Jump to content
Dogomania

Kama już w DS! Powodzenia, kochana!


Bonsai

Recommended Posts

Kochani... chyba nie zbierzemy reszty niezbędnych deklaracji w dwa dni... Przez dwa tygodnie naprawdę się starałam, robiąc co w mojej mocy, wysyłając setki (teraz już blisko dwóch setek) PW.

Boję się wydać Kamę bez stałych deklaracji. Skoro teraz ciężko zebrać pieniądze, to co będzie później? 250 zł/m-c to niedużo, w porównaniu do innych miejsc. Kama jeszcze nie wyjechała, a już nie ma zainteresowania... A przecież czeka nas jeszcze kosztowne jej leczenie...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sara2011']Bonsai,zmien moze tytuł wątku na bardziej błagalny. Nie da się tego wątku przenieść na to forum główne a nie tylko na wielkopolskie? Wydaje mi się ze tam więcej ludzi zagląda.[/QUOTE]

Czy taki tytuł może być? :)

Napiszę do moda, by zrobił na ogólne, ale nie wiem kiedy to zmieni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara2011']Tytuł super. Niestety sytuacja Kamy nie jest tragiczna więc i małe zainteresowanie. Szkoda, to taka śliczna i młoda jeszcze sunia, po wyleczeniu ma szansę szybko znaleźć dom.[/QUOTE]

Też mi się tak wydaje. Bywają psy w gorszym stanie, wtedy jest większe zainteresowanie (choć często też tylko na początku). Kama nie ma tragicznej sytuacji, przynajmniej na pierwszy rzut oka, tylko "takie tam wyłysienia, coś z wątrobą". Ale w przytulisku nie wyzdrowieje, a chora domu nie znajdzie. No a tu czas działa na jej niekorzyść...

[quote name='rutta']A bez wyleczenia szanse ma praktycznie zerowe :(

Tymczasem wysyłamy dalej zaproszenia.
Bonsai wykonała tytaniczną pracę przy tym.[/QUOTE]

Wysyłamy dalej, dzięki!

Link to comment
Share on other sites

jestem na zaproszenie rutta. Deklaruję 10 zł co miesiąc póki co do końca roku. Poproszę nr konta
Ja bym próbowała wyciągnąć sunię niezależnie ile się uzbiera. Połowa kwoty to już nie jest tak mało, naprawdę. Dla mojego kochanego Rudego Misia, który odszedł ostatnio co miesiąc spływało z deklaracji ok 150 zł, a hotelik kosztował 400... Ratowałyśmy się bazarkami (może warto zrobić dla suni cegiełkowy na szybko?) i akcjami pozabazarkowymi najróżniejszymi. Może któraś ze "skarpet" mogłaby pomóc? Nam pomogła owczarkowa, bo Misiek był owczarkowaty, ale przyznam, że nie orientuję się w tym za bardzo.

Sunia ma wydarzenie na FB? Tam też można szukać środków i pomocy

Edited by Rubik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rubik']jestem na zaproszenie tutta. Deklaruję 10 zł co miesiąc póki co do końca roku. Poproszę nr konta
Ja bym próbowała wyciągnąć sunię niezależnie ile się uzbiera. Połowa kwoty to już nie jest tak mało, naprawdę. Dla mojego kochanego Rudego Misia, który odszedł ostatnio co miesiąc spływało z deklaracji ok 150 zł, a hotelik kosztował 400... Ratowałyśmy się bazarkami (może warto zrobić dla suni cegiełkowy na szybko?) i akcjami pozabazarkowymi najróżniejszymi. Może któraś ze "skarpet" mogłaby pomóc? Nam pomogła owczarkowa, bo Misiek był owczarkowaty, ale przyznam, że nie orientuję się w tym za bardzo.

Sunia ma wydarzenie na FB? Tam też można szukać środków i pomocy[/QUOTE]

Dziękuję!!! :) :)

Bazarek cegiełkowy sunia ma - link do niego jest w moim podpisie.

Boję się wydać psa bez większości deklaracji, bo poza płatnością za DT, dojdą nam pewnie niemałe koszty leczenia - po prostu możemy tego nie udźwignąć, a co wtedy zrobić z psem? Niech choćby 200 zł deklaracji się uzbiera...

