Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Azawakh'][B]Miejmy nadzieję[/B], że w PKPR będzie inaczej neico niż w ZKwP gdzioe są sędziowie równi i równiejsi. A Póki co [B]nei ma czegoś takiego, że sedziom PKPR zabrania się sędziowac na wystawach organizowanych przez inne organizacje[/B] niż PKPR a to wielki krok na przód. Niech się od młodszego ZKwP uczy![/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Póki co, nadzieje są raczej deklaratywne, płonne.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]PKPR kopiowanie psów ma tak samo w du....., a zabraniać niczego sędziom nie musi, w ZK i tak nie posędziują, prawda :p? Azawakh, szukaj dalej przewag PKPR, może znajdziesz :shake: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Powinni wydać zakaz kopiowania i już.
I nie wpuszczać na ring psów kopiowanych po pewnej dacie. Chyba, że z rodowodami ZK, bo na ZK nie mająwpływu.[/quote]
Na ZK wpływu nie mają, ale mają wpływ na to co wpuszczają na ring.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']niceravik, jestem po ropzmowie z panem Kosińskim, który wyraźnie mi powiedział, że PKPR w kwestii obcinania uszu i ogonów jako organizacja po pierwsze: stosuje się do obowiązującego prawa polskiego a po drugie nie popiera tego typu praktyk.[/quote]
Dyplomatyczne ;) ale czy coś z tego wynika?
Wskaż proszę co różni ZK i PKPR w kwestii kopiowania. Ja róznicy nie widzę...:razz:

Link to comment
Share on other sites

Mnie tu niedawno zwymyslano, za to, ze insynuuje, ze w PKPR mozna sobie wpisac cokolwiek. Owszem, wyslalem maila z zapytaniami, MOZNA. Mozna wpisac psa na podstawie kopii rodowodow jego rodzicow, mozna tez wpisac psa, ktory wyglada jak dana rasa, ale nia nie jest. Mozna wpisac na KW jako xoloitzcuintle psa urodzonego w Polsce, bez zadnych wiadomych zwiazkow z Meksykiem..
Jesli po psie z KW wyjda nieprawidlowe szczeniaki - moga nie otrzymac rodowodow...
Rasy rzadkie, to takie, ktorych "jest malo, i jest malo w PKPR". Oba amerykanskie nagusy do nich zaliczyli, to wiem, ciekawe co jeszcze...

Bardzo profesjonalne, naprawde.

Link to comment
Share on other sites

[I][B]mozna tez wpisac psa, ktory wyglada jak dana rasa, ale nia nie jest[/B][/I]

Pies nigdy nie jest rasą. Może być przedstawicielem rasy.

A jak wygląda KW dla podhalana? Ogara polskiego? Gończego polskiego? Charta polskiego? (dla PONa już nie - on nie ma już KW). Wpisu dokonuje się na podstawie eksterieru, a wiadomo, że fenotyp może być mylący, bo w genotypie kupa śmiecia.

Inna sprawa: kwalifikacji na KW powinien dokonywać spec od rasy... i to nie byle jaki. Dlatego dla ras polskich KW prowadzi tylko Polska. Np. w Czechach nie można sobie założyć dla gończego polskiego KW!

A co do rodowodów, kser itp: ostatnio dostałam od koleżanki meilem ... "rodowód" psa, który został sprowadzony z Rosji na początku lat 90tych, dostał u nas w oparciu o to PKR i był ojcem całej masy szczeniąt. Jak ja ten rodowód zobaczyłam, to mi portki opadły... Nie chce mi się rozpisywać, ale dla mnie ten rodowód to nie jest żaden rodowód! Jak ZK mógł coś takiego nostryfikować? Dla mnie to niepojęte! Poza tym przy okazji złamano parę przepisów. Nie znam innych tego rodzaju przypadków, ale geny tego psa ma większość przedstawcieli tej rasy w Polsce! Są psy inbredowane na tego reproduktora! Skandal to mało powiedziane!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Na ZK wpływu nie mają, ale mają wpływ na to co wpuszczają na ring.:cool3:[/quote]

To nie takie proste.
Nie wpuścimy na ring pięknego psa, bo kopiowany - a wpuścimy niekopiowaną szkaradę?
Jak to wpłynie na poziom rasy?

W pewnych sytuacjach trzeba działać dyplomatycznie.

