecież bliżej niż do Wrocławia.

Link to comment
Share on other sites

Dowiem się jaką mają opinię.

Mikołów odradzają, wszyscy polecają Wrocław ale logistycznie ja sama nie dam rady.

 

Ewu, wejdź na stronę kliniki w Siemianowicach (podałam link) i zobacz. Oni maja bardzo ciekawą i szeroką ofertę.
 

Link to comment
Share on other sites

Uff dobrze , Ewu że już jesteś . Udało się Wam odebrać od Gosi kenel ?
Kraków nie ma z tego co mi wiadomo rezonansu ani tomografu , jedynie możliwość zrobienia mielografii , która też nie jest niestety tak wartościowa w tego typu przypadkach jak tomograf . Gdyby opcja krakowska wchodziła w grę Franek zostałby u nas ale niestety nie mamy tu możliwości mu pomóc , a wsadzić go do kenela i czekać na cud nie ma sensu bo cud sam nie nastąpi :(
Najlepsze opinie ma Wrocław i tam też w razie czego robią zabiegi gdyby się okazało,że jest to możliwe .
Kurcze nie znam zupełnie nikogo kto mógłby na Śląsku pomóc ale wrzucę info na fb .
Basiu mogę podać nr tel do Ciebie , gdyby ktoś jednak miał możliwość pomóc żeby się z Tobą bezpośrednio kontaktować ?
Strasznie mi przykro , że wszystko się ułożyło nie tak jak miało , ale dostałam info że dzieciak ma prawdopodobnie rozwaloną miednicę , gdybym wiedziała że może w grę wchodzić kręgosłup od razu bym mówiła że w Małopolsce brak możliwości diagnostycznych , my stąd jeździmy do Wrocławia albo Brna :(
Miednicę ma kto poskładać mamy takie możliwości ale z kręgosłupem niestety nie :(
Postaram się pomóc jak mogę w rozpowszechnianiu info o dzieciaku bo jak już go poznałam to tak jakby był mój :(

Jeśli mogę coś wtrącić jeszcze , najlepiej byłoby ustalić gdzie ewentualnie po badaniu można zrobić zabieg ,gdyby była taka możliwość i stan Franka na to pozwalał bo wozić go tam i z powrotem chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem w jego stanie :(
Myślę że trzeba to zgrać wszystko jakoś w czasie i logistycznie , bo czasem pośpiech złym doradcą jest ale równocześnie niestety trzeba się spieszyć bo nie wiadomo jak dawno Franek miał uraz a czas działa tu raczej na niekorzyść :(

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że warto przemyśleć te Siemianowice - będzie wiadomo czy jest sens się tłuc do Wrocka. Z Gliwic do Siemianowic jest kawałeczek - a będziemy wiedzieć na czym stoimy i miedzy innymi czy jest sens podawac sterydy (bo na razie ich nie ma). Zanim Załatwimy Wrocław może minąć kilka dni, a rezonans na miejscu można załatwić "na już". Sprawdziłabym tę opcję.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam:) 850 zł. Najpierw musi być biochemia, badania kardiologiczne, skierowanie z określonym odcinkiem kręgosłupa do diagnozy. Na termin czeka się ok tygodnia:( to za długo.

Jutro o 12.30 jadę z małym do dr Olender do Tychów żeby to wszystko ustalić bo do Wrocławia też muszę mieć takie badania.

Poleciły mi ją Panie z Myślenic.

Niestety mały dzisiaj nie je i nie pije,jest osowiały, Asia ma z nim gnać do weta żeby zobaczyć czemu.

Bardzo się martwimy:(

Franio kontroluje wydalanie, to dobry znak.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że warto przemyśleć te Siemianowice - będzie wiadomo czy jest sens się tłuc do Wrocka. Z Gliwic do Siemianowic jest kawałeczek - a będziemy wiedzieć na czym stoimy i miedzy innymi czy jest sens podawac sterydy (bo na razie ich nie ma). Zanim Załatwimy Wrocław może minąć kilka dni, a rezonans na miejscu można załatwić "na już". Sprawdziłabym tę opcję.

Dziękuję Ci za wczorajszą ogromną pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Nie mylcie dziewczyny tomografu komputerowego z rezonansem magnetycznym.We Wrocławiu na Klinikach za TK zapłaciłam dla pekinka 300,00zł (czym większy psiak to o 100,00zł drożej) natomiast rezonans magnetyczny od 800,00zł-1000,00zł.U dr.Niedzielskiego te same ceny są.Niedzielski przeprowadza operacje i jest możliwość pozostania psiaka u niego,kosztu nie znam.Ja odebrałam swojego rano po operacji.

Link to comment
Share on other sites

Dr Olender poleciły dogomaniaczki ;) nasze wetki nie znają tej lecznicy, ale wśród dogomaniaków ma widziałam same super opinie. Cieszę się, że udało się na jutro umówić i z całego serca zaciskam kciuki za Franka . Trzymajcie się.Franio pewnie jest kompletnie zestresowany, mam nadzieję że to tylko to :(

Link to comment
Share on other sites

Dr Olender poleciły dogomaniaczki ;) nasze wetki nie znają tej lecznicy, ale wśród dogomaniaków ma widziałam same super opinie. Cieszę się, że udało się na jutro umówić i z całego serca zaciskam kciuki za Franka . Trzymajcie się.Franio pewnie jest kompletnie zestresowany, mam nadzieję że to tylko to :(

Sorki za przeinaczenie:)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze taka info z fb od Jaagi
"Ja mały będzie diagnozowany, to pytajcie o możliwe sposoby rehabilitacji. W Katowicach jest rewelacyjna p. Halinka rehabilitantka, która potrafi sprawiać cuda. Wielu nie docenia wagi tych zabiegów. Tylko trzeba podpytać lekarza, co wolno, a co nie, bo Emil np. początkowo nie mógł naświetlań mieć. W tym gabinecie są zniżki dla bezdomniaków."

Link to comment
Share on other sites

Franuś ma parwo:(

Boże ile on ma jeszcze wycierpieć:(

Proszę niech ktoś mu założy wątek.

Potrzebne pieniądze, dzisiejsza faktura to już 208 zł.

Bez wątku nie ma szans na zbiórkę.

Oby przeżył a ja razem z nim.

Dłużej bez wsparcia i pomocy nie uciągnę tego wszystkiego.

Jestem wykończona i załamana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...