Jump to content
Dogomania

Czy Warto Zakupic


Rorinus

Recommended Posts

moj piesek sie czasem drapie... Chcialbym go wykąpac ale niewiem czy moge, wody sie nie boji ;) przynajmniej tyle fajnie wyskakuje z wanny bo mnie widzi i chce sie bawic :) ale jak wejde do wanny to mysle ze uznałby kompiel jako dobrą zabawe ;) Moja siostra na urodziny dostała ksiązke o Yorkshire Terrier i tam mam wszystko napisane jak kąpac jak pielęgnowac i szkolic Yorki :) jak myslicie moge wykąpac Chirona ? :) czekam na wasze sugestie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i pojawil sie pierwszy powarzny problem :/ ubeiram pieskowi szelki na spacer ubieram zakładam smycz otwieram drzwi a piesek zrobil juz siusiu na korytarzu poprostu moj pies robi siusiu albo jak wie ze zaraz idzie na spacer albojak wroci ze spaceru :/ potrafie z nim chodzic 2h po podworku i przez 105 minut piszczy i ciagnie mnie do domu a nic nie zrobi... wroci do domu i odrazu robi komplet ;/ niemam warunkow zeby wiciągnąc go na dwor na cały dzien bo mieszkam w miescie a nawet jesli proboje to po 5-15 minutach piesek zaczyna szczekac piszczec skakac szarpac sie i jedyny kierunek w jaki moge go zaprowadzic bez urzycia siły to dom :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']a który York nie wchodzi na łózko i nie budzi lizaniem:lol:[/quote]

[quote name='koregra']Mój :razz: bo jest za mała i nie wskoczy:evil_lol:[/quote]

I mój:eviltong: Ma swoje wyrko i jedynie rano pozwalam mu oprzeć się łapkami i przywitać.

[quote name='Rorinus']i pojawil sie pierwszy powarzny problem :/ [B]ubeiram pieskowi szelki na spacer ubieram zakładam smycz otwieram drzwi a piesek zrobil juz siusiu na korytarzu [/B]poprostu moj pies robi siusiu albo jak wie ze zaraz idzie na spacer albojak wroci ze spaceru :/ potrafie z nim chodzic 2h po podworku i przez 105 minut piszczy i ciagnie mnie do domu a nic nie zrobi... wroci do domu i odrazu robi komplet ;/ niemam warunkow zeby wiciągnąc go na dwor na cały dzien bo mieszkam w miescie a nawet jesli proboje to po 5-15 minutach piesek zaczyna szczekac piszczec skakac szarpac sie [B]i jedyny kierunek w jaki moge go zaprowadzic bez urzycia siły to dom [/B]:/[/quote]

Dobrym sposobem jest trzymanie psa na rękach podczas ubierania i wychodzenia na spacer. Np. budzisz się rano bierzesz psa na ręce, albo któryś z domowników i się ubieracie. Potem wychodzicie na dwór i stawiasz psa na trawie.
To zapobiegnie załatwianiu się w domu przed spacerem.

Co do szybkiego powrotu do domu to to jest normalne. Każdy szczeniak to przechodzi. Wyobraź sobie siebie w takiej sytuacji. Jesteś mały, a wokół pełno nieznanych dźwięków i wielkich obiektów. Wiadomo, że trzeba jak najszybciej wrócić do znanego miejsca, w którym czujesz sie bezpiecznie:eviltong: Niedługo polubi spacery i nie będzie chciał wracać do domu.

Powiedz na co załatwia się pies w domu? Ma gazetę?

No i najważniejsze za każdym razem nagradzaj psa

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=60022"]Tutaj[/URL] w dziale szczenięta znajdziesz coś o nauce czystości;)

Link to comment
Share on other sites

To pozostaje Tobie tylko cierpliwość i nagrody. Ustal sobie plan dnia, np.:

7:00 - wyprowadzanie
7:30 - karmienie, wyprowadzanie
11:30 - karmienie, wyprowadzanie
15:30 - karmienie, wyprowadzanie
19:30 - karmienie, wyprowadzanie
23:00 - wyprowadzanie

Kiedy mały załatwi się w domu mów "FE!!", a kiedy załatwi się na dworze chwal go i nagródź smakołykiem. Niech zacznie odróżniać czego od niego oczekujesz. To zajmie trochę czasu, ale w końcu zrozumie:)

