Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

byłam z maluchem u lekarza i stwierdzono mu angine na tle alergicznym, to niekoniecznie musi być na świnioszki przed pojawieniem sie pokrzywki dałam mu czopek p/w gorączce paracetamol (może to uczulenie naparacetamol) w tym samym dniu jadł też czereśnie... ale niestety teraz niczego nie moge wykluczać :shake: jeśli gorączka do poniedziałku nie przejdzie to maluch będzie dostawał zastrzyki :placz: świnioszek narazie musi sie przeprowadzić na działke - bez obaw będzie mu tam bardzo dobrze, ma wielką jak na 1 świneczke klatke do biegania, codziennie świerze jedzonko, no i mlecze które tak uwielbia :evil_lol: jak tylko malec wyzdrowieje to zabieram go spowrotem, nie wiem jak Krzyś przeżyje rozłąke z ukochanym Leosiem :shake: on jest tak bardzo z nim zżyty... sam codziennie trawke mu zrywa, marchewke z lodówki kradnie, flipsy kukurydzianne wrzuca, co chwilke by go karmił i pieścił :placz: ale narazie niestety nie ma innego wyjścia :-(

Link to comment
Share on other sites

Pucka - DS dla 2 świń deklarowała Bona46. Wysłałem jej priv, ale dotąd nie odpowiedziała. Zostaje 3 świnków, dla których trzeba będzie szukać pilnie DS. W ostateczności ja mogę ich wziąć na tymczas, ale tu już na pewno trafię na ogromny opór rodziny. Dlatego to jest całkiem ostateczna ostateczność.
Takie to nie do końca odpowiedzialne, ale psy się wyciąga w podobnych sytuacjach, a świnki mniej kłopotliwe w końcu są...

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#ff0000]zrobilam aktualizacje:[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#ff0000]DS:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]bona_46 - 2 samiczki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Invictus hilaritas - 2 samiczki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Kitka20- 1-2 samiczki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]BoUnTy - 1-2 samiczki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Kapuszek - 1-2 samiczki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Razem: 7-9 świń (2 dowolne i 5-8 dziewczyn)[/COLOR][/B]

[B][COLOR=red]DT:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Pucka69 - 2?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]xxxx52 - do 5[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Apsa - 2-4 (Lothia przechowa proski do 22:00, oprocz soboty)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Razem - 9 do 11[/COLOR][/B]

[B][COLOR=red]Niepewne:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Palatina - 2? do DT[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]zuziaM - 1-2?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]znajoma Bounty - 1?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Isiak - 1-2?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]osoba z forum rękodzieła - 1-2?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Kitka20 - 1-2 samiczki?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Ania z Bytomia - 2 samiczki- niepewne[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Razem: 9 do 13[/COLOR][/B]

[COLOR=black]czy wskazane jest podawanie takiego lizaka swinkom ?[URL]http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=116_186_189&products_id=1885[/URL][/COLOR]

albo [URL]http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=116_186_189&products_id=5799[/URL]

[URL]http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=116_186_189&products_id=4963[/URL]

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje ze wybaczycie ze mecze was ciaglymi pytaniami :oops: , ale po tak dlugiej przerwie tyle jest nowych rzeczy, firm i czlowiek pozapominal co jest dobre.. mam nadzieje ze zrozumiecie.. zreszta ja na swinke czekam jak na dziecko.. :loveu:

malymi kroczkami zblizam sie do konca, ostatnie zakupy:
Zuzala cyrkonia podroznik
Kora wierzby
Liscie jezyn suszone
Liscie porzeczki czarnej suszone
poziomki
truskawki
Nagietek suszony
pokrzywa suszona
sianko z ziolami
Kolby Vitapol owocowa
miodowa
z lucerna


czy ktos kupowal trociny firmy Animals? sa dobre ?

czy cos z tego co wybralam jest szkodliwe, niedobre? macie moze jakies propozycje?? moze jest cos lepszego od tego co wybralam?


wybralam ta karme mgan [URL]http://animalia.pl/produkt.php?kat=105&id=4673[/URL] moze byc? dodatkowo jeszcze Cavia Duo ..

ufff, koniec

i nie ch ktos mi powie ze male zwierzatka nie sa kosztowne, to podrzuce moje wszystkie rachunki do zaplacenia oczywiscie ;)

