Jump to content
Dogomania

Koks-dla miłośnikow madrych,duzych,czarnych,gładkowłosych psow.Po 5-ciu latach MA DOM


brazowa1

Recommended Posts

nie ma tak twardej stali ani człowieka jak brązowa :p

hyyyy

myślę, że z tymi truskawką to było tak, że koks żarł ją pierwszy raz w życiu i dlatego nastąpiła taka reakcja żołądkowo/jelitowa :loveu:

co do awanturnictwa - koks nie jest awanturnikiem takim ogólnie - on po prostu ma w sobie dużo z dobermena, a krew dobermańska wymieszana z inna daje właśnie takie dziwne efekty i widać w nim takie zachowania typowe dla innych dobermanów które znam..te psy są takie nadwrażliwe czasami na niektórych polach socjalnych i nieobliczalne. wiesz...jakby taki dialog:

mogę podejść?
tak, ale nie za blisko...czego chcesz?
przywitać się?kto ty?
podchodzisz za blisko..
nie no co ty... czuje po zapachu żeś....
za blisko!
ZA BLISKO!!!!
wark z głębin gardzieli atak
no stary , o co ci chodzi?!chciałem pogadać!!!!
nie gadam z tobą!
podszedłeś dla mnie za blisko!!!!

poza tym równo z zapadnięciem zmroku koks jest na mega spince i czujce
po prostu nocny łowca
kiedyś byłam z nim do późna na działce, był rozluźniony , baraszkował sobie cieszył się...słońce zaszło - musiałam go wziąść do siebie i trzymać jak leżał i czułam że cały jest napięty do granic możliwości i czujka mega, nastawione uszy itd...spuszczanie go wtedy ze smyczy byłoby bardzo bardzo głupim posunięciem

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 911
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak piszesz,ze ciarki ida po plecach;wieczor,zachodzace słońce i pies-łowca ze swoja pania...
Ojej,jaki on jest piekny.Powiem Ci,ze juz wiem,co mnie w Koksie urzekło.On jest wcieleniem,mojego poprzedniego psa-Smagnera.Gdy czytam,jak piszesz o Koksie,to ja to samo moglabym napisac o Smagnerze.

Link to comment
Share on other sites

no coś ty!
a mas zjekieś foty smagnera albo anegdotki o nim? ja sobie łąsnie czytam o dobermanach -wysoki stopień wrażliwości nerwowej oraz potrzeba silniejszej więzi z właścicielem..silnie zakorzenione poczucie winy i pokory ( o tak, skruchę okazuje na maxa) i bardzo dobrze/intuicyjnie potrafi rozróżnić dobro i zło w swoim zachowaniu...no i zrównoważony, silny charakter - cały koks. no i ma poczucie humory, bywa ze jest takim domowym trefnisiem...a teraz lula..deszcz pada, zmókł na spacerze, a za woda nie przepada...:)
no i dobermany muszą się wybiegać i to widać po koksie-tez tego bardzo potrzebuje...więc lata za piłeczką że ho ho...kłusuje za nią jak koń :)

Link to comment
Share on other sites

Anegdotka o Smagnerze? oj,zebraloby sie tego kupa.Z reguły anegdoty o nim sa malo smieszne.Chociazby ta,jak zamordowal wiewiorke,ktora sama mu pokazałam.Zawsze mu pokazywalam wiewiorki w lesie,bo tak ladnie biegal od drzewa do drzewa,podeksycowany.Po tym zdarzeniu-przestalam.

Nikomu o tym nie powiedzialam,tylko zylam w wielkim strachu przez dwa tygodnie,ze wiewiorka byla wsciekła.

pomijając mordercze instynkty wobec zyjatek i innych ludzi (tzn ludzi ignorowal z wyjatkiem tych,ktorzy cos ode mnie chcieli,niekoniecznie w złych zamiarach),to pies byl o niezwyklej inteligencji,niesamowicie przywiazany,gotow poświecić zycie za przewodnika.

Jeze,gdy chwycił w pysk,trzymal godzinami,a ja warowalam przy nim,aż zechce poprawic chwyt-wtedy mialam szanse na poderwanie psa do gory i odciagnięcie.

Pies czytajacy nastroje,wpatrujacy sie rozanielonym wzrokiem,dla ktorego jako nagroda wystarczylo zadowolenie przewodnika.Jezeli chcialam,aby byl dla kogos niemily-wystarczylo pomyslec.

Do tej pory,cześć ludzi,ma dystans do sagi,bo znali Smagnera i troche czasu potrwalo,aby sąsiedzi przekonali sie,ze ten pies jest lagodny.

Hm.chyba jakiejś części ludzi zaszczepilam lęk przed czarnymi psami :roll:


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.

nooo-Koks to doberman.

Gabryjella,jak ja służe temu mojemu psu,to normalnie sama nie moge w to uwierzyc!

