Jump to content
Dogomania

Ruda Fałszywa, Rudy Długouch i Bury Agresor ... czyli Salsa, Teodor i Kiciuś


jonQuilla

Recommended Posts

[FONT=Georgia][COLOR=Olive][B]Witam wszystkich :loveu:


Dokładnie Daria ma rację...u mnie zawsze śmietnik więc niczym się nie przejmujcie, przywykłam :evil_lol::evil_lol:



Zabrałam Teodora do weterynarza, który najpierw wypytał szczegółowo czy królika konkretnie zatkało czy jednak jakieś bobki się pojawiają więc wyjaśniłam że się pojawiają ale nie w ilościach do jakich przywykłam, pytał też czy ma apetyt więc powiedziałam że on ma zawsze apetyt ale teraz odrobinę słabszy. Po przeprowadzeniu wywiadu zabrał się do obmacywania Teodora i tu muszę pochwalić to moje rude szaleństwo gdyż było bardzo opanowane. Kiedy skończył z badaniem brzuszka doszedł do wniosku że najpierw warto byłoby sprawdzić reakcję na parafinę niż od razu zastrzykami go futrować więc dostałam zlecenie aby kupić i dwa razy dziennie po 1ml mu podać. Pierwszą dawkę dostał jakieś 1,5h temu i nic się nie wydarzyło, siedzi w klatce i wcina sianko. Później znów mu dam tą parafinę i pomasuję brzuszek. Jeżeli do jutra nic się nie zmieni albo stan się pogorszy to zastrzyk będzie nieunikniony także mam nadzieję że jednak przejdzie.

Prosiłam także o badanie ogólne więc sprawdzone zostało uzębienie, został osłuchany i zważony. No i szokująca informacja na koniec.... Teodor waży 2,05kg :-o Wiedziałam że jest duży i ciężki ale nie sądziłam że dobił wagą do 2kg :evil_lol:





[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

heh czyli moja stara parafinowa szkoła znalazła tu zastosowanie ;)


jesli kiedykolwiek będzie jakiś qpny problem to mozna odrobinę parafiny do małej ilości wody dodać i do poidełka se chłopaczek wypije i będzie git







Teodor niedługo się do brytfffanki nie zmieści ;) ... będzie wielki jak indyk :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']siema Alusiu matko mego zięciunia :loveu:



:loveu: :loveu:





a parafinka tłusta jest ale przecież o to chodzi zeby się qpa ślizgała :roll:
nawet dzieciakowi jak mały był podawałam bo miał zaparcia często ... jelitko miał zapętlone
no ale cóż ja "starej szkoły" jestem ;)[/QUOTE]

[COLOR=Navy][B]tylko metryki nie wstawiaj ;)[/B][/COLOR]

[quote name='fioneczka']heh czyli moja stara parafinowa szkoła znalazła tu zastosowanie ;)


jesli kiedykolwiek będzie jakiś qpny problem to mozna odrobinę parafiny do małej ilości wody dodać i do poidełka se chłopaczek wypije i będzie git







Teodor niedługo się do brytfffanki nie zmieści ;) ... będzie wielki jak indyk :diabloti:[/QUOTE]

[COLOR=Navy][B]:roflt: no i będzie impra jak w stanach 4 lipca ;)[/B][/COLOR]


[COLOR=Navy][B]No to momy hasiok ;)[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][COLOR=Olive][B]mogłabym powiedzieć gdzie ale się powstrzymam :evil_lol::evil_lol:


mam Salsunię jakby ktos chciał zobaczyć ;)
tak będę wrzucać po jednym zdjęciu :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC04790.jpg?t=1290095136[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla'][B][FONT=Georgia][COLOR=olive]Teodor waży 2,05kg :-o Wiedziałam że jest duży i ciężki ale nie sądziłam że dobił wagą do 2kg :evil_lol:[/COLOR][/FONT][/B]

[/QUOTE]

[FONT=Comic Sans MS]To już konkretna przekąska :diabloti:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]A jeżeli chodzi o gwiazdki i tym podobne ...[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS] ... jak rzep do psiego ogona - pasuje do obecnej sytuacji? :cool3:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']Ja też nie powiem gdzie, bo mnie wygwiazdkują :D[/QUOTE]

[FONT=Georgia][COLOR=Olive][B]gardzisz byciem gwiazdą?[/B][/COLOR][/FONT] :cool3::cool3:

[quote name='Alicja'][B][FONT=Arial]ja powiem ....ja:sweetCyb:....pod ogonek :grins:

Oooooooo:crazyeye: Salsę masz :p[/FONT][/B][/QUOTE]

[FONT=Georgia][COLOR=Olive][B]Mamcia :crazyeye: to Ty nie wiesz że króliki nie mają ogonków? :shake:

a no mam Salsę, mam...jeszcze z głodu nie zeszła :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]

[quote name='Lucky.']jaka ona chuda ; o
zdrowia dla teosia ;d[/QUOTE]

[COLOR=Olive][FONT=Georgia][B]tap madl :eviltong:

dzięki :)
[/B][/FONT][/COLOR]
[quote name='Ania!'][FONT=Comic Sans MS]To już konkretna przekąska :diabloti:[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]A jeżeli chodzi o gwiazdki i tym podobne ...[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS] ... jak rzep do psiego ogona - pasuje do obecnej sytuacji? :cool3:[/FONT][/QUOTE]

[COLOR=Olive][FONT=Georgia][B]rzep do psiego ogona pasuje zawsze :)[/B][/FONT][/COLOR]

[quote name='kasia_1982']Salsa ma talie jak charcica ;)[/QUOTE]

[COLOR=Olive][FONT=Georgia][B]bo ona jest robiona z Whippetem chyba :evil_lol:[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jaki zagłodzony pies :shake:.
Zdrówka dla króliśka :loveu:.

