Jump to content
Dogomania

Czy Warto Zakupic


Rorinus

Recommended Posts

To ja powtórzę: nie kupuj bez rodowodu :)

A gdyby cena przypadkiem zdawała się okropna, może za wysoka, to pomyśl, że płacisz te 1500zł na conajmniej 10lat życia, zdrowego, wesołego [B]yorka[/B], nie kundelka, którego owszem możesz dostać za 500zł na allegro, ale możesz też za darmo adoptować :)

Ale jako, że chcesz psa rasowego - to po raz kolejny powiem: nie kupuj kota w worku

Poszukaj w internecie stron hodowli, w psich gazetach. Popatrz na planowane mioty, zobacz jacy piękni są rodzice, zobacz rodowody, zadzwoń do hodowcy, nawet z innego miasta, często za dopłatą dowożą psiaki, lub sam pojedziesz.
Zarezerwuj sobie pieska. Pomyśl jak cudownie będzie w pierwszych tygodniach życia go odwiedzać, patrzeć jak rośnie, a potem wreszcie móc maluszka zabrać do domu. Po dłuuuugim oczekiwaniu na ten idealny, wymarzony miot i tego idealnego, wybranego pieska :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rorinus'] Lubie dziewczyny ;) a takie pieski są poprostu fajne :) a ja wole miec fajnego pieska niz jakiegos Pitbulla lub Dobermana czy jak to sie tam pisze ;) wole małe i kudłate od wielkich i groźnych ^^ a pozatym dziewczyny lubia yorki ^^[/QUOTE]

Chyba muszę powiedzieć o tym mojemu kuzynowi, który twierdzi, że yorki są dla bab :p Bo chyba jeszcze nie spojrzał na sprawę pod tym kątem :eviltong: A swoją drogą to cwana bestia z Ciebie.. wiesz, że każdą dziewczynę rozczuli widok małego niewinnego psiurka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No i znalazlem Oferte moze mi powiecie co myslicie... psiak jest bez rodowodu bo mnie nie stac ^^ ale pani mieszka nie daleko częstochowy to nie rozmnazalnia bo to osoba prywatna ktora ma samczyka i samiczke rasy York... miała 3 mioty z czego wszystkie pieski zdrowe. Powiedziała ze mozna nawet pieska wziąsc do weterynaza zeby go zdabadł, piesek jest wtrakcie uczenia czystosci i ma narazie 6,5 tygodnia i odbiór mozliwy po 8 tygodniu. co sądzicie ? a oto zdjęcie psinki [IMG]http://img516.imageshack.us/img516/6516/piesoz3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']No i znalazlem Oferte moze mi powiecie co myslicie... psiak jest bez rodowodu bo mnie nie stac ^^ ale pani mieszka nie daleko częstochowy to nie rozmnazalnia bo to osoba prywatna ktora ma samczyka i samiczke rasy York... miała 3 mioty z czego wszystkie pieski zdrowe. Powiedziała ze mozna nawet pieska wziąsc do weterynaza zeby go zdabadł, piesek jest wtrakcie uczenia czystosci i ma narazie 6,5 tygodnia i odbiór mozliwy po 8 tygodniu. co sądzicie ? a oto zdjęcie psinki [IMG]http://img516.imageshack.us/img516/6516/piesoz3.jpg[/IMG][/QUOTE]

Ile ta Pani chce za tego psiaka ?

Link to comment
Share on other sites

Jak nie stać Cię na psa bez rodowodu to weź jakiegoś ze schroniska!
Kupując psa bez rodowodu przyczyniasz się do czegoś takiego:
[URL]http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx[/URL]



Proszę, dozbieraj na rasowago psa!
A w schronisku masz takie same kundelki jak ten na zdjęciu. Jak zależy Ci na szczeniaku to takie też się znajdą :(

Link to comment
Share on other sites

chce za pieska 800zł w miocie było 4 pieski 1 suczka zostały jej tylko 2 pieski samczyk i suczka ;) przykro mi ze tamten piesek był nie odpowiednio odżywiany dlatego ta pani powiedziała ze moge isc z nim do weterynaza na wazenie itp. a co do schroniska to wiem o tym umnie w miescie tez jest schronisko. systematycznie umnie w szkole sa zbierane pieniądze na to schronisko. gdyby nie to ze chce pieska na wychowanie od szczeniaczka to nawet bym sie niewachał zeby jakiegos pieska z tamtąd wziąsc i tez nie popieram ludzi ktozy rozmnazaja pieski jak kroliki. Jak uwarzacie w jakim wieku suczka moze miec 3 miot ale zeby to było z przyzwoitoscią a nie co cieczke czekam na odpowiedzi ;)

