Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na forum szczurzym jest osoba chetna, napisala:
[QUOTE]
Ryjek i Wloczykij... [IMG]http://forum.szczury.biz/images/smiles/serduszka.gif[/IMG]

Czy istnieje mozliwosc przetrzymania ich az do pazdziernika/listopada? Juz od jakiegos czasu planowalam wziac swiniaki dwa w tym czasie ale wczesniej nie moge. [IMG]http://forum.szczury.biz/images/smiles/icon_sad.gif[/IMG]

Normalnie si ezakochalam na zaboj!!! [IMG]http://forum.szczury.biz/images/smiles/icon12.gif[/IMG] [IMG]http://forum.szczury.biz/images/smiles/icon_mrgreen.gif[/IMG]
[/QUOTE]

Jej nick Olimpia, jest z warszawy ;)

Link to comment
Share on other sites

Z alloszczura to po raz ;) , a po dwa obecnie mam sesje, potem rzekomo wakacje podczas ktorych czekaja mnie praktyki i przeprowadzka mojego TZa do mnie, a od sierpnia nauka na kampanie wrzesniowa. :p Jednym slowem zachrzaniam jak maly samochodzik, a teraz w jednym pokoju mieszkam z 7 szczurami i srednim psem. :roll: Po prostu zarowno lokalowo (pod koniec czerwca wyprowadza sie wspollokatorka i bedzie drugi pokoj do dsypozycji ale trzeba bedzie wszystko "odswierzyc" i wprowadzic TZa) jak i czasowo nie moge teraz.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak - juz od kilku miesiecy rozwazalam kwestie swinek w domu. Co TZ na to powie to nie wiem,ale znajac go nie bedzie sie sprzeciwial bo mimo iz tego nie okazuje lubi zwierzeta,ale oczywiscie musze z nim o tym pogadac. :p Na 100% pewna nie jestem,ale kto jest. :roll: Rozwazalam kwestie swinek juz wczesniej wiec mam swoje przemyslenia na ten temat. ;) Oczywiscie wiem ze to dlugo i jezeli ktos by sie zglosil wczesniej to nie mialabym nic przeciwko (chyba... :loveu: ).

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem zupełnie nowa na tym forum. Mam nadzieję, że nic nie sknocę ;), poruszam się tu jeszcze jakby po omacku...

Dostałam od koleżanki namiary na to forum. Chciałabym też pomóc prosiaczkom.
Chcemy przygarnąć jedną świnkę/może dwie. Samiczki.
Jednak dopiero po wróceniu z wakacji tzn. w sierpniu lub wrześniu...

Jeśli jest potrzeba - mogę ze swojej strony dać jeszcze ogłoszenie w zaprzyjaźnionym zoologiku... Tylko dajcie znać.

Link to comment
Share on other sites

Witaj! Cieszę się, że ktoś jeszcze chce pomóc.
Samiczek na razie nie ma , ale utrzymuję stały kontakt z osoba wydającą świnki, więc dam znać. Szkoda, że w wakacje nie możesz...
Ogłoszenie zrobię jutro w dzień, podeślę Ci na maila. Dzięki za pomoc:Rose:
A czemu akurat samiczki? Chłopcy też są miziaści...
Martwię się, bo większość chętnych na świnki chce właśnie samiczki. A świnkofaceci są bardzo fajni, odważni, z charakterkiem, ale bez przesady. Mam czterech i uwielbiam ich towarzystwo. I nie biją się. A samiczkom też się zdarza.
Czy jest jakieś uzasadnienie wiekszego zainteresowania świnkodziewczynkami???

Link to comment
Share on other sites

W takim razie czekam na maila :).

Właściwie to będę mogła wziąść prosiaczka/ki w wakacje, ale najwcześniej na początku sierpnia. W lipcu wyjeżdżamy i nie chciałabym brać prosiaczka, i od razu go komuś podrzucać pod opiekę... A ze sobą nie damy rady go/ich wziąść...

Dlaczego wolałabym świnkodziewczynkę...?

Miałam już sporo świnek u siebie. Większość to prosiaczki, które się znudziły poprzednim właścicielom :roll: ...
Miałam świnki dziewczynki i chłopców, a dwa razy ich malutkie :).

Jakoś do dziewczynek bardziej jestem przekonana. Do chłopców szczęścia nie miałam :roll: . Poza tym świnkodziewczynki są delikatniejsze, mniejsze i... ładniej pachną...
Takie są moje obserwacje prowadzone przez lata... ;).

Ale może się mylę... Może ja trafiałam na TAKIE osobniki...

Link to comment
Share on other sites

Hehe, z rozmiarami świnkodziewczyn i świnkochłopców różnie bywa:lol: , świnka mojej TZ jest większa od mojego największego chłopca, a w sklepie, w którym kupowałem moich starszych chłopców była parka równej wielkości.
Z zapachem się zgadzam.
Mi zawsze pasowały bardziej zwierza z charakterem i własnym zdaniem, pewnie dlatego wolę chłopaków.

Dobrze, to czekamy, kiedy będziesz mogła wziąć świnki, napisz na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Bylam w sobote w komisie meblowym i widzialam tam duza klatke dla swinek morskich. Kosztowala chyba 80 zl. ( miala na pewno 1 m dlug. )
Wiec gdyby ktos chcial, moglabym przeslac. Nie wiem ile kosztuje nowa. Ta byla w doskonalym stanie z waposazeniem .
Moj maz sie nie zgodzi na swinke..... niestety. Przy 4 psach i kocie .... nie ma szans....:shake: . A klatka jest ..... szkoda :shake:

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, zuziaM...Ale może komuś klatka się przyda?
Słuchajcie, dzwonił do mnie przed chwilą wet, w tę sobotę będą kolejne prośki, 3 lub 4:shake: , płeć nieznana. Nie bardzo wiem, co zrobić... Spróbuję w razie czego wcisnąć na tymczas do mojej przychodni wet., ale czy się uda? Nadzieję mam, bo to Oaza, oni wzięli szczurki z interwencji, pamiętacie?
Cholera, za dużo świń, za mało domów...Nie czepiam sie nikogo, po prostu zły jestem tak ogólnie...

Link to comment
Share on other sites

A co do mnie ech ja nie mam nic do samczyków wręcz przeciwnie są tak samo kochaniutkie jak samiczki, ale muszę iść na ustępstwa z TZtem.
Z tym zapachem to nie tak do końca bo mój ostatni świnek wcale nie miał nie przyjemnogo zapachu ale wytłumaczcie to mojemu upartemu osłu(którym jest mój TZ), który wie najlepiej;/

Link to comment
Share on other sites

My tu na forum mamy lekki uraz w tej kwestii... Świnek Evelin, Wacio ['], jest niestety za TM, właśnie po kastracji...:-( Trzeba mieć szczęscie do weta.
Moi pachną świńsko, ale mi to nie przeszkadza. Wystarczy umyć podłogę po spacerze:lol: Najgorzej było zaraz po zestawieniu starych z młodymi, przez parę dni. Teraz już mało co pachnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...