Link to comment
Share on other sites

megan jest ok, duo cavia tym bardziej. lepszy granulat niz ziarenka, bo granulat jest zbilansowany i swinka ma mniejsza szansze na otyłosc
trociny animalii sa zbite co mnie wkurza, bo trudno je wyjac z wora, poza tym sa drobne i pylą. Lepsze sa takie w bardziej "kwadratowym" worku, nie pamietam jakiej są firmy, sa grubiutkie, takie fajne. Czasem sa o zapachu cytrynowym - zapach jest wyczuwalny wechowo - mieszam je ze zwyklymi trocinami

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] czy ktos kupowal trociny firmy Animals? sa dobre ?[/QUOTE]

Ja bym w ogóle zrezygnowała z trocin, a kupiła żwirek Cat's Dream, Cat's Dream lub inny tego rodzaju. Trociny pylą, mogą uczulać i często są zagrzybiałe. Żwirek mimo, że droższy jest dużo bardziej ekonomiczny, nie śmieci na około klatki jak trociny, lepiej wchłania zapachy i wilgoć - po prostu same plusy.

Co do karmy to im droższa tym lepsza ;). Produkty Vitapolu czy Animals są niestety barwione sztucznymi barwnikami, mają dużo kolorowych, niepotrzebnych produktów. Najlepsza karma to taka, gdzie nie widać kolorowych rzeczy - oczywiście można zrobić też karmę własnoręcznie tu np. jest przepis [url]http://myszy.net/zywieniewl.htm[/url] - taka karma wychodzi tanio, a jest dużo zdrowsza.

Polecam też suszone ziółka firmy Herbal Pets czy innej tego typu - warto wzbogacać dietę świnki ziółkami, zwłaszcza w okresie zimowym.

Link to comment
Share on other sites

no ja wiem z ezwirek lepszy ale ja 7 litrowy zwirek to na raz musialabym wrzecic ! wiec na spodzie wrzucam zwirek a na wierzch sprawdzone trocinki. vitapolu i anomals - noie polecam, tak jak piszesz. pytalam wetki o megan, powiedziala ze moze byc ale duo cavie polecala rzecz jasna

Link to comment
Share on other sites

Bona mi odpisała. Na razie nie może wziąć świń, poza tym zdeklarowała, że jednak chce samiczki, nie chłopców, więc na dziś szukamy DS dla 5 chłopaków. Ja będę w niedzielę u weta, a może nawet u dwóch, to wywieszę ogłoszenie, nadam im sprawę, może uda się ich szybko "wypchnąć".
Chyba będę musiał uruchomić "tymczas awaryjny".
Dziś do 20-tej muszę mieć deklaracje co do miejsc w DT. W ostateczności do jutra do 11-tej.
Invictus - dzięki za aktualizację! podziwiam Twoje przygotowania na przyjęcie nowych lokatorów!

Link to comment
Share on other sites

To tak - Apsa - ja mogę chłopaków potrzymać do 22-giej, napisz na priv, gdzie podrzucić. I ilu - bo będzie pięciu. Dasz radę?
Invictus - poczekać parę dni można. Ale - czy weźmiesz chłopców? Nie napisałaś wyraźnie...
Do wszystkich zainteresowanych świnkami: jest pięciu chłopców. Pilnie szukamy domków stałych. [B][COLOR=Red]Czy może ktoś by wziął jednak samców zamiast samiczek[/COLOR][/B]? Różnicy większej nie ma, może tylko po chłopakach trzeba trochę więcej sprzątać.

Link to comment
Share on other sites

doopiero teraz zajrzałam do tego wątku:co ze świnkami?czy są teraz jakieś do wzięcia?w jakim wieku ?jaki kolor?a z reszta kolor to jest obojetny i tak,doczytałam sie,ze są chłopaczki tylko.I czy jakies swinki beda w najblizszym czasie w Warszawie?
przepraszam,ze az tyle pytan,ale moze kogos znajde,zeby wzial swiniaczka.

Link to comment
Share on other sites

Prośki będą jutro właśnie w Warszawie. Na razie mają tylko DT, i to awaryjne. Bardzo pilnie potrzebują domków! Kolorów nie znam, na pewno gładkowłose. Jeśli kogoś znajdziesz, daj znać! Ja koło 21-ej znikam z forum, zajrzę jeszcze jutro rano, ok. 9-10-tej. Wtedy mogę ew. odpowiedzieć na jakieś pytania. Świnki będą w Warszawie ok. 12-13-ej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...