Link to comment
Share on other sites

Karmi róznica polega na tym, że PKPR nie jest zwolennikiem kopiowania uszu i ogonów co wyraźnie zaznaczył w rozmowie pan Kosiński i nie popiera tego procederu a ZKwp to w sumie nie ma znaczenie czy pies ma coś ciętego czy nie ma.
Pituophis a co rozumiesz pod pojęciem profesjonalizmu w ZKwP skoro w statucie wyraźnie jest napisane, że ZKwP opiera swoją działalnośc na amatorskiej hodowli i amatorskim szkoleniu psów?

Link to comment
Share on other sites

Nie wypowiadam sie w tonie "profesjonalny ZKwP - kiepski PKPR". Moja krytyka pewnych praktyk w PKPR jest niezalezna od tego, co dzieje sie w ZK. Nie jestem, i nie wiem czy kiedykolwiek bede czlonkiem ZK.

Moja wypowiedz o wygladaniu jak dana rasa to skrot myslowy ;) Wiem, na jakiej zasadzie wpisuje sie psy do KW. Tylko ze jesli ma to miec rece i nogi - to musi byc pies z terenu pochodzenia rasy, i mozliwie wnoszacy cos nowego, chocby niespokrewniony z psami juz zarejestrowanymi.
Jaki sens mialoby wpisanie jako charta polskiego psa np. z Hiszpanii? Tymczasem PKPR jest gotowe wpisac xolo z Polski, ot tak, jesli tylko przejdzie przeglad. Mix grzywacza i miniaturowego pinczera tez slicznie wpasuje sie we wzorzec xolo, a PSPP tym bardziej...

Jaki sens ma niewydawanie rodowodow niewzorcowym potomkom psow z KW? Dlaczego nie wydaje sie rodowodow z adnotacja "pies nie do hodowli" ?

Link to comment
Share on other sites

W ZK każdy szczeniak dostaje metryczkę.
Chartami polskimi zajmuje sie moja koleżanka. Mówi mi ona o skażeniu ch pl greyami poprzez KW i występowaniem w populacji rasy psów zdecydowanie greyowatych. Mówi, że KW dostają psy nie tylko o genotypie, ale i fenotypie greyowatym. Ale nie będę się rozpisywać, bo się na rasie nie znam.

KW to zawsze poważne ryzyko, ale jest to zło konieczne w przypadku niektórych ras.

Prowadzenie KW dla ras poza krajem ich pochodzenia to ryzyko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']niceravik, jestem po ropzmowie z panem Kosińskim, który [B]wyraźnie mi powiedział[/B], że PKPR w kwestii obcinania uszu i ogonów jako organizacja po pierwsze: stosuje się do obowiązującego prawa polskiego a po drugie nie popiera tego typu praktyk.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Azawakh, używając tego typu argumentów próbujesz zakpić sobie ze mnie, prawda :cool3: ? [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja również mogę być po kilku rozmowach z prezesem ZKwP, który wyraźnie powiedział, że ZKwP w kwestii obcinania uszu i ogonów, jako organizacja po pierwsze: [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]stosuje się do obowiązującego prawa, a po drugie, też nie popiera tego typu praktyk.[/FONT][/COLOR]
[CENTER][B]Z wypowiedzi zarówno jednego jak i drugiego prezesa, [/B]
[B]dla praktyki kynologicznej [/B]
[B]dokładnie to samo będzie wynikać :mad:. [/B][/CENTER]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Powiem więcej. Prezes ZKWP takie stanowisko zajmuje nie tylko na zapleczu, w rozmowach kuluarowych, ale również w wypowiedziach publicznych![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Oto jeden z przykładów. W wywiadzie opublikowanym w nr 2/2006 r. czasopisma Mój Pies, Prezes mówi tak:[/FONT][/COLOR]
[B]„W Polsce obowiązuje zakaz kopiowania. Natomiast my nie zabraniamy wystawiania psów kopiowanych. Ktoś mógł przecież kupić psa z obciętymi uszami, albo dane zwierzę pochodzi z kraju, w którym takie zabiegi są dozwolone.”[/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana]I dalej z tego samego wywiadu:[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Redaktor pyta[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]: [I]skoro jest zakaz kopiowania to czy członkowie ZKwP nie powinni go przestrzega?[/I][/FONT][/COLOR]
[B]PREZES: Też jestem za. Nikogo do obcinania psom uszu nie namawiam.[/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Azawakh, jeżeli piszesz o tym, która organizacją od której może się uczyć, używaj racjonalnych argumentów, bo kwestia kopiowania do nich nie należy, OK?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']To nie takie proste.
Nie wpuścimy na ring pięknego psa, bo kopiowany - a wpuścimy niekopiowaną szkaradę?
Jak to wpłynie na poziom rasy?

