Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agamika'][URL]http://lodz.gumtree.pl/lodz/46/12203046.html[/URL]

z lodzi swinki do oddania

tu z warszawy

[URL="http://www.gumtree.pl/warszawa/45/12369745.html%5C"]http://www.gumtree.pl/warszawa/45/12369745.html\[/URL]

jedna swinka 10mczna Mimi
[/quote]

No więc tak... moja droga do świnek laboratoryjnych została zamknięta... Tzn. okazało się, że tu również tylko samczyki wchodzą w grę. Jeszcze nie wiem co to za lab. (i nie wiem czy się dowiem:angryy:, tak to jest jak się sprawy załatwia przez koleżankę kolegi kuzynki...).

No więc szukam prosiaczków. Samiczek. Niestety koniecznie gładkowłosych (walczę z mężem, ale nic z tego nie wychodzi ;)).

Nie wiecie czy te powyższe ogłoszenia są aktualne??
A może wiecie co to są za świnki z Łodzi?? Gładkie, jaka płeć??
Łódź nie tak daleko...

[B]Elurin[/B]... wiadomo już jaką płeć mają dzieci Balbinki?? (nie czytałam wszystkiego w wątku)
Może będą dwie samiczki...?? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aniuś']No więc tak... moja droga do świnek laboratoryjnych została zamknięta... Tzn. okazało się, że tu również tylko samczyki wchodzą w grę. Jeszcze nie wiem co to za lab. (i nie wiem czy się dowiem:angryy:, tak to jest jak się sprawy załatwia przez koleżankę kolegi kuzynki...).

No więc szukam prosiaczków. Samiczek. Niestety koniecznie gładkowłosych (walczę z mężem, ale nic z tego nie wychodzi ;)).

Nie wiecie czy te powyższe ogłoszenia są aktualne??
A może wiecie co to są za świnki z Łodzi?? Gładkie, jaka płeć??
Łódź nie tak daleko...

[B]Elurin[/B]... wiadomo już jaką płeć mają dzieci Balbinki?? (nie czytałam wszystkiego w wątku)
Może będą dwie samiczki...?? :)[/quote]

jak cos to moge pomoc z ta swinka z Lodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayia']jak cos to moge pomoc z ta swinka z Lodzi...[/quote]

A co to znaczy, że możesz pomóc z tą świnką z Łodzi?? Wiesz coś o nich?? Czy chodziło o transport??


Dzwoniłam dziś do Mimi z Warszawy. Już nieaktualne.

Znalazłam jeszcze jedno ogłoszenie. Ale też nie dla mnie. Rozmawiałam z dziewczyną na gadu. Ma do oddania dwie młodziutkie, dwumiesięczne świneczki - rozetki. Niestety (jak dla mnie) samczyki. Są do odbioru Zabrze Biskupice (woj. śląskie). Dziewczyna może podjechać nawet gdzieś niedaleko ze świnkami. Jej numer gadu : 7201347 (podaję za jej pozwoleniem)

Mam mieć zdjęcie świneczek. Wkleję później.

Link to comment
Share on other sites

Aniuś - jeszcze nie jestem pewien płci Balbiniątek...Wczoraj oglądałem Andzieja i znowu mam wrażenie, że to Andzia. Już głupi jestem:oops:
Na pewno jest w tym stadku jedna samiczka.
Nie poddawaj się...w końcu znajdziesz właściwe świnki...albo one Ciebie znajdą:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin'] jeszcze nie jestem pewien płci Balbiniątek...Wczoraj oglądałem Andzieja i znowu mam wrażenie, że to Andzia. Już głupi jestem:oops:
Na pewno jest w tym stadku jedna samiczka.
[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: nie wierzę ...
Prezesuniu..., jak bedzie miała młode to znaczy,że Andzia...Jak nie to Andziej...:diabloti:
Ale jak będziesz u weta-nie możesz zapytac o płec Andzieja?

Link to comment
Share on other sites

A może byś dał na forum zdjęcia... hmmm... spodów dzieci Balbinki :razz:

Może ktoś by powiedział co i ja z nimi...

Jedna dziewczyna to za mało (jak dla mnie), bo Bebebe była pierwsza...
Jak by były dwie - to ja jestem ta druga chętna... :)

Link to comment
Share on other sites

no co Ty!? Prezes Klubu Świnkowego ma pytać o płeć?;) A może to obojnak? To sa podobno dosć częste przypadki w przyrodzie!:)
Aniuś! Były świnki dziewczynki na allegro - pytałam o płeć- pan odpowiedział ze dziewczyny - wklejałam gdzieś link do tej aukcji na wątku.
A te rozetki sa przepiękne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Aniuś....
Nie poddawaj się...w końcu znajdziesz właściwe świnki...albo one Ciebie znajdą:evil_lol:[/quote]


Taaa... tylko to czekanie... :roll:
A najgorsze jest codzienne pytanie córki - "kiedy będą świnki??????"