Ze swoją królicą jak kiedyś poszłam do weta na przegląd to się skończyło krwawo :roll:. A ostrzegałam że moja królisia jest niegrzeczna i chciała bym jej przy okazji obmacywania również obciąć obciąć pazurki bo potrafi podrapać a sama nie umiem... Wetowi pewnie na długo pamiątka została bo z rąk krew się nieźle sączyła :oops:. Później nie chcąc narażać innych na okaleczenie sama starałam się przy niej wszystko robić. Ale moja Zuzka to był specjalny przypadek i nawet ze skręconą gicą szalała, psy na spacerach też atakowała :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Jaki zagłodzony pies :shake:.
Zdrówka dla króliśka :loveu:.

Ze swoją królicą jak kiedyś poszłam do weta na przegląd to się skończyło krwawo :roll:. A ostrzegałam że moja królisia jest niegrzeczna i chciała bym jej przy okazji obmacywania również obciąć obciąć pazurki bo potrafi podrapać a sama nie umiem... Wetowi pewnie na długo pamiątka została bo z rąk krew się nieźle sączyła :oops:. Później nie chcąc narażać innych na okaleczenie sama starałam się przy niej wszystko robić. Ale moja Zuzka to był specjalny przypadek i nawet ze skręconą gicą szalała, psy na spacerach też atakowała :evil_lol:[/QUOTE]
[FONT=Georgia][COLOR=Olive][B]
Mówisz o tym psie że zagłodzony? :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC02764.jpg?t=1290103417[/IMG]


[FONT=Georgia][COLOR=Olive][B]
Buahaha, pierwsze pytanie weta "gryzie?" :evil_lol: Takie króliki jak Twoja Zuzka sieją postrach i uczą dmuchać na zimne ;)
Teodor nikogo nie ugryzł do tej pory...no poza mną, czasami się tak rzuca na żarcie że nie patrzy czy chwyta za papu czy za mój palec :shake:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Nie dziwię się że chcą Ci psa odebrać :eviltong:

[QUOTE][COLOR=Olive][B]Buahaha, pierwsze pytanie weta "gryzie?" :evil_lol: Takie króliki jak Twoja Zuzka sieją postrach i uczą dmuchać na zimne ;)
Teodor nikogo nie ugryzł do tej pory...no poza mną, czasami się tak rzuca na żarcie że nie patrzy czy chwyta za papu czy za mój palec :shake:[/B][/COLOR][/QUOTE]
Królika też głodzisz i się biedny na jedzenie rzuca nie patrząc za co łapie :shake:
Zuzka była słodką puchatą angorką, więc nikt się nie spodziewał że taki pluszak może zaatakować. A jak warczała i rozstawiała drugą królicę po kątach :evil_lol:. Papu to nawet Hexolina bała się wykradać i tylko czekała aż agresor się odwróci ;). I pomyśleć że to diablę na początku do mnie do łóżka w nocy przychodziło (do czasu przybycia drugiej kicajki).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Nie dziwię się że chcą Ci psa odebrać :eviltong:
[FONT=Georgia][COLOR=Olive][B]
też w sumie nie :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]

Królika też głodzisz i się biedny na jedzenie rzuca nie patrząc za co łapie :shake:
Zuzka była słodką puchatą angorką, więc nikt się nie spodziewał że taki pluszak może zaatakować. A jak warczała i rozstawiała drugą królicę po kątach :evil_lol:. Papu to nawet Hexolina bała się wykradać i tylko czekała aż agresor się odwróci ;). I pomyśleć że to diablę na początku do mnie do łóżka w nocy przychodziło (do czasu przybycia drugiej kicajki).[/QUOTE]

[COLOR=Olive][FONT=Georgia][B]Chciałaś jej towarzystwo zorganizować ale widocznie nie miała na nie ochoty :evil_lol:
[/B][/FONT][/COLOR]
[quote name='Tengusia']przyszlam zobaczyc co u futrzakowego kicaja slychac ;) ... wymiziaj pasztecik odemnie :calus:[/QUOTE]

[COLOR=Olive][FONT=Georgia][B]Z tym mizianiem ciężko będzie, Teodor się mnie zaczął bać i ucieka do klatki gdy tylko zaczynam chodzić po pokoju :roll: Mam nadzieję że mu to przejdzie za jakiś czas.[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla'][COLOR=Olive][FONT=Georgia][/FONT][/COLOR]
[COLOR=Olive][FONT=Georgia][B]Z tym mizianiem ciężko będzie, Teodor się mnie zaczął bać i ucieka do klatki gdy tylko zaczynam chodzić po pokoju :roll: Mam nadzieję że mu to przejdzie za jakiś czas.[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

moj Bolus tez tak ma i co najlepsze on doskonale wyczuwa kiedy poprostu go wolam a kiedy wolam go zeby mu jakies tabletki dac czy inne cuda i zawsze wtedy siedzi taki przerazony na lozku jakby mowil "ja nie chce prosze nie zmuszaj mnie" - zwierzaki juz tak maja i mysle ze Teosiowi tez przejdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...