[B]W pewnych sytuacjach trzeba działać dyplomatycznie[/B].[/quote]
[SIZE=3][B]Jedenaście lat DYPLOMACJI musi wystarczyć![/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Karmi róznica polega na tym, że PKPR nie jest zwolennikiem kopiowania uszu i ogonów co wyraźnie zaznaczył w rozmowie pan Kosiński i nie popiera tego procederu a ZKwp to w sumie nie ma znaczenie czy pies ma coś ciętego czy nie ma. [/quote]
Dla mnie różnica jest taka, ze porównując statuty:
-celem ZKWP jest ,,[I]organizacja hodowli i szkolenia psów rasowych dla osiągnięcia jak najwyższego poziomu zarówno pod względem eksterierowym jak i użytkowym"[/I]
celem PKPR jest (p4),[I],Propagowanie właściwego stosunku do zwierząt".[/I]

Czy kopiowanie jest przejawem właściwego stosunku do zwierząt?Nie sądzę.
Może więc nie uprawiajmy czarującej dyplomacji i nazywajmy rzeczy po imieniu. Tak jak to zrobił ZK pisząc statut. To uczciwsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']To nie takie proste.
Nie wpuścimy na ring pięknego psa, bo kopiowany - a wpuścimy niekopiowaną szkaradę?
Jak to wpłynie na poziom rasy?

W pewnych sytuacjach trzeba działać dyplomatycznie.[/quote]

Z tego co wiem kopiowanie nie jest obowiązkowe. Właściciel ma więc wybór.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to oczywiste, że organizacje kynologiczne, którym dobro zwierząt leży na sercu i które stosują się (a przynajmniej tak deklarują) do przepisów prawa powinny [B]bezwzględnie[/B] zamieścić w swoich regulaminach zakaz kopiowania. Dotyczy to zarówno PKPR jak i ZK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']Dla mnie to oczywiste, że organizacje kynologiczne, którym dobro zwierząt leży na sercu i które stosują się (a przynajmniej tak deklarują) do przepisów prawa powinny [B]bezwzględnie[/B] zamieścić w swoich regulaminach zakaz kopiowania. Dotyczy to zarówno PKPR jak i ZK.[/quote]

Na forum PKPR swego czasu toczyła się dyskusja o kopiowaniu. Wnioskowano o wprowadzenie zakazu. Sekretarz ZG publicznie obiecał przedstawić sprawę władzom. To było na początku (01) marca.
Mamy koniec października. Nic. Władze dyplomatycznie odpowiadają ,,jesteśmy za a nawet przeciw" ;)

Link to comment
Share on other sites

Cytat z prezesa M:[B]
PREZES: Też jestem za. Nikogo do obcinania psom uszu nie namawiam.
[/B]Typowa dla tego pana odpowiedź.

Uważam, że w PKPR powinno się po prostu zakazać kopiowania - i kropka.
Za okaleczenie szczeniaków - kary statutowe, do zawieszenia włącznie.
(Nie wiem, jakie kary statutowe ma PKPR - ale jakieś przecież ma!)
Takie sprawy się chyba załatwia na walnym - kiedy PKPR urządza takie posiedzenia? Pewnie w początkach roku, jak ZK.
O ZK nie piszę - oni są jednak niereformowalni. :mad:
Już bardziej wierzę w to, że coś się zdziała z PKPR niż w ZK. Smutne - bo ZK to [B]mój [/B]związek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Cytat z prezesa M:
[B]PREZES: Też jestem za. Nikogo do obcinania psom uszu nie namawiam.[/B]
Typowa dla tego pana odpowiedź.

Uważam, że w PKPR powinno się po prostu zakazać kopiowania - i kropka.
Za okaleczenie szczeniaków - kary statutowe, do zawieszenia włącznie.
(Nie wiem, jakie kary statutowe ma PKPR - ale jakieś przecież ma!)
Takie sprawy się chyba załatwia na walnym - kiedy PKPR urządza takie posiedzenia? Pewnie w początkach roku, jak ZK.
O ZK nie piszę - oni są jednak niereformowalni. :mad:
Już bardziej wierzę w to, że coś się zdziała z PKPR niż w ZK. Smutne - bo ZK to [B]mój [/B]związek.[/quote]

A ja nie wierzę bo wprowadzenie zakazu kopiowania mogłoby wpłynąć na ilość członków: odpływ obecnych i zatrzymanie napływu nowych. PKPR jest małą organizacją i zapewne marzy o podrośnięciu ;) ZK raczej takimi sprawami nie musi się przejmować.
Kiepsko to więc widzę. Propagowanie odpowiedniego stosunku do psów pozostanie więc- moim zdaniem- ładnym ale pustym zapisem w statucie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...