Jump to content
Dogomania

Czy Warto Zakupic


Rorinus

Recommended Posts

[quote name='Rorinus']omg kolejny ... dobrze wiesz o co mi chodziło ale mimo wszystko musisz mnie wykpić nie ?[/quote]

Ja nie mam zamiaru nikogo wykpić. Nic przecież nie zrobiłeś, więc jaki miałabym cel?
Pisze tak, bo po prostu denerwuje mnie jak ktoś pisze "york miniaturka".

A o co Ci chodziło to tak nie za bardzo wiem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bBlue ma racje ...wiem ze juz jestes wyczulony bo wszyscy na poaczatek Cie zjechali...ale nie martw sie prawie kazdego nowego uczestnika sie tak wita najpierw sie go zjedzie a potem jest ok;)...wiec tak nie ma yorkow miniaturek tak jak ludzie sa mali i duzi tak z tymi psami.York to york jeden duzy inny mniejszy ale nie miniaturka:)...york ktory miesci sie we wzorcu moze miec maksymalna wage 3.2 kg.Moja wprawdzie ma 3.5 ale nie wazne:) A tak na powaznie jest tu osoba (tylko nie pamietam niku) ktora ma reodowodowego i wazy kolo 4 kg albo nawet ciut ponad.Z reguly suczki sa wieksze od psiakow chociaz nie ma reguly.

I jeszcze jedno nie zrazaj sie wypowwiedziami niektorych...my tu chcemy dobrze tylko niektorym no nie wychodzi i dzieki temu zamiast pomoc zrazaja ludzi i przez to albo niektorzy nie wiedza jak sie opiekowac psem albo robia to no zle bo opiekuja sie jak zwyczajnym psiakiem a ten jest no "ciut" bardziej wymagajacy. tez nie mialam wczesniej psa mialam kroliki i chomiki:D ale jakos zyje z psem i powiem ze Fibi ma sie super .


Wiec ludzie opanujcie sie kazdy w koncu ma 1 psa i wcale nie jest powiedziane ze ma zaczynac od kundla.Kazdego musicie tak mile witac??/ wystopujcie bo to jest chore co tu sie dzieje zamiast sluzytc rada i pomoca to warczycie jak stado psow i rzucacie sie na biedaka a przeciz nic nie zrobil ze co zapytal??to nie zbrodnia.A nie mowcie mi ze 17 latejk nie moze zajac sie psem bez przesady.

aha i o jakim wy 10kg worku mowicie przeciez to zarcie na rok conajmniej.Ja mojej kupuje 1.5 kg i ma na 3 miesi a na 2 napewno.Przeciez to nie pies z bulowatych ze pozera nie wiem pol kg dziennie tylko maly piesek znowu nie przesadzajcie z liczbami przeciez ile to moze zjesc.

Link to comment
Share on other sites

Nie, jednak nie dam rady.

Czy ktoś zauważy może wreszcie, że ja napisałam kolesiowi to co napisałam nie dlatego, że jest [B]nowy[/B], ale na podstawie wyrażanych tu przez niego myśli i poglądów?

Nadia, ja rozumiem, że chcesz się podczepić pod jego martyrologię, ale daj już spokój, bo bzdury gadasz i tyle.

Ja doskonale wiem na ile starcza worek karmy, naprawdę. Nie wiem tylko, czy on poinformował mamę, że trzeba będzie co parę miesięcy wyasygnować około 200 zł na samo tylko jedzenie. Przestań się może tak podniecać własną osobą, a zacznij czytać co tu się pisze, na pewno więcej na tym skorzystasz.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie podniecam o przepraszam...zauwaz ze Ty zamiast wytlumaczyc na spokojnie caly czas sie wszedzie rzucasz moze tez daj na luz. Jak Twoj fuzlak zjada 10kg w ciagu 3 miesiecy to ma apetyt ale ok..nie znam go ja sie wypowiadam na podstawie wlasnego doswiadczenia...

Owczarnio i mam prosbe przestan sie rzucac na mnie jak na gowniarza jakiegos. Warczysz jak nie wiem wszystko coi powiem to zle ... przeciez chlopaka tak zrazisz ze nie tylko pojdzie z forum ale zrobi co bedzie i chcial i nie dosc ze kupi psa z pseudo hodowli to nie bedzie wiedzial nawet jak go pilegnowac bo ja np przed kupnem wiele sie dowiedzialam wlasnie z forum ale wtedy tu panowala mila atmosfera i az milo bylo rozmawiac.A teraz kazdy na kazdego sie rzuca przekrzykuje...miejsza z blotem i wychodzi ze kilka osob to alfa i omegi a cala reszta forum to debile a nie daj boze jak jest roznica zdan wtedy to juz apokalipsa.

