Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

To ja może opiszę swoje obserwacje moich świnek.
Wyjeżdżałam nad morze na trzy dni. Coś trzeba było zrobić ze świniakami.
Dlatego 4 sztuki powęddrowały do Dragoniastej (za co jej dziękuję).
Wysłałam do niej Zyta i Zygmunta, oraz Stasia i Rysia.
Stasiu to mój ulubieniec, może dlatego, że w klatce jest największą sierotą i ofiarą, do wszystiego ostatni. Nie wiem ile ma lat, lae na pewno nie jest najmłodszy. Zawsze się nad nim litowałam patrząc, że w klatce nie ma nic do powiedzenia.
No i z czystym sumieniem go z Rysiem wysłalam. Rysiek, to 4 miesięczny merino, piękny świniczek. Myślałam, że się zgodzą.
A dziś po nie pojechałam, patrzę na Rysia,,,,,,,,,,a on ma wyskubane futro! :angryy:
Dragoniasta mówiła, że Stachu na nim ujeżdżał.! :angryy:
No i jak tu prosiakowi wierzyć?
Skąd ta zmiana charakteru?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bolek ze śmietnika umarł wczoraj na zapalenie płuc. No, i na starość. Gdyby był młodszy, dałby radę. Leczony pilnie, karmiony strzykawką, a teraz opłakiwany. Sunia państwa piszczy za przyjacielem i leży na miejscu klatki :shake:
[']

Link to comment
Share on other sites

Oj, nie przeczytałam wątków, tylko wrzuciłam zdjęcia, a tu takie smutki :(

Chłopaki czubią się, ale nic niebezpiecznego się chyba nie dzieje. Mają trochę problemy z uszami, smaruję im maścią. Gucio waży już dobrze ponad kilogram :crazyeye:, Gilbercik mniej, ok. 700 gram, bo ma wadę zgryzu. A tak to ok:)

Link to comment
Share on other sites

No tak, a najgorsze, że Gucio wciąż tyje... Nie mogę za bardzo dawać mniej jedzenia, bo Gilbercik będzie poszkodowany. A biegać chłopaki nie lubią. Byłam niedawno z nimi u weta i poza leczeniem uszu pani doktor była zachwycona:)

Link to comment
Share on other sites

speedy wciaz kaszle.. nie iwem co robic.. niby jest lepiej ale przychodzi czasem taki moment ze sie czyms "dusi" i zaczyna sie od nowa :placz: bardzo mi go szkoda jak to widze bo widze ze sie z tym meczy... :placz: ale sa momenty ze widac ze sie cieszy, piszczy skacze...
nie wiem co robic :shake: pomozcie!! :placz:

Link to comment
Share on other sites

ciezko bedzie zmienic lekarza, poniewaz nie znam zadnego innego od gryzoni.. a jak juz jest to jest 2 koniec Lodzi gdzie wogle nie mam polaczenia :shake:
myslalam aby zrobic mu RTG calego ciala, moze mu cos tkwi w przelyku i dlatego tak jest? :roll:
juz mnie glowa od myslenia boli co jeszcze moze byc nie tak, bo w plucach czysto jest podobno :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie to samo mi przyszło na myśl przed chwilą i napisałam do Ayi na GG. Może to od pyłu z siana albo wiórów. Mnie ostatnio strasznie w nosie kręci, kiedy zmieniam ściółkę albo daję świnkom siano. Jeśli to tylko samo pokasływanie bez innych objawów chorobowych, to może trzeba byłoby sprawdzić, czy Speedy nie poczułby się lepiej na kocyku albo pieluszce zamiast trocinek i z dużą ilością trawy zamiast siana, albo przynajmniej jakimś innym gatunkiem siana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimera']Dokładnie to samo mi przyszło na myśl przed chwilą i napisałam do Ayi na GG. Może to od pyłu z siana albo wiórów. Mnie ostatnio strasznie w nosie kręci, kiedy zmieniam ściółkę albo daję świnkom siano. Jeśli to tylko samo pokasływanie bez innych objawów chorobowych, to może trzeba byłoby sprawdzić, czy Speedy nie poczułby się lepiej na kocyku albo pieluszce zamiast trocinek i z dużą ilością trawy zamiast siana, albo przynajmniej jakimś innym gatunkiem siana.[/quote]

kupilam zwirek ze slomy zobaczymy jak na tym bedzie sie czul a sianko dam mu w pasniku :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...