Wydarzenie na fb stworzę, choć liczyłam na to, że tu uzbieram na deklaracje na PDT, a tam - na leczenie suni.

Nie znam niestety żadnej skarpety, która mogłaby pomóc Kamie. Sunia nie jedzie do BDT, więc baloniarki odpadają. Owczarkiem ona nie jest, więc owczarkowa też odpada. Jest jeszcze skarpeta dla staruszków - na szczęście Kama jest jeszcze całkiem młoda. Ale może o jakiejś skarpecie nie wiem, jeszcze poszukam, dzięki za pomysł. :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Rubik :) Bardzo dziękuję za przybycie i za deklarację!
Byłam na wątku Misia, aż ściska mnie za gardło jak wracam myślami do tego co się stało...

Kama jest odrobinę w typie bulla, jednak za mało, żeby przejęła ją Fundacja od bulli :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rutta']Witaj Rubik :) Bardzo dziękuję za przybycie i za deklarację!
Byłam na wątku Misia, aż ściska mnie za gardło jak wracam myślami do tego co się stało...

Kama jest odrobinę w typie bulla, jednak za mało, żeby przejęła ją Fundacja od bulli :([/QUOTE]

Misia ja wciąż nie mogę "przeboleć" :(

Sunię rzeczywiście ciężko "przyporządkować" do jakiejś rasy...
Skarpeta Talcott jest dla chorych staruszków, ale w uzasadnionych przypadkach wspomaga też młodsze psy.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/185536-Skarpeta-im-Talcott-szuka-odpowiedzialnego-skarbnika%21[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Czy Kama ma jechać PDT czy hoteliku? Niestety, trzymam się od dłuższego czasu zasady ,że nie pomagam psom w PDT.[/QUOTE]

PDT. Rozumiem, zdecydowanie też popieram BDT, ale dla Kamy nie widzę innej opcji. Próbowałam znaleźć dla niej BDT, obdzwoniłam znajomych i fundacje. Niestety mało kto podjąłby się opieki nad psem z problemami skórnymi, rozumiem, że na to trzeba mieć po prostu warunki.

A leczenie Kamy w przytulisku nie poskutkowało - też próbowaliśmy.

Pojawiła się Isiaczekk, która w sumie za opiekę nie chce wiele, bo 250 zł/m-c, ale ona dba już o wyżywienie suni. Dodatkowym kosztem z naszej strony są koszty leczenia. Hotelik byłby dużo droższy (jedyny, jaki by ją przyjął chciał 500 zł/m-c plus karma plus żywienie). Poza tym Isiaczekk jest z Warszawy, więc tu są większe szanse na dom stały, a i ja mogłabym Kamę odwiedzać.

Po prostu dla tego konkretnego psa nie znalazłam lepszego rozwiązania, a już ten problem głowę zaprząta mi od dawna.

Jednak rozumiem, jeśli jest to niezgodne z Twoimi poglądami, szanuję to, i nie mam urazy. :) Miło będzie, gdy chociaż zostaniesz służyć radą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Czy Kama ma jechać PDT czy hoteliku? Niestety, trzymam się od dłuższego czasu zasady ,że nie pomagam psom w PDT.[/QUOTE]

Rozumiem, że nie wspierasz PDT, natomiast sunia będzie potrzebować leczenia i tutaj Twoje wsparcie będzie na wagę złota :) Pomoc otrzymałaby bezpośrednio Kama.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rutta']Na pw otrzymałam od mudiczka deklarację stałej wpłaty 5 zł/mc. Dziękuję :loveu:[/QUOTE]
Już odnotowałam na pierwszej stronie. :) Dziękuję mudiczku!

[quote name='Rudzia-Bianca']Bonsai jestem, na razie zapiszę wątek .
Zrób koniecznie fb, nie ma co czekać .[/QUOTE]
Cześć Gosiu! Zaczęłam tworzyć kilka dni temu, ale czasu brakło na dokończenie. Zabieram się do tego. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Przydreptalam na wezwanie. Konkretnie bez achow i ochow - 50 zl stale. Jesli juz ktos sie nia zainteresowal, no to trzeba sprawe dalej ciagnac. Moze rzeczywiscie wyleczona znajdzie swojego "ludzia"[/QUOTE]

Teresaa118-jesteś kochana:loveu::loveu::loveu:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...