Zrozum poprostu ( wiem ze wiele razy tlumaczylas to samo ale on jest nowy nie wie co i jak nie trzeba tak po nim jezdzic bo nic nie osiagniesz a wrecz przeciwnie) bo gdyby na mnie ktos tak najechal to zrobilabym na zlosc i zrobila po swojemu.

Malo wie fakt porownuje pielegnacje psa do chomika fakt....ale mozna przeciez spokojnie prawda??ja sie nie chce klocic bo Cie szanuje jestes osoba od ktorej wiele sie dowiedzialam ale wtedy zrozum bylas inna nie rzucalas sie tak na kazdego z zebami to nie jest mile.

Mozna spokojnie wytlumaczyc ze wyprawka tyle i tyle kosztuje powiem ze moze dojsc praktycznie prawie do rownowartosci psa jesli chodzi o ceny pseudohodowli ale mozna to spokojnie powiedziec ze utzrymanie yorka jest kosztowne ze trzeba posiwcac mu wiele uwagi(ale tym sie akurat nie rozni od innych zwierzakow) glownie pielegnacja wlosa i no delikatnoscia bo no niestety nie poklepie sie tego psa tak jak np onka bo moze sie zlamac trzeba uwazac zeby go nie podeptac zeby nie wlazl gdziec bo to przeciez malenstwo..ale wszytko na spokojnie prosze przemysl to....ja nie mam ochoty sie klocic bo nie po to jest forum tylko zeby pomagac informowac doradzic a nie zmieszac z blotem i non stop krytykowac....bo nie wiem czy Ty chcialabys byc tak przywitana tu życzliwie jak on.

Aha i przykro mi z powodu Fuzlaka wlasnie przeczytalam co sie stalo..bardzo mi przykro ale trzymam mocno kciuki

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam się czuć, jakbym miała rozdwojenie jaźni.

Ja się rzucam?... Gdzie?!

I GDZIE napisałam, że Fuzlak zjada 10 kg karmy w 3 miesiące? Dziewczyno, opanuj się, bo to już nawet nie jest śmieszne.

Bez odbioru. Jak zjawi się mod, niech to wytnie, bo żenujące jest i tyle.

Link to comment
Share on other sites

a ja sie rzucam?? co ja robie ze jezdzisz po mnie jak nie wiem??
Przepraszam przyznaje musialam cos zle przeczytac napisalas ze 10 kg starcza na dlugo. Sorki...Owczarnio ja mowie o tonie Twoich wypowiedzi i to jeszcze do mnie jakbym nie wiem co powiedziala. Czym Cie tak urazilam ze tak naskoczylas co??

Ja mowie zebys byla spokojniejsza a ty dalej zeby wbijasz.....i nikt z taka agresja nie reaguje tylko Ty.Co ja napisalam... zeby sie nie zrazal ze tak na niego naskoczyli wszyscy( co to nikt z was nie zadawal glupich pytan wszyscy wszystko wiedzieli tak??)...napisalam prawde..powiedz mi co takim pisaniem osiagasz ze nie chcesz mu pomoc co?? Ok nikt nie zmusza do pomocy nie to nie ale po co czlowieka tak besztac??To forum po to jest przeciez zeby pomagac zeby pomagac osobom tak zielonym jak niejeden z nas sam byl kiedys .Ty tez tu szukalas na poczatku napewno pomocy porady nie wiedzialas wszystkiego odrazu i tak jak kazdy na pewno zadawalas glupie pytania na ktore byle dla niejednego oczywiste odpowiedzi( jesli tak nie bylo to przepraszam). Takim zachowaniem to sie wyploszy chlopaka i tyle i na dodatek on i tak sobie kupi psa czy sie to komus podoba czy nie.tylko lepiej zeby kupil i cos wiedzial na temat pielegnacji niz zeby uczyl sie metoda prob i bledow a cierpial na tym pies i co najwazniejsze zeby kupil psa z metryka.
To by bylo na tyle. szkoda ze sie tu tak zmienilo...tak bardzo ze juz niejedna osoba stad uciekla a przeciez forum to kopalnia wiedzy.Ale ja sie nie dziwie kazdy chce porozmawiac w milej atmosferze a nie z taka agresja a mnie sie dostaje co chwila i szczerze mowiac mam tego dosc.

Co tu ludzie przychodza teraz nerwy odreagowywac czy co??

Link to comment
Share on other sites

Po nikim nie jeżdżę ani na nikogo się nie rzucam. Nie wiem, jak jeszcze bardziej rzeczowo i konkretnie można komuś coś wytłumaczyć. Mam wrażenie, że kiedy braknie już argumentów, automatycznie włącza się niektórym osobom ta sama taśma... Jeżeli ja jestem według Ciebie agresywna, to chyba powinnaś się dogłębnie zastanowić nad kwestią znajomości znaczenia podstawowych słów w języku polskim. Sorry.

Piszę, co myślę i co wiem. A że nie słodzę? No przykro mi, taki mam charakter. Ale zdaje się nie o mizianie się po noskach tu chodzi, tylko o to żeby się czegoś dowiedzieć?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']
Osobiście nie znam yorka, któremu nie wypadałyby rzepki.
[/quote]
Owczarnio, wiem , bo słyszałam o tym ,że yorki jak i inne male rasy maja sklonnosci do wypadania rzepki, osobiscie znam jednego takiego yorka , ktory ma z tym problemy, ale znam dziesiatki yorkow ktore są zdrowe i maja juz po 6-7 lat.

Prosze przestancie na siłe uswiadamiac tego młodzieńca, bo nic dobrego z tego nie wyniesie. Chce kupic yorka , to go kupi.Nie przestraszy go koszt utrzymania , szampony za 150 zl. Bo jak wszyscy wiemy nie jest to duzy koszt a szampony rownie dobre mozna kupic duzo tansze, wczesniej podawałam link.
Najwazniejsze jest , zeby piesek miał dobrze , zeby był kochany i zadbany, a w tym mozemy udzielic chlopakowi wskazowek.

Widzialam , ze dziewczyny podaly sporo dobrych linkow , do bardzo tanich , ale ladnych szczeniaczkow, moze przemyśl i pojedz po tego pieska , na prawde warto . Pieska kupuje sie raz na kilkanascie lat i warto zadać sobie trudu i pojechac po zadbanego,zdrowego szczeniaczka.
Jezeli znajdziesz blizej rowie ladnego pieseczka , to kup blizej. Wcale nie znaczy , ze piesek przywieziony z daleka jest ladniejszy i zdrowszy.
Powodzenia ,

Link to comment
Share on other sites

a propo informuje moją mame o wystkim co się dowieduje ona juz wie ile kosztuje worek karmy ;) czyli 10kg karmy za 200zł starcza na dłuzej niz 3 miesiace ? a jakie smakołyki dajecie pieską ? :) bo jak juz kiedys kupie tego szczeniaczka to chcialbym go przyzwyczajac i nauczyc paru sztuczek a słyszałem ze najlepiej uczyc pieska metodą nagród i gdy jest jeszcze malutki ( przysłowie Starego psa nie nauczysz nowych sztuczek) :) i nie kłuccie sie juz ;) jak ma na forum panowac miła atmosfera to trzeba zacząc juz dzis nie ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']a propo informuje moją mame o wystkim co się dowieduje ona juz wie ile kosztuje worek karmy ;) czyli 10kg karmy za 200zł starcza na dłuzej niz 3 miesiace ? a jakie smakołyki dajecie pieską ? :) bo jak juz kiedys kupie tego szczeniaczka to chcialbym go przyzwyczajac i nauczyc paru sztuczek a słyszałem ze najlepiej uczyc pieska metodą nagród i gdy jest jeszcze malutki ( przysłowie Starego psa nie nauczysz nowych sztuczek) :) i nie kłuccie sie juz ;) jak ma na forum panowac miła atmosfera to trzeba zacząc juz dzis nie ? :)[/quote]

Tak racja:mad::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Yoreczki są bardzo pojętnymi pieskami.Smakołyczki , sa indywidualnie dla kazdego inne. Czesto forma nauka podczas zabawy w zupelnosci wystarcza, smakołyki bardzo rozpraszaja te male lakomczuszki. moje pieski wtedy nie mylsa o nauce tylko o tym co ja tam mam dla nich:evil_lol:
Najwazniesze jak piesek jest malenki, mlodziutki , zebys zadbal o dobra karme , polecam royal Canin Starter a pozniej Junior.

Link to comment
Share on other sites

Ja mojej daje kosteczki Gimbornu uwielbia je ale skubaniec maly tak sie wycpanil ze widzi jak biore klikera i smakolyki tak sie cieszy ze wykonuje wszytko sama po kolei myslac zeby przypadkiem o czyms nie zapomniec zeby tylko zdobyc smakolyk.Jest rozbrajajaca.Ja nie powiem jeszcze komendy a ta juz siedzi lezy prosi..daje lapke 1 i 2 normalnie jest rozbrajajaca w tym:) uwielbia kule smakule(pileczka do ktorej wrzuca sie smakolyki) jest to zabawa na dlluuugi czas a ja mam w koncu chwilke dla siebie:)

Rorinus swoja droga nie znalam wczesniej chlopaka w Twoim wieku ktory chcialby yorka i lubil ta razem dla mojego coz nie jest to ulubiona rasa...niby go nie lubi ale juz go podgladnelam gdy byl sam w pokoju jak ja mizial i w ogole a jak weszlam to pies byl be:D ja nie rozumiem facetow czego tu sie wstydzic???:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj, Rorinus! Miło że zdecydowałeś się na taką super rasę, jaką są yorki. Czytając Twoje wypowiedzi od razu przypomniało mi się, jak ja sama szukałam yorka jakiś rok temu. Też patrzyłam na to, żeby było tanio i blisko. I teraz z perspektywy czasu uwierz mi, że to złe podejście. Dodatkowo rodzice mi bez przerwy gadali, że po co mi rodowód, że to tylko papier, że york to york - nie musi mieć papierka. Ale w końcu po tym, jak poczytałam trochę to forum, zrozumiałam, że jednak warto dołożyć trochę kasy i mieć prawdziwego zdrowego pieska. Nawet rodzice diametralnie zmienili swoje poglądy. Teraz, gdy idziemy z naszym Maxem ulicą, a widzą jakiegoś "yorka", po którym widać, że nie jest to prawdziwy york, lecz jakiś mix, to wprost pękają z dumy ;) Ale oczywiście nie to jest najważniejsze. Nie chcę Cie tu siłą namawiać do kupna yorka z rodowodem, bo w końcu to pieniądze Twoich rodziców i wydacie je na co chcecie. Proszę tylko o to, abyście naprawdę porządnie to przemyśleli - tylko i wyłącznie dla własnego dobra. Mnie też trochę przerażały ceny rzędu 2000 zł, ale udało mi się znaleźć śliczne szczeniaczki za 1700 zł, a utargowaliśmy nawet do 1550 :) I to w mieście, w którym mieszkam! Nie była to jakaś wielka hodowla, po prostu pan miał rodowodową suczkę, którą pokrył rodowodowym pieskiem no i urodziły się im piękne szczeniaki :) Ciebie również namawiam do poszukania ofert w swoich okolicach. Nie szukaj koniecznie przez internet.. może chociażby w przychodniach weterynaryjnych? Tam też często wiszą ogłoszenia.
A jeśli chodzi o jedzonko. Owszem, jest dość drogie w porównaniu do tych zwykłych karm. Ja osobiście płacę 19 zł za kilogram. I kupuję po kilogramie. Wprawdzie muszę częsciej biegać do sklepu, ale nie muszę za to wydawać tyle kasy za jednym razem no i nie mam problemu z przechowywaniem :)
Tak więc nie zniechęcaj się. Na wszystko jest rozwiązanie - życzę samych udanych wyborów i znalezienia idealnego psiaka! A póki co to czytaj jak najwięcej na temat rasy - im więcej wiesz, tym słuszniejsze decyzję będziesz podejmować! Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']Rorinus swoja droga nie znalam wczesniej chlopaka w Twoim wieku ktory chcialby yorka i lubil ta razem dla mojego coz nie jest to ulubiona rasa...niby go nie lubi ale juz go podgladnelam gdy byl sam w pokoju jak ja mizial i w ogole a jak weszlam to pies byl be:D ja nie rozumiem facetow czego tu sie wstydzic???:)[/QUOTE]

Ja mam kuzyna w jego wieku, również ma 17 lat i za nic nie chciałby yorka, bo mówi, że to "pies dla bab". On by wolał jakiegoś bardziej "męskiego" ;)

Za to mój chłopak, może z racji tego, że już trochę starszy i wyrósł z wieku, gdy wszystko jest obciachem :eviltong:, nie ukrywa swoich uczuć do Maxa - wręcz przeciwnie - ciągle go przytula, bawi się z nim i nikt, tak jak on nie potrafi Maxa drapać za uszkiem :) Jak ja próbuje, to się odwraca, musi on go drapać i już :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']
Rorinus swoja droga nie znalam wczesniej chlopaka w Twoim wieku ktory chcialby yorka i lubil ta razem dla mojego coz nie jest to ulubiona rasa...niby go nie lubi ale juz go podgladnelam gdy byl sam w pokoju jak ja mizial i w ogole a jak weszlam to pies byl be:D ja nie rozumiem facetow czego tu sie wstydzic???:)[/quote]

hehe no coż nie jestem normalnym chłopakiem ;) ale gayem tez nie ;) xP Lubie dziewczyny ;) a takie pieski są poprostu fajne :) a ja wole miec fajnego pieska niz jakiegos Pitbulla lub Dobermana czy jak to sie tam pisze ;) wole małe i kudłate od wielkich i groźnych ^^ a pozatym dziewczyny lubia yorki ^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']hehe no coż nie jestem normalnym chłopakiem ;) ale gayem tez nie ;) xP Lubie dziewczyny ;) a takie pieski są poprostu fajne :) a ja wole miec fajnego pieska niz jakiegos Pitbulla lub Dobermana czy jak to sie tam pisze ;) wole małe i kudłate od wielkich i groźnych ^^ [B]a pozatym dziewczyny lubia yorki[/B] ^^[/quote]

Haha..to trzeba było tak od razu:evil_lol: Już wszystko wiadomo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...