Link to comment
Share on other sites

Byl czarnym wyzłem niemieckim,jutro wkleje jego fotki,pięęęęękny pies.Marzylam o takim i pewnego dnia moja kuzynka,przyprowadzila psa moich marzeń.Pare lat wczesniej mielismy od niej ratlerke staruszke,a rok temu znowu szukalam domu dla jej psa-tez ratlerka (zapowiedzialam,ze to ostatni pies,jakim sie im zajmowalam)i tez starego.Coż.Lubiła brac ladne psy,a potem sie ich pozbywac.
Wyżeł wpierw byl u mysliwego,ktoremu sie nie sprawdził,on go oddal komuś,potem ten ktos komuś,potem znowu ktos,potem moja kuzynka,a potem my.W ciagu miesiaca pies zmienil 5 domow.Nie dlatego,ze byl niedobry,tylko dlatego,ze byl ruchliwy,chcial duzo spacerować i miec zajecie.Mial okolo 9 miesiecy-rok.
Nienawidzil innych samcow,ale cechowala go wysoka kurtuazja wobec dam,sukom wybaczal doslownie wszystko,nigdy nie odpowiadał nawet na suczy atak.

z naszego lasu żyje jeszcze z tamtych czasow pies Fabian i posokowiec Max oraz springer spaniel Simba...zawsze patrze na nie z wielkim sentymentem.

Link to comment
Share on other sites

to tak jak koksa ludzie wtedy oddali - podobny los/ wiek
i identycznie koks się zachowuje wobec suk..i identycznie wobec psów:)

no niesamowite podobieństwo

może koks jest reinkarnacją smagnera?

czekam na foty Smagnera z niecierpliwością!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

pomiedzy miotami brązowych wyzlow rodza sie tez czarne albo po prostu-po czarnych rodzicach.Co do wyszczekania spotkania za TM-wlasnie na to licze.Jezeli istnieje TM,to własnie po to,abym mogla spotkac swojego psa.

PS pająk wlazl mi za lozko i nie wiem,czy dzis bede spala :shake:

Link to comment
Share on other sites

oh brązowa ja mam prawdziwą arachnofobie, zajbiście ci współczuję!
( ale duże paskudzctwo ci wlazło czy małe?)
mi w tamtym tygodniu nie za duże weszło do buzi jak spałam..bo czasem oddycham przez usta
to jest trauma...
:smhair2::smhair2:

a potem wiecozrem łąziła po mnie szczypawka!!!!!!!!!!!!!!!!!

czekam z wypiekami na licu na foty Smagnera...wogóle super imię
jak mówię do koksa słowo "smagner" to przekryzwia łepek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabryjella']Widzisz Akucha dlatego nasze psy wyglądają jak wyglądają a Sagusia ma wcięcie i podkasany brzuch, ale też zasadnicza różnica jest w potrzebach naszych psów - wyżły stworzono po to, aby służyły człowiekowi a bulwy i asty po to, aby człowiek miał komu służyć. :diabloti: A koksowi też jakby boczki się zaokrągliły troszkę :cool3:[/QUOTE]


Gabi, ja cie uwielbiam!!!! :megagrin::megagrin::megagrin: Własnie tak!

One mają psy Baskervillów, to arystokracja.
Sagusia, Koks, Smagner - to prawdziwe psy. Ja mam jakieś groteskowe stworki. Do śmiechu i obsługi raczej...
Nabawiłam się kompleksów normalnie.

Fotka Smagnera gdzieś jest na dogo. Chyba na wątku Rudej/Sendusi...

Link to comment
Share on other sites

ale mu gra w tych slepiach,widzicie to?
wolny,piekny pies...

mialam ostatnio refleksje o kundlach z domieszka dobermaniej krwi.Jakies pięć sztuka pamietam mocno pomieszanych z dobkami psow,takich jak Koks,poł na poł.I za kazdym razem to byly niebezpieczne psy.Koks (mowimy o tym,co pokazywal w schronie) byl jakims wyjątkiem.

pamietacie pieska -Jamala,boks obok Koksa? mc dobka z owczarkiem,dawno nie widzialam czegos takiego,co ostatnio pokazał...:shake:

Link to comment
Share on other sites

kochani koksiu choruje od wczoraj
zainteresował sie kością wędzoną i to prawdopodobnie ona mu zaszkodziła - biegunka do samej wody, w nocy wymioty, brak snu, rozdrażnienie / nadwrażlwiość...juz bałam się najgorszego. wet powiedział jednak że to najprawdopodobniej zatrucie pokarmowe, bo koks nie gorączkuje. dostał antybiotyk i nospe - dwa zastrzyki , jutro idzie na kolejne, jak nie pomogą - kroplówka.
:placz:

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie wiesz,jak an te kosci pies zareguje...moja suka ma latwość rzygania,o tyle dobrze.
Ta dziwnosc moze sie brac stad,ze czesto psy,ktore boli brzuch odczuwaja ciagla potrzebe bycia na dworze.To tak jak u ludzi,gdy boli brzuch i sa wymioty,lubimy miec blisko ubikacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...