Link to comment
Share on other sites

zadny :/ tymbardziej ze jak piesek juz 2 kupki zrobil i potem sikną w domu na dywan a moj przewielebny ojciec dał mu mięsko za nic i piesek widzocznie pomyslal ze to nagroda za siusianie w domu :/ no coz wychodze z nim okolo 6 razy dziennie ale niema pogody zeby wyjsc z nim na dlugo :/ bo ciągle Pada :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']zadny :/ tymbardziej ze jak piesek juz 2 kupki zrobil i potem sikną w domu na dywan a moj przewielebny ojciec dał mu mięsko za nic i piesek widzocznie pomyslal ze to nagroda za siusianie w domu :/ no coz wychodze z nim okolo 6 razy dziennie ale niema pogody zeby wyjsc z nim na dlugo :/ bo ciągle Pada :/[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a na co mały był uczony siusiania u hodowcy (gazeta, podkład) ???[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Rorinus, ja myślę, że podanie mięska ma tutaj niewielkie znaczenie. Jeżeli psiak podsikuje Tobie dywany, to musisz liczyć się z faktem, że zapach jaki zostawiają siuśki jest dość trwały. Nawet po miejscowym zapraniu psiak i tak go wyczuje i następnym razem wysika się w to samo miejsce albo gdzieś obok. Tak już jest. Oczywiście nie można dać się zwariować i na przykład pozwijać dywany. Ja ze swoim Tupkiem wychodziłam co 15 min. Większość czasu spędzał w pokoju gdzie nie było dywanu i wszelkie wpadki natychmiast były usuwane a miejsce dokładnie czyszczone z użyciem nawet spryskiwacza do szyb. Po tygodniu miałam problem z głowy, zdarzały się wpadki ale bardzo sporadycznie. Myślę, że Twój psiak potrzebuje trochę więcej czasu. Zobaczysz, że za jakiś czas będziesz się śmiać z obecnych problemów. Głowa do góry. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Twój psiak nie kojaży dworu z załatwianiem się i tyle! swoje psy konsekwentnie i w krótkim czasie nauczyłam w następujący sposób:
jak dzieci tzn jak się obudzi to pierwszą rzecza którą zrobi jest siusiu! musisz obserwować byc gdzieś blisko, jak tylko wstanie to BEZ SŁOWA!! bo się "podnieci" i zesika... NA RĘCE I CHODU! i jak tylko sie wysika pochwalić ALE NIE BAWIĆ i do DOMKU i znwu i znowu prawdę mówiąc 2-3 dni to polecam klapki albo nie zdejmowac butów ja na 3 piętrze w bloku mieszkałam więc znam ten ból! a najgorsze to jak skojaży dworek z zabawą to stać można nawet i pół dnia i nic on po prostu nie wie za co tam stoi... moja Dobka tak miała udręka i to zimą :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a czy ktoś z Was słyszał o yorkach na umowę hodowlaną? Mam znajomą którą interesuje ta rasa, ale nie stać ją na zakup. Wiem ...zaraz powiecie żeby odkładała, ale faktycznie nie ma z czego. Zawsze miała psy rodowodowe/ale duże,niufki,buviera/- teraz wolałaby małego.
Umowy hodowlane stosuje się pewnie przy "mniej chodliwych" rasach, ..ale pytam Was jako znawców rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akrim']a czy ktoś z Was słyszał o yorkach na umowę hodowlaną? Mam znajomą którą interesuje ta rasa, ale nie stać ją na zakup. Wiem ...zaraz powiecie żeby odkładała, ale faktycznie nie ma z czego. Zawsze miała psy rodowodowe/ale duże,niufki,buviera/- teraz wolałaby małego.
Umowy hodowlane stosuje się pewnie przy "mniej chodliwych" rasach, ..ale pytam Was jako znawców rasy.[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]istnieje taka możliwość [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]tylko takie procedury są stosowane wobec osób do których hodowca ma zaufanie :roll: [/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

zdaję sobie z tego sprawę. Ale i ja /mam podhalana/ i ona mamy znajomych wśród których nikt nie hoduje yorków. Gdyby ktoś słyszał że hodowca chciałby na taką umowę "sprzedać" suczkę to proszę o kontakt.Może znajdziemy wspólnych znajomych, którzy uwiarygodnią moją znajomą: np. ze związku Olsztyn,pewnego sędziego międzynarod.itp.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][FONT=Courier New][SIZE=3][COLOR=Magenta][URL="http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_bookmarks&Itemid=1&catid=1&lang=pl_PL"]tutaj[/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]są strony hodowców również wg. województw
także będzie łatwiej szukać ;)[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akrim']dzięki:loveu:[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]tylko niech twoja koleżanka zapamięta, [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]że jeżeli pójdzie do jakiejkolwiek hodowli [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a tam nie będzie jej coś odpowiadało ... [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]to niech pod żadnym pozorem nie bierze szczeniaka :shake:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...