Agata ja najnizsza cena pieska z rodowodem widziałem 1500zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']chce za pieska 800zł w miocie było 4 pieski 1 suczka zostały jej tylko 2 pieski samczyk i suczka ;) przykro mi ze tamten piesek był nie odpowiednio odżywiany dlatego ta pani powiedziała ze moge isc z nim do weterynaza na wazenie itp. a co do schroniska to wiem o tym umnie w miescie tez jest schronisko. systematycznie umnie w szkole sa zbierane pieniądze na to schronisko. gdyby nie to ze chce pieska na wychowanie od szczeniaczka to nawet bym sie niewachał zeby jakiegos pieska z tamtąd wziąsc i tez nie popieram ludzi ktozy rozmnazaja pieski jak kroliki. Jak uwarzacie w jakim wieku suczka moze miec 3 miot ale zeby to było z przyzwoitoscią a nie co cieczke czekam na odpowiedzi ;)

Agata ja najnizsza cena pieska z rodowodem widziałem 1500zł[/quote]


Ale w schroniskach są szczeniaki!
Suczka może mieć młode co 2 lata. Tak najlepiej dla niej. A po 6 roku życia już się nie rozmnaża. Pisze co słyszałam. Może głupoty gadam więc spytaj się innych.
Ja swojego Scoobiego z rodowodem kupiłam za 1400 zł.
Pamiętaj, że utrzymania psa też kosztuje. Odkadaj sobie co miesiąc to 200 zł i uzbierasz. Do tego dochodzi też opieka weterynaryjna. A co będzie jak piesek zachoruje i bedzie trzeba wydać dużo pieniędzy na jego leczenie? Wtedy też powiesz, że Cię nie stać?
Proszę, dozbieraj, kup sobie psa z rodowodem i spełnij swoje marzenia.
A jak masz zamiar wydać 800 zł za kundelka to weź go ze schroniska za darmo. Jak już pisałam szczeniaki też tam niestety są :(

Link to comment
Share on other sites

Ech.. mi już trochę brak słów na to.. Tyle osób tłumaczy, przekonuje a tu nic.. Ja wiem dokładnie, co on czuje. Chce psa już, od razu, jak najszybciej.. Ale im dłużej się na coś, czeka, tym większa radość, gdy już się to zdobędzie!

Piesek ładny, każdy szczeniaczek jest uroczy na swój sposób.. Tylko, żebyś za rok, dwa nie żałował, że nie poczekałeś tych paru miesięcy dłużej i nie uzbierałeś na YORKA, bo wyrośnie Ci jakiś piesek niekoniecznie go przypominający. Albo, co gorsza, żebyś nie żałował, że wydałeś 800 zł, a piesek umarł. Rodzina pozostanie w cierpieniu a pieska nie będzie..

Weterynarz może i powie , czy piesek rozwija się prawidłowo, ale jeśli ma jakieś ukryte wady, to nie ma mowy, aby Ci je wskazał. Swoją drogą, mama opowiadała mi historię, jak ktoś zaniósł mieszankę yorka i chihuahuy do weta, a on stwierdził, że owszem, jest to YORK! Tak więc nie wszystkim weterynarzom można ufać..

Link to comment
Share on other sites

no niewiem Dzis dzwonimy do tej pani i bedziemy sie o wszystko pytac potem mniej wiecej napisze wam czego sie dowiedzialem. w sumie ja bym mugl poczekac ale wiecie jak jest z pieniędzmi zawsze sie znajdzie jakis powod zeby je wydac... albo sie buty rowala albo cos :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']no niewiem Dzis dzwonimy do tej pani i bedziemy sie o wszystko pytac potem mniej wiecej napisze wam czego sie dowiedzialem. w sumie ja bym mugl poczekac ale wiecie jak jest z pieniędzmi zawsze sie znajdzie jakis powod zeby je wydac... albo sie buty rowala albo cos :/[/QUOTE]

Moze i tak, ale teraz beda wakacje, nadrobisz :p

Link to comment
Share on other sites

Jak do ściany...
ILEŻ MOŻNA PROSIĆ?
Nie kupuj psa bez rodowodu! W ten sposób przyczyniasz się do cierpienia zwierząt. Mówisz "TAK!" rozmnażalniom i pseudohodowlom!
Po co kupujesz kundelka za 800 zł? W schronisku są takie same za darmo i możesz im pomóc!
Prosze nie mów, że są pieniądze i trzeba je na coś wydać. W ten sposób zaczynam wątpić, że masz 17 lat. Wydaje mi się, że rozmawiam z rozkapryszonym 10 latkiem, który chce mieć psa teraz i od zaraz i nic do niego nie dociera.
Zostaw tą babę w spokoju. Nie dzwoń do niej i nie przyczyniaj się do bezsensownej produkcji psów!

Przepraszam, ale mi już nerwy puszczają.

:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia']Jak to czytam to czuje ze to jest takze do mnie :( bo moj misiu jest z pseudohodowli :( ale jak ja bym go niewziela to mogl by skonczyc w schronisku :([/quote]

Yorki to taka populrna rasa, że w schronisku nie kończą. Kanapowce i tyle. Takiego psa nikt nie odda do schroniska. Jak się piesek znudzi to jest sprzedawany albo po kosmicznej cenie, albo jako super okazja. Zawsze znajdzie się głupi co kupi.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, z jednej strony chcemy pomagać psiakom z pseudohodowli, ale z drugiej aby wreszcie im zaprzestać trzebaby "poświęcić" część tych psów. Prawdopodobnie w schronisku (bo oczywiście o takie poświęcenie mi chodzi) napewno szybko znalazłyby domki - bo w typie rasy - ale za to ZA DARMO.
Jak brzmi "sprzedać kundla"?! Przecież to kpina, nie można w czymś takim brać udziału.

Inną sprawą są naprawde potrzebujące suki używane tylko do rozrodu, które czasami trzeba odkupić, żeby ratować im życie.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale u mnie to poprostu było tak że miałam mieć pieska z hodowli ale jak zobaczyłam Misia to sie w nim zakochałam na amen :loveu: czy ty byś zamieniła Scoobiego na jakiegoś innego pieska? :D Chyba nie.
Ale to prawda ja poprostu niezdawałam sobie sprawy co to rdwd i gdybym teraz miała dokupić Misiowi kolege to był by on z rdwdem. :D Ale czasu nie cofne, a nawet niechce cofnąć. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia']No tak, ale u mnie to poprostu było tak że miałam mieć pieska z hodowli ale jak zobaczyłam Misia to sie w nim zakochałam na amen :loveu: czy ty byś zamieniła Scoobiego na jakiegoś innego pieska? :D Chyba nie.
Ale to prawda ja poprostu [B]niezdawałam sobie sprawy co to rdwd i gdybym teraz miała dokupić Misiowi kolege to był by on z rdwdem[/B]. :D Ale czasu nie cofne, a nawet niechce cofnąć. :D[/quote]
I oto właśnie chodzi. To jest najważniejsze, że już wiesz jak jest, że nie kupiłabyś drugiego psa "z kartonu".
Ja osobiście nie mam pretensji do osób, które już jakiś czas temu, z niewiedzy kupiły psa z pseudohodowli.
Oczywiście, zawsze przed zakupem czy adopcją psa powinno się jak najwięcej surfować w internecie, czytać książki, czasopisma, rozmawiać z doświadczonymi. Ale pomimo tego, rozumiem, że ktoś może nie trafił na dgm czy inne forum, nie miał okazji porozmawiać z prawdziwym hodowcą i zmienić zdanie. Dlatego z mojej strony - zero pretensji. Uznaję niewiedzę za wytłumaczenie, pod warunkiem, że to z braku źródeł, braku możliwości zasięgnięcia porady. Mam wrażenie, że ten osobnik po prostu chciał aprobaty dla swojego pomysłu zakupu psa bez rodowodu, myślał może, że będziemy gratulować wyboru. A tutaj problem - prosił o radę i dostał zupełnie inną niż jej oczekiwał, w związku z czym i tak zrobi co chce. Po co więc prosić o pomoc? J
eżeli już tutaj ktoś pyta, tyle razy mu się odpowiada, chce mu się pomóc, a ten ktoś i tak dzwoni i dowiaduje się o psa z pseudohodowli, to nie mogę tego zrozumieć :angryy:
(sama jeszcze kilka lat temu pewnie kupiłabym psa za 300zł)

Link to comment
Share on other sites

NIE kupować te pieski z pierwszego odnośnika wystarczy się przyjrzeć są z co najmniej 2 miotów są bardzo "nierówne" w miotach rasowych nie ma takich wielkich rozbieżności co do wielkości szczeniąt a w tym wieku jaki widac na zdjęciu różnice się zacierają.
-to że piszą mama ze szczeniaczkami to nie znaczy że na zdjęciu jest akurat mamusia a te szczeniaki można położyć przecież do zdjęcia nawet z Labradorem
;)
-mi się przytrafił "wypadek " moja rodowodowa sunia sie puściła ale szczeniak jest jeden i dam go mojej mamusi bo mi wstyd.A z szacunku do ludzi nie będę kitu nikomu wciskać. następnym razem będe uważała na jej zabawy z każdym osobnikiem
ps. badanie wykazało poziom progesteronu normalny! vale zachowanie znajomego psa budziło mój niepokój jak widać słusznie tzw. cieczka utajona! pierwszy raz się zetknęłam... ale reasumując
:mad:nie kupować i już

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus'][URL]http://www.allegro.pl/item201787092_york_yorki_yoreczki_goraco_polecam_.html[/URL]
Podoba mi sie ten piesek Na dole Zdjecie po Lewej Piesek po Prawej z Jezyczkiem ;) i jak cos na co mam uważac przy zakupie ;) tzn jak wyżej Ciemiączko i na co jeszcze ? :) z góry dziękuje za Odp ;)[/quote]
na co ? na pseudo hodowle... szkoda że nie trafiłam wcześniej na twój post, bo miałam namiar na piękny miot w Koninie, wiem że szły za 1200 sunie 1000 pieski. Ja po moją sunię jechałam do Warszawy, do M-7 zgodziła mi się sprzedac za 1500 z wywoławczej 2000 trzeba cierpliwie przeglądać internet i tyle, czsem się trafiają wartościowe oseski.Pisze po to żebyś wstydu uniknął chodzisz po ulicy z yorkiem który ma 8 kg, lub yorko -jamnikiem,:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...