W sumie to by pewnie już u mnie była jakaś prosinka - tyle, że czekałam na te z lab. od kuzynki i nie szukałam innych...
Eeeeeh...

Link to comment
Share on other sites

Aniuś - a ta świnka?:
[URL]http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?p=87945&sid=d474f65bad2d9afe9ce0bd7acfc491f8#87945[/URL]
u Evelin - super! Evelin to fajna świnkoosoba!!!:)
A to co sie stało z Felkiem jest po prostu niesamowite! Siedział u mnie taki przygaszony. W kontenrku - tez smutny - juz sie zaczynałam denerwować. No i wpuściłyśmy go dpo Gwidona i Bobika-Wolfiego. Ńie ten sam świniak. Biega! Kwiczy! Włazi na domek! Je. ZXabiera jedzenie innym. Zaczepia Wolfiego. Po prosu - zmiama kolosalna w zachowaniu świnki. I nikt mi teraz nie powie że świncedobrze jest samej jednej!

Link to comment
Share on other sites

Ekhem...Waldi, wpuszczaj natychmiast Antka do Mela!!!
Na poważnie - w sumie się nie dziwię, ludzie w samotności też nie wykazują większej aktywności...Cieszę się ogromnie, że Feluś jest w swoim żywiole...piąty żywioł - świnkowy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']Aniuś - a ta świnka?:
[URL]http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?p=87945&sid=d474f65bad2d9afe9ce0bd7acfc491f8#87945[/URL]
[/quote]
Aniuś, tutaj jest cała historia tej świnki z piaskownicy:
[url]http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=5854[/url]
A gdybyś jednak zdecydowała się na świnki z Zabrza, to za jakieś 2-3 tygodnie mogłabym je dowieźć do Warszawy.
Mam nadzieję, że do tego czasu Prezesunio zdąży się połapać :eviltong: ile ma balbinkowych dziewczyn, a ilu chłopaków :evil_lol:
Prezesie - jak oczko ?
Bounty - czemu sie nie odzywasz?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Przeciez myśmy wpuścili.Wczoraj.Efekt był taki,że do uciekającego i miotającego sie po klatce Antonia dołączył miotający się Mel.
Dzisiaj postawiliśmy obok siebie klatki.Antonio trochę zjadł.Waldek pojechał i kupił te ziarenka Megan.I pietruszkę kupił.I buraczka.Obaj są -każdy w swojej klatce-w domkach,ale ku naszej niesmiałej jeszcze radości-każdy z nich ćwierka.Antonio niesmiało.Mel donosnie.
Ela

Link to comment
Share on other sites

Jest taka teoria, żeby obie łączone świnki pogłaskać dłońmi spryskanymi, albo posmarowanymi dość intensywnie pachnącym kremem lub żelem - żeby miały ten sam zapach. Czują się bezpieczniej, jeśli ten drugi pachnie znajomo- tak samo.
Aha, no i najlepiej łączyć na neutralnym gruncie. A przed włożeniem do klatki wymyć ją dobrze, żeby pozbawić dotychczasowych zapachów. Wymyć też miseczkę, poidełko... i patrzeć.
Dopóki nie leje sie krew - nie interweniować. Gdyby tak sie stało - rozdzielić dłonią owinięta w ręcznik albo w rękawiczce - nigdy gołą.

Link to comment
Share on other sites

Mam już prosiaczka :loveu:

Poszłam dziś do sklepu zoologicznego koło mnie. Czasem są tam, na tablicy wieszane różne ogłoszenia. I dziś było - oddam w dobre ręce świnki... Zadzwoniłam i okazało się, że została ostatnia, dziewczynka, gładkowłosa...

Mąż po nią pojechał. Wrócił z godzinkę temu :).
Na razie prosinka jest przestraszona. Siedzi sobie ciuchutko...

Jest prześliczna. Prawie cała czarna, z brązowymi nalotami gdzieniegdzie... Młodziutka - ma około 2,5 miesiąca. Zdrowa (taką mam przynajmniej nadzieję). U właścicielki biegała, była bardzo żywa, piszczała...
Mieszkała w akwarium. U nas ma klatkę, więc dodatkowy stres pewnie przed nią...

To teraz szukam jeszcze towarzyszki dla Coli - bo takie imię dostała :).

Świnka z piaskownicy jest słodka (osobiście się w niej zakochałam), ale niestety nie jest gładkowłosa. Mąż o innej słyszeć nie chce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamika']super, a do klatki sie przyzwyczaji szybciutjko ;)[/quote]

Mam taką nadzieję... Na razie to się czuję jakby świnki w domu nie było ;). Nawet nie drgnie, nie odezwie się...

A u właścicielki krzyczała jak oszalała ;). Może głodna była...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...