Jump to content
Dogomania

CEJLON - nic nie ma, psi staruszek ledwo chodzący...pomóż !!!


Doda_

Recommended Posts

Bardzo ładny tekst i fotki, szczególnie te z małym piesiem :)

 

ten mały piesio to Zuzia ślepa starowinka, przyjaciółka Cejlonka  , niestety już za TM , która została wyciągnięta ze schroniska na Paluchu w W-wie, jedna z moich deklarowiczek , którą miałam okazję poznać osobiście jeszcze w schronisku ,Zuzia  była całe życie gdzieś przy rodzinie a na starość wyrzucona jak stary kapeć ,ale  ostatnie miesiące życia spędziła u Kikou kochana i szczęśliwa ,

płakać mi się chcę jak o niej pomyślę i o tym jak została potraktowana przez człowieka ale takich historii jest nazbyt wiele , niestety...nie wszystkim bidulinkom uda się pomóc , zapewniając im chociaż ostatni etap życia szczęśliwy , wyć się chce

Link to comment
Share on other sites

Cejlonek się trzyma ale tej wiosny badzo się postarzał, podnosi się z większym trudem niż na poczatku, gorzej chodzi i niechętnie kłapouszek, apetyt ma ciągle dobry ale kiepsko przyswaja mimo że cały czas bierze enzymy trzustkowe do jedzonka.. jest juznaprawdę biedniusi i stareńki... nadal niezwykle pogodny i łagodny... 

Pani wet mówi że przydałoby się jeszcze ściślejszą dietkę wprowadzić... bo ja wprawdzie bardzo chudo moim starszakom gotuję i często dodaję im  intestinala trzustkowego http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/rinti_canine/469889(przy karmieniu wyłącznie tą karmą dużego psiaka worek starcza na ok.miesiąc - 35 dni)

ale nie mam go na tyle żeby duże chłopaki mogły wyłącznie tego intestinala jeść, a akurat wszystkie 3 moje duże starszaki mają już trzustki i/lub wątróbki "na agrafce"przydałoby się kupić Cejlonkowi dodatkowy worek i Hmb żeby dalej nie tracił masy mieśniowej nóżek..

Link to comment
Share on other sites

ten mały piesio to Zuzia ślepa starowinka, przyjaciółka Cejlonka  , niestety już za TM , która została wyciągnięta ze schroniska na Paluchu w W-wie, jedna z moich deklarowiczek , którą miałam okazję poznać osobiście jeszcze w schronisku ,Zuzia  była całe życie gdzieś przy rodzinie a na starość wyrzucona jak stary kapeć ,ale  ostatnie miesiące życia spędziła u Kikou kochana i szczęśliwa ,

płakać mi się chcę jak o niej pomyślę i o tym jak została potraktowana przez człowieka ale takich historii jest nazbyt wiele , niestety...nie wszystkim bidulinkom uda się pomóc , zapewniając im chociaż ostatni etap życia szczęśliwy , wyć się chce

Smutne. :(

A ja dziś przeczytalam coś takiego - też bardzo smutnego, gdzie pracownocy MOPS-u zmusilisamotną matke z trójką dzieci do oddania ich piesków.  http://kobieta.onet.pl/dziecko/starsze-dziecko/mops-damy-wieksze-mieszkanie-ale-oddacie-psy-do-schroniska/l08pj8

Pozwoliłam sobie wkleić u Cejlona bo Olesnica to też dolnośląskie 

Link to comment
Share on other sites

Smutne. :(

A ja dziś przeczytalam coś takiego - też bardzo smutnego, gdzie pracownocy MOPS-u zmusilisamotną matke z trójką dzieci do oddania ich piesków.  http://kobieta.onet.pl/dziecko/starsze-dziecko/mops-damy-wieksze-mieszkanie-ale-oddacie-psy-do-schroniska/l08pj8

Pozwoliłam sobie wkleić u Cejlona bo Olesnica to też dolnośląskie 

województwo obok, rodzina z 5 dzieci nie dostanie wyremontowanego mieszkania z c.o i łazienką (tak, dla tej rodziny to luksus, bo mieszkają w juz sprzedanym domu, który wynajmowali od b.właściciela), bo...ma psa! bo z psem moga dostać tylko ruderkę. To znaczy wyremontowane mogą jak obiecają trzymać psa na łańcuchu na podwórku, w mieszkaniu nie wolno, bo ok 4 letni pies może coś zniszczyć ( w sensie kafelki). Pies mikrus wielorasowy. Namawiam właścicielkę do nagłośnienia debilnego wymysłu urzędnika (jednego!) pana być i nie być w kwestii mieszkaniowej. 

Link to comment
Share on other sites

województwo obok, rodzina z 5 dzieci nie dostanie wyremontowanego mieszkania z c.o i łazienką (tak, dla tej rodziny to luksus, bo mieszkają w juz sprzedanym domu, który wynajmowali od b.właściciela), bo...ma psa! bo z psem moga dostać tylko ruderkę. To znaczy wyremontowane mogą jak obiecają trzymać psa na łańcuchu na podwórku, w mieszkaniu nie wolno, bo ok 4 letni pies może coś zniszczyć ( w sensie kafelki). Pies mikrus wielorasowy. Namawiam właścicielkę do nagłośnienia debilnego wymysłu urzędnika (jednego!) pana być i nie być w kwestii mieszkaniowej. 

Trzeba nagłaśniać takie przypadki, koniecznie.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, rozmawiałam z Kasią i Cejlonek niestety jest chory :(

 

wczoraj zasłabł i nie chciał jeść , dzisiaj jest po wizycie u lekarza :

 

Cejlonek ma ostrą infekcję i gorączkę , dostał antybiotyk na 5 dni i kroplówkę na 3 dni +leki przeciwzapalne , po lekach temperatura obniżyła się ,

okazało się , że w jądrze ma guzka, lekarz powiedział, iż  guzy takie bywają złośliwe i niestety dają bardzo szybko przerzuty, a ta infekcja to może być niestety zapowiedzią najgorszego ,

 

mam nadzieję, że Cejlonek pokona infekcję a wtedy trzeba będzie natychmiast sunąć guza , to jego jedyna szansa oby tylko nie miał przerzutów :(

 

nadchodzące dni będą trudne i rozstrzygną jakie będą rokowania

 

ufam, że wyjdzie z tego

 

 

wpłynęła stała od Cioci Mdk8 - 5 zł 25/06  ślicznie dziękuję w imieniu Cejlonka i od dorci2- 20zł

 

nie udało mi się z powodu zapchanych skrzynek wysłać nowego numeru konta do Cioć: Sziry, Koelki i Tofikowej i być może wpłaty od nich pójdą do Dody, Ciocia Bakusiowa się pomyliła i wpłaciła na stare konto Cejlonka, jak Doda wróci to napiszę do niej prośbę o rozliczenie (może już wtedy będzie wiadomo czyje deklaracje poszły do niej)

 

przelałam 29/06  200zł opłatę czerwcową za domek Cejlonka + 70,00 - za dzisiejszą wizytę u Weta ( fakturę Kikou wstawi później )

 

zaraz uzupełnię rozliczenie

 

trzymajcie Kochani kciuki za naszego cudnego